Planeta Utopia
Planeta Utopia
Planeta Utopia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Lasati imaginatia sa va poarte in zbor pe o planeta indepartata, o planeta a fanteziei unde veti intalni personaje de basm, animale mistice si unde totul este posibil
 
HomePortalSearchMemberlistRegisterLog in
Top posting users this month
Madalina
Ce personaj din anime ai dori sa fi? EmptyCe personaj din anime ai dori sa fi? I_back_catgCe personaj din anime ai dori sa fi? Empty 
Latest topics
» Misiuni
Ce personaj din anime ai dori sa fi? Icon_minitimeYesterday at 4:06 pm by Madalina

» o excursie in dreamtopia
Ce personaj din anime ai dori sa fi? Icon_minitimeYesterday at 4:05 pm by Madalina

» La delfinariu (cu Madalina si Priscilla)
Ce personaj din anime ai dori sa fi? Icon_minitimeYesterday at 4:03 pm by Madalina

» condica de prezenta
Ce personaj din anime ai dori sa fi? Icon_minitimeYesterday at 4:01 pm by Madalina

» Propuneri
Ce personaj din anime ai dori sa fi? Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:30 pm by Madalina

» Sujata a fost decazuta din staff
Ce personaj din anime ai dori sa fi? Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:29 pm by Madalina

» Princess of dreams (continuare)
Ce personaj din anime ai dori sa fi? Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:21 pm by Saphire Helena

» Berbec
Ce personaj din anime ai dori sa fi? Icon_minitimeFri Nov 24, 2023 4:48 pm by Pamella

» Taur
Ce personaj din anime ai dori sa fi? Icon_minitimeFri Nov 24, 2023 4:47 pm by Pamella


 

 Ce personaj din anime ai dori sa fi?

Go down 
+4
xXGabyXx
MayaChan
magic-nature
Sanara
8 posters
AuthorMessage
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Ce personaj din anime ai dori sa fi? Empty
PostSubject: Ce personaj din anime ai dori sa fi?   Ce personaj din anime ai dori sa fi? Icon_minitimeThu Jan 14, 2010 2:01 pm

Nu cred ca nu exista un fan anime impatimit care nu si-a dorit sa fie in locul unui personaj din anime-urile sale preferate, sau macar sa aiba puterile acestuia

1. Gourry: deoarece imi place foarte mult Slayers si as putea-o intalni pe Lina care e personajul meu preferat din Slayers
2. Invader Lamu: Deoarece e personajul meu preferat din Urusey Yatsura si in plus ca extraterestra banuiesc ca as avea cunostinte mult superioare si o viata mai buna. In plus imi plac puterile ei: zbor, telepatie si puterile electrice.
3. Hanon: Deoarece e personajul meu favorit din Mermaid Melody si mi-ar place sa experimentez viata de sirena.


Ce personaj din anime ai dori sa fi? Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
magic-nature
MEMBRU
MEMBRU
magic-nature


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 940
Kwan Kwan : 2509
Varsta Varsta : 24
Localizare Localizare : in pergamentul mitologiei

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Ce personaj din anime ai dori sa fi? Empty
PostSubject: Re: Ce personaj din anime ai dori sa fi?   Ce personaj din anime ai dori sa fi? Icon_minitimeThu Sep 22, 2011 12:59 am

1.horo:ne asortam la multe lucruri si plus ca mias dori sa vad cum e sa ai coada si urechi dar mai ales sa traiesc ca si ea cu tot felul de aventuri si clipe placute.
2.julieta:am uitat sa spun ca ma cam asortez si cu ea plus ca miar placea sa traiesc o poveste de dragoste in neo verona.in ultimul episod julieta e pe cale sa moara datorita lui escalus si ar fi ciudat de misto sa fac si eu asta.
Back to top Go down
http://magicheart.3xforum.ro
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Ce personaj din anime ai dori sa fi? Empty
PostSubject: Re: Ce personaj din anime ai dori sa fi?   Ce personaj din anime ai dori sa fi? Icon_minitimeWed Oct 12, 2011 11:20 pm

Off: Spice and Wolf se aseamana oarecum cu Inukami?
On: Mai adaug la preferinta Youko din Inukami sau Horo din Spice and Wolf. La fel fiindca mi-ar place sa am coada si urechi de caine sau lup.


Ce personaj din anime ai dori sa fi? Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
MayaChan
MEMBRU
MEMBRU
MayaChan


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 212
Kwan Kwan : 1914
Localizare Localizare : Taramul Inghetat din Fairytopia

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Ce personaj din anime ai dori sa fi? Empty
PostSubject: Re: Ce personaj din anime ai dori sa fi?   Ce personaj din anime ai dori sa fi? Icon_minitimeWed Sep 05, 2012 12:57 pm

Pai:
Shana: Deoarece este foarte puternica si are ochii rosi si parul roscat cand se trasforma. E din Shakugan no SHANA
Inuyasha: Deoarece este puternic si are urechiutele micute si dragute. E din InuYasha
Mio: Din MM! Este foarte draguta si iubeste sa ajute oameni,a facut si un club unde ajuta oameni
Louise: Din Zero no Tsukaima! Deoarece e vrajitoare si iubeste mult natura,e curajoasa si are niste puteri incredibile


Ce personaj din anime ai dori sa fi? Catslrd
Back to top Go down
xXGabyXx
MEMBRU
MEMBRU
xXGabyXx


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 14
Kwan Kwan : 21
Varsta Varsta : 25
Localizare Localizare : Secret

Ce personaj din anime ai dori sa fi? Empty
PostSubject: Re: Ce personaj din anime ai dori sa fi?   Ce personaj din anime ai dori sa fi? Icon_minitimeWed Aug 07, 2013 5:32 pm

As vrea sa fiu:
Kagome: este foarte puternica, grijulie si iubitoare.
Yuki: ma aseaman oarecum cu ea, mereu mi-au placut vampiri si este unul dintre anime-urile mele preferate.
Back to top Go down
Moony691
MEMBRU
MEMBRU
Moony691


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 81
Kwan Kwan : 84

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Ce personaj din anime ai dori sa fi? Empty
PostSubject: Re: Ce personaj din anime ai dori sa fi?   Ce personaj din anime ai dori sa fi? Icon_minitimeWed Aug 14, 2013 11:15 pm

Trebuie sa imi scotocesc putin prin memorie, nu imi vin idei prea multe. Asadar, mie mi-ar placea sa fiu:
- Integra din Hellsing (OVA) deoarece este afurisita (in sensul bun al cuvantului, dupa mine, adica nu se lasa calcata in picioare), are ocazia sa intalneasca vampiri si sa lupte indirect impotriva lor, ca sa nu mai spun ca este stapana celui mai malefic dintre ei. Un alt motiv ar fi faptul ca tipa stie sa foloseasca arme (pistol si sabie).Imi plac sarcasmul si ranjetul dispretuitor pe care le afiseaza in special in OVA. Pe romaneste, nimeni nu se pune cu ea. Cam psihopata si morbida cucoana, dar merge! In plus, are resedinta in Londra si titlu nobiliar. Cred ca m-am facut inteleasa.
- L din Death Note. Fiinta asta m-a lasat cu gura cascata la cei... mai putini ani decat am acum... atunci cand am vazut animeul la TV (vremuri...). Ma simt cam idioata de o perioada, deci mintea lui geniala ar fi un ajutor bine-venit. Oricum, jumate din treaba e rezolvata: bag in mine dulciuri mereu, nu pot sta locului pe scaun (mi s-a intiparit in creier pozitia stranie pe care o avea el si o adopt involuntar deseori), am o frizura... nedefinita... Ar mai ramane micul dar crucialul detaliu referitor la faptul ca sunt fata...Ce personaj din anime ai dori sa fi? 122813 
- Shizuru din YuYuHakusho, adica sora lui Kuwabara. Dragalasa de ea, mereu il pocnea pe Kazuma, o cam durea in cot si nu se panica in situatiile neplacute. Din cate nu tin minte, parca avea si ea ceva abilitati iesite din comun...
- Ayumu Narumi din Spiral. Cred ca asta era tipul. Din nou, unul cu minte. Poate s-ar prinde ceva si de mine.

Din lista asta lipseste un personaj cu simtul umorului. Fur curent la ora asta. Daca stie careva vreunul, insa dintr-un anime mai clasic, sa imi zica si mie.


Ce personaj din anime ai dori sa fi? Xm7582
Back to top Go down
miochanxo
PREMIUM MEMBER
PREMIUM MEMBER
miochanxo


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 1172
Kwan Kwan : 5624
Varsta Varsta : 24
Localizare Localizare : In lumea mea

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Ce personaj din anime ai dori sa fi? Empty
PostSubject: Re: Ce personaj din anime ai dori sa fi?   Ce personaj din anime ai dori sa fi? Icon_minitimeFri Aug 16, 2013 1:02 pm

Pai... Acum am febra InuYasha si visez, vorbesc si vad numai InuYasha. Va dati seama, nu ? Imi place fiecare personaj in parte asa ca as vrea sa fiu cam toate personajele de acolo Smile)
InuYasha : Pentru ca este puternic, incapatanat, uneori grijuliu, independent si tupeist. Pe scurt : Se aseamana cu jumate din caracterul meu. Si pentru ca, chiar daca nu stie, el depinde de altii, adica de Kago, Sango, Shippo, Miroku si Kirara si fara prietenii lui adevarati are senzatie ca el nu exista si este singur.
Kagome : Pentru ca este grijulie, buna, inteligenta si chiar foarte puternica. Ea este cealalta jumatate Very Happy Si pentru ca ea reprezinta DRAGOSTEA
Sango : Pentru ca a reusit sa treaca de moartea intregei sale familii si pentru ca este inteligenta. Ea reprezinta FORTA
Miroku : Pentru ca stie ca in orice moment ar putea murii, dar totusi zambeste si merge inainte spre o noua zii. El reprezinta INTELEPCIUNEA
Shippo : Pentru ca incearca si lupta, chiar daca este mic si dependent de ceilalti, el se antreneaza ca intr-o zi sa-i apare el pe ei si nu invers. Si mai ales pentru ca reprezinta PRIETENIA
Kirara : Pentru ca este o prietena loiala care nu te lasa niciodata la greu.

THE END Smile)) Nahhh, sper ca nu v-am plictisit prea tare. Cred ca mai toti ati trecut prin febra Inu la un moment data. Eu am mai trecut si asta cred ca e deja a 3 a oara cand revad tot anime-ul Very Happy


Unii oamenii nu se ascund după un zid ca să se izoleze, ci vor doar să vadă cine are curajul să treacă zidul Smile

Ce personaj din anime ai dori sa fi? Iqwm
Back to top Go down
Rogue
MEMBRU
MEMBRU
Rogue


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 263
Kwan Kwan : 324
Varsta Varsta : 29
Localizare Localizare : in your mind!

Ce personaj din anime ai dori sa fi? Empty
PostSubject: Re: Ce personaj din anime ai dori sa fi?   Ce personaj din anime ai dori sa fi? Icon_minitimeTue Sep 13, 2016 10:41 am

Sincer mi-ar plăcea să fiu Nana Oosaki ca personaj masculin din Nana sau L din Death Note.
Nana este pe stilul meu, ironică și rece, cu o gândire greu de digerat de cei din jur. Rebelă, cu un talent înnăscut în muzică. Eu o ador.
Iar L este un geniu neînțeles, delicios personaj!


Ce personaj din anime ai dori sa fi? Tumblr_obpa234o5z1regz06o2_250 Ce personaj din anime ai dori sa fi? Tumblr_obpa234o5z1regz06o6_250
Ce personaj din anime ai dori sa fi? Tumblr_obpa234o5z1regz06o4_250 Ce personaj din anime ai dori sa fi? Tumblr_obpa234o5z1regz06o8_250
Back to top Go down
Venom
PREMIUM MEMBER
PREMIUM MEMBER
Venom


Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 1996
Kwan Kwan : 4230
Localizare Localizare : fairy land

Ce personaj din anime ai dori sa fi? Empty
PostSubject: Re: Ce personaj din anime ai dori sa fi?   Ce personaj din anime ai dori sa fi? Icon_minitimeThu Nov 04, 2021 10:44 am

Sailor Jupiter


Ce personaj din anime ai dori sa fi? O5gHO46

Ce personaj din anime ai dori sa fi? RDrO7Zq
Back to top Go down
https://www.google.ro/
Sponsored content





Ce personaj din anime ai dori sa fi? Empty
PostSubject: Re: Ce personaj din anime ai dori sa fi?   Ce personaj din anime ai dori sa fi? Icon_minitime

Back to top Go down
 
Ce personaj din anime ai dori sa fi?
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Planeta Utopia :: Welcome! :: Welcome! :: Chat topic :: Anime-
Jump to: