Planeta Utopia
Planeta Utopia
Planeta Utopia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Lasati imaginatia sa va poarte in zbor pe o planeta indepartata, o planeta a fanteziei unde veti intalni personaje de basm, animale mistice si unde totul este posibil
 
HomePortalSearchMemberlistRegisterLog in

 

 O casa pe plaja

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AuthorMessage
Phoenix Hime
MEMBRU
MEMBRU
Phoenix Hime


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 356
Kwan Kwan : 686
Varsta Varsta : 28
Localizare Localizare : Dreams

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

O casa pe plaja - Page 4 Empty
PostSubject: Re: O casa pe plaja   O casa pe plaja - Page 4 Icon_minitimeTue Apr 21, 2015 3:29 pm

-Ciudat! Ah, nu-i chiar asa un mister, este un coridor spirala!
Am mers spre coridorul din dreapta si am ajuns intr-o alta sala imensa. Semana cu o sala de dans pentru mine.
O casa pe plaja - Page 4 94fead8795b44fafccad0ed756a087fe
Am inceput sa cant si sa ma invart prin sala. Avea si un balcon care dadea spre o priveliste superba.

O casa pe plaja - Page 4 928dde5af765ccbda55664c1ef7f9749
Back to top Go down
Miriam
Immortal
Immortal
Miriam


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 1566
Kwan Kwan : 4953
Varsta Varsta : 47
Localizare Localizare : Oraşul Interzis

O casa pe plaja - Page 4 Empty
PostSubject: Re: O casa pe plaja   O casa pe plaja - Page 4 Icon_minitimeTue Apr 21, 2015 6:18 pm

Cand Aki observa ca yozora se invarte singura prin incapere, astepta un moment prielnic si cand il prinse, o prinse zdravan de mijloc si incepu sa danseze impreuna cu ea pe ritmurile muzicii. O invartea cu gratia unui adevarat dansator profesionist.
Back to top Go down
Phoenix Hime
MEMBRU
MEMBRU
Phoenix Hime


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 356
Kwan Kwan : 686
Varsta Varsta : 28
Localizare Localizare : Dreams

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

O casa pe plaja - Page 4 Empty
PostSubject: Re: O casa pe plaja   O casa pe plaja - Page 4 Icon_minitimeTue Apr 21, 2015 6:25 pm

Am fost cam surprinsa de gestul lui, dar l-am considerat ca o invitatie la dans. Oricum, l-as fi invitat eu daca nu indraznea el. Ritmul muzicii se schimba intr-unul mai lent, iar eu am ajuns sa-mi odihnesc capul pe umarul lui. As fi putut dansa astfel toata noaptea.
Back to top Go down
Miriam
Immortal
Immortal
Miriam


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 1566
Kwan Kwan : 4953
Varsta Varsta : 47
Localizare Localizare : Oraşul Interzis

O casa pe plaja - Page 4 Empty
PostSubject: Re: O casa pe plaja   O casa pe plaja - Page 4 Icon_minitimeTue Apr 21, 2015 9:45 pm

El continua sa danseze in continuare. Ca sa o faca pe ea sa se simta mai comod si in siguranta, isi puse o mana peste mijlocul ei si una pe spatele ei, astfel, apropierea dintre trupurile lor deveni mai mica, iar ea putea sa isi odihneasca mai bine capul.
Back to top Go down
Phoenix Hime
MEMBRU
MEMBRU
Phoenix Hime


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 356
Kwan Kwan : 686
Varsta Varsta : 28
Localizare Localizare : Dreams

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

O casa pe plaja - Page 4 Empty
PostSubject: Re: O casa pe plaja   O casa pe plaja - Page 4 Icon_minitimeTue Apr 21, 2015 10:10 pm

Ii puteam auzi bataile inimii, era singura muzica pe care o auzeam. Ma simteam protejata in bratele lui. Imi dadea sentimentul de siguranta. ''Inchide-ti ochii si abandoneaza-te celor mai intunecate vise.'' Mainile lui erau calde. ''Atinge-ma, increde-te in mine, savureaza fiecare senzatie''. Parfumul pielii lui era ametitor. ''Ajuta-ma sa creez muzica noptii!'' Fata lui era atat de aproape...
Orologiul batu de miezul noptii. M-am desprins cu greu din bratele lui.
-S-a facut tarziu! Probabil ca ar trebui sa mergem acasa.
Back to top Go down
Miriam
Immortal
Immortal
Miriam


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 1566
Kwan Kwan : 4953
Varsta Varsta : 47
Localizare Localizare : Oraşul Interzis

O casa pe plaja - Page 4 Empty
PostSubject: Re: O casa pe plaja   O casa pe plaja - Page 4 Icon_minitimeTue Apr 21, 2015 10:17 pm

Ooc: Te descurci foarte bine si postezi foarte frumos. Sper ca nu te-ai suparat ca ti-am redimensionat eu niste poze mult prea mari.

Bic: El o prinse de mana.
"Esti cumva Cenusareasa si acum se desface vraja?" intreba el. "Daca da, vreau sa vad ce e in spatele vrajii." adauga el.
Back to top Go down
Phoenix Hime
MEMBRU
MEMBRU
Phoenix Hime


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 356
Kwan Kwan : 686
Varsta Varsta : 28
Localizare Localizare : Dreams

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

O casa pe plaja - Page 4 Empty
PostSubject: Re: O casa pe plaja   O casa pe plaja - Page 4 Icon_minitimeTue Apr 21, 2015 10:45 pm

Ooc: Multumesc. Nu ma supar, se vede mai bine in pagina asa.

Bic: Am tras adanc aer in piept. Nu era niciodata usor sa ceea ce eram cu adevarat, dar mi-am ales un zambet malitios si i-am spus, privindu-l fix in ochi:
-Temerea mea e ca ma vei vedea la fel cum ma vad eu. Urasc noptile cand ma simt nelinistita, cand ma simt goala pe interior si nu apartin unui loc... Urasc noptile in care mintea mea hoinareste pe cai necunoscute, iar cand ma intorc aduc tristete. Urasc lacrimile care-mi curg pe obraji si-mi uda perna cand plang. Urasc ca singurul lucru care sa ma consoleze este singuratatea si singurul lucru care simt ca ma inconjoara este intunericul. Sunt plina de ura si asta ma omoara incet. Nu as putea rezista daca m-as atasa de o alta persoana... Sunt un demon! Uraste-ma!
Ultimile cuvinte aproape ca le-am strigat. E infiorator cat de multe pot ascunde un zambet. Abia m-ai puteam sa-mi tin sentimentele in frau. Voiam sa-i strig ''Nu ma uri! Nu-mi pot inneca demonii! Ei stiu sa innoate!''. Am tacut si l-am privit rautacios in continuare. Asteptam sa se dezlantuie furia lui, ca sa pot aduna mai multa ura.
Back to top Go down
Miriam
Immortal
Immortal
Miriam


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 1566
Kwan Kwan : 4953
Varsta Varsta : 47
Localizare Localizare : Oraşul Interzis

O casa pe plaja - Page 4 Empty
PostSubject: Re: O casa pe plaja   O casa pe plaja - Page 4 Icon_minitimeWed Apr 22, 2015 11:39 am

El se uită la ea în continuare. Privirea lui nu exprima nici teamă, nici ură, nici frică. Exprima compasiune, înţelegere...
"Crezi că eşti sigurul demon pe care l-am văzut şi cunoscut în viaţa mea?" întrebă el. "Fiiţa care a murit în faţa ochilor mei era tot demon. Se pare că sunt atras de lucruri periculoase." zise el, "Când mi-a rânjit în faţă spunându-mi că nu m-a iubit niciodată, nu am urât-o, ci dimpotrivă, am iertat-o." adăugă el.
"Ştiu şi faptul că demonii pot deveni mai puternici în momentul în care ne simt slăbiciunile, că ne pot controla uşor... Toţi avem până la urmă unul în noi." vorbi el. "Te asigur, spre exemplu că nimeni nu şi-ar dori să fie prin preajma mea când mă înfurii foarte tare!" povesti el.

Back to top Go down
Phoenix Hime
MEMBRU
MEMBRU
Phoenix Hime


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 356
Kwan Kwan : 686
Varsta Varsta : 28
Localizare Localizare : Dreams

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

O casa pe plaja - Page 4 Empty
PostSubject: Re: O casa pe plaja   O casa pe plaja - Page 4 Icon_minitimeWed Apr 22, 2015 1:20 pm

Masca pe care o purtam incepu sa se crape. Zambetul imi pieri de pe buze. Nu mai puteam sa-mi pastrez expresia aia aroganta.
-Atunci ar trebui sa-ti spun ca nu sunt in totalitate demon. De-a randul generatiilor in familia mea, au intrat diferite fiinte magice. Atat de multe incat s-au pierdut in negura timpului. Nici eu nu stiu exact ce sunt, doar ca am vrut sa scap de partea demonica dintotdeauna, pentru ca oamenii sa ma placa. Cand in sfarsit, am acceptat-o, mi-am dat seama ca daca as fi reusit sa scap de ea mi-as fi pierdut si ingerii, odata cu mine. As fi incetat sa exist... Eu nu incerc sa devin mai puternica. Nu vad rostul unei asemenea puteri, dar recunosc ca sunt la indemana cand ajut oamenii sau alte fiinte. Cat despre iubire... nu am vrut sa cunosc niciodata acel sentiment... pentru ca ar tine pentru eternitate...
Mi-am intors privirea furioasa, iar sala se umplu de flacari albe. Privindu-l, din nou, am realizat ca nu voiam sa ma vada asa, ci ca pe o iluzie a ceea ce puteam fi.
O casa pe plaja - Page 4 C8533359a8e42623581cace95d3f93be
O casa pe plaja - Page 4 2e2ff86512444808f40b040121d92989
Back to top Go down
Miriam
Immortal
Immortal
Miriam


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 1566
Kwan Kwan : 4953
Varsta Varsta : 47
Localizare Localizare : Oraşul Interzis

O casa pe plaja - Page 4 Empty
PostSubject: Re: O casa pe plaja   O casa pe plaja - Page 4 Icon_minitimeWed Apr 22, 2015 4:15 pm

"Cu tine, nu exista decat doua cai sa te fac sa intelegi ca nu mi-e teama de tine." incepu el. "Inainte sa o aplic pe-a doua, prefer s-o aplic pe prima." concluziona el. Se duse mai aproape de Yozora cu pasi hotarati. O prinse zdravan de mijloc, o lipi puternic de trupul lui vanjos si atletic si o saruta pasional pe buze.
Back to top Go down
Phoenix Hime
MEMBRU
MEMBRU
Phoenix Hime


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 356
Kwan Kwan : 686
Varsta Varsta : 28
Localizare Localizare : Dreams

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

O casa pe plaja - Page 4 Empty
PostSubject: Re: O casa pe plaja   O casa pe plaja - Page 4 Icon_minitimeWed Apr 22, 2015 4:47 pm

Am luat foc, la propriu. Gestul lui ma luase total prin surprindere si emotiile mele o luara razna. Era primul meu sarut... dar nu era din dragoste. Era doar ca sa-mi demonstreze ceva ce stiam deja. Pentru el nu insemna nimic? Aproape ca imi parea bine ca flacarile mele il ardeau. Cand mi-am dat seama ce faceam m-am desprins din bratele lui, aproape plangand.
Back to top Go down
Miriam
Immortal
Immortal
Miriam


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 1566
Kwan Kwan : 4953
Varsta Varsta : 47
Localizare Localizare : Oraşul Interzis

O casa pe plaja - Page 4 Empty
PostSubject: Re: O casa pe plaja   O casa pe plaja - Page 4 Icon_minitimeWed Apr 22, 2015 5:07 pm

Vazand el incapatanarea Yozorei, Aki spuse:
"Si acum, a doua metoda: sa-ti arat ce devin eu cand sunt infuriat." spuse el. Si, deodata... avu loc o transformare uluitoare: fata lui se albastri, schimonosindu-se aproape, ochii sai devenira rosii si din Aki cel bland, calm si generos nu mai ramase nicio urma.
O casa pe plaja - Page 4 Alfs_wallpaper2645
"Priveste Yozora!" spuse el. "Asta-i partea mea intunecata, pe care am invatat s-o tin sub cotrol." spuse el.
Back to top Go down
Phoenix Hime
MEMBRU
MEMBRU
Phoenix Hime


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 356
Kwan Kwan : 686
Varsta Varsta : 28
Localizare Localizare : Dreams

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

O casa pe plaja - Page 4 Empty
PostSubject: Re: O casa pe plaja   O casa pe plaja - Page 4 Icon_minitimeWed Apr 22, 2015 5:24 pm

L-am privit drept in ochi si i-am luat fata in maini.
-Nu-mi pasa cum arati! Ca esti rece si crud... nici de asta nu-mi pasa! Pot trece peste astea, pot intelege, dar nu te juca cu sentimentele mele, pentru ca altfel... nici Iadul nu-si va dezlantui furia ca mine. Nu ma face sa te iubesc... ca apoi sa nu-mi raspunzi la fel. Asta ar fi o greasala de moarte din partea ta, iar eu nu iert. Nu te consola cu mine pentru pierderea celei pe care ai iubit-o.
Back to top Go down
Miriam
Immortal
Immortal
Miriam


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 1566
Kwan Kwan : 4953
Varsta Varsta : 47
Localizare Localizare : Oraşul Interzis

O casa pe plaja - Page 4 Empty
PostSubject: Re: O casa pe plaja   O casa pe plaja - Page 4 Icon_minitimeWed Apr 22, 2015 5:32 pm

"Crezi ca as putea-o numi pe acea... creatura... iubita?" o intreba el. "Sincer nu mi-a trecut nici macar un minut prin gand sa ma folosesc de tine sau tu sa fii un premiu de consolare pentru mine. Imi doresc familie, imi doresc copii, vreau o persoana la care sa tin si pe care s-o iubesc. Am foarte multa iubire de daruit, insa daca preferi sa trec prin iad sau Rai ca sa te iubesc asa cum meriti, cu onoare, cu inima deschisa, cu toata fiinta mea, atunci sunt in stare sa merg in iad sau Rai numai ca sa te pot iubi asa cum meriti!" spuse el cu glas ferm.
Back to top Go down
Phoenix Hime
MEMBRU
MEMBRU
Phoenix Hime


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 356
Kwan Kwan : 686
Varsta Varsta : 28
Localizare Localizare : Dreams

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

O casa pe plaja - Page 4 Empty
PostSubject: Re: O casa pe plaja   O casa pe plaja - Page 4 Icon_minitimeWed Apr 22, 2015 6:04 pm

Deodata, cuvintele lui contau pentru mine mai mult decat ale oricarui altcuiva. Simteam ca spune adevarul.
-Poate e prea tarziu sa fiu prima ta iubire, dar as putea fi ultima. Considera sarutul furat rasplata pentru ca m-ai ajutat cu vrajitoarea. Dar asta... e din inima!
L-am sarutat.
Back to top Go down
Miriam
Immortal
Immortal
Miriam


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 1566
Kwan Kwan : 4953
Varsta Varsta : 47
Localizare Localizare : Oraşul Interzis

O casa pe plaja - Page 4 Empty
PostSubject: Re: O casa pe plaja   O casa pe plaja - Page 4 Icon_minitimeWed Apr 22, 2015 6:58 pm

Aki raspunse bland la sarutul Yozorei, iar chipul lui obisnuit si bland reveni curand la locul lui.
Back to top Go down
Phoenix Hime
MEMBRU
MEMBRU
Phoenix Hime


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 356
Kwan Kwan : 686
Varsta Varsta : 28
Localizare Localizare : Dreams

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

O casa pe plaja - Page 4 Empty
PostSubject: Re: O casa pe plaja   O casa pe plaja - Page 4 Icon_minitimeWed Apr 22, 2015 9:44 pm

Acesta parea inceputul unei frumoase relatii.
-Acum parca am fi si noi Cenusareasa. Vrajile chiar s-au rupt la miezul noptii... Dar noi nu ne-am pierdut condurii de sticla, iar magia poate continua.
Back to top Go down
Miriam
Immortal
Immortal
Miriam


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 1566
Kwan Kwan : 4953
Varsta Varsta : 47
Localizare Localizare : Oraşul Interzis

O casa pe plaja - Page 4 Empty
PostSubject: Re: O casa pe plaja   O casa pe plaja - Page 4 Icon_minitimeWed Apr 22, 2015 10:18 pm

Inima lui Aki se umplu de o bucurie nefireasca. Incepu sa-i bata mai tare, insa lui îi placea acel sentiment enorm de mult: de implinire, de o liniste sufleteasca, de umplere...
"Doresti sa ne mai continuam calatoria, scumpa Yozora?" intreba el abia soptit.
Back to top Go down
Phoenix Hime
MEMBRU
MEMBRU
Phoenix Hime


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 356
Kwan Kwan : 686
Varsta Varsta : 28
Localizare Localizare : Dreams

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

O casa pe plaja - Page 4 Empty
PostSubject: Re: O casa pe plaja   O casa pe plaja - Page 4 Icon_minitimeWed Apr 22, 2015 10:21 pm

-Dragule, avem tot timpul din lume pentru calatorii! Si daca tot esti atras de pericol, nu ai vrea sa-mi cunosti parintii?
Back to top Go down
Miriam
Immortal
Immortal
Miriam


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 1566
Kwan Kwan : 4953
Varsta Varsta : 47
Localizare Localizare : Oraşul Interzis

O casa pe plaja - Page 4 Empty
PostSubject: Re: O casa pe plaja   O casa pe plaja - Page 4 Icon_minitimeThu Apr 23, 2015 12:46 pm

El rase gutural. "Sa inteleg ca ma ceri de barbat daca ma inviti sa-ti cunosc parintii?" continua el sa rada. Dupa un timp, redeveni serios. "Bine. Sa-ti cunoastem parintii!" declara el ferm.
Back to top Go down
Phoenix Hime
MEMBRU
MEMBRU
Phoenix Hime


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 356
Kwan Kwan : 686
Varsta Varsta : 28
Localizare Localizare : Dreams

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

O casa pe plaja - Page 4 Empty
PostSubject: Re: O casa pe plaja   O casa pe plaja - Page 4 Icon_minitimeThu Apr 23, 2015 9:17 pm

-Sunt serioasa! Daca obtii acordul parintilor, atunci poate vei fi sotul meu!
Am chicotit si i-am facut cu ochiul, apoi ne-am teleportat.
Back to top Go down
Miriam
Immortal
Immortal
Miriam


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 1566
Kwan Kwan : 4953
Varsta Varsta : 47
Localizare Localizare : Oraşul Interzis

O casa pe plaja - Page 4 Empty
PostSubject: Re: O casa pe plaja   O casa pe plaja - Page 4 Icon_minitimeThu Apr 23, 2015 9:19 pm

Aki chicoti si el. Dupa teleportare, insa, nu stia la ce anume sa se astepte, asa ca ramase tacut si cat mai aproape de Yozora.
Back to top Go down
Phoenix Hime
MEMBRU
MEMBRU
Phoenix Hime


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 356
Kwan Kwan : 686
Varsta Varsta : 28
Localizare Localizare : Dreams

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

O casa pe plaja - Page 4 Empty
PostSubject: Re: O casa pe plaja   O casa pe plaja - Page 4 Icon_minitimeFri Apr 24, 2015 9:43 pm

Ne-am teleportat undeva mai departe de casa mea. Portalul inca stralucea. In spatele nostru pazind o  usa , era statuia unei suverane. Am iesit din cladire si am luat-o pe o carare dinspre padure.
-Stii, am ales un drum mai lung catre casa! Poate te razgandesti pe drum... Intre timp poti vedea locurile unde am crescut.

O casa pe plaja - Page 4 854da492ecd6dc4e82f68b05d0700949 Portalul

O casa pe plaja - Page 4 38a9201f45597df551bb185fa4c626d3 Statuia

O casa pe plaja - Page 4 B62fbab8665ddd79bc04d647527f35f0

O casa pe plaja - Page 4 128d5e003c6ea9bd34e88dc4d902b863
Back to top Go down
Miriam
Immortal
Immortal
Miriam


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 1566
Kwan Kwan : 4953
Varsta Varsta : 47
Localizare Localizare : Oraşul Interzis

O casa pe plaja - Page 4 Empty
PostSubject: Re: O casa pe plaja   O casa pe plaja - Page 4 Icon_minitimeFri Apr 24, 2015 10:41 pm

El admira locurile prin care treceau, insa la auzul vorbelor ei, el spuse:
"Vrei sa renunt Yozora?" o intreba el. "Eu sunt un barbat de onoare. Imi tin cuvantul dat." adauga el. "Chiar asa de putin iti plac de aduci apropo-uri vizavi de renuntarea mea?" intreba el putin trist.
Back to top Go down
Phoenix Hime
MEMBRU
MEMBRU
Phoenix Hime


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 356
Kwan Kwan : 686
Varsta Varsta : 28
Localizare Localizare : Dreams

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

O casa pe plaja - Page 4 Empty
PostSubject: Re: O casa pe plaja   O casa pe plaja - Page 4 Icon_minitimeFri Apr 24, 2015 11:12 pm

-Nu ma intelege gresit, Aki! Ma cunosti abia de o zi, iar eu nu cred in dragoste la prima vedere! Nu sunt o persoana cu doua fete, care sa-ti arate doar calitatile, iar apoi sa-si dea arama pe fata. Multe persoane fac asta dupa casatorie si totul se duce de rapa. Iti dau sansa sa ma cunosti cu adevarat, iar apoi te poti decide si singur daca ma accepti cu bune si cu rele. Nu sunt perfecta, daca as fi perfecta nu as avea nevoie de iubire. Iubirea apare in timp si e atunci cand pui binele altuia mai presus de al tau, cand te gandesti mereu la acea fiinta speciala si vrei sa fie fericita, chiar cu altcineva daca iubirea nu ti-e impartasita. Nu-mi spune ca ma iubesti, pentru ca s-ar putea sa nu-ti pot raspunde la fel, acum. Ce avem noi in acest moment, e un fel de atractie, marcata de curiozitate. De asemenea, daca ne vom casatori, vreau sa fie pe viata!
Back to top Go down
Sponsored content





O casa pe plaja - Page 4 Empty
PostSubject: Re: O casa pe plaja   O casa pe plaja - Page 4 Icon_minitime

Back to top Go down
 
O casa pe plaja
Back to top 
Page 4 of 5Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Planeta Utopia :: Welcome! :: Dimensiunea magica :: Marea de smarald :: Golden Beach-
Jump to: