Planeta Utopia
Planeta Utopia
Planeta Utopia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Lasati imaginatia sa va poarte in zbor pe o planeta indepartata, o planeta a fanteziei unde veti intalni personaje de basm, animale mistice si unde totul este posibil
 
HomePortalSearchMemberlistRegisterLog in
Top posting users this month
Bavaria
Captiva in colivie.  EmptyCaptiva in colivie.  I_back_catgCaptiva in colivie.  Empty 
Sanara
Captiva in colivie.  EmptyCaptiva in colivie.  I_back_catgCaptiva in colivie.  Empty 
Sujata
Captiva in colivie.  EmptyCaptiva in colivie.  I_back_catgCaptiva in colivie.  Empty 
Latest topics
» condica de prezenta
Captiva in colivie.  Icon_minitimeWed May 15, 2024 10:43 am by Bavaria

» La delfinariu (cu Madalina si Priscilla)
Captiva in colivie.  Icon_minitimeTue May 14, 2024 2:26 pm by Bavaria

» Misiuni
Captiva in colivie.  Icon_minitimeTue May 14, 2024 2:24 pm by Bavaria

» Schimbare nick
Captiva in colivie.  Icon_minitimeSat May 11, 2024 2:18 pm by Sujata

» o excursie in dreamtopia
Captiva in colivie.  Icon_minitimeSat May 11, 2024 2:17 pm by Bavaria

» Propuneri
Captiva in colivie.  Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:30 pm by Bavaria

» Sujata a fost decazuta din staff
Captiva in colivie.  Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:29 pm by Bavaria

» Princess of dreams (continuare)
Captiva in colivie.  Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:21 pm by Saphire Helena

» Berbec
Captiva in colivie.  Icon_minitimeFri Nov 24, 2023 4:48 pm by Pamella


 

 Captiva in colivie.

Go down 
AuthorMessage
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32628
Kwan Kwan : 120024
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Captiva in colivie.  Empty
PostSubject: Captiva in colivie.    Captiva in colivie.  Icon_minitimeSun Feb 12, 2012 11:03 pm

Undeva in strafundurile Palatului de Cristal, la capatul coridorului Tertiar, intr-o zona in care nu trecea mai nimeni, se afla casa scarii ce ducea spre cel mai inalt turn din palat. Acolo in varful turnului, in ultima camera din palat, ma aflam eu, mica cat un fluture si inchisa intr-o colivie mica, de plasa cu ochiuri foarte mici, dintr-un material anti-magie. Acea colivie era anti-vraji. Nu putea permite magie nici din interior nici din exterior. Si era dintr-un material destul de solid incat sa nu fie sparta, rupta sau vandalizata, ca e sa pot scapa. Singura modalitate era cheia care era la una din matusi.
Alaturi de colivia mea, erau alte colivii in care erau captivi fluturi din toate speciil colorati diferit.
Singura atentie pe care o primeam era de la sora mea cand venea si dadea mancare si apa la fluturi, dandu-mi si mie, insa fara sa vorbeasca cu mine, tratandu-ma ca pe un fluture oarecare. Nu aveam haine pe mine insa pielea trupului imi era colorata in acelasi verde ca si nuanta aripilor insa cu 5 inele negre groase de vopsea pe trup si cate 5 inele negre subrtiri de vopsea, pe fiecare mana si fiecare picior.
Primisem o frunza de varza si cateva picaturi de apa.


Captiva in colivie.  Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
 
Captiva in colivie.
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Planeta Utopia :: Welcome! :: Palatul de cristal :: Palatul de Cristal :: Coridoare :: Coridor Tertiar-
Jump to: