Planeta Utopia
Planeta Utopia
Planeta Utopia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Lasati imaginatia sa va poarte in zbor pe o planeta indepartata, o planeta a fanteziei unde veti intalni personaje de basm, animale mistice si unde totul este posibil
 
HomePortalSearchMemberlistRegisterLog in
Top posting users this month
Madalina
Sirena si piratul  EmptySirena si piratul  I_back_catgSirena si piratul  Empty 
Sanara
Sirena si piratul  EmptySirena si piratul  I_back_catgSirena si piratul  Empty 
Latest topics
» o excursie in dreamtopia
Sirena si piratul  Icon_minitimeToday at 1:00 am by Sanara

» La delfinariu (cu Madalina si Priscilla)
Sirena si piratul  Icon_minitimeYesterday at 11:47 pm by Sanara

» condica de prezenta
Sirena si piratul  Icon_minitimeYesterday at 12:47 pm by Madalina

» Misiuni
Sirena si piratul  Icon_minitimeTue May 07, 2024 4:06 pm by Madalina

» Propuneri
Sirena si piratul  Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:30 pm by Madalina

» Sujata a fost decazuta din staff
Sirena si piratul  Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:29 pm by Madalina

» Princess of dreams (continuare)
Sirena si piratul  Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:21 pm by Saphire Helena

» Berbec
Sirena si piratul  Icon_minitimeFri Nov 24, 2023 4:48 pm by Pamella

» Taur
Sirena si piratul  Icon_minitimeFri Nov 24, 2023 4:47 pm by Pamella


 

 Sirena si piratul

Go down 
AuthorMessage
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32623
Kwan Kwan : 120019
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Sirena si piratul  Empty
PostSubject: Sirena si piratul    Sirena si piratul  Icon_minitimeThu Dec 23, 2021 4:36 pm

Nery:

Era o zi de vara insorita pe oceanul Atlantic in apropiere de coastele braziliene.
Inotam ca de obicei relaxata si ies catre suprafata unde observ o nava de pirati care naviga linistita. Echipajul era format din cpitan si 7 pirati. Era veselie mare pe corabie si piratii cantau si beau. Era clar ca sarbatoreau ceva. Fie vreo recenta victorie fie ziua vreunuia din ei. Imi plkacea sa ascult cantecele lor marinaresti de pirati. Insa ceva tulbura buna dispozitie la toti. Ditamai monstrul preistoric care se credea disparut de mult isi facu aparitia. Un frumos si rar exemplar de rechin megalodon. Un Rechin Megalodon alb de peste 30 metri. De obicei rechinii megalodon erau gri inchis, sau albastri si mai rar gri deschis dar foarte rar albi si uriasdi. De regula nu depaseau 18 metri dar acesta avea aproape dublu. Un astfel de rechin megalodon alb urias mai era numit si Marele Alb.
Venea cu furie spre mine abia asteptand sa ma inghita insa eu ma scufund si apoi fac un salt in aer dupa care sar pe corabie si ma prind cu mana de catarg si imi dau drumul in jos alunecand. Rechinul furios musca un sfert de corabie apoi abandona.
Il vad pe capitan ca se indreapta spre mine si pe piratii inarmati cu harpoane astpetand ordinele capitanului.
-Capitane, te rog nu fi suparat. Nu am intentionat ca rechinul sa iti strice corabia. Pot sa platesc stricaciunile. Pot sa iti aduc o comoara cu care sa iti poti plati reparatiile si sa iti ramana si de o vacanta la un hotel de lux in Bahamas sau Hawai.
-Si te rog nu ma ucide. Totusi suntem amandoi fiinte rationale chiar daca am coada de peste si nu picioare.


Sirena si piratul  Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
 
Sirena si piratul
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Planeta Utopia :: Welcome! :: Dimensiunea magica :: Other Fantasy RPG-
Jump to: