Planeta Utopia
Planeta Utopia
Planeta Utopia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Lasati imaginatia sa va poarte in zbor pe o planeta indepartata, o planeta a fanteziei unde veti intalni personaje de basm, animale mistice si unde totul este posibil
 
HomePortalSearchMemberlistRegisterLog in
Top posting users this month
Madalina
A princess fairy captured in poketball EmptyA princess fairy captured in poketball I_back_catgA princess fairy captured in poketball Empty 
Sanara
A princess fairy captured in poketball EmptyA princess fairy captured in poketball I_back_catgA princess fairy captured in poketball Empty 
Latest topics
» o excursie in dreamtopia
A princess fairy captured in poketball Icon_minitimeToday at 1:00 am by Sanara

» La delfinariu (cu Madalina si Priscilla)
A princess fairy captured in poketball Icon_minitimeYesterday at 11:47 pm by Sanara

» condica de prezenta
A princess fairy captured in poketball Icon_minitimeYesterday at 12:47 pm by Madalina

» Misiuni
A princess fairy captured in poketball Icon_minitimeTue May 07, 2024 4:06 pm by Madalina

» Propuneri
A princess fairy captured in poketball Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:30 pm by Madalina

» Sujata a fost decazuta din staff
A princess fairy captured in poketball Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:29 pm by Madalina

» Princess of dreams (continuare)
A princess fairy captured in poketball Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:21 pm by Saphire Helena

» Berbec
A princess fairy captured in poketball Icon_minitimeFri Nov 24, 2023 4:48 pm by Pamella

» Taur
A princess fairy captured in poketball Icon_minitimeFri Nov 24, 2023 4:47 pm by Pamella


 

 A princess fairy captured in poketball

Go down 
AuthorMessage
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32623
Kwan Kwan : 120019
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

A princess fairy captured in poketball Empty
PostSubject: A princess fairy captured in poketball   A princess fairy captured in poketball Icon_minitimeThu Dec 23, 2021 4:31 pm

Sanara:

Intr-o zi sora mea Katrina aflase ca Rover un pui de dragon pe care ea il adoptase, murise intr-un accident. Suferise destul de mult dupa piderea lui. Insa apoi se gandi sa adopte un alt dragon. Stiind ca in padurea aceea traiesc diverse specii de dragoni chiar si pokemoni salbatici isi lua cu ea un poketball. Dupa cum se astepta in adancurile padurii descoperise un dragon care nu era doar un simplu Dragon ci era tip Pokemon. Era un Charizard. O data descoperit il capturase in poketball si venise cu el acasa. Ea iubea pokemonii insa nu era fan competitii si nu visa sa devina antrenoare de pokemon. Ca a 2-a printesa in familie, era fericita sa fie cea care ma ajuta pe mine la conducerea Fairytopiei.
Trecusera aproape un an si Zardos asa cum il botezase ea, crescuse ajungand la maturitate si devenind un bun prieten cu ea.
Era destul de prietenos chair si cu mine, lasandu-ma sa il calaresc.
Intr-o zi sora mea descoperise accidental ca daca cineva calareste un pokemon atunci cand acesta este bagat inapoi in pokebal, respectivul calaret este si el introdus in pokeball.
in ziua aceea ma scosese destul de repede din pokeball, scotandu-l pe Zardos impreuna cu mine.
Acum alte cateva zile trecuse si sosise timpul vacantelor.
Il scosese din nou pe Zardos ca eu sa ma joc cu el cat ea si matusile discutau, nu imi spusesera ce.
In timp ce il calaream din nou pe Zardos sora mea fara a ma anunta in prealabil sa il descalec, dadu comanda poketballului sa il captureze pe Zardos. Astfel ne captura impreuna in poketball.
-Hei surioara, lasa-ma afara. Strig eu.
-Nu. Spuse ea.
Intre timp Zardos se incolaci si adormi destul de repede incepand sa sforaie.
-M-am gandit Vom merge pe o insula tropicala in aceasta vacanta iar tu vei ramane ascunsa acolo pana cand ajungem la hotel. De fapt chair si la hotel, noaptea vei fi cazata acolo. Facem economie de bani. Spuse ea. Apoi simt cum poketball-ul fusese in poseta si aud fermoarul care posetei care fusese inchis.
Katrina zambi bucuroasa, stiindu-si surioara inchisa in pokeball alaturi de un pokemon si astfel va face economie la biletul de avion si la cazare. Desi era zana si putea zbura, totusi avioanele erau mult mai rapide decat propriile aripi.

Katrina:

Imi facusem bagajele doua valize voluminoase si poseta in care aveam pe langa telefon, machiaj si diverse maruntisuri, si poketball-ul unde erau inchisi Zardo si surioara mea Sanara. Dupa ce ma machiez si aranjez, imi pliez aripile ca pe o fusta si imi pusesem poseta pe umar si iau in maini cele doua valize apoi merg apoi la aeroport.

La aeroport ma intalnesc cu un baiat care se pare ca vroia sa intre in vorba cu mine.


A princess fairy captured in poketball Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
 
A princess fairy captured in poketball
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Planeta Utopia :: Welcome! :: Dimensiunea magica :: Other Fantasy RPG-
Jump to: