Planeta Utopia
Planeta Utopia
Planeta Utopia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Lasati imaginatia sa va poarte in zbor pe o planeta indepartata, o planeta a fanteziei unde veti intalni personaje de basm, animale mistice si unde totul este posibil
 
HomePortalSearchMemberlistRegisterLog in
Top posting users this month
Madalina
Legenda celor 7 cristale si a celor 2 rubine EmptyLegenda celor 7 cristale si a celor 2 rubine I_back_catgLegenda celor 7 cristale si a celor 2 rubine Empty 
Latest topics
» Misiuni
Legenda celor 7 cristale si a celor 2 rubine Icon_minitimeYesterday at 4:06 pm by Madalina

» o excursie in dreamtopia
Legenda celor 7 cristale si a celor 2 rubine Icon_minitimeYesterday at 4:05 pm by Madalina

» La delfinariu (cu Madalina si Priscilla)
Legenda celor 7 cristale si a celor 2 rubine Icon_minitimeYesterday at 4:03 pm by Madalina

» condica de prezenta
Legenda celor 7 cristale si a celor 2 rubine Icon_minitimeYesterday at 4:01 pm by Madalina

» Propuneri
Legenda celor 7 cristale si a celor 2 rubine Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:30 pm by Madalina

» Sujata a fost decazuta din staff
Legenda celor 7 cristale si a celor 2 rubine Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:29 pm by Madalina

» Princess of dreams (continuare)
Legenda celor 7 cristale si a celor 2 rubine Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:21 pm by Saphire Helena

» Berbec
Legenda celor 7 cristale si a celor 2 rubine Icon_minitimeFri Nov 24, 2023 4:48 pm by Pamella

» Taur
Legenda celor 7 cristale si a celor 2 rubine Icon_minitimeFri Nov 24, 2023 4:47 pm by Pamella


 

 Legenda celor 7 cristale si a celor 2 rubine

Go down 
AuthorMessage
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Legenda celor 7 cristale si a celor 2 rubine Empty
PostSubject: Legenda celor 7 cristale si a celor 2 rubine   Legenda celor 7 cristale si a celor 2 rubine Icon_minitimeFri Dec 04, 2009 1:11 pm

Ma aflam in muntii Cesetani. Auzisem legenda celor 7 cristale si a celor 2 rubine care le unesc:

Cristalul Apei, Cristalul Aerului, Cristalul Focului, Cristalul Pamantului, Cristalul Luminei, Cristalul Lemnului si Cristalul Metalului. Si cele 2 rubine: Rubinul luminei, sufletului, vietii si inimii si cel mai periculos dintre toate Rubinul Intunericului si a Magiei Negre.
Cele 7 cristale unite au puteri nemasurate si nebanuite indata ce sunt unite cu unul din rubine sau cu ambele rubine. Pot face atat bine cat si rau depinde si cu ce rubin sunt unite. Iar daca cele 7 cristale sunt unite cu ambele rubine pot sa mentina lumea in Armonie, eliminand bolile, razboaiele si relele sau pot chiar sa o distruga, depinde de cine le foloseste si in ce scop.
Se spune ca in urma cu milioane de ani cand existau inca oamenii de Neanderthal, acesti traiau in deplina armonie cu dragonii, si cele 10 specii umane, neexistand inca valul care sa separe cele 2 planete. Arborele Yggdrasil avand si creanga ce facea legatura cu taramul Midgard. Cele 7 cristale si 2 rubine fiind unite de catre Dragonii Stravechi spre a mentine pacea si linistea in lume. Asa a rezistat lumea milioane de ani pana in urma cu 3000 de ani cand un vrajitor rau, avid dupa faima, putere si bogatie a descoperit Piramida Magica formata de cele 7 cristale si 2 rubine. insa aceste elemente fiind protejate prin magie, s-au dispersat printr-o explozie imprastiindu-se peste tot in lumea magica, arborele Yggdrasil ofilindu-se si devenind invizibil pentru cei de pe taramul Midgard un val magic punandu-se intre Midgard si Taramurile Magice, ca o bariera, accesul tuturor oamenilor in lumea magica fiind interzis iar comunicarea cu taramul Midgard fiind deasemenea interzisa. Cu toate acestea timp de 2000 de ani, pana in anul 1000 unele zane au mai vizitat lumea oamenilor insa vazand ca oamenii deveneau din ce in ce mai rai pe zi ce trecea, au renuntat sa mai aiba vreo relatie cu lumea oamenilor.
Finalul legendei spune ca atunci cand cineva va regasi cele 7 cristale si 2 rubine si le va face sa se uneasca, Valul magic se va ridica iar lumea oamenilor se va reuni cu Taramurile magice si toate relele din lume disparand.
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Vizitator
Guest
Anonymous



Legenda celor 7 cristale si a celor 2 rubine Empty
PostSubject: Re: Legenda celor 7 cristale si a celor 2 rubine   Legenda celor 7 cristale si a celor 2 rubine Icon_minitimeSat Nov 10, 2012 7:00 pm

Si Lestat se afla pe munte, insa nu datorita legendei, doar se plimba admirand imprejurimile.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Legenda celor 7 cristale si a celor 2 rubine Empty
PostSubject: Re: Legenda celor 7 cristale si a celor 2 rubine   Legenda celor 7 cristale si a celor 2 rubine Icon_minitimeWed Dec 05, 2012 11:10 pm

Il vad pe Lestat. Ma apropii de el si il salut.
-Buna, Lestat! Ce mai faci?


Legenda celor 7 cristale si a celor 2 rubine Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Vizitator
Guest
Anonymous



Legenda celor 7 cristale si a celor 2 rubine Empty
PostSubject: Re: Legenda celor 7 cristale si a celor 2 rubine   Legenda celor 7 cristale si a celor 2 rubine Icon_minitimeThu Dec 06, 2012 3:20 pm

- Ne cunoastem? ridica el dintr-o spranceana.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Legenda celor 7 cristale si a celor 2 rubine Empty
PostSubject: Re: Legenda celor 7 cristale si a celor 2 rubine   Legenda celor 7 cristale si a celor 2 rubine Icon_minitimeSat Dec 08, 2012 10:04 am

-Parca imi amintesc ca ne-am mai intalnit o data sau de 2 ori maxim.


Legenda celor 7 cristale si a celor 2 rubine Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Vizitator
Guest
Anonymous



Legenda celor 7 cristale si a celor 2 rubine Empty
PostSubject: Re: Legenda celor 7 cristale si a celor 2 rubine   Legenda celor 7 cristale si a celor 2 rubine Icon_minitimeSun Dec 09, 2012 12:32 am

- Eu nu imi aduc aminte, nu stiu cine esti.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Legenda celor 7 cristale si a celor 2 rubine Empty
PostSubject: Re: Legenda celor 7 cristale si a celor 2 rubine   Legenda celor 7 cristale si a celor 2 rubine Icon_minitimeSun Dec 09, 2012 10:05 am

-Eu sunt Sanara.

OOC: Nu se mai intalnise inainte cu Lestat? Cu ce personaje ale mele se intalnise Lestat? Eu parca tin minte ca si cu Sanara. Sau nu mai tin eu bine minte?


Legenda celor 7 cristale si a celor 2 rubine Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Vizitator
Guest
Anonymous



Legenda celor 7 cristale si a celor 2 rubine Empty
PostSubject: Re: Legenda celor 7 cristale si a celor 2 rubine   Legenda celor 7 cristale si a celor 2 rubine Icon_minitimeSun Dec 09, 2012 1:39 pm

ooc: eu tin minte ca se intalnise doar cu Jesse si Natalie..O_o

- Esti o zana, presupun...
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Legenda celor 7 cristale si a celor 2 rubine Empty
PostSubject: Re: Legenda celor 7 cristale si a celor 2 rubine   Legenda celor 7 cristale si a celor 2 rubine Icon_minitimeSun Dec 09, 2012 11:09 pm

ooc: -Oh, mda. Scuze.

BIC:

Mda, sunt zana. Si scuze, acus imi dau seama ca nu ne-am intalnit in realitate. Dar am avut un vis in care ne intalnisem si acum confundasem visul cu realitaea. Asta fiindca acel vis parea atat de real...


Legenda celor 7 cristale si a celor 2 rubine Sa110


Last edited by Sanara on Tue Dec 18, 2012 10:49 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Vizitator
Guest
Anonymous



Legenda celor 7 cristale si a celor 2 rubine Empty
PostSubject: Re: Legenda celor 7 cristale si a celor 2 rubine   Legenda celor 7 cristale si a celor 2 rubine Icon_minitimeSun Dec 16, 2012 11:58 pm

- Ce fel de vis? intreba curios.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Legenda celor 7 cristale si a celor 2 rubine Empty
PostSubject: Re: Legenda celor 7 cristale si a celor 2 rubine   Legenda celor 7 cristale si a celor 2 rubine Icon_minitimeTue Dec 18, 2012 10:50 am

-Nu mai stiu exact ce faceam in vis. Dar ti-am vazut chipul in vis si visul acela parea atat de real incat am confundat si am crezut ca te-am intalnit in realitate.
Cateodata mi se intampla sa am vise ce reflacta vitorul si e sa le amestec sa cred ca ceea ce s-a intamplat in vis s-a intamplat deja in trecut.


Legenda celor 7 cristale si a celor 2 rubine Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Vizitator
Guest
Anonymous



Legenda celor 7 cristale si a celor 2 rubine Empty
PostSubject: Re: Legenda celor 7 cristale si a celor 2 rubine   Legenda celor 7 cristale si a celor 2 rubine Icon_minitimeWed Dec 19, 2012 1:50 pm

- Ciudat...dar poate ai auzit de numele meu Lestat, din cartea aceea Queen of the damned si de aia ai visat, ridica el din umeri.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Legenda celor 7 cristale si a celor 2 rubine Empty
PostSubject: Re: Legenda celor 7 cristale si a celor 2 rubine   Legenda celor 7 cristale si a celor 2 rubine Icon_minitimeSat Dec 22, 2012 3:36 pm

-Da, cred ca ai dreptate. Am fost o data chiar in carte alaturi de o prietena apoi am si citit cartea.


Legenda celor 7 cristale si a celor 2 rubine Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Vizitator
Guest
Anonymous



Legenda celor 7 cristale si a celor 2 rubine Empty
PostSubject: Re: Legenda celor 7 cristale si a celor 2 rubine   Legenda celor 7 cristale si a celor 2 rubine Icon_minitimeSat Dec 22, 2012 3:43 pm

- Aha, am inteles, zise.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Legenda celor 7 cristale si a celor 2 rubine Empty
PostSubject: Re: Legenda celor 7 cristale si a celor 2 rubine   Legenda celor 7 cristale si a celor 2 rubine Icon_minitimeWed Jan 02, 2013 3:07 pm

Nu mai spun nimic deocamdata.


Legenda celor 7 cristale si a celor 2 rubine Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Vizitator
Guest
Anonymous



Legenda celor 7 cristale si a celor 2 rubine Empty
PostSubject: Re: Legenda celor 7 cristale si a celor 2 rubine   Legenda celor 7 cristale si a celor 2 rubine Icon_minitimeFri Jan 18, 2013 5:47 pm

Nici el nu mai spune nimic.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Legenda celor 7 cristale si a celor 2 rubine Empty
PostSubject: Re: Legenda celor 7 cristale si a celor 2 rubine   Legenda celor 7 cristale si a celor 2 rubine Icon_minitimeFri Feb 22, 2013 6:45 pm

-Stii acum imi vine sa rad de confuzia mea, de cat de zapacita pot fi.


Legenda celor 7 cristale si a celor 2 rubine Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Vizitator
Guest
Anonymous



Legenda celor 7 cristale si a celor 2 rubine Empty
PostSubject: Re: Legenda celor 7 cristale si a celor 2 rubine   Legenda celor 7 cristale si a celor 2 rubine Icon_minitimeFri Feb 22, 2013 7:09 pm

- Sa razi de propria persoana? ridica o spranceana.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Legenda celor 7 cristale si a celor 2 rubine Empty
PostSubject: Re: Legenda celor 7 cristale si a celor 2 rubine   Legenda celor 7 cristale si a celor 2 rubine Icon_minitimeMon Apr 15, 2013 9:44 am

-Mda, nu stiu de ce imi vine sa rad de mine, stiu pare hilar.


Legenda celor 7 cristale si a celor 2 rubine Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Sponsored content





Legenda celor 7 cristale si a celor 2 rubine Empty
PostSubject: Re: Legenda celor 7 cristale si a celor 2 rubine   Legenda celor 7 cristale si a celor 2 rubine Icon_minitime

Back to top Go down
 
Legenda celor 7 cristale si a celor 2 rubine
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Planeta Utopia :: Welcome! :: Ținutul tinereții vesnice :: Muntii Cessetani-
Jump to: