Planeta Utopia
Planeta Utopia
Planeta Utopia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Lasati imaginatia sa va poarte in zbor pe o planeta indepartata, o planeta a fanteziei unde veti intalni personaje de basm, animale mistice si unde totul este posibil
 
HomePortalSearchMemberlistRegisterLog in

 

 Aletheia's Easter

Go down 
AuthorMessage
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32615
Kwan Kwan : 120011
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Aletheia's Easter  Empty
PostSubject: Aletheia's Easter    Aletheia's Easter  Icon_minitimeFri Apr 10, 2015 12:40 pm

Vagabondam fara vreo tinta anume pe strazile orasului Storybrooke Maine. Nu ma deosebeam de ceilalti caini a strazii decat prin simplu fapt ca eram singura cu 3 capete. Orasul fusese deja decorat de Paste. Strazile, parcurile si mall-rile aveau deja aer de sarbatoare, cu decoatini pascale.
Amuzant era si faptul ca din cand in cand, vedeai cate un dragon cocotat protector pe oualele de plastic imense, din parcuri sau scuaruri crezand ca erau oua de dragon. In vitrinele magazinelor, diverse decorati anuntau sarbatoarea. "Happy Easter" era peste tot in diverse forme. Cofetariile expuneau ostentativ in vitrine prajituri si torturi cu teme pascale si iepurasi de ciocolata si oua de ciocolata. Ma  gandeam la toata lumea care urma sa isi petreaca o sarbatoare fericita alaturi de cei dragi, eu insa eram a nimanui. Alungata din haita, fiindca eram alba, nu neagra ca ceilalti cerberi, neprimita de nimeni si neplacuta de nimeni, fiindca aveam 3 capete si nu unul, parea ca nu imi pot gasi locul in nici una dintre lumi, si neacceptata de nimeni, urmand a nu ma bucura de Paste, ca toti ceilalti. Verisoara mea nu o mai vazusem de ani buni si nu stiam unde sa o mai caut. Nu mai stiam nimic de ea. Si ca sa fie totul mai rau in loc de mai bine, se pare ca niste demoni lansase o campanie de prigoana si stangere a cainilor in anumite orase. Eu habar nu aveam ca Storybrooke maine este un astfel de oras, unde zanele si elfii sunt minoritari si eu nu as avea nici o protectie in fata demonilor.
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
 
Aletheia's Easter
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Happy Easter! (Special for Easter 2015)
» Selena's Easter (Special for Easter)
» Calypso's Easter
» O zi de Paste (Special For Easter)
» Oua vrajite (Special for Easter)

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Planeta Utopia :: Welcome! :: Dimensiunea magica :: Fairytopia Metropolis :: Storybrooke Maine-
Jump to: