Planeta Utopia
Planeta Utopia
Planeta Utopia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Lasati imaginatia sa va poarte in zbor pe o planeta indepartata, o planeta a fanteziei unde veti intalni personaje de basm, animale mistice si unde totul este posibil
 
HomePortalSearchMemberlistRegisterLog in
Top posting users this month
Madalina
Vacanta de studiu pe insula spiridusilor EmptyVacanta de studiu pe insula spiridusilor I_back_catgVacanta de studiu pe insula spiridusilor Empty 
Saphire Helena
Vacanta de studiu pe insula spiridusilor EmptyVacanta de studiu pe insula spiridusilor I_back_catgVacanta de studiu pe insula spiridusilor Empty 
Sanara
Vacanta de studiu pe insula spiridusilor EmptyVacanta de studiu pe insula spiridusilor I_back_catgVacanta de studiu pe insula spiridusilor Empty 
Pamella
Vacanta de studiu pe insula spiridusilor EmptyVacanta de studiu pe insula spiridusilor I_back_catgVacanta de studiu pe insula spiridusilor Empty 
Sujata
Vacanta de studiu pe insula spiridusilor EmptyVacanta de studiu pe insula spiridusilor I_back_catgVacanta de studiu pe insula spiridusilor Empty 
Paula Muscko
Vacanta de studiu pe insula spiridusilor EmptyVacanta de studiu pe insula spiridusilor I_back_catgVacanta de studiu pe insula spiridusilor Empty 
Latest topics
» Propuneri
Vacanta de studiu pe insula spiridusilor Icon_minitimeYesterday at 9:30 pm by Madalina

» Sujata a fost decazuta din staff
Vacanta de studiu pe insula spiridusilor Icon_minitimeYesterday at 9:29 pm by Madalina

» La delfinariu (cu Madalina si Priscilla)
Vacanta de studiu pe insula spiridusilor Icon_minitimeYesterday at 9:28 pm by Madalina

» o excursie in dreamtopia
Vacanta de studiu pe insula spiridusilor Icon_minitimeYesterday at 9:25 pm by Madalina

» condica de prezenta
Vacanta de studiu pe insula spiridusilor Icon_minitimeYesterday at 9:23 pm by Pamella

» Princess of dreams (continuare)
Vacanta de studiu pe insula spiridusilor Icon_minitimeYesterday at 9:21 pm by Saphire Helena

» Berbec
Vacanta de studiu pe insula spiridusilor Icon_minitimeFri Nov 24, 2023 4:48 pm by Pamella

» Taur
Vacanta de studiu pe insula spiridusilor Icon_minitimeFri Nov 24, 2023 4:47 pm by Pamella

» Gemeni
Vacanta de studiu pe insula spiridusilor Icon_minitimeFri Nov 24, 2023 4:47 pm by Pamella


 

 Vacanta de studiu pe insula spiridusilor

Go down 
Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AuthorMessage
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32619
Kwan Kwan : 120015
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Vacanta de studiu pe insula spiridusilor Empty
PostSubject: Vacanta de studiu pe insula spiridusilor   Vacanta de studiu pe insula spiridusilor Icon_minitimeFri Dec 04, 2009 6:24 pm

Pe aceasta insula, se gasea o campie minunata cu flori unde traiau zeci de rase de spiridusi unii puteau zbura altii nu. Inltimile lor variau de la 2 la 10 centimetri.
Printre aceste rase erau: Minimoys, o specie de spiridusi ce semanau in mare parte cu elfii la infatisare insa spre deosebire de elfi care aveau o inaltime normala, Minimoys aveau o inaltime intre 7 si 10 centimetri.
Alta rasa erau: albinutele de catifea. Acesti spiridus aveau o inaltime de 1-2 centimetri, semanand in mare parte cu zanele insa spre deosebire de zane, nu aveau aripi naturale ci aripi confectionate din petale de flori ca un fel de planoare, ei lasandu-se purtati de curenti in timpul zborului, spre deosebire de zane care zboara asemeni pasarilor, deplasand aerul cu ajutorul aripilor si invingand gravitatia.
Ma aflam pe insula din curiozitate, vrand sa vad obiceiurile raselor de spiridusi.


Last edited by Sanara on Fri Sep 07, 2012 8:12 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Vizitator
Guest
Anonymous



Vacanta de studiu pe insula spiridusilor Empty
PostSubject: Re: Vacanta de studiu pe insula spiridusilor   Vacanta de studiu pe insula spiridusilor Icon_minitimeMon Aug 27, 2012 8:20 pm

Spencer se afla pe aceasta insula din pura curiozitate, voia sa vada ce fac acesti spiridusi de care auzise. Ca sa nu fie observata folosise o vraja ca sa fie invizibila.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32619
Kwan Kwan : 120015
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Vacanta de studiu pe insula spiridusilor Empty
PostSubject: Re: Vacanta de studiu pe insula spiridusilor   Vacanta de studiu pe insula spiridusilor Icon_minitimeFri Sep 07, 2012 8:15 pm

-Pentru a nu distruge lucrurile construite de spiridusi si pentru a ii observa mai bine, beau din potiunea micsorarii. Ma micsorasem pana ajung la 0.7 centimetri.


Vacanta de studiu pe insula spiridusilor Sa110


Last edited by Sanara on Sat Sep 08, 2012 9:38 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Vizitator
Guest
Anonymous



Vacanta de studiu pe insula spiridusilor Empty
PostSubject: Re: Vacanta de studiu pe insula spiridusilor   Vacanta de studiu pe insula spiridusilor Icon_minitimeFri Sep 07, 2012 10:15 pm

Ramane intr-un loc mai retras privind atenta.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32619
Kwan Kwan : 120015
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Vacanta de studiu pe insula spiridusilor Empty
PostSubject: Re: Vacanta de studiu pe insula spiridusilor   Vacanta de studiu pe insula spiridusilor Icon_minitimeSat Sep 08, 2012 9:39 pm

Acum eram chiar mai mica decat cel mai mic dintre spiridusi. Nu ajungeam decat pana la genunchii celui mai mic dintre spiridusi. Incep sa zbor printre spiridusi urmarind viata lor.


Vacanta de studiu pe insula spiridusilor Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Vizitator
Guest
Anonymous



Vacanta de studiu pe insula spiridusilor Empty
PostSubject: Re: Vacanta de studiu pe insula spiridusilor   Vacanta de studiu pe insula spiridusilor Icon_minitimeSun Sep 09, 2012 12:04 am

Ii urmareste cu privirea incercand sa nu se miste ca sa nu faca zgomot.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32619
Kwan Kwan : 120015
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Vacanta de studiu pe insula spiridusilor Empty
PostSubject: Re: Vacanta de studiu pe insula spiridusilor   Vacanta de studiu pe insula spiridusilor Icon_minitimeSun Sep 09, 2012 2:17 pm

Fiind mai mica decat 1 cm, Spencer mi se parea o uriasa. Zburasem destul de mult si acum trebuia sa imi odihnesc aripile asa ca ma asez pe mana lui Spencer chiar daca ea ma putea confunda cu un tantar.


Vacanta de studiu pe insula spiridusilor Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Vizitator
Guest
Anonymous



Vacanta de studiu pe insula spiridusilor Empty
PostSubject: Re: Vacanta de studiu pe insula spiridusilor   Vacanta de studiu pe insula spiridusilor Icon_minitimeSun Sep 09, 2012 3:17 pm

Insa Spencer ramase nemiscata ca sa nu o observe spiridusii.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32619
Kwan Kwan : 120015
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Vacanta de studiu pe insula spiridusilor Empty
PostSubject: Re: Vacanta de studiu pe insula spiridusilor   Vacanta de studiu pe insula spiridusilor Icon_minitimeMon Sep 10, 2012 12:25 am

Eu ma aflam pe mana ei si cu toate ca ea ramase nemiscata, antenele mele miroseau cea.
-Hm, sange de vrajitoare. Totusi sa iau cateva picaturi pentru o potiune. Gandesc eu.
Cu ajutorul antenelor mele pipai vena, apoi musc puternic si sangele care incepu sa curga, il preiau cu bagheta ca si cu o seringa, care acum era cat un ac de albina, iar apoi restul de sange il sug eu si apoi ii ling micuta rana cu limba mea.
Ma purtasem cu ea ca si cum eu as fi fost un tantar.


Vacanta de studiu pe insula spiridusilor Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Vizitator
Guest
Anonymous



Vacanta de studiu pe insula spiridusilor Empty
PostSubject: Re: Vacanta de studiu pe insula spiridusilor   Vacanta de studiu pe insula spiridusilor Icon_minitimeMon Sep 10, 2012 3:20 pm

Spencer isi dadu seama ce facuse si o prinse intre degetul mare si aratator aproape strivind-o.
- Da drumul sangelui meu altfel te strivesc.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32619
Kwan Kwan : 120015
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Vacanta de studiu pe insula spiridusilor Empty
PostSubject: Re: Vacanta de studiu pe insula spiridusilor   Vacanta de studiu pe insula spiridusilor Icon_minitimeMon Sep 10, 2012 5:54 pm

-Aveam si eu nevoie pentru o potiune. Bineinteles nu am de gand sa iti fac tie rau. Nu sunt asa de rea incat sa folosesc sangele tau impotriva ta. Sangele de vrajitoare e unul din ingrediente care se folosesc in potiunile: de micsorare, de marire si in polipotiune, cea care te ajuta sa te transformi in alti oameni sau in diverse animale.


Vacanta de studiu pe insula spiridusilor Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Vizitator
Guest
Anonymous



Vacanta de studiu pe insula spiridusilor Empty
PostSubject: Re: Vacanta de studiu pe insula spiridusilor   Vacanta de studiu pe insula spiridusilor Icon_minitimeMon Sep 10, 2012 5:55 pm

- Credeam ca vrei sa faci ceva rau cu ele... sangele de vrajitoare se foloseste si pentru otravuri, ii dadu drumul.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32619
Kwan Kwan : 120015
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Vacanta de studiu pe insula spiridusilor Empty
PostSubject: Re: Vacanta de studiu pe insula spiridusilor   Vacanta de studiu pe insula spiridusilor Icon_minitimeMon Sep 10, 2012 6:18 pm

-Eu sunt o zana buna. Intradevar se foloseste si pentru otravuri. Dar daca ar fi sa otravesc pe cineva, acela ar fi cel care mi-a ucis familia in urma cu un sfert de secol.


Vacanta de studiu pe insula spiridusilor Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Vizitator
Guest
Anonymous



Vacanta de studiu pe insula spiridusilor Empty
PostSubject: Re: Vacanta de studiu pe insula spiridusilor   Vacanta de studiu pe insula spiridusilor Icon_minitimeMon Sep 10, 2012 6:35 pm

- De ce a facut asta? intreba curioasa.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32619
Kwan Kwan : 120015
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Vacanta de studiu pe insula spiridusilor Empty
PostSubject: Re: Vacanta de studiu pe insula spiridusilor   Vacanta de studiu pe insula spiridusilor Icon_minitimeTue Sep 11, 2012 9:48 am

-Ei bine e un vrajitor rau chiar malefic as putea spune. Iar el ca si stra-stra-stra-mosul lui, si-a facut un scop din a prelua conducerea lumii. Iar familia Sharma, incepand de la stra-stra-stra-bunica mea si-a facut un scop din a pune bete in roate familiei lui. E un conflict ce dateaza de mii de ani daca s-ar putea numi conflict. noi nu facem decat sa luptam pentru bine. Si el si-a facut un plan de a eradica total familia Sharma vizand momentul nasterii mele cand toata familia ar fi fost stransa langa mama mea. La noi zanele e un obicei ca familia regala de la mic la mare sa se stranga in jurul reginei cand aceasta naste. Numai ca el a gresit calculele astrologice al momentului nasterii mele. Astfel ca explozia celui mai cumplit blestem al magiei negre a avut loc in aceeasi casa unde m-am nascut eu dar fix in secunda cand implineam eu 1 an. Iar la noi traditia impune ca taiarea motului sa fie de fapt taierea unui singur fir de par in prezenta fratilor/surorilor si a naselor de botez care in cazul meu au fost propriile mele matusi, si asta sa se petreaca pe o insula nelocuita si firul de par sa fie ingropat la radacina unui copac de bambus care se stie ca e foarte longeviv si care se spune ca va fi protectorul respectivului copil. Se spune ca atat timp cat copacul va trai, nimeni nu va putea lua definitiv puterile magice ale zanei.
Astfel fiindca eu, sora si matusile ne-am aflat pe acea insula, am supravietuit. Insa restul familiei mele au murit in explozie chiar in timp ce faceau un toast, chiar in timp ce rosteau cuvintele, "Traiasca noua noastra printesa"
Palatul reginei a fost distrus de explozie. Toate detaliile care le stiu eu sunt de la matusile mele care la randul lor le stiu de la servitori care cu totii au supravietuit. In mod miraculos, desi si servitorii se aflau in incaperea unde a avut loc explozia, chiar aproape de nucleul exploiei ei nu au suferit decat cateva arsuri de parca s-ar fi ars la aragaz, pe cand membrii familiei regale au murit pe loc parca s-ar fi aflat langa o bomba nucleara. Destul de ciudat as spune.


Vacanta de studiu pe insula spiridusilor Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Vizitator
Guest
Anonymous



Vacanta de studiu pe insula spiridusilor Empty
PostSubject: Re: Vacanta de studiu pe insula spiridusilor   Vacanta de studiu pe insula spiridusilor Icon_minitimeTue Sep 11, 2012 12:45 pm

Asculta atenta, incruntandu-se usor, insa nu stiu ce sa zica.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32619
Kwan Kwan : 120015
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Vacanta de studiu pe insula spiridusilor Empty
PostSubject: Re: Vacanta de studiu pe insula spiridusilor   Vacanta de studiu pe insula spiridusilor Icon_minitimeWed Sep 12, 2012 10:42 am

-Ei bine acum sa discuta si despre alte lucruri mai placute. Eu am venit aici sa studiez viata spiridusilor de aici.


Vacanta de studiu pe insula spiridusilor Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Vizitator
Guest
Anonymous



Vacanta de studiu pe insula spiridusilor Empty
PostSubject: Re: Vacanta de studiu pe insula spiridusilor   Vacanta de studiu pe insula spiridusilor Icon_minitimeWed Sep 12, 2012 10:57 am

- Si eu am venit sa-i observ din curiozitate.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32619
Kwan Kwan : 120015
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Vacanta de studiu pe insula spiridusilor Empty
PostSubject: Re: Vacanta de studiu pe insula spiridusilor   Vacanta de studiu pe insula spiridusilor Icon_minitimeWed Sep 12, 2012 5:45 pm

-Si nu iti e teama sa nu le distrugi locurile?


Vacanta de studiu pe insula spiridusilor Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Vizitator
Guest
Anonymous



Vacanta de studiu pe insula spiridusilor Empty
PostSubject: Re: Vacanta de studiu pe insula spiridusilor   Vacanta de studiu pe insula spiridusilor Icon_minitimeWed Sep 12, 2012 9:01 pm

- Chiar daca am s-o fac voi folosi o vraja sa repar stricaciunile.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32619
Kwan Kwan : 120015
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Vacanta de studiu pe insula spiridusilor Empty
PostSubject: Re: Vacanta de studiu pe insula spiridusilor   Vacanta de studiu pe insula spiridusilor Icon_minitimeThu Sep 13, 2012 9:55 am

-Da, dar daca striesti pe cativa dintre ei, prinsi sub daramaturile provocate de tine, pe ei nu ii poti invia. La asta nu te-ai gandit?


Vacanta de studiu pe insula spiridusilor Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Vizitator
Guest
Anonymous



Vacanta de studiu pe insula spiridusilor Empty
PostSubject: Re: Vacanta de studiu pe insula spiridusilor   Vacanta de studiu pe insula spiridusilor Icon_minitimeThu Sep 13, 2012 2:55 pm

- Dar oricum n-am sa daram nimic pentru ca sunt departe de ei.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32619
Kwan Kwan : 120015
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Vacanta de studiu pe insula spiridusilor Empty
PostSubject: Re: Vacanta de studiu pe insula spiridusilor   Vacanta de studiu pe insula spiridusilor Icon_minitimeFri Sep 14, 2012 9:03 am

-Bine. Spun eu.


Vacanta de studiu pe insula spiridusilor Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Vizitator
Guest
Anonymous



Vacanta de studiu pe insula spiridusilor Empty
PostSubject: Re: Vacanta de studiu pe insula spiridusilor   Vacanta de studiu pe insula spiridusilor Icon_minitimeFri Sep 14, 2012 10:43 am

Zambi si se uita apoi spre ei.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32619
Kwan Kwan : 120015
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Vacanta de studiu pe insula spiridusilor Empty
PostSubject: Re: Vacanta de studiu pe insula spiridusilor   Vacanta de studiu pe insula spiridusilor Icon_minitimeSat Sep 15, 2012 9:55 pm

Ma uitam si eu la spiridusi.


Vacanta de studiu pe insula spiridusilor Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Sponsored content





Vacanta de studiu pe insula spiridusilor Empty
PostSubject: Re: Vacanta de studiu pe insula spiridusilor   Vacanta de studiu pe insula spiridusilor Icon_minitime

Back to top Go down
 
Vacanta de studiu pe insula spiridusilor
Back to top 
Page 1 of 6Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Pe insula spiridusilor
» Pericol pe Insula Spiridusilor.
» Muntele Spiridusilor
» In lumea spiridusilor
» Regatul spiridusilor muntelui verde.

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Planeta Utopia :: Welcome! :: Ținutul tinereții vesnice :: Insula spiridusilor-
Jump to: