Planeta Utopia
Planeta Utopia
Planeta Utopia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Lasati imaginatia sa va poarte in zbor pe o planeta indepartata, o planeta a fanteziei unde veti intalni personaje de basm, animale mistice si unde totul este posibil
 
HomePortalSearchMemberlistRegisterLog in

 

 Deghizata intr-o papusa la un concurs.

Go down 
2 posters
AuthorMessage
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32615
Kwan Kwan : 120011
Varsta Varsta : 37
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Deghizata intr-o papusa la un concurs.  Empty
PostSubject: Deghizata intr-o papusa la un concurs.    Deghizata intr-o papusa la un concurs.  Icon_minitimeWed Jun 17, 2015 12:27 am

Intr-o zi in timp ce stateam pe tron semnand niste documente regale, sora mea veni la mine cu o potiune.
-Sanara, ti-am adus potiunea ta preferata. Bea acum si apoi sa te iau in camera mea sa te pregatesc. E un concurs de frumsete pentru papusi in Regatul Elfilor. Beau potiunea si ma micsorez apoi Katrina ma lua in mana si ma duse in camera ei unde folosind un set de coasmetice pentru papusi ma machia, ma pieptana si ma aranja apoi ma imbraca cu o rochita de bal pentru o papusa printesa si imi puse in cap si diadema stralucitoare a papusii ei preferate. Mauitam in oglinda lareflectia mea. Aratam superb. Ai fi spus ca sunt o papusa de plastic aranjata si machiata de catre o fetita care machiase sute de papusi si care ajunsese profesionista.
In timp ce maadmiamin oglindasimt manauiasa asurorii mele care imi inconjura trupul si ma lua pe sus punandu-ma in posetasiapoiinchizand fermoarul, malasa in intunerc alaturi de trusa de machiaj, portofel si mobil si alte lucruri ale ei.
-Sa mergem. Spuse ea, luandu-si zborul pe fereastra palatului.
Ajungand la concurs, ma lasase pe o taraba langa alte papusi si imi soptise:
-Celelalte sunt papusi robot care asculta comenzi vocale. Team inscris si pe tine ca o papusa robot.
Eu stateam nemiscata asemeni celorlalte papusi pana cand se dadu startul paradei papusile incepura sa defileze prmindordin de la stapanii lor. Incep si esa defilez alaturi de pausi. Apoi prima proba in program era un dans coregafic la alegerea participantilor in care papusile sa se sincronizeze.
Dansul executat fusese acesta:
https://www.youtube.com/watch?v=SwYNxGCPNiU
Eu dansand ca cea cu pantalonii albi.
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Rogue
MEMBRU
MEMBRU
Rogue


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 263
Kwan Kwan : 324
Varsta Varsta : 29
Localizare Localizare : in your mind!

Deghizata intr-o papusa la un concurs.  Empty
PostSubject: Re: Deghizata intr-o papusa la un concurs.    Deghizata intr-o papusa la un concurs.  Icon_minitimeThu Sep 15, 2016 9:38 am

I se păruse inițial o idee destul de proastă. Nana.. era pe jumătate înger și vruseseră o ființă cu ceva divin în ea să facă parte din juriu, alături de alți diverși reprezentanți ai unor specii. La început se încăpățânase să refuze, dar faptul că de multe ori se infiltra printre muritori...acolo avea nevoie de bani și când auzise că e plătită acceptase.
Era îmbrăcată destul de închis, ei îi plăceau culorile întunecate, iar ochii erau conturați intens cu negru. Stătea pe scaunul ei și se uita calmă la concurente, ea fiind de felul ei destul de imparțială.
Back to top Go down
 
Deghizata intr-o papusa la un concurs.
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Planeta Utopia :: Welcome! :: Dimensiunea magica :: Fairytopia Metropolis-
Jump to: