Planeta Utopia
Planeta Utopia
Planeta Utopia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Lasati imaginatia sa va poarte in zbor pe o planeta indepartata, o planeta a fanteziei unde veti intalni personaje de basm, animale mistice si unde totul este posibil
 
HomePortalSearchMemberlistRegisterLog in

 

 Magie 2D

Go down 
2 posters
AuthorMessage
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32615
Kwan Kwan : 120011
Varsta Varsta : 37
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Magie 2D  Empty
PostSubject: Magie 2D    Magie 2D  Icon_minitimeTue Feb 04, 2014 12:18 pm

Matusa Selene ma chemase in living. Imi arata o rochie mov transparenta in still prom dress si o intrebasem:
-Vrei sa probez aceasta rochie, matusa?
-Nu, credeai ca e asa simplu? Raspunse ea si chicoti. Diseara e din nou o conferinta a zanelor si este pe tematica vrajilor 2D. Va fi si o competitie. Cea mai buna vraja va castiga. Sunt diverse si diverse metode si vraji. Eu ma gandeam la o metoda ce mi-ar putea aduce trofeul de aur si la competitia aceasta. E vorba sa te transform intr-un imprimeu pe rochia mea. Practic din dimensiunea 3D, te voi transforma in 2D, si vei fi cusuta undeva intre cele 2 parti ale materialului Nu te teme, inapoi te voi putea aduce cu o simpla vraja.
-As accepta cu o mica conditie.
De fapt vreau ca rochia dupa ce va fi gata sa o poarte altcineva. Cineva dintre prietenii mei, care e de aceeasi varsta si de aceleasi dimensiuni cu tine.
-Cristina?
-Da, la ea ma refer.
-Si de ce ai vrea asta?
Apoi ii soptesc la ureche matusii:
-Pai pentru ca tot in seara asta si imediat dupa conferinta ta, se va duce la petrecerea de ziua fratelui ei Kail, si pe mine nu m-a invitat. Si ma gandeam ca ar putea sa mearga cu aceasta rochie care i-o vei face cadou.
-Pai suna destul de bine, sunt de acord. Dar vin cu o mica modificare: o sa o port eu la conferinta, si dupa conferinta, voi merge la casa Cristinei, si ii voi da rochia cadou. O sun mai tarziu sa ii spun ca ii voi da eu cu ce sa se imbrace la petrecere diseara.
-Bine sunt de acord.
Matusa Selene incepuse sa faca vraja iar eu simtisem cum ma aplatizez. Apoi inchid ochii fiindca nu vroiam sa stiu ce va face si cum va face matusa Selene. Peste vreo ora deschid ochii si cand ii deschisesem vazusem oglinda in care se reflectam atusa selene imbracata cu o rochie mov pe care era un imprimeu ce ma infatisa bustul meu si mainile imi erau imprimate ca si cum ar tine de fusta rochiei. Iar fusta rochiei era verde cu mov si cu 2 modele de picioare. Acolo imi erau cusute picioarele si aripile.
Matusa pleca apoi la sedinta .Desigur facuse parada modei, impreuna cu celelalte zane si tocmai la iesireo astepta Cristina. Asta deoarece matusa o sunase si ii spusese sa vina acolo.
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Rogue
MEMBRU
MEMBRU
Rogue


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 263
Kwan Kwan : 324
Varsta Varsta : 29
Localizare Localizare : in your mind!

Magie 2D  Empty
PostSubject: Re: Magie 2D    Magie 2D  Icon_minitimeWed Sep 14, 2016 6:01 pm

”Știi că nu avem ce căuta aici, nu?” întrebă Kath teatral și își băgă mâna nepoliticos în punga de chipsuri a lui Kai.
Kai era psihopat și ...întâlnirea lor fusese mai random decât orice altceva pățise în viața ei. Dar îi plăcea stilul lui plin de haos, toate acele resentimente că lumea pe care o știa el se schimbase.
”Tocmai asta e și distracția” răspunse el în timp ce molfăia un chips.
Urmăriseră din ”umbră” toată conferința zânelor. Kath nu pricepea cum putea fi Kai atât de puternic să-i facă și pe ea ,dar și pe el invizibili în ochii tuturor. Nu pricepuse exact nici ce voia el să vadă. Probabil era legat de faptul că magia în zilele noastre..era tot altfel decât o percepuse el pe vremea lui.
Back to top Go down
 
Magie 2D
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Ora de magie
» Magie la limita
» Magie delicioasa
» Magie protectoare
» Magie avansata

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Planeta Utopia :: Welcome! :: Palatul de cristal :: Palatul de Cristal :: Coridor Principal :: Living-
Jump to: