Planeta Utopia

Lasati imaginatia sa va poarte in zbor pe o planeta indepartata, o planeta a fanteziei unde veti intalni personaje de basm, animale mistice si unde totul este posibil

HomePortalFAQSearchMemberlistRegisterLog in

Share | 

Cafeneaua zanelor Menehune

Go down 
AuthorMessage
Sanara
Admin
Admin

Sex : Male
Varsta : 32
Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

PostSubject: Cafeneaua zanelor Menehune    Mon Jun 22, 2015 1:52 pm

In piata Centrala se deschisese o noua cafenea. Era una mica dar frumos amenajata. Avea doar 12 mese intr-un spatiu ce parea mai inghesuit. Insaprincipalul pnct de atractie al cafenelei era ca barmani nu erau elfi ci zane mici. Zane mici care preparau cafeaua in timp ce ofereau un adevarat spectacol de muzica si dans in jurul cestilor de cafea.
http://img00.deviantart.net/8ebe/i/2011/018/1/0/coffee_fairy_by_lydia888-d37hn2l.jpg
Ajung si eu la acea cafenea unde trebuiasa tin discursul e deschidere.
-Doamnelor si domnilor eu printesa Sanara va urez bun venit lamarea deschidere a primei cafenele nde va veti bucura de gustul rafinat a unei cafele preparate perfect in cele mai mici detalii de catre zanele menehune. Dupa cum stitisau poate veti afla probabil acum, Menhune este o specie de zane pitice care au dimensiunea intre 3 si 12 cm in mod natural, ele neputand nici sa scada nici sa creasca ininaltime nici prin potiuni si nici prin vraji. Ele traiesc fie pe Insula spiridusilor in comuniune cu acestia fie pe insule separate incomunitati proprii. Pot spune ca exista insa si situatii in care zanele Menehune s-au casatorit cu elfi si nu cu spiridusi si astfel auajuns la noi pe continent iar aici traiul lor in lumea uriasa e dificil dar eu prinesa Fairytopiei am deschis prima cafenea in care sa le acord locuri de munca acestor zane. Si pentru ca cafeneaua este nationalizata va puteti bucura de cafea la preturi subventionate de stat. Preturile sunt cu 50% reduse fata de cafenelele obisnuite.

Back to top Go down
View user profile http://fairy.forumgratuit.ro

Cafeneaua zanelor Menehune
Back to top 
Page 1 of 1