Planeta Utopia
Planeta Utopia
Planeta Utopia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Lasati imaginatia sa va poarte in zbor pe o planeta indepartata, o planeta a fanteziei unde veti intalni personaje de basm, animale mistice si unde totul este posibil
 
HomePortalSearchMemberlistRegisterLog in
Top posting users this month
Sanara
Ratacita in Zigurat EmptyRatacita in Zigurat I_back_catgRatacita in Zigurat Empty 
Saphire Helena
Ratacita in Zigurat EmptyRatacita in Zigurat I_back_catgRatacita in Zigurat Empty 
Madalina
Ratacita in Zigurat EmptyRatacita in Zigurat I_back_catgRatacita in Zigurat Empty 
Sujata
Ratacita in Zigurat EmptyRatacita in Zigurat I_back_catgRatacita in Zigurat Empty 
Paula Muscko
Ratacita in Zigurat EmptyRatacita in Zigurat I_back_catgRatacita in Zigurat Empty 
Latest topics
» o excursie in dreamtopia
Ratacita in Zigurat Icon_minitimeTue Apr 23, 2024 2:07 am by Sanara

» Princess of dreams (continuare)
Ratacita in Zigurat Icon_minitimeTue Apr 23, 2024 1:19 am by Sanara

» Propuneri
Ratacita in Zigurat Icon_minitimeTue Apr 23, 2024 1:15 am by Sanara

» La delfinariu (cu Madalina si Priscilla)
Ratacita in Zigurat Icon_minitimeTue Apr 23, 2024 1:12 am by Sanara

» condica de prezenta
Ratacita in Zigurat Icon_minitimeMon Apr 22, 2024 9:57 pm by Saphire Helena

» Berbec
Ratacita in Zigurat Icon_minitimeFri Nov 24, 2023 4:48 pm by Pamella

» Taur
Ratacita in Zigurat Icon_minitimeFri Nov 24, 2023 4:47 pm by Pamella

» Gemeni
Ratacita in Zigurat Icon_minitimeFri Nov 24, 2023 4:47 pm by Pamella

» Rac
Ratacita in Zigurat Icon_minitimeFri Nov 24, 2023 4:46 pm by Pamella


 

 Ratacita in Zigurat

Go down 
2 posters
Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AuthorMessage
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32619
Kwan Kwan : 120015
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Ratacita in Zigurat Empty
PostSubject: Ratacita in Zigurat   Ratacita in Zigurat Icon_minitimeSun Dec 06, 2009 9:04 am

Ma aflam intr-una din piramidele ce alcatuiau Ziguratul. Deodata sunt atacata de un grup de soareci, eu imi folosesc magia sa scap de ei. Eu scap cu bine insa harta mea picase drept hrana pentru soareci. incerc sa im dau seama cum sa ies insa din pacate ma ratacesc afundandu-ma mai rau in labirintul de tuneluri scufundat in intunericul bezna.
-Se pare ca nu mai am scapare.


Ratacita in Zigurat Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
gummy bear
MEMBRU
MEMBRU
gummy bear


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 865
Kwan Kwan : 1740

Ratacita in Zigurat Empty
PostSubject: Re: Ratacita in Zigurat   Ratacita in Zigurat Icon_minitimeThu Dec 17, 2009 1:12 pm

Intru in zigurat vrand sa scap de lumina zilei care imi ranea ochii...e atat de liniste si intuneric numai bine. Incep sa ma plimb prin imensa constructie cand o aud pe Sanara chiar daca ea se afla la o distanta destul de mare fata de mine. Incep sa alerg spre locul respectiv unde o gasesc pe zana singura si cam dezorientata.
-Hey, Sanara! Ce faci aici? Te-ai ratacit cumva?
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32619
Kwan Kwan : 120015
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Ratacita in Zigurat Empty
PostSubject: Re: Ratacita in Zigurat   Ratacita in Zigurat Icon_minitimeThu Dec 17, 2009 3:10 pm

-Salut, Misa. Da, m-am ratacit. Ma invart in cerc pe coridoarele astea de vreo 3 ore. Aveam o harta dar din pacate mi-au distrus-o soarecii.


Ratacita in Zigurat Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
gummy bear
MEMBRU
MEMBRU
gummy bear


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 865
Kwan Kwan : 1740

Ratacita in Zigurat Empty
PostSubject: Re: Ratacita in Zigurat   Ratacita in Zigurat Icon_minitimeThu Dec 17, 2009 6:07 pm

-Pai.... eu am un simt destul de bun de orientare, nu m-am ratacit niciodata. pot sa te conduc spre iesire daca imi oferi niste sange Twisted Evil! sune eu in timp ce ochii imi deveneau din ce in ce mai rosii.
- Ha! Ha! Ha! incep eu sa rad. Glumeam! Gata hai sa mergem ca e destul de departe iesirea si cred ca s-a intunecat deja asa ca pot sa ies si eu.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32619
Kwan Kwan : 120015
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Ratacita in Zigurat Empty
PostSubject: Re: Ratacita in Zigurat   Ratacita in Zigurat Icon_minitimeThu Dec 17, 2009 6:19 pm

incep si eu sa rad de gluma lui Misa, apoi incerc sa ma tin dupa ea, totusi fiind intuneric bezna in zigurat imi era teama sa nu ma ratacesc de ea, si ma gandisem sa o tin de vorba ca sa imi dau seama pe unde este.
-Misa ai avut vreodata curiozitatea sa gusti sange de zana? Sangele de zana e cam de aceeasi culoare cu berea blonda si gustul lui e dulce-acrisor. Ma zgariasem o data la mana si din curiozitate am pus limba pe sangele meu.


Ratacita in Zigurat Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
gummy bear
MEMBRU
MEMBRU
gummy bear


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 865
Kwan Kwan : 1740

Ratacita in Zigurat Empty
PostSubject: Re: Ratacita in Zigurat   Ratacita in Zigurat Icon_minitimeThu Dec 17, 2009 6:34 pm

-Hm?! Vrei cumva sa ma provoci? Oricum ca sa-ti raspund la intrebare cred ca l-am gustat o data dar a trecut prea mult timp de atunci ca sa mai tin minte gustul....de fapt a trecut destul de mult timp de cand am gustat sangele adevarat .... folosesc tot felul de potiuni facute de magi si zane si elfi ca sa-mi pastrez puterile dar tot imi lipseste sangele. Nu te teme, n-am probleme cu autocontrolul asa ca nu ma apuc sa atac lumea, sunt destul de inofensiva...
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32619
Kwan Kwan : 120015
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Ratacita in Zigurat Empty
PostSubject: Re: Ratacita in Zigurat   Ratacita in Zigurat Icon_minitimeThu Dec 17, 2009 6:47 pm

-Stiu eu o sursa buna de sange adevarat si foarte delicios. In strafundurile intunecoase ale padurii de la poalele Muntilor Cessetani traiesc niste monstri uriasi numiti Skyzides. Sunt niste monstri zburatori si mancatori de zane. Un singur monstru iti poate asigura sangele pentru o saptamana intreaga. Avand in vedere ca un astfel de monstru cantareste vreo 300-500 de kilograme si are vreo 70-100 litri de sange.
Desi sunt atat de grei totusi pot zbura si ne pot urmari. Deja padurea s-a umplut de astfel de monstri incat nici o zana nu mai indrazneste sa intre in padure sau sa zboare pe deasupra padurii riscand sa ajunga hrana pentru astfel de monstri.


Ratacita in Zigurat Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
gummy bear
MEMBRU
MEMBRU
gummy bear


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 865
Kwan Kwan : 1740

Ratacita in Zigurat Empty
PostSubject: Re: Ratacita in Zigurat   Ratacita in Zigurat Icon_minitimeThu Dec 17, 2009 11:48 pm

-Ar fi o solutie.... dar o data ce beau din nou sange adevarat imi va fi foarte greu sa ma mai opresc...
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32619
Kwan Kwan : 120015
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Ratacita in Zigurat Empty
PostSubject: Re: Ratacita in Zigurat   Ratacita in Zigurat Icon_minitimeFri Dec 18, 2009 3:21 pm

Nu ma refeream neaparat la tine, ci vorbeam la modul general. Fiindca si voi vampirii aveti o parte aparent umana, ma gandeam ca si voi aveti emotii si sentimente, uneori simtit nevoia a fi singuri, si departe de orase spre a nu face rau cuiva. Noi zanele ne-am bucura daca populatia acelor monstri din padurea aia ar mai scadea. In acea padure cresc plante foarte importante pentru elixirele si potiunile pe care le preparam dar din cauza acelor monstri, nu mai putem patrunde in padure sa culegem acele plante fapt pentru care nu mai putem prepara o parte din potiuni.


Ratacita in Zigurat Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
gummy bear
MEMBRU
MEMBRU
gummy bear


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 865
Kwan Kwan : 1740

Ratacita in Zigurat Empty
PostSubject: Re: Ratacita in Zigurat   Ratacita in Zigurat Icon_minitimeFri Dec 18, 2009 8:38 pm

-S-ar putea sa pot face ceva desi.....vampirii nu prea ma inghit.... ma rog o parte dintre ei adica majoritatea.....
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32619
Kwan Kwan : 120015
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Ratacita in Zigurat Empty
PostSubject: Re: Ratacita in Zigurat   Ratacita in Zigurat Icon_minitimeSat Dec 19, 2009 3:05 pm

Vampirii te marginalizeaza? Oare de ce? Pentru ca nu vrei sa bei sange ca ei si ca sa iti stapanesti setea bei potiuni care inlocuiesc sangele?


Ratacita in Zigurat Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
gummy bear
MEMBRU
MEMBRU
gummy bear


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 865
Kwan Kwan : 1740

Ratacita in Zigurat Empty
PostSubject: Re: Ratacita in Zigurat   Ratacita in Zigurat Icon_minitimeSat Dec 19, 2009 6:38 pm

-Nu neaparat....mai sunt si altii care fac chestia asta, nu multi dar mai sunt. Am facut ceva.... adica am incalcat o regula destul de importanta....
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32619
Kwan Kwan : 120015
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Ratacita in Zigurat Empty
PostSubject: Re: Ratacita in Zigurat   Ratacita in Zigurat Icon_minitimeSat Dec 19, 2009 7:24 pm

Imi poti spune si mie? De obicei sunt curioasa in legatura cu regulile,trasditiile si obiceiurile celorlalte popoare.


Ratacita in Zigurat Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
gummy bear
MEMBRU
MEMBRU
gummy bear


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 865
Kwan Kwan : 1740

Ratacita in Zigurat Empty
PostSubject: Re: Ratacita in Zigurat   Ratacita in Zigurat Icon_minitimeSat Dec 19, 2009 10:21 pm

-Pai.... vampirii au cam o singura regula.... Sa nu isi dezvaluie identitatea pamantenilor si bineinteles sa lase capul in jos cand sunt judecati pt ca au incalcat aceasta regula. In rest nu stabilesc alte reguli dar pedepsesc pt multe lucruri. Stiu ca pare ridicol, nu pare chiar e dar asta e
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32619
Kwan Kwan : 120015
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Ratacita in Zigurat Empty
PostSubject: Re: Ratacita in Zigurat   Ratacita in Zigurat Icon_minitimeSun Dec 20, 2009 11:13 am

-Eu tot nu am inteles. Daca vampirii au o singura regula, de ce pedepsesc pentru foarte multe lucruri? Exista cumva sa pedepseasca pentru ceea ce noua zanelor ni se pare chiar banal si cat se poate de legal?


Ratacita in Zigurat Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
gummy bear
MEMBRU
MEMBRU
gummy bear


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 865
Kwan Kwan : 1740

Ratacita in Zigurat Empty
PostSubject: Re: Ratacita in Zigurat   Ratacita in Zigurat Icon_minitimeSun Dec 20, 2009 1:28 pm

-Pai nu prea stiu regulile zanelor dar e posibil. Pur si simplu le place sa vina la tine si sa iti spuna:" Esti pedepsit!" si tu intrebi:"De ce?!" le place sa chinuie lumea indiferent de specie asa ca asta e. Spre exemplu aceea este singura regula dar de asemenea nu ai voie sa te hranesti cu alt vampir inidferent de situatie, sa nu te salveze niciodata o fiinta care face parte dintr-un al popor si tot felu' de prostii inutile pe care oricum nimeni nu le respecta insa daca se afla esti pedepsit sau cel putin te ptivesc ciudat o eternitate
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32619
Kwan Kwan : 120015
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Ratacita in Zigurat Empty
PostSubject: Re: Ratacita in Zigurat   Ratacita in Zigurat Icon_minitimeSun Dec 20, 2009 7:44 pm

-Cred ca incep sa inteleg. Banuiesc ca daca se afla ca am stat de vorba cu tine, ma pot trezi oricand cu un vampir pe capul meu.


Ratacita in Zigurat Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
gummy bear
MEMBRU
MEMBRU
gummy bear


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 865
Kwan Kwan : 1740

Ratacita in Zigurat Empty
PostSubject: Re: Ratacita in Zigurat   Ratacita in Zigurat Icon_minitimeSun Dec 20, 2009 8:42 pm

-Neee, nu se mai obosesc ei cu mine, ceea ce un lucru bun pe de o parte pt ca pot face aproape orice vreau dar rau pe de alta parte. spun eu incercand sa-mi dau seama pe unde sa o iau.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32619
Kwan Kwan : 120015
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Ratacita in Zigurat Empty
PostSubject: Re: Ratacita in Zigurat   Ratacita in Zigurat Icon_minitimeSun Dec 20, 2009 8:47 pm

-O mai fi mult pana la iesire? intreb eu nerabdatoare.


Ratacita in Zigurat Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
gummy bear
MEMBRU
MEMBRU
gummy bear


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 865
Kwan Kwan : 1740

Ratacita in Zigurat Empty
PostSubject: Re: Ratacita in Zigurat   Ratacita in Zigurat Icon_minitimeSun Dec 20, 2009 8:54 pm

-Pai nu ar trebui sa fie mult deja am mers destul. Aerul proaspat de afara se simte deja destul de tare. spun eu tragand cu putere aer in piept.
-Pe aici!
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32619
Kwan Kwan : 120015
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Ratacita in Zigurat Empty
PostSubject: Re: Ratacita in Zigurat   Ratacita in Zigurat Icon_minitimeSun Dec 20, 2009 9:10 pm

Ma tin dupa Misa si in curand se vede iesirea din zigurat.


Ratacita in Zigurat Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
gummy bear
MEMBRU
MEMBRU
gummy bear


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 865
Kwan Kwan : 1740

Ratacita in Zigurat Empty
PostSubject: Re: Ratacita in Zigurat   Ratacita in Zigurat Icon_minitimeMon Dec 21, 2009 9:49 pm

-Ieee, victorie! Am reusit sa iesim! Ti-am zis ca ma pricep.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32619
Kwan Kwan : 120015
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Ratacita in Zigurat Empty
PostSubject: Re: Ratacita in Zigurat   Ratacita in Zigurat Icon_minitimeMon Dec 21, 2009 9:56 pm

-Imi duc mana la frunte, de parca as fi uitat ceva si spun:
-O, nu! Am uitat sa iau acel ceva pentru care am venit aici.


Ratacita in Zigurat Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
gummy bear
MEMBRU
MEMBRU
gummy bear


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 865
Kwan Kwan : 1740

Ratacita in Zigurat Empty
PostSubject: Re: Ratacita in Zigurat   Ratacita in Zigurat Icon_minitimeWed Dec 23, 2009 7:37 pm

-Banuiesc ca nu glumesti nu? te descurci singura sau ai nevoie de gid?
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32619
Kwan Kwan : 120015
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Ratacita in Zigurat Empty
PostSubject: Re: Ratacita in Zigurat   Ratacita in Zigurat Icon_minitimeWed Dec 23, 2009 9:58 pm

-Eh, glumeam. Am vrut sa vad reactia ta. Spun eu. Apoi bag mana langa sani si scot de acolo un cufar micut.


Ratacita in Zigurat Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Sponsored content





Ratacita in Zigurat Empty
PostSubject: Re: Ratacita in Zigurat   Ratacita in Zigurat Icon_minitime

Back to top Go down
 
Ratacita in Zigurat
Back to top 
Page 1 of 6Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Ratacita
» Ratacita.

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Planeta Utopia :: Welcome! :: Ținutul tinereții vesnice :: Zigurat-
Jump to: