Planeta Utopia
Planeta Utopia
Planeta Utopia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Lasati imaginatia sa va poarte in zbor pe o planeta indepartata, o planeta a fanteziei unde veti intalni personaje de basm, animale mistice si unde totul este posibil
 
HomePortalSearchMemberlistRegisterLog in
Top posting users this month
Sanara
Pe fundul abisului EmptyPe fundul abisului I_back_catgPe fundul abisului Empty 
Saphire Helena
Pe fundul abisului EmptyPe fundul abisului I_back_catgPe fundul abisului Empty 
Madalina
Pe fundul abisului EmptyPe fundul abisului I_back_catgPe fundul abisului Empty 
Paula Muscko
Pe fundul abisului EmptyPe fundul abisului I_back_catgPe fundul abisului Empty 
Sujata
Pe fundul abisului EmptyPe fundul abisului I_back_catgPe fundul abisului Empty 
Latest topics
» o excursie in dreamtopia
Pe fundul abisului Icon_minitimeTue Apr 23, 2024 2:07 am by Sanara

» Princess of dreams (continuare)
Pe fundul abisului Icon_minitimeTue Apr 23, 2024 1:19 am by Sanara

» Propuneri
Pe fundul abisului Icon_minitimeTue Apr 23, 2024 1:15 am by Sanara

» La delfinariu (cu Madalina si Priscilla)
Pe fundul abisului Icon_minitimeTue Apr 23, 2024 1:12 am by Sanara

» condica de prezenta
Pe fundul abisului Icon_minitimeMon Apr 22, 2024 9:57 pm by Saphire Helena

» Berbec
Pe fundul abisului Icon_minitimeFri Nov 24, 2023 4:48 pm by Pamella

» Taur
Pe fundul abisului Icon_minitimeFri Nov 24, 2023 4:47 pm by Pamella

» Gemeni
Pe fundul abisului Icon_minitimeFri Nov 24, 2023 4:47 pm by Pamella

» Rac
Pe fundul abisului Icon_minitimeFri Nov 24, 2023 4:46 pm by Pamella


 

 Pe fundul abisului

Go down 
4 posters
Go to page : 1, 2, 3, 4  Next
AuthorMessage
gummy bear
MEMBRU
MEMBRU
gummy bear


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 865
Kwan Kwan : 1740

Pe fundul abisului Empty
PostSubject: Pe fundul abisului   Pe fundul abisului Icon_minitimeSun Jan 03, 2010 1:09 am

Tocmai ma luptasem cu vreo 5 vampiri care nu-si mai puteau controla setea de sange si au devenit periculori pentru orice fiinta. Pe 4 i-am linistit insa al 5-lea m-a aruncat in abis. A fost o cadere foarte neplacuta chiar si pentru cineva nemuritor. Acum stau , pe fundul abisului, intinsa cu fata in sus si plina de sange. Ma durea fiecare os din corp si mai trebuia sa stau asa o vreme pana sa destula putere ca sa-mi vindec toate ranile.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32619
Kwan Kwan : 120015
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Pe fundul abisului Empty
PostSubject: Re: Pe fundul abisului   Pe fundul abisului Icon_minitimeSun Jan 03, 2010 2:50 am

Ma plictiseam zburand prin abis si deodata o vad pe Misa ranita. Ma duc langa ea si ii spun:
-Misa, am din intamplare aici o potiune care vindeca ranile. Functioneaza pe dragoni insa nu stiu cat de eficienta e pentru vampiri.


Pe fundul abisului Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
gummy bear
MEMBRU
MEMBRU
gummy bear


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 865
Kwan Kwan : 1740

Pe fundul abisului Empty
PostSubject: Re: Pe fundul abisului   Pe fundul abisului Icon_minitimeSun Jan 03, 2010 4:38 pm

-Hm? deschid ochii si o privesc pe zana. Au! Arat eu a dragon? spun cu o voce ragusita.
Imi ridic mana plina de sange si o privesc.
-Se putea si mai rau...Da-mi potiunea.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32619
Kwan Kwan : 120015
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Pe fundul abisului Empty
PostSubject: Re: Pe fundul abisului   Pe fundul abisului Icon_minitimeSun Jan 03, 2010 4:46 pm

-Nu arati a dragon dar atat vampirii cat si dragonii fac parte din clasa speciilor semi-umane. Rau nu are ce sa iti faca. In cel mai rau caz nu va avea nici un efect. Insa are si putine efecte adverse de care nu va trebui sa te sperii cum ar fi senzatoa de arsura si poate reactii alergice dar care trec in maxim 24 ore. Efectele adverse apar la foarte putini. In laborator e testata pe lilieci a aparut la 10% dintre subiecti reactiile alergice.
Spun eu si ii dau potiunea.


Pe fundul abisului Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
gummy bear
MEMBRU
MEMBRU
gummy bear


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 865
Kwan Kwan : 1740

Pe fundul abisului Empty
PostSubject: Re: Pe fundul abisului   Pe fundul abisului Icon_minitimeSun Jan 03, 2010 4:58 pm

-Nu vreau decat sa ma ridic de jos.
Beau potiunea iar ranile mi se vindeca dar nu in totalitate.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32619
Kwan Kwan : 120015
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Pe fundul abisului Empty
PostSubject: Re: Pe fundul abisului   Pe fundul abisului Icon_minitimeSun Jan 03, 2010 5:14 pm

-Acum ranile astea care au ramas nevindecate le pot vindeca prin telekinezie. Spun eu si ma apuc sa o vindec de ranile ramase.


Pe fundul abisului Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
gummy bear
MEMBRU
MEMBRU
gummy bear


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 865
Kwan Kwan : 1740

Pe fundul abisului Empty
PostSubject: Re: Pe fundul abisului   Pe fundul abisului Icon_minitimeSun Jan 03, 2010 5:57 pm

-Mersi, Sanara, daca nu veneai tu ma stateeam o vreme asa pana sapot sa-mi vindec ranile.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32619
Kwan Kwan : 120015
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Pe fundul abisului Empty
PostSubject: Re: Pe fundul abisului   Pe fundul abisului Icon_minitimeSun Jan 03, 2010 6:11 pm

-Cu placere. Hai sa ne mai plimbam. Spun eu. Incercand sa zbor insa nereusind. Simteam ca depun un efort imens pentru a ma ridica si curand simteam ca nu mai puteam zbura. Aterizez din nou pe fundul abisului uirandu-ma la aripile mele si dand un pic din ele, reusind sa le misc cu greutate si nu se mai vedea ca ar lasa ceva in urma.
-Of, pe toti zeii. Mi-am consumat tot praful magic. Sunt condamnata la 24 ore de mers pe jos. Aripile noastre au niste spori foarte micuti si care sunt cu milioanele pe suprafata aripilor noastre. Sunt atat de micuti incat nu se pot vedea cu ochiul liber. Organismul nostru secreta o substanta care se depune pe acesti spori si se intareste ca un praf. Cu ajutorul acestui praf ne este mult mai usor sa zburam. De aceea cand zburam, se vede in urma noastra o dara de praf aurie.


Pe fundul abisului Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
gummy bear
MEMBRU
MEMBRU
gummy bear


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 865
Kwan Kwan : 1740

Pe fundul abisului Empty
PostSubject: Re: Pe fundul abisului   Pe fundul abisului Icon_minitimeSun Jan 03, 2010 6:20 pm

-Banuiesc ca e vina mea... scuze. Oricum hai sa o luam din loc pana nu ne atatca nenorocitii de vampiri.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32619
Kwan Kwan : 120015
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Pe fundul abisului Empty
PostSubject: Re: Pe fundul abisului   Pe fundul abisului Icon_minitimeSun Jan 03, 2010 6:28 pm

-Nu e vina ta deloc. E de fapt vina mea. Am o lene in mine de a merge pe jos... Am folosit zborul pana si pentru cea mai mica distanta.
-Si da hai sa plecam pana nu ne gasesc vampirii. Spun eu inaintand.


Pe fundul abisului Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
gummy bear
MEMBRU
MEMBRU
gummy bear


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 865
Kwan Kwan : 1740

Pe fundul abisului Empty
PostSubject: Re: Pe fundul abisului   Pe fundul abisului Icon_minitimeSun Jan 03, 2010 7:01 pm

Raman putin in urma zanei si nu vad cand apar 5 vampiri care ne blocheaza drumul. Ei se apropie de Sanara si o inconjoara. Nu aratau deloc fioros sau respingator asa ca ar fi reusit destul de usor sa isi pacaleasca victimele.
-Ce domnisoara draguta, nu te temi sa te plimbi singur ape aici? intreaba unul dintre ei cu o voce dulce.
-Te-am putea insoti si apara de pericolele de pe aici, spune altul la fel de dulce.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32619
Kwan Kwan : 120015
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Pe fundul abisului Empty
PostSubject: Re: Pe fundul abisului   Pe fundul abisului Icon_minitimeSun Jan 03, 2010 8:39 pm

Nu, nu am nevoie de ajutorul vostru ma pot descurca si fara voi. Spun eu luand-o inainte. Insa ma intorc un pic inapoi si urmaresc ce se intampla in urma gata sa sar si in ajutorul lui Misa la nevoie.


Pe fundul abisului Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
gummy bear
MEMBRU
MEMBRU
gummy bear


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 865
Kwan Kwan : 1740

Pe fundul abisului Empty
PostSubject: Re: Pe fundul abisului   Pe fundul abisului Icon_minitimeSun Jan 03, 2010 8:57 pm

-Of... Iarasi voi? M-am saturat de voi.
Cei 5 incep sa ma inconjoare ca lupii si sa isi arate coltii cu ochii rosii. Iii privesc pe toti in ochi incercand sa le patrund in capetele lor goale si sa ii controlez. Doi dintre ei incep sa se lupte intre ei.
-Asa mai merge.
Arunc o privire catre Sanara sa vad daca nu o ataca nimeni.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32619
Kwan Kwan : 120015
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Pe fundul abisului Empty
PostSubject: Re: Pe fundul abisului   Pe fundul abisului Icon_minitimeSun Jan 03, 2010 9:38 pm

Ceilalti 3 incerarca sa ma atace.
-Sanara, nu intra in panica, gandeste, gandeste. Ce ai invatat la scoala. Vrajile de lupta sunt ineficiente. Lupta poate fi combatuta cu vrajile elementare. Gandesc eu
Folosindu-mi puterea Pamant transform o parte din sol in nisipuri miscatoare creand o bariera de nisipuri miscatoare pusa de-a curmezisu pe fundul abisului


Pe fundul abisului Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
gummy bear
MEMBRU
MEMBRU
gummy bear


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 865
Kwan Kwan : 1740

Pe fundul abisului Empty
PostSubject: Re: Pe fundul abisului   Pe fundul abisului Icon_minitimeMon Jan 04, 2010 11:16 am

-Bun...acum ca Sanara e in siguranta hai sa terminam o data.
Intru intr-un fel de transa si dintr-o data vampirii incep sa se miste cu inceinitorul.
-Nu va puneti cu timpul, spun cu un suras malefic.
Ma apropii de ei. Scot din buzunar un fir argintiu cu care ii leg bine pe toti 5.
-Acum, care vrea sa fie victima mea? intreb cu o voce dulce. Tu ala blond si frumusel.
Ma apropii de vampirul caruia i-am vorbit ma intorc cu spatele la Sanara ca sa nu vada prea bine scena dupa care imi bag coltii in piela gatului lui. Dupa cateva minute ma ridic lasand o balta de sange in urma. Fac un semn cu mana iar cei 5 incep sa se miste normal.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32619
Kwan Kwan : 120015
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Pe fundul abisului Empty
PostSubject: Re: Pe fundul abisului   Pe fundul abisului Icon_minitimeMon Jan 04, 2010 2:46 pm

Eram prea uimita ca sa observ cand Misa il muscase pe unul dintre vampiri. Cand ma trezesc din uimire o intrb:
-Misa de unde ai invatat sa controlezi timpul?


Pe fundul abisului Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
gummy bear
MEMBRU
MEMBRU
gummy bear


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 865
Kwan Kwan : 1740

Pe fundul abisului Empty
PostSubject: Re: Pe fundul abisului   Pe fundul abisului Icon_minitimeMon Jan 04, 2010 6:29 pm

Fluier ascutit si dintr-o data apar 3 vampiri cu pelerine lungi si nerge.
-Asiti 5 aaa unul dintre ei nu e intr-o stare prea buna...
-Bine, poftim, raspunde unul dintre cei 3 si imi arunca o moneda de aur.
-Doar atat? sunt 5 si periculosi si am salvat si o zana, fac semn din cap catre Sanara.
Imi mai arunca o moneda dupa care dispar cu ceilalti 5 vampiri.
- Asa sa-ti raspund la intrebare...pai e mostenire de familie, spun chicotind. Numai eu si primul vampir putem face asta di cate stiu si stiu bine.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32619
Kwan Kwan : 120015
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Pe fundul abisului Empty
PostSubject: Re: Pe fundul abisului   Pe fundul abisului Icon_minitimeMon Jan 04, 2010 6:32 pm

Si aia 3 care ti-au dat 2 monede de aur sa inteleg ca sunt un fel de FBI a vampirilor? spun eu si chicotesc.


Pe fundul abisului Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
gummy bear
MEMBRU
MEMBRU
gummy bear


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 865
Kwan Kwan : 1740

Pe fundul abisului Empty
PostSubject: Re: Pe fundul abisului   Pe fundul abisului Icon_minitimeMon Jan 04, 2010 6:41 pm

-Mda un fel si la sfarsit de an se organizeaza un bal si cine are cele mai multe monezi din astea primeste un premiu,ca la scoala.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32619
Kwan Kwan : 120015
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Pe fundul abisului Empty
PostSubject: Re: Pe fundul abisului   Pe fundul abisului Icon_minitimeMon Jan 04, 2010 7:10 pm

-Noi zanele salvam persoane din placerea de a o face. Insa stiu doua specii care se lupta pentru potul cel mare. Stapanirea lumii. Ingerii si demonii. Legenda spune ca fiecare lupta sa isi atraga cat mai multe suflete de partea lor iar la sfarsitul epocii cand se vor reuni cele doua dimensiuni, cei care vor avea de partea lor cele mai multe suflete va deveni castigator. Cum sa zic eu, ceea ce vedem acum in dimensiunea a 3-a e o continua campanie electorala a binelui si a raului iar in ziua finala se vor numara voturile.


Pe fundul abisului Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
gummy bear
MEMBRU
MEMBRU
gummy bear


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 865
Kwan Kwan : 1740

Pe fundul abisului Empty
PostSubject: Re: Pe fundul abisului   Pe fundul abisului Icon_minitimeMon Jan 04, 2010 7:39 pm

-Eh..noi nu facem asta neaparat pentru premiu. Sun unii vampiri care nu se mai pot controla. Acestia trebuie exterminati sau reeducati oricum, trebuie sa ii vanam pentru ca sunt periculosi. Bine inteles ca facem asta si din mandrie si orgoliu ce ar crede cineva despre noi daca s-ar intalni cu un monstru ca astia pe care tocmai i-am expediat?
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32619
Kwan Kwan : 120015
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Pe fundul abisului Empty
PostSubject: Re: Pe fundul abisului   Pe fundul abisului Icon_minitimeMon Jan 04, 2010 8:00 pm

-De obicei in dimensiunea a 3-a vampirii sunt prezentati in carti si filme exact ca monstri astia pe care tocmai i-ai expediat. Ma intreb cumva daca a existat o perioada in care asemeni indivizi si-au cam facut de cap sau asta e doar pura coincidentaca oamenii si-au imaginat vampirii chiar asa de rai.


Pe fundul abisului Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
gummy bear
MEMBRU
MEMBRU
gummy bear


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 865
Kwan Kwan : 1740

Pe fundul abisului Empty
PostSubject: Re: Pe fundul abisului   Pe fundul abisului Icon_minitimeMon Jan 04, 2010 8:24 pm

-Pai... vampirii care au fost odata oameni devin asa de obicei si cum vampirii care s-au nascut aici au invadat in trecut Pamantul si au dat de gustul sangelui de om au transformat multi oameni in vampir care au devenit ca aia. Asa ca povestile sunt destul de adevarate...
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32619
Kwan Kwan : 120015
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Pe fundul abisului Empty
PostSubject: Re: Pe fundul abisului   Pe fundul abisului Icon_minitimeMon Jan 04, 2010 8:47 pm

-Aha inteleg insa sunt uimita sa constat ca mai exista si vampiri buni asa ca tine incat imi e greu sa imi dau seama care sunt majoritatea si care exceptiile. Spun eu inaintand pe fundul abisului si uitandu-ma in stanga si in drapta parca cautand ceva.


Pe fundul abisului Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
gummy bear
MEMBRU
MEMBRU
gummy bear


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 865
Kwan Kwan : 1740

Pe fundul abisului Empty
PostSubject: Re: Pe fundul abisului   Pe fundul abisului Icon_minitimeMon Jan 04, 2010 8:54 pm

-Pai majoritatea.....sunt buni daca se poate spune asa. Sunt sadici si cruzi dar nu chiar rai. Nu ucid fara motiv si se ocupa de cei care o fac dar nu ii poti numi buni pentru ca raman periculosi dar tinuti in frau de cate primul vampir. Nu toti vampirii care au fost oameni sunt asa, adica eu sunt o exceptie. Daca cel care i-a transformat ii educa si ii invata sa isi controleze puterea si setea de sange nu mai ajung in halu' ala. A! stii sa nu spui ca pot sa controlez timpul OK? nu e chiar un secret dar e mai bine sa nu afle toata lumea.
Back to top Go down
Sponsored content





Pe fundul abisului Empty
PostSubject: Re: Pe fundul abisului   Pe fundul abisului Icon_minitime

Back to top Go down
 
Pe fundul abisului
Back to top 
Page 1 of 4Go to page : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Ratacind pe fundul abisului
» Pe marginea abisului

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Planeta Utopia :: Welcome! :: Ținutul tinereții vesnice :: Marele Abis-
Jump to: