Planeta Utopia
Planeta Utopia
Planeta Utopia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Lasati imaginatia sa va poarte in zbor pe o planeta indepartata, o planeta a fanteziei unde veti intalni personaje de basm, animale mistice si unde totul este posibil
 
HomePortalSearchMemberlistRegisterLog in
Top posting users this month
Bavaria
La club EmptyLa club I_back_catgLa club Empty 
Sanara
La club EmptyLa club I_back_catgLa club Empty 
Sujata
La club EmptyLa club I_back_catgLa club Empty 
Latest topics
» condica de prezenta
La club Icon_minitimeWed May 15, 2024 10:43 am by Bavaria

» La delfinariu (cu Madalina si Priscilla)
La club Icon_minitimeTue May 14, 2024 2:26 pm by Bavaria

» Misiuni
La club Icon_minitimeTue May 14, 2024 2:24 pm by Bavaria

» Schimbare nick
La club Icon_minitimeSat May 11, 2024 2:18 pm by Sujata

» o excursie in dreamtopia
La club Icon_minitimeSat May 11, 2024 2:17 pm by Bavaria

» Propuneri
La club Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:30 pm by Bavaria

» Sujata a fost decazuta din staff
La club Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:29 pm by Bavaria

» Princess of dreams (continuare)
La club Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:21 pm by Saphire Helena

» Berbec
La club Icon_minitimeFri Nov 24, 2023 4:48 pm by Pamella


 

 La club

Go down 
AuthorMessage
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32628
Kwan Kwan : 120024
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

La club Empty
PostSubject: La club   La club Icon_minitimeThu Dec 23, 2021 10:31 am

Nery

Ma aflam in orasul Coast din Australia, in statiunea Dolphin City pe plaja Mermaid Beach la clubul The Seven. Prietenii care ma cunosteau imi cunosteau doar forma de sirena caci se intalnisera cu mine in apa si le dezvaluisem cine sunt iar pana azi nu iesisem din apa. Azi implinisem 21 de ani si vizitasem Insula Mako locul mistic care asigura legatura intre cele doua lumi cea a apei si cea a oamenilor oferind sansa ca oamenii sa devina jumatate sirene si sirenele sa devina jumatate oameni. Astfel se nastea o noua specie amfibiana.
Acum aveam puterea de a fi om pe uscat dar redeveneam sirena cand atingeam apa sau orice alt lichid ce continea apa.
Cei care ma cunosteau imi spuneau pe porecle: Nery prescurtarea de la Nereide sau Ariana ori Arianne, prescurtarea de la Aquarianne.
Eram in forma umana la clubul The Seven cu o limonada alaturi in timp ce asteptam comanda O pizza mare cu fructe de mare si ansoa. Eram la o masa situata la geam si ma asezasem sa pot privi atat pe geam cat si la usa.
Pe masa langa mine aveam telefonul meu care era fabricat cu un design de scoica incat parea ca ar fi o scoica reala. La gat purtam un colier de alge si scoici si purtam rochia orange stil sirena care venisde o data cu transformarea cozii mele orange in picioare. Parul meu lung si blond cu o coafura ondulata, imi ajungea pana la solduri. Tocmai urmaream usa cand observ ca intra o fata prietena cu mine dar care ma stia doar ca sirena. Ii fac semn sa vina la masa mea.


La club Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
 
La club
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Planeta Utopia :: Welcome! :: Dimensiunea magica :: Other Fantasy RPG-
Jump to: