Planeta Utopia
Planeta Utopia
Planeta Utopia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Lasati imaginatia sa va poarte in zbor pe o planeta indepartata, o planeta a fanteziei unde veti intalni personaje de basm, animale mistice si unde totul este posibil
 
HomePortalSearchMemberlistRegisterLog in
Top posting users this month
Madalina
Academia Roială Windemere EmptyAcademia Roială Windemere I_back_catgAcademia Roială Windemere Empty 
Latest topics
» Misiuni
Academia Roială Windemere Icon_minitimeYesterday at 4:06 pm by Madalina

» o excursie in dreamtopia
Academia Roială Windemere Icon_minitimeYesterday at 4:05 pm by Madalina

» La delfinariu (cu Madalina si Priscilla)
Academia Roială Windemere Icon_minitimeYesterday at 4:03 pm by Madalina

» condica de prezenta
Academia Roială Windemere Icon_minitimeYesterday at 4:01 pm by Madalina

» Propuneri
Academia Roială Windemere Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:30 pm by Madalina

» Sujata a fost decazuta din staff
Academia Roială Windemere Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:29 pm by Madalina

» Princess of dreams (continuare)
Academia Roială Windemere Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:21 pm by Saphire Helena

» Berbec
Academia Roială Windemere Icon_minitimeFri Nov 24, 2023 4:48 pm by Pamella

» Taur
Academia Roială Windemere Icon_minitimeFri Nov 24, 2023 4:47 pm by Pamella


 

 Academia Roială Windemere

Go down 
4 posters
AuthorMessage
Phoenix Hime
MEMBRU
MEMBRU
Phoenix Hime


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 356
Kwan Kwan : 686
Varsta Varsta : 28
Localizare Localizare : Dreams

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Academia Roială Windemere Empty
PostSubject: Academia Roială Windemere   Academia Roială Windemere Icon_minitimeTue Jun 23, 2015 3:30 pm

Phoenix Aurora
Regatul magic Windemere, fondat de Primul Rege în urmă cu 2000 de ani, care a fost condus de Dragonul Timpului, are un climat blând, este luxuriant și are o mulțime de materiale utilizate pentru magie. Regatul a avut cel mai mare număr de mari magicieni dintre alte regate.
Academia Roială de Magie Windemere este o instituție fondată și condusă de Cei Trei Magi, care au primit ordin de la Primul Rege de a antrena noii vrăjitori. Despre Academie se spune că e cel mai greu și competitiv loc de înscriere. Conducătorul ei este marele vrăjitor Timaeus. Studenții care au potențialul de a fi vrăjitori, sunt selectați dintre aplicanți și primesc ''provizoriu'' Scrisoarea de Admitere la academie. În decursul a 13 zile, Balanța Judecății determină fiecare student dacă e sau nu potrivit să învețe la academie. Aproape 1000 de studenți învață la această academie de top.
Tocmai la Academia Windemere am trimis și eu scrisorile de aplicație, dar până acum niciun răspuns. Speram totuși să intru la acea academie ca să devin un mare vrăjitor, la fel ca magii Primului Rege.


Like the Phoenix I rise from the ashes of life





Academia Roială Windemere 3578530jyph9hpt3b
Back to top Go down
Sujata
Gods
Gods
Sujata


Name : Roxie
Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 2657
Kwan Kwan : 16493
Varsta Varsta : 28
Localizare Localizare : Baia Mare

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 2

Academia Roială Windemere Empty
PostSubject: Re: Academia Roială Windemere   Academia Roială Windemere Icon_minitimeWed Jun 24, 2015 12:44 am

Intr-o zi, in care eu, lenesa Vadiha se hotaraste sa trimita o scrisoare pentru scoala de magie. Eram singura din Regat care nu stia sa faca o magie, eram vrajitoarea incompleta. Aca ca, am trimis o scrisoare la aceasta scoala in speranta de a fii acceptata si surpriza fii de partea mea. Am reusit sa intru la aceasta scoala de magie.
Back to top Go down
https://unstoppablemind.forumotion.co.uk/
Phoenix Hime
MEMBRU
MEMBRU
Phoenix Hime


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 356
Kwan Kwan : 686
Varsta Varsta : 28
Localizare Localizare : Dreams

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Academia Roială Windemere Empty
PostSubject: Re: Academia Roială Windemere   Academia Roială Windemere Icon_minitimeWed Jun 24, 2015 8:52 pm

Eram în cotețul găinilor și vorbeam cu ele. Una era prea îngrijorată că îi cad penele, iar altele se stresau prea mult cu ouăle. Le-am liniștit cum am putut mai bine și i-am dat verdictul proprietarei lor, apoi m-am îndreptat spre casă.
Pe drum, m-am oprit puțin să ascult cântecul fluturilor, când pe cărare am văzut un om ducând un câine în brațe.
-Bună! îmi spuse el. Știi cumva unde locuiește tânăra care vorbește cu animalele?
-Da, chiar eu sunt. Locuiesc în apropiere.
L-am invitat pe om în umila mea casă, iar el și-a lăsat tovarășul pe hol.
-Care ți-e numele fetițo? am întrebat câinele.
-Woof (Petali)!
-De ce ești tristă, Petali?
-Woof...oof(Am un spin în lăbuță, cred că de când m-am repezit într-un tufiș după păsări.)
-Nu-i nimic, o să te fac bine de îndată.
Mi-am ridicat bagheta și am rostit: Panacea Ristora. Spinul dispăru din laba câinelui și rana se închise.
-Magia ta e uimitoare! spuse stăpânul câinelui. Ar trebui să te înscrii la Academia Windemere.
-Nu știu de ce, dar magia mea funcționează cum trebuie doar pe animale. Și am trimis multe scrisori academiei, dar nu mi s-a răspuns.
-Poate te vor alege. Eu nu prea am văzut mulți vrăjitori care să poată vorbi cu animalele, de fapt, am impresia că au cam ajuns pe cale de dispariție. Succes!
Omul își luă câinele și după ce îmi mulțumiră amândoi, au plecat. Mie mi se făcuse sete, așa că am luat carafa cu apă, dar în minte îmi răsunau cuvintele acelui om. Am lăsat carafa cu apă pe masă și am încercat să o vrăjesc să vină la mine: Aduco aqua!
Vraja nu funcționă cum mă așteptasem, iar carafa prinse aripi și începu să râdă, zburând prin încăpere.
-Vino la mine!
Carafa se opri deasupra capului meu și se vărsă pe mine, iar vraja se pierdu. Chiar în acel moment, cineva bătu la ușă. Am deschis ușa, leorcă fiind, dar nu era nimeni acolo.
-Hey, aici sus!
M-am uitat în sus și am văzut un pergament plutitor.
-O scrisoare?! am spus puțin dezamăgită.
-Nu ''o scrisoare''! Scrisoarea!
Atunci mi-am dat seama că era scrisoarea de admitere la Academia Windemere. Ca să mă asigur că nu visez am luat scrisoarea în mâinile mele ude și reci și am început să țopăi de bucurie când am văzut sigiliul academiei.


Like the Phoenix I rise from the ashes of life





Academia Roială Windemere 3578530jyph9hpt3b
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Academia Roială Windemere Empty
PostSubject: Re: Academia Roială Windemere   Academia Roială Windemere Icon_minitimeFri Apr 19, 2019 9:12 am

Sanara:

Academia Windemere era infiintata de mine ca printesa a Fairytopiei pentru anumite persoane cu darul magei. Era sub jurisdictia regatului Windemere care era un fel de provincie a marelui imperiu al Fairytopiei. Spre deosebire de academia royala Alfeea in aceasta academie desi invatai in principal aceleasi lucruri, erau anumite domenii in plus. Precum Specialitatea Gradinarit Magic unde invatai sa iti folosesti magia pentru a creste instant plante astfel puteai deveni asemeni zanelor naturii. Sau puteai invata sa vorbesti cu animalele sau sa controlezi anumite abilitati pe care le aveai si pe care nu le stapaneai prea bine. Daca nu stapaneai binisor magia nu puteai fi admis la Alfeea insa puteai fi admis la Windemere.
Regatul Windemere ma recunostea pe mine ca regina precum toate micile regate provincii ale marelui imeperiu al Fairytopiei. Insa fiecare mic regat avea o ducesa pe un rol de aproximativ Primar si Prefect.
In calitate de regina eu trebuia sa fiu cea care deschidea anul scolar al academiei si al tuturor academiilor din imperiu. Cea mai simpla era o transmisiune live de la palat ca sa pot fi in toate academiile din imperiu in acelasi timp.
Ca printesa regenta a marelui Imperiu era de datoria mea sa cunosc toti elevii noi admisi in academii si sa fac remarcat acest lucru.
Abia astpetam ziua in care anul scolar se va deschide.


Academia Roială Windemere Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Venom
PREMIUM MEMBER
PREMIUM MEMBER
Venom


Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 1996
Kwan Kwan : 4230
Localizare Localizare : fairy land

Academia Roială Windemere Empty
PostSubject: Re: Academia Roială Windemere   Academia Roială Windemere Icon_minitimeTue May 28, 2019 12:29 am

IOana venise la Sanara sa o intrebe de academenie. Ar fi vrut sa faca si ea parte,ca era si ea yana


Academia Roială Windemere O5gHO46

Academia Roială Windemere RDrO7Zq
Back to top Go down
https://www.google.ro/
Sponsored content





Academia Roială Windemere Empty
PostSubject: Re: Academia Roială Windemere   Academia Roială Windemere Icon_minitime

Back to top Go down
 
Academia Roială Windemere
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Academia magica

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Planeta Utopia :: Welcome! :: Ținutul tinereții vesnice :: Windemere Kingdom-
Jump to: