Planeta Utopia
Planeta Utopia
Planeta Utopia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Lasati imaginatia sa va poarte in zbor pe o planeta indepartata, o planeta a fanteziei unde veti intalni personaje de basm, animale mistice si unde totul este posibil
 
HomePortalSearchMemberlistRegisterLog in
Top posting users this month
Bavaria
O centaurita in ajutor EmptyO centaurita in ajutor I_back_catgO centaurita in ajutor Empty 
Sanara
O centaurita in ajutor EmptyO centaurita in ajutor I_back_catgO centaurita in ajutor Empty 
Sujata
O centaurita in ajutor EmptyO centaurita in ajutor I_back_catgO centaurita in ajutor Empty 
Latest topics
» condica de prezenta
O centaurita in ajutor Icon_minitimeWed May 15, 2024 10:43 am by Bavaria

» La delfinariu (cu Madalina si Priscilla)
O centaurita in ajutor Icon_minitimeTue May 14, 2024 2:26 pm by Bavaria

» Misiuni
O centaurita in ajutor Icon_minitimeTue May 14, 2024 2:24 pm by Bavaria

» Schimbare nick
O centaurita in ajutor Icon_minitimeSat May 11, 2024 2:18 pm by Sujata

» o excursie in dreamtopia
O centaurita in ajutor Icon_minitimeSat May 11, 2024 2:17 pm by Bavaria

» Propuneri
O centaurita in ajutor Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:30 pm by Bavaria

» Sujata a fost decazuta din staff
O centaurita in ajutor Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:29 pm by Bavaria

» Princess of dreams (continuare)
O centaurita in ajutor Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:21 pm by Saphire Helena

» Berbec
O centaurita in ajutor Icon_minitimeFri Nov 24, 2023 4:48 pm by Pamella


 

 O centaurita in ajutor

Go down 
AuthorMessage
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32628
Kwan Kwan : 120024
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

O centaurita in ajutor Empty
PostSubject: O centaurita in ajutor   O centaurita in ajutor Icon_minitimeThu Dec 23, 2021 10:25 am

Calypso:

Era o zi de Sambata dupa amiaza mohorata in Grecia. Plouase abundent si drumurile de tara in regiunea Tesalia devenisera capcane noroiase.
Eu ma plimbam prin padurile regiunei Tesalia, o regiune de munte a Greciei. Vedeam turisti urcand sau coborand cu autocarele de la muntele Pelion supranumit muntele centaurilor si ceva lume in masini personale, locuitorii din zona. Insa aveam grija mereu ca sa ma ascund printre arbori sa nu fiu vazuta de cineva.

La un moment dat insa vad cum poteca de munte forestier se surpa sub greutatea autocarului si a unei alunecari de teren, afundandu-se un sfert cu botul in noroi. Desi oprise cativa localnici cu masini de teren sa incerce feicare norocul sa scoata autocarul din noroi, totul parea zadarnic. La un moment dat incercasera sa lege in sir 2 jeep-uri care sa traga impreuna insa fara rezultat.

-Se pare ca ar trebui o macara dar azi e Sambata dupa amiaza asa ca veti ramane blocati aici pana luni cand putem chema o macara. Spuse un localnic soferului de autocar si turistilor.

Cu toate ca desi imi era extrem de frica de oameni din cate stiam de la tribul meu si ca ne era interzis contactul cu oamenii, totusi ma hotarasc sa ajut dorind sa vada oamenii ca nu suntem chiar atat de salbatici precum descriau legendele.

Ies dintre copaci si inaintez usor catre autocar asezandu-ma in spatele lui.

Nu stiam daca voi fi inteleasa sau nu fiindca singura limba pe care o vorbeam era greaca veche. Poate aveam norocul ca ghidul turistilor sau soferul sa stie si limba greaca veche.

-O sa incerc eu sa va ajut.

Vedeam fetele surprinse ale tuturor cand vazusera o fata centaur aparuta din padure.


O centaurita in ajutor Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
 
O centaurita in ajutor
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» O centaurita deosebita
» Ajutor! Să mă găsească cineva!

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Planeta Utopia :: Welcome! :: Dimensiunea magica :: Other Fantasy RPG-
Jump to: