Planeta Utopia
Planeta Utopia
Planeta Utopia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Lasati imaginatia sa va poarte in zbor pe o planeta indepartata, o planeta a fanteziei unde veti intalni personaje de basm, animale mistice si unde totul este posibil
 
HomePortalSearchMemberlistRegisterLog in
Top posting users this month
Sanara
O raceala periculoasa EmptyO raceala periculoasa I_back_catgO raceala periculoasa Empty 
Saphire Helena
O raceala periculoasa EmptyO raceala periculoasa I_back_catgO raceala periculoasa Empty 
Madalina
O raceala periculoasa EmptyO raceala periculoasa I_back_catgO raceala periculoasa Empty 
Sujata
O raceala periculoasa EmptyO raceala periculoasa I_back_catgO raceala periculoasa Empty 
Paula Muscko
O raceala periculoasa EmptyO raceala periculoasa I_back_catgO raceala periculoasa Empty 
Latest topics
» o excursie in dreamtopia
O raceala periculoasa Icon_minitimeTue Apr 23, 2024 2:07 am by Sanara

» Princess of dreams (continuare)
O raceala periculoasa Icon_minitimeTue Apr 23, 2024 1:19 am by Sanara

» Propuneri
O raceala periculoasa Icon_minitimeTue Apr 23, 2024 1:15 am by Sanara

» La delfinariu (cu Madalina si Priscilla)
O raceala periculoasa Icon_minitimeTue Apr 23, 2024 1:12 am by Sanara

» condica de prezenta
O raceala periculoasa Icon_minitimeMon Apr 22, 2024 9:57 pm by Saphire Helena

» Berbec
O raceala periculoasa Icon_minitimeFri Nov 24, 2023 4:48 pm by Pamella

» Taur
O raceala periculoasa Icon_minitimeFri Nov 24, 2023 4:47 pm by Pamella

» Gemeni
O raceala periculoasa Icon_minitimeFri Nov 24, 2023 4:47 pm by Pamella

» Rac
O raceala periculoasa Icon_minitimeFri Nov 24, 2023 4:46 pm by Pamella


 

 O raceala periculoasa

Go down 
2 posters
AuthorMessage
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32619
Kwan Kwan : 120015
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

O raceala periculoasa Empty
PostSubject: O raceala periculoasa   O raceala periculoasa Icon_minitimeFri Dec 06, 2013 5:24 pm

Era o iarna geroasa cu vanturi puternice si viscole uriase. Zapada acoperise intreg teritoriul Fairytopiei. Cu toate ca majoritatea zanelor preferau sa stea in casele lor, fie ele vile ori case improvizate in stupi, la caldura si confortul caselor, eu fusesem printre putinele zane care vroiau sa se bucure de prima zapada. Dimineata la prima ora facand-o pe curajoasa si iesind doar in costumul de frunze pe care il aveam, si care era preferatul meu. Ieisem afara sa duc gunoiul si apoi ma intorsesem in casa sa ma imbrac dupa care plecasem sa vad Parada militara de Ziua Armatei Zanelor. A 2-a zi dimineata, incepusem deja sa trag consecintele. matusa Josephine ma vazu racita si imi facu cateva analize in laboratorul ei, si imi spuse ca nu e gripa de grifon dar ca e o raceala destul de periculoasa. Luata nu de la un virus de animal ci de la un virus care apartine unor insecte. Pe langa simptomele de raceala, virusul ar putea determina modificarea ADN-ului meu intr-unul de insecta, si ca virusul e periculos si transmisibil. Tocmai aud batai in usa.


O raceala periculoasa Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Vizitator
Guest
Anonymous



O raceala periculoasa Empty
PostSubject: Re: O raceala periculoasa   O raceala periculoasa Icon_minitimeFri Jan 17, 2014 2:10 pm

Isi trase mai bine gluga peste chip si batu ceva mai insistent la usa. Isi verifica manusile negre sa ii acopere bine pielea si ascunse bine cutitul mare in bata pantalonilor negrii la spate. Mai batu odata mai cu zgomot in usa si astepta sa i se raspunda.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32619
Kwan Kwan : 120015
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

O raceala periculoasa Empty
PostSubject: Re: O raceala periculoasa   O raceala periculoasa Icon_minitimeFri Jan 17, 2014 6:21 pm

Ii fac un semn motanului meu care sarise pe usa si o deschise. Era un motan negru din acela ca in filmele cu vrajitoare iar ochii ii erau verzi galbui ca niste smaralde care reflectau flacarile dintr-un semineu. Eu eram in living intinsa pe canapea.


O raceala periculoasa Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Vizitator
Guest
Anonymous



O raceala periculoasa Empty
PostSubject: Re: O raceala periculoasa   O raceala periculoasa Icon_minitimeFri Jan 24, 2014 12:25 pm

Persoana respectiva ii dadu motanului ceva de mancat si il mangaie pe cap apoi continua drumul spre zana cu pasi precauti si hotarati.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32619
Kwan Kwan : 120015
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

O raceala periculoasa Empty
PostSubject: Re: O raceala periculoasa   O raceala periculoasa Icon_minitimeFri Jan 24, 2014 3:49 pm

-Buna! Ma bucur ca ai venit dar nu ti-as recomanda sa te apropii prea mult asta daca nu vrei sa iei virusul. E unul destul de periculos si contagios.


O raceala periculoasa Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Vizitator
Guest
Anonymous



O raceala periculoasa Empty
PostSubject: Re: O raceala periculoasa   O raceala periculoasa Icon_minitimeFri Apr 04, 2014 4:03 pm

    - Am venit aici exact pentru că am nevoie de virusul tău ... murmură și continuă să se apropie de aceasta cu pasi calmi și calculați.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32619
Kwan Kwan : 120015
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

O raceala periculoasa Empty
PostSubject: Re: O raceala periculoasa   O raceala periculoasa Icon_minitimeFri Apr 04, 2014 6:43 pm

-Crede-ma. Nu ti-ai dori sa devii o musca si sa sfarsesti sub pliciul cuiva.


O raceala periculoasa Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Venom
PREMIUM MEMBER
PREMIUM MEMBER
Venom


Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 1996
Kwan Kwan : 4230
Localizare Localizare : fairy land

O raceala periculoasa Empty
PostSubject: Re: O raceala periculoasa   O raceala periculoasa Icon_minitimeWed Nov 03, 2021 11:45 am

Morticia:

Auzisem de virusul Sanarei si voiam sa vad cum se simte. Bat la usa si astept sa imi deschida.


O raceala periculoasa O5gHO46

O raceala periculoasa RDrO7Zq
Back to top Go down
https://www.google.ro/
Sponsored content





O raceala periculoasa Empty
PostSubject: Re: O raceala periculoasa   O raceala periculoasa Icon_minitime

Back to top Go down
 
O raceala periculoasa
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Planeta Utopia :: Welcome! :: Dimensiunea magica :: Fairytopia-
Jump to: