Planeta Utopia
Planeta Utopia
Planeta Utopia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Lasati imaginatia sa va poarte in zbor pe o planeta indepartata, o planeta a fanteziei unde veti intalni personaje de basm, animale mistice si unde totul este posibil
 
HomePortalSearchMemberlistRegisterLog in
Top posting users this month
Bavaria
Sanara izbugneste.  EmptySanara izbugneste.  I_back_catgSanara izbugneste.  Empty 
Sanara
Sanara izbugneste.  EmptySanara izbugneste.  I_back_catgSanara izbugneste.  Empty 
Sujata
Sanara izbugneste.  EmptySanara izbugneste.  I_back_catgSanara izbugneste.  Empty 
Latest topics
» condica de prezenta
Sanara izbugneste.  Icon_minitimeWed May 15, 2024 10:43 am by Bavaria

» La delfinariu (cu Madalina si Priscilla)
Sanara izbugneste.  Icon_minitimeTue May 14, 2024 2:26 pm by Bavaria

» Misiuni
Sanara izbugneste.  Icon_minitimeTue May 14, 2024 2:24 pm by Bavaria

» Schimbare nick
Sanara izbugneste.  Icon_minitimeSat May 11, 2024 2:18 pm by Sujata

» o excursie in dreamtopia
Sanara izbugneste.  Icon_minitimeSat May 11, 2024 2:17 pm by Bavaria

» Propuneri
Sanara izbugneste.  Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:30 pm by Bavaria

» Sujata a fost decazuta din staff
Sanara izbugneste.  Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:29 pm by Bavaria

» Princess of dreams (continuare)
Sanara izbugneste.  Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:21 pm by Saphire Helena

» Berbec
Sanara izbugneste.  Icon_minitimeFri Nov 24, 2023 4:48 pm by Pamella


 

 Sanara izbugneste.

Go down 
2 posters
AuthorMessage
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32628
Kwan Kwan : 120024
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Sanara izbugneste.  Empty
PostSubject: Sanara izbugneste.    Sanara izbugneste.  Icon_minitimeTue Feb 04, 2014 3:34 pm

Vroiam sa o intreb ceva pe matusa Josephine, si ma duc in laborator stiind ca ea e acolo. Ciocan usor si deschid usa.
Din nou ajunsesem la tanc pentru un experiment de-al ei. Imi spuse sa imi folosesc puterea apei si sa devin apa. Si imi oferise un pahar gol de unica folosinta. Fac ceea ce mi se spusese si dupa ce ajung apa in respectivul pahar, matusa Josephine, turna un plic de ness si niste zahar si amesteca. Apoi imi spuse sa incerc sa iau forma mea dar sa raman lichida. Fac ceea ce mi se spusese si reusesc. Apoi imi spuse din nou sa imi pierd forma, si sa fiu in pahar. Din nou devin doar o cafea.
Apoi matusa Josephine se duse un pic pana la etaj dar in timpul respectiv pe usa intra Cristina. Ceea ce observ era matusa Josephine cobori apoi lua paharul in care eram eu si il puse in fata lui Cristina.
-O cafeluta, Cristina? intreba ea. Dar fara sa astepte raspunsul ei, il pusese in fata lui Cristina.
Eram doar o cafea si urma sa fiu bauta de una dintre prietenele mele fara ca ea sa stie despre asta.
Cafeaua din pahar se inalta, luase forma mea dar lichida si maro apoi ma materializasem si izbucnesc.
-Acesta e cel mai nebunesc gest si cel mai periculos. Inteleg sa ma transformi in cafea pentru un experiment, dar sa ma servesti sub forma de cafea celei mai bune prietene ale mele, fara ca ea sa stie, asta e nebunie curata.


Sanara izbugneste.  Sa110


Last edited by Sanara on Mon Sep 19, 2016 9:48 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Rogue
MEMBRU
MEMBRU
Rogue


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 263
Kwan Kwan : 324
Varsta Varsta : 29
Localizare Localizare : in your mind!

Sanara izbugneste.  Empty
PostSubject: Re: Sanara izbugneste.    Sanara izbugneste.  Icon_minitimeWed Sep 14, 2016 6:04 pm

ooc: vezi că e iZbuGnește.


Kol apăruse ca de nicăieri, ca un vampir necioplit ce era câteodată. Fix când nu aveai chef de el atunci apărea naibii știe de unde. Aplaudă frenetic, de parcă era la un spectacol.
”Ce tot spui ?” o întrebă pe tipa care era...cafea literalmente. ”E o idee genială!”
Trebuia să recunoască faptul că această vrajă / experiment sau ce voia să reprezinte îi aducea aminte de maică-sa ce făcea lucruri asemănătoare.


Sanara izbugneste.  Tumblr_obpa234o5z1regz06o2_250 Sanara izbugneste.  Tumblr_obpa234o5z1regz06o6_250
Sanara izbugneste.  Tumblr_obpa234o5z1regz06o4_250 Sanara izbugneste.  Tumblr_obpa234o5z1regz06o8_250
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32628
Kwan Kwan : 120024
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Sanara izbugneste.  Empty
PostSubject: Re: Sanara izbugneste.    Sanara izbugneste.  Icon_minitimeMon Sep 19, 2016 9:54 am

Imi pierd din nou forma, devenind iarasi doar cafea.
-Da, e o idee geniala sa fiu transformata in cafea, nu neg asta, dar sa fiu servita cuiva fara sa aiba habar nu mai e atat de genial.
Se auzi vocea mea care venea din interiorul paharului. Pentru altii putea parea ciudat ca lichidul putea vorbi.
Matusa apoi nota ceva in caietul in care isi nota experimentele.
-Cu toate ca e transformata vocea ei se poate auzi. Mormai ea cu voce scazuta, in timp ce nota.


Sanara izbugneste.  Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Sponsored content





Sanara izbugneste.  Empty
PostSubject: Re: Sanara izbugneste.    Sanara izbugneste.  Icon_minitime

Back to top Go down
 
Sanara izbugneste.
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Sanara new look
» Interviu cu Sanara
» Sanara si Azura
» Sanara's room
» Sanara's Diary

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Planeta Utopia :: Welcome! :: Palatul de cristal :: Palatul de Cristal :: Coridoare :: Casa scarii-
Jump to: