Planeta Utopia

Lasati imaginatia sa va poarte in zbor pe o planeta indepartata, o planeta a fanteziei unde veti intalni personaje de basm, animale mistice si unde totul este posibil

HomePortalFAQSearchMemberlistRegisterLog in

Share | 

Aletheia's Easter

Go down 
AuthorMessage
Sanara
Admin
Admin

Sex : Male
Varsta : 32
Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

PostSubject: Aletheia's Easter    Fri Apr 10, 2015 12:40 pm

Vagabondam fara vreo tinta anume pe strazile orasului Storybrooke Maine. Nu ma deosebeam de ceilalti caini a strazii decat prin simplu fapt ca eram singura cu 3 capete. Orasul fusese deja decorat de Paste. Strazile, parcurile si mall-rile aveau deja aer de sarbatoare, cu decoatini pascale. Amuzant era si faptul ca din cand in cnad, vedeai cate un drago cocotat protectr pe oualele de plastic imense, di nparcuri sau scuaruri crezand ca erau oua de dragon. In vitrinele magazinelor, diverse decorati anuntau sarbatoarea. "Happy Easter" era peste tot in diverse forme. Cofetariile expuneau ostentativ in vitrine prajituri si torturi cu teme pascale si iepurasi de ciocolata si oua de ciocolata. Ma gandeam la toata lumea care urma sa isi petreaca o sarbatoare fericita alaturi de cei dragi, eu insa eram a nmanui. Alungata din ia, fiindca eram alba, nu neagra ca ceilalti cerberi, neprimita de nimeni si neplacuta de nimeni, fiindca aveam 3 capete s nu unul, parea ca nu im pot gasi locul in nici una dintre lumi, si neacceptata de nimeni, urmand a nu ma bucura de Paste, ca toti ceilalti. Verisoara mea nu o mai vazusem de ani buni si nu stiam unde sa o mai caut. Nu mai stiam nimic de ea. Si ca sa fe totul mai rau in loc de mai bine, se pare ca niste demoni lansase o campanie de prigoana s stangere a cainilor in orasele predominate de pitici. Eu habar nu aveam ca Storybrooke maine este un astfel de oras, unde zanele si elfii sunt minoritari. Si protectia acestui oras fata de caini, lupi, cerberi si alte canide era minima.

Back to top Go down
View user profile http://fairy.forumgratuit.ro

Aletheia's Easter
Back to top 
Page 1 of 1