Planeta Utopia
Planeta Utopia
Planeta Utopia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Lasati imaginatia sa va poarte in zbor pe o planeta indepartata, o planeta a fanteziei unde veti intalni personaje de basm, animale mistice si unde totul este posibil
 
HomePortalSearchMemberlistRegisterLog in
Top posting users this month
No user
Latest topics
» La delfinariu (cu Madalina si Priscilla)
O printesa in actiune Icon_minitimeSun Apr 28, 2024 10:56 am by Sanara

» o excursie in dreamtopia
O printesa in actiune Icon_minitimeSun Apr 28, 2024 9:41 am by Sanara

» Propuneri
O printesa in actiune Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:30 pm by Madalina

» Sujata a fost decazuta din staff
O printesa in actiune Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:29 pm by Madalina

» condica de prezenta
O printesa in actiune Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:23 pm by Pamella

» Princess of dreams (continuare)
O printesa in actiune Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:21 pm by Saphire Helena

» Berbec
O printesa in actiune Icon_minitimeFri Nov 24, 2023 4:48 pm by Pamella

» Taur
O printesa in actiune Icon_minitimeFri Nov 24, 2023 4:47 pm by Pamella

» Gemeni
O printesa in actiune Icon_minitimeFri Nov 24, 2023 4:47 pm by Pamella


 

 O printesa in actiune

Go down 
AuthorMessage
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

O printesa in actiune Empty
PostSubject: O printesa in actiune   O printesa in actiune Icon_minitimeThu Dec 23, 2021 4:01 pm

Era o zi de iarna in Tokyo. Era perioada sarbatorilor de iarna iar eu fusesem angajata de primar sa coordonez si sa supraveghez, decorarea orasului de sarbatori. Orasul era impartit in cartiere conform natiilor si religiilor: Cartierul chinezesc, cartierul Crestin, Cartierul Indian sau Budist, cartierul American sau catolic, cartierul Britanic, cartierul Francez, cartierul Italian, cartierul Spaniol sau Latino-American, cartierul musulman, cartierul Evreesc, si in centru era cartierul Japonez. Asa ca fiecare avea propriile obiceiuri si propiile decoratiuni de sarbatoare. Eu eram insarcinata sa ma ocup de feicare in parte, deoarece cunosteam cu amanuntul obiceiurile fiecarei natiuni. Pe langa asta trebuia sa fac treburile pentru care eram angajata la Mos Craciun si pe langa toate astea trebuia si sa ma ocup de conducerea regatului Fairytopia. Se putea spune ca aveam cea mai aglomerata perioada, telefonul meu suna in continuu, pe unii ii puneam in asteptare, in timp ce vorbeam cu ceilalti.
-Hei nu pune acolo, pune mai la stanga, vezi ca ai pus prea la stanga, pune mai la drepata bradul . Du-l un pic mai in spate ca e prea in sosea. Ghidam eu muncitorii. Intre timp imi suna telefonul si raspund.
-Alo, da, Majestate, o sa ajung la sedinta diseara, a s-a mutat cu juma de ora mai tarziu? Bine in regula. Spun eu catre imparatul Japoniei. Inchid apoi sunt sunata de ambasador.
-Alo, da domnule amvbasador, in regula o sa vad ce pot face. Spun cand imi spune ca ministrul chinez de extrne ramasese blocat pe alt aeroport. Apoi sunt sunata de Mos Craciun.
-Da domnule, am trecut dimineata pe la atelier si am luat de la computer lista cu copii cuminti si copii obaznici, O sa zbor spre dumneavoastra, indata ce am o mica fereastra. Spun eu.
In timp ce vorbeam la telefon fusesem atat de ocupata incat nici nu observasem ca cineva ma observase in plina actiune si observase deci o printesa in plina actiune.


O printesa in actiune Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
 
O printesa in actiune
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Cupidon in actiune
» Printesa de weekend
» O viata de printesa
» Micuta printesa.
» O printesa de buzunar

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Planeta Utopia :: Welcome! :: Dimensiunea magica :: Other Fantasy RPG-
Jump to: