Planeta Utopia
Planeta Utopia
Planeta Utopia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Lasati imaginatia sa va poarte in zbor pe o planeta indepartata, o planeta a fanteziei unde veti intalni personaje de basm, animale mistice si unde totul este posibil
 
HomePortalSearchMemberlistRegisterLog in
Top posting users this month
Bavaria
Care e de fapt originea universului? EmptyCare e de fapt originea universului? I_back_catgCare e de fapt originea universului? Empty 
Sanara
Care e de fapt originea universului? EmptyCare e de fapt originea universului? I_back_catgCare e de fapt originea universului? Empty 
Sujata
Care e de fapt originea universului? EmptyCare e de fapt originea universului? I_back_catgCare e de fapt originea universului? Empty 
Latest topics
» condica de prezenta
Care e de fapt originea universului? Icon_minitimeWed May 15, 2024 10:43 am by Bavaria

» La delfinariu (cu Madalina si Priscilla)
Care e de fapt originea universului? Icon_minitimeTue May 14, 2024 2:26 pm by Bavaria

» Misiuni
Care e de fapt originea universului? Icon_minitimeTue May 14, 2024 2:24 pm by Bavaria

» Schimbare nick
Care e de fapt originea universului? Icon_minitimeSat May 11, 2024 2:18 pm by Sujata

» o excursie in dreamtopia
Care e de fapt originea universului? Icon_minitimeSat May 11, 2024 2:17 pm by Bavaria

» Propuneri
Care e de fapt originea universului? Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:30 pm by Bavaria

» Sujata a fost decazuta din staff
Care e de fapt originea universului? Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:29 pm by Bavaria

» Princess of dreams (continuare)
Care e de fapt originea universului? Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:21 pm by Saphire Helena

» Berbec
Care e de fapt originea universului? Icon_minitimeFri Nov 24, 2023 4:48 pm by Pamella


 

 Care e de fapt originea universului?

Go down 
2 posters
AuthorMessage
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32628
Kwan Kwan : 120024
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Care e de fapt originea universului? Empty
PostSubject: Care e de fapt originea universului?   Care e de fapt originea universului? Icon_minitimeMon Jan 04, 2010 9:01 pm

Desi stiam ca lumea a fost creata de catre zei eram curioasa sa aflu cine i-a creat pe ei. Asa ca ma duc la biblioteca sa caut o carte de legende.
O iau din raft si ma asez la masa deschizand cartea si gasesc scris:
Desi apare rareori in istorie, Lordul Cosmarurilor este considerat divinitatea creatoare, un fel de Dumnezeu. Apare in forma sa reala ca o femeie blonda, "Mama" monstrilor si originea tuturor lucrurilor. Nu are corp sau sex, dar este vazuta ca o fiinta feminina. Foarte putini oameni stiu despre ea, cateva cunostinte limitate aflandu-se in Biblia Clara. A aparut o legenda falsa in jurul sau, cum ca ar fi cazut din cer si a creat monstrii pentru a distruge lumi, devenind Demonul Suprem. Cand Lina Inverse a avut acces la Biblie, adevarul a fost scos la iveala.
Intr-adevar, Lordul Cosmarurilor este creatoarul Monstrilor, care locuieste in Marea Haosului, dar este insasi fiinta haosului, Stapanul Cosmarurilor si originea tuturor lucrurilor, ceea ce inseamna ca este creatorul a tot ce exista: lumi, zei, monstrii.
Se spune ca Lordul Cosmarurilor a cazut intr-un somn vesnic si profund, visand lumi pline de viata. Cu voia sa sau fara ea, puterea lui nelimitata a adeverit visul, dand nastere a patru lumi.. Odata cu ele, au aparut Zeii si Monstrii. ce se straduiau sa protejeze, respecitv sa distruga lumile. Monstrii tind sa creada ca distrugerea este dorinta creatorului lor, insa Lordul Cosmarurilor nu a afirmat niciodata asta, distrugandu-si chiar si propriile creatii (pe Phibrizzo). Batalia dintre Zei si Monstrii este pur si simplu un conflict intre bine si rau.

Stiam din istorie ca cu 3000 de ani in urma a existat o vrajitoare puternica Lina Inverse.
Ma intrebam si eu ce s-o fi intamplat cu Biblia Clara. O alta curiozitate care nu imi dadea pace era Cine l-a Creat pe Lordul Cosmarurilor dar cine l-a creat pe Creatorul creatorului Lordului Cosmarurilor, Ce s-a intamplat de fapt in prima secunda a Bigbangului, dar cine era forta care a dat nastere Big Bangului.
Incercam sa imi pun intrebarile in ordine si sa imi raspund la ele. Insa observam ca eu ca zana sau alte zane nu aveam cum sa raspundem la astfel de intrebari complicate. Singura solutie ar fi fost un zeu sau un dragon doar ei capabili sa raspunda la asemenea intrebari.


Care e de fapt originea universului? Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
fairy.pink
PREMIUM MEMBER
PREMIUM MEMBER
fairy.pink


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 3960
Kwan Kwan : 12599
Varsta Varsta : 29
Localizare Localizare : Pe marte

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Care e de fapt originea universului? Empty
PostSubject: Re: Care e de fapt originea universului?   Care e de fapt originea universului? Icon_minitimeThu Feb 11, 2010 9:42 pm

Vroiam sa citesc o carte asa ca merg la biblioteca
-A buna Sanara ce citesti?


Care e de fapt originea universului? BiancaKurama-Yu-YuHakusho20-20120818
Back to top Go down
http://dulce-dulce.forumgratuit.ro/forum.htm
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32628
Kwan Kwan : 120024
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Care e de fapt originea universului? Empty
PostSubject: Re: Care e de fapt originea universului?   Care e de fapt originea universului? Icon_minitimeThu Feb 11, 2010 10:10 pm

-Salut Barbie, citesc o carte de legende sa vad diversele teorii despre inceputul universului.


Care e de fapt originea universului? Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
fairy.pink
PREMIUM MEMBER
PREMIUM MEMBER
fairy.pink


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 3960
Kwan Kwan : 12599
Varsta Varsta : 29
Localizare Localizare : Pe marte

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Care e de fapt originea universului? Empty
PostSubject: Re: Care e de fapt originea universului?   Care e de fapt originea universului? Icon_minitimeFri Feb 12, 2010 3:10 pm

-Am cautat mult despre asta si tot alte teorii am gasit asa ca nu mai imi bat capul cu originea universului


Care e de fapt originea universului? BiancaKurama-Yu-YuHakusho20-20120818
Back to top Go down
http://dulce-dulce.forumgratuit.ro/forum.htm
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32628
Kwan Kwan : 120024
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Care e de fapt originea universului? Empty
PostSubject: Re: Care e de fapt originea universului?   Care e de fapt originea universului? Icon_minitimeSat Feb 13, 2010 12:22 am

Eh, nici pe mine nu ma intereseaza in mod special. E doar o ocupatie de a imi pierde timpul.


Care e de fapt originea universului? Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Vizitator
Guest
Anonymous



Care e de fapt originea universului? Empty
PostSubject: Re: Care e de fapt originea universului?   Care e de fapt originea universului? Icon_minitimeWed Sep 19, 2012 4:16 pm

- Inceputul universului... zambeste Enrique nostalgic, amintindu-si cum "aparuse" pe lume. Se afla undeva in apropiere si nu stiu daca fu sau nu auzit.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32628
Kwan Kwan : 120024
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Care e de fapt originea universului? Empty
PostSubject: Re: Care e de fapt originea universului?   Care e de fapt originea universului? Icon_minitimeThu Sep 20, 2012 9:46 am

-Salut! Cauti cumva cartea despre Inceputul Universului? Daca da, nu te mai obosi sa o cauti. E la noi si inca nu am terminat cu ea.


Care e de fapt originea universului? Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Vizitator
Guest
Anonymous



Care e de fapt originea universului? Empty
PostSubject: Re: Care e de fapt originea universului?   Care e de fapt originea universului? Icon_minitimeThu Sep 20, 2012 3:46 pm

- Ce? marii el ochii cand fu auzit. Ah, da, nu are nimic, o sa astept, zambi finut, rasufland usurat in sinea sa.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32628
Kwan Kwan : 120024
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Care e de fapt originea universului? Empty
PostSubject: Re: Care e de fapt originea universului?   Care e de fapt originea universului? Icon_minitimeFri Sep 21, 2012 1:18 pm

Eu continui sa ma uit pe carte.


Care e de fapt originea universului? Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Vizitator
Guest
Anonymous



Care e de fapt originea universului? Empty
PostSubject: Re: Care e de fapt originea universului?   Care e de fapt originea universului? Icon_minitimeFri Sep 21, 2012 5:27 pm

"Doamne, trebuie sa invat sa tac, era cat pe ce sa ma dau de gol" gandi el.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32628
Kwan Kwan : 120024
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Care e de fapt originea universului? Empty
PostSubject: Re: Care e de fapt originea universului?   Care e de fapt originea universului? Icon_minitimeSat Sep 22, 2012 8:44 am

Eu habar nu aveam cine era baiatul din fata mea.


Care e de fapt originea universului? Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Vizitator
Guest
Anonymous



Care e de fapt originea universului? Empty
PostSubject: Re: Care e de fapt originea universului?   Care e de fapt originea universului? Icon_minitimeSat Sep 22, 2012 6:42 pm

Isi trece usor mana prin par privind tavanul ca sa treaca timpul mai repede.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32628
Kwan Kwan : 120024
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Care e de fapt originea universului? Empty
PostSubject: Re: Care e de fapt originea universului?   Care e de fapt originea universului? Icon_minitimeSun Sep 23, 2012 12:34 pm

Termin de citit cartea si i-o dau baiatului.


Care e de fapt originea universului? Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Vizitator
Guest
Anonymous



Care e de fapt originea universului? Empty
PostSubject: Re: Care e de fapt originea universului?   Care e de fapt originea universului? Icon_minitimeSun Sep 23, 2012 2:40 pm

- Multumesc, zambeste el recunoscator si se aseaza la o masa incepand s-o citeasca.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32628
Kwan Kwan : 120024
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Care e de fapt originea universului? Empty
PostSubject: Re: Care e de fapt originea universului?   Care e de fapt originea universului? Icon_minitimeMon Sep 24, 2012 10:52 pm

-Spor la citit. Ii spun eu.


Care e de fapt originea universului? Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Vizitator
Guest
Anonymous



Care e de fapt originea universului? Empty
PostSubject: Re: Care e de fapt originea universului?   Care e de fapt originea universului? Icon_minitimeMon Sep 24, 2012 10:56 pm

- Mersi, ingana el si termina de citit cartea de 7 ori mai repede ca Sanara. Ar fi putut chiar si mai repede, dar era cam lenes. Realiza apoi ca era cam imposibil pentru oricine sa citeasca asa repede...
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32628
Kwan Kwan : 120024
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Care e de fapt originea universului? Empty
PostSubject: Re: Care e de fapt originea universului?   Care e de fapt originea universului? Icon_minitimeFri Sep 28, 2012 12:07 am

-Ce repede ai citit cartea. Spun eu zambind.


Care e de fapt originea universului? Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Vizitator
Guest
Anonymous



Care e de fapt originea universului? Empty
PostSubject: Re: Care e de fapt originea universului?   Care e de fapt originea universului? Icon_minitimeFri Sep 28, 2012 4:04 pm

- Aaa, mda... am antrenament.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32628
Kwan Kwan : 120024
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Care e de fapt originea universului? Empty
PostSubject: Re: Care e de fapt originea universului?   Care e de fapt originea universului? Icon_minitimeSat Sep 29, 2012 1:53 pm

Ii zambesc fara sa spun nimic.


Care e de fapt originea universului? Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Vizitator
Guest
Anonymous



Care e de fapt originea universului? Empty
PostSubject: Re: Care e de fapt originea universului?   Care e de fapt originea universului? Icon_minitimeSat Sep 29, 2012 2:27 pm

Cat de stupid sunase asta? Nu mai el putea sa inventeze o scuza atat de tampita.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32628
Kwan Kwan : 120024
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Care e de fapt originea universului? Empty
PostSubject: Re: Care e de fapt originea universului?   Care e de fapt originea universului? Icon_minitimeWed Oct 03, 2012 1:58 pm

-Din fericire nu imi dadusem seama si inghit minciuna sau poate scuza lui. Asta pentru ca si eu citeam repede.


Care e de fapt originea universului? Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Vizitator
Guest
Anonymous



Care e de fapt originea universului? Empty
PostSubject: Re: Care e de fapt originea universului?   Care e de fapt originea universului? Icon_minitimeWed Oct 03, 2012 3:17 pm

Se ridica de pe scaun ducandu-se sa puna cartea inapoi in raft.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32628
Kwan Kwan : 120024
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Care e de fapt originea universului? Empty
PostSubject: Re: Care e de fapt originea universului?   Care e de fapt originea universului? Icon_minitimeTue Oct 09, 2012 12:16 pm

Ma duc la raft sa caut alta carte.


Care e de fapt originea universului? Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Vizitator
Guest
Anonymous



Care e de fapt originea universului? Empty
PostSubject: Re: Care e de fapt originea universului?   Care e de fapt originea universului? Icon_minitimeTue Oct 09, 2012 3:30 pm

Afrodita intra in biblioteca urland dupa Cupidon. Enrique, nestiind ce altceva sa faca darma toate rafturile asupra sa ca sa nu-l gaseasca.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32628
Kwan Kwan : 120024
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Care e de fapt originea universului? Empty
PostSubject: Re: Care e de fapt originea universului?   Care e de fapt originea universului? Icon_minitimeThu Oct 11, 2012 8:29 am

-Crezi ca te poti ascunde de mine? Ai uitat ca zeii pot vedea prin obiecte? Spuse ea, ochii inrosinduise. De fapt isi activase viziunea cu raze X.


Care e de fapt originea universului? Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Sponsored content





Care e de fapt originea universului? Empty
PostSubject: Re: Care e de fapt originea universului?   Care e de fapt originea universului? Icon_minitime

Back to top Go down
 
Care e de fapt originea universului?
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Sorry , I'm Mr Don't Care!
» Love me, hate me, I don't even care!
» Care sunt expresiile lor favorite?
» Denumirea stiintifica a speciilor care coexista in lumea magica
» BrandTailors creeaza vacuta fermecata care da "Laptic" LaDorna

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Planeta Utopia :: Welcome! :: Palatul de cristal :: Palatul de Cristal :: Coridor Principal :: Biblioteca regala-
Jump to: