Planeta Utopia
Planeta Utopia
Planeta Utopia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Lasati imaginatia sa va poarte in zbor pe o planeta indepartata, o planeta a fanteziei unde veti intalni personaje de basm, animale mistice si unde totul este posibil
 
HomePortalSearchMemberlistRegisterLog in
Top posting users this month
Madalina
Caldura mare. - Page 2 EmptyCaldura mare. - Page 2 I_back_catgCaldura mare. - Page 2 Empty 
Sanara
Caldura mare. - Page 2 EmptyCaldura mare. - Page 2 I_back_catgCaldura mare. - Page 2 Empty 
Saphire Helena
Caldura mare. - Page 2 EmptyCaldura mare. - Page 2 I_back_catgCaldura mare. - Page 2 Empty 
Pamella
Caldura mare. - Page 2 EmptyCaldura mare. - Page 2 I_back_catgCaldura mare. - Page 2 Empty 
Sujata
Caldura mare. - Page 2 EmptyCaldura mare. - Page 2 I_back_catgCaldura mare. - Page 2 Empty 
Paula Muscko
Caldura mare. - Page 2 EmptyCaldura mare. - Page 2 I_back_catgCaldura mare. - Page 2 Empty 
Latest topics
» La delfinariu (cu Madalina si Priscilla)
Caldura mare. - Page 2 Icon_minitimeToday at 10:56 am by Sanara

» o excursie in dreamtopia
Caldura mare. - Page 2 Icon_minitimeToday at 9:41 am by Sanara

» Propuneri
Caldura mare. - Page 2 Icon_minitimeYesterday at 9:30 pm by Madalina

» Sujata a fost decazuta din staff
Caldura mare. - Page 2 Icon_minitimeYesterday at 9:29 pm by Madalina

» condica de prezenta
Caldura mare. - Page 2 Icon_minitimeYesterday at 9:23 pm by Pamella

» Princess of dreams (continuare)
Caldura mare. - Page 2 Icon_minitimeYesterday at 9:21 pm by Saphire Helena

» Berbec
Caldura mare. - Page 2 Icon_minitimeFri Nov 24, 2023 4:48 pm by Pamella

» Taur
Caldura mare. - Page 2 Icon_minitimeFri Nov 24, 2023 4:47 pm by Pamella

» Gemeni
Caldura mare. - Page 2 Icon_minitimeFri Nov 24, 2023 4:47 pm by Pamella


 

 Caldura mare.

Go down 
4 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AuthorMessage
gummy bear
MEMBRU
MEMBRU
gummy bear


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 865
Kwan Kwan : 1740

Caldura mare. - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Caldura mare.   Caldura mare. - Page 2 Icon_minitimeTue Jan 05, 2010 11:03 pm

Vampirul incepe sa rada si mai tare. Imi ridic capul destul de ametita.
-Nu il enerva, e una din cele mai puternice fiinte si una din cele mai nebune.
Ma ridic si spun cu o voce calda.
-Calmeazate, sunt Misa, ma mai tii minte?
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Caldura mare. - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Caldura mare.   Caldura mare. - Page 2 Icon_minitimeTue Jan 05, 2010 11:23 pm

--Nu vreau sa il enervez. Vreau doar sa nu se apropie prea mult de mine. Spun eu si scot o fiola si beau continutul devenind invizibila.
-Sper ca vampirii nu pot vedea lucruri invizibile. Nu te teme, orium voi sta langa tine. nu ma voi atinge de el si sper ca nici el de mine. Ii spoptesc lui Misa.


Caldura mare. - Page 2 Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
gummy bear
MEMBRU
MEMBRU
gummy bear


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 865
Kwan Kwan : 1740

Caldura mare. - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Caldura mare.   Caldura mare. - Page 2 Icon_minitimeWed Jan 06, 2010 12:04 am

-Nu te vede, dar te simte, ca si mine de altfel.
-Stai cuminte, spun apropiindu-ma incet de vampirrul care ma privea cu ura. Uite ce am pentru tine.
Scot din geanta fiola cu sange de unicorn.
-Te tenteaza?
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Caldura mare. - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Caldura mare.   Caldura mare. - Page 2 Icon_minitimeWed Jan 06, 2010 12:16 am

-Incercam sa stau nemiscata cat mai mult timp in speranta ca Misa il va convinge pana la urma pe vampir sa ne lase in pace pe mine si pe Lorelei.


Caldura mare. - Page 2 Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
gummy bear
MEMBRU
MEMBRU
gummy bear


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 865
Kwan Kwan : 1740

Caldura mare. - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Caldura mare.   Caldura mare. - Page 2 Icon_minitimeWed Jan 06, 2010 9:19 pm

Incerc sa il ating pe umar insa el imi prinde mana si imi zgarie pielea cu unghia pana tasneste sangele. Incerc sa-mi trag mana insa stransoarea era prea puternica.
- Sunt eu Misa! Nu ma mai recunosti? Vin aici in fiecare luna!
Vampirul ma priveste cu ochii lui rosii si insetati de sange. Imi intorc capul spre locul unde ar fi trebuit sa fie zana si ii spun:
-Sanara, ia-o pe Lorelei si plecati de aici, acum!
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Caldura mare. - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Caldura mare.   Caldura mare. - Page 2 Icon_minitimeWed Jan 06, 2010 9:41 pm

-O iau pe Lorelei de mana si rostesc vraja: I'm scared of what might happen next, so take us to the Mondoplex
Astfel eu si Lorelei ne trezim teleportate in mall-ul Mondoplex din centrul Metropolixului, cel mai linistit si relaxant loc.
-Frumos loc, nu? Hai sa facem cateva cumparaturi pana vine si Misa daca tot suntem aici.


Caldura mare. - Page 2 Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
gummy bear
MEMBRU
MEMBRU
gummy bear


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 865
Kwan Kwan : 1740

Caldura mare. - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Caldura mare.   Caldura mare. - Page 2 Icon_minitimeWed Jan 06, 2010 10:36 pm

Dupa mai o ora si ceva, Johnata, regele vampirilor apare cu mine in brate in locul unde se aflau cele 2 fete.
-Snara, Lorelei, aveti grija de ea pana isi revine, le spune si se intoarce vrand sa plece.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Caldura mare. - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Caldura mare.   Caldura mare. - Page 2 Icon_minitimeWed Jan 06, 2010 11:02 pm

-Ce s-a intamplat? intreb eu vazandu-se putina tristete pe fata mea. In acelasi timp cautam sa imi aduc aminte o vraja de vindecare.


Caldura mare. - Page 2 Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
gummy bear
MEMBRU
MEMBRU
gummy bear


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 865
Kwan Kwan : 1740

Caldura mare. - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Caldura mare.   Caldura mare. - Page 2 Icon_minitimeWed Jan 06, 2010 11:21 pm

Vampirul imi atinge cu varful degetelor incheietura mainii drepte care era acum bandajata si ma priveste cu melancolie.
-Treaba de vampiri, nu incerca sa o vindeci, nu mai are nimic acum, nimic care poate fi vindecat prin vraji... raspunde vampirul cu o voce oarecum trista. Isi va reveni, dupa un timp.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Caldura mare. - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Caldura mare.   Caldura mare. - Page 2 Icon_minitimeWed Jan 06, 2010 11:33 pm

Atunci imi intorc capul catre Lorelei:
-Pe aici pe aproape e vila matusilor mele. Hai sa o ducem acolo. Spun eu si zbor cu Misa in brate. Ajunsa la casa matusilor vad ca matusile nu sunt acasa si nici sora mea. O asez pe Misa pe pat. Apoi ma uit dupa lorelei pe care am lasat-o cam in urma.


Caldura mare. - Page 2 Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
gummy bear
MEMBRU
MEMBRU
gummy bear


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 865
Kwan Kwan : 1740

Caldura mare. - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Caldura mare.   Caldura mare. - Page 2 Icon_minitimeWed Jan 06, 2010 11:38 pm

Deschi obosita ochii, simteam o durere cumplita in tot corpul. Observ ca sunt intr-un loc nou si ma ridic speriata si ametita.
-Unde sunt?! Cum am ajuns aici?!
Aveam pielea chiar mai alba ca de obicei, niste cearcane cat jumatate de obraz, mana bandajata ma ardea ingrozitor si abea puteam sa stau in fund.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Caldura mare. - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Caldura mare.   Caldura mare. - Page 2 Icon_minitimeWed Jan 06, 2010 11:58 pm

-Misa nu te teme, esti acasa la matusile mele. Asta a fost cel mai apropiat loc unde te-am putut aduce. M-am trezit cu regele vampirilor pe urma mea. El te-a scapat de vampirul ala nebun si m-a gasit in mall-ul Mondoplex. Mi-a spus sa am grija de tine si eu te-am adus aici fiind cel mai apropiat loc pe care il cunosteam.


Caldura mare. - Page 2 Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
gummy bear
MEMBRU
MEMBRU
gummy bear


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 865
Kwan Kwan : 1740

Caldura mare. - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Caldura mare.   Caldura mare. - Page 2 Icon_minitimeThu Jan 07, 2010 10:06 pm

-Oh, ce as vrea sa nu se mai bage in treburile mele.... spun trantindu-ma inapoi intre perne.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Caldura mare. - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Caldura mare.   Caldura mare. - Page 2 Icon_minitimeThu Jan 07, 2010 10:31 pm

-Eu spun ca e spre binele tau. Desi stiu ca esti nemuritoare totusi nu te puteam lasa asa. Si mai ales daca regele vampirilor a spus sa am grija de tine... Ma intreb si eu putea sa aleaga oricare alta persoana dar m-a ales pe mine sa am grija de tine. Spun eu crezand ca se refera la mine.


Caldura mare. - Page 2 Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
gummy bear
MEMBRU
MEMBRU
gummy bear


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 865
Kwan Kwan : 1740

Caldura mare. - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Caldura mare.   Caldura mare. - Page 2 Icon_minitimeThu Jan 07, 2010 10:50 pm

-Sanara ma refeream la el... si te-a ales pe tine pentru ca stie ca suntem prietene, pentru ca site tot ce fac in fiecare secunda! spun pe un ton apasat
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Caldura mare. - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Caldura mare.   Caldura mare. - Page 2 Icon_minitimeThu Jan 07, 2010 11:08 pm

-Pacat ca ranile astea nu se pot vindeca prin magie. Cel putin asa mi-a spus el. Macar iti voi face un ceai in care voi pune niste ingrediente naturale si speciale care sa iti aline durerea si sa nu se infecteze ranile.
Si cum poate sa te urmareasca? sunt curioasa. Nu cred ca are glob de cristal si nici lilieci sponi nu am observat.


Caldura mare. - Page 2 Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
gummy bear
MEMBRU
MEMBRU
gummy bear


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 865
Kwan Kwan : 1740

Caldura mare. - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Caldura mare.   Caldura mare. - Page 2 Icon_minitimeThu Jan 07, 2010 11:24 pm

-Nu mai am alte rani decat asta de la mana, care trebuie sa se vindece pe cale naturala. Pai are tot felu de spioni si se foloseste de chestia cu iluzionismul de care ti-am povestit.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Caldura mare. - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Caldura mare.   Caldura mare. - Page 2 Icon_minitimeThu Jan 07, 2010 11:33 pm

-Oau, asa repede va vindecati voi vampirii? intreb eu curioasa. Inseamna ca are spioni foarte buni ca eu nu i-am vazut. A si inca o intrebare: Regele Vampirilor si Primul Vampir sunt termeni diferiti care numesc acelasi vampir sau sunt vampiri diferiti?


Caldura mare. - Page 2 Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
gummy bear
MEMBRU
MEMBRU
gummy bear


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 865
Kwan Kwan : 1740

Caldura mare. - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Caldura mare.   Caldura mare. - Page 2 Icon_minitimeThu Jan 07, 2010 11:36 pm

-Termeni diferiti care numesc acelasi vampir. De fapt unii il considera rege si altii nu dar toti i se supun.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Caldura mare. - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Caldura mare.   Caldura mare. - Page 2 Icon_minitimeThu Jan 07, 2010 11:46 pm

Fac o vraja si pe masuta de sticla asezata intre fotolii apare o cana cu ceai fierbinte.
-Misa asta este pentru tine. Spun eu lauand ceasca si dandui-o lui Misa.
Fiindca te-ai vindecat asa repede am spus vraja ca sa contina doar o singura planta ce are proprietati de relaxare si alinare durerilor in caz ca te mai doare ceva.


Caldura mare. - Page 2 Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
gummy bear
MEMBRU
MEMBRU
gummy bear


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 865
Kwan Kwan : 1740

Caldura mare. - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Caldura mare.   Caldura mare. - Page 2 Icon_minitimeSat Jan 09, 2010 3:23 pm

-Merci... Sanara. spun cu un zambet vag. Am sa-mi revin.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Caldura mare. - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Caldura mare.   Caldura mare. - Page 2 Icon_minitimeSat Jan 09, 2010 6:43 pm

Tocmai atunci pe usa intrara Josephine si Selene.
-Sanara, cum ai putut sa aduci un vampir aici? Nu stii ca sunt periculosi? Tipa Josephine.
-Matusa, ea e Misa si prietena mea. Sta in acel Palat de diamant in care stau si eu de cand m-am mutat. Si acolo e plin de vampiri. Am adus-o aici fiindca a fost ranita. Ea nu e ca toti vampirii. Ea incearca sa fie un vampir bun. In timp ce ma plimbam prin Taramul de foc am fost atacata de un vampir iar ea m-a salvat si apoi fiindca a fost ranita am adus-o aici.
-Bine, fie. Poate sa ramana o vreme aici da nu mai mult de prima seara cu Luna Plina. Interveni matusa Selene.


Caldura mare. - Page 2 Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
gummy bear
MEMBRU
MEMBRU
gummy bear


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 865
Kwan Kwan : 1740

Caldura mare. - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Caldura mare.   Caldura mare. - Page 2 Icon_minitimeSat Jan 09, 2010 7:28 pm

-Nu e nevoie..... cred ca am sa merg sa vad ce s-a intamplat si cum am ajuns in mall...
Maridic din pat si merg clatinandu-ma pana la usa de care ma rezem pentru cateva minute.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Caldura mare. - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Caldura mare.   Caldura mare. - Page 2 Icon_minitimeSat Jan 09, 2010 7:44 pm

-Katrina aparu in fata usii blocandu-i calea lui Misa. Nu iti pot da voie sa iesi afara in starea asta. Si inca e lumina afara. Cat despre cum ai ajuns in mall iti pot spune eu. Veneam din Taramul de Gheata si am traversat Taramul de Foc. Tocmai cand traversam Taramul de Foc am vazut cum le-ai spus lui Sanara si Lorelei sa fuga si dupa ce au fugit ele la cateva secunde vampirul te-a atacat. Am incercat catea vraji de vindecare insa fara efect. Nu stiam de ce nu au efect si atunci a aparut Regele Vampirilor care te-a luat in brate si a plecat. L-am urmarit o bucata de timp si a reusit sa ma convinga sa fac o vraja sa aflu unde e Sanara. Am vazut ca esti la mall si el a plecat cu tine inspre Mall. Spuse Katrina.


Caldura mare. - Page 2 Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
gummy bear
MEMBRU
MEMBRU
gummy bear


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 865
Kwan Kwan : 1740

Caldura mare. - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Caldura mare.   Caldura mare. - Page 2 Icon_minitimeSat Jan 09, 2010 8:35 pm

-Si celalalt vampir? cel care m-a atacat, ce s-a intamplat cu el? intreb inca sprijinindu-ma de usa
Back to top Go down
Sponsored content





Caldura mare. - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Caldura mare.   Caldura mare. - Page 2 Icon_minitime

Back to top Go down
 
Caldura mare.
Back to top 
Page 2 of 6Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Caldura mare
» Din nou la mare
» O zi la mare
» Plec la mare
» Mare Petrecere!

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Planeta Utopia :: Welcome! :: Dimensiunea magica :: Niflheim-
Jump to: