Planeta Utopia
Planeta Utopia
Planeta Utopia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Lasati imaginatia sa va poarte in zbor pe o planeta indepartata, o planeta a fanteziei unde veti intalni personaje de basm, animale mistice si unde totul este posibil
 
HomePortalSearchMemberlistRegisterLog in
Top posting users this month
No user
Latest topics
» La delfinariu (cu Madalina si Priscilla)
In vizita la regina furnicilor Icon_minitimeSun Apr 28, 2024 10:56 am by Sanara

» o excursie in dreamtopia
In vizita la regina furnicilor Icon_minitimeSun Apr 28, 2024 9:41 am by Sanara

» Propuneri
In vizita la regina furnicilor Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:30 pm by Madalina

» Sujata a fost decazuta din staff
In vizita la regina furnicilor Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:29 pm by Madalina

» condica de prezenta
In vizita la regina furnicilor Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:23 pm by Pamella

» Princess of dreams (continuare)
In vizita la regina furnicilor Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:21 pm by Saphire Helena

» Berbec
In vizita la regina furnicilor Icon_minitimeFri Nov 24, 2023 4:48 pm by Pamella

» Taur
In vizita la regina furnicilor Icon_minitimeFri Nov 24, 2023 4:47 pm by Pamella

» Gemeni
In vizita la regina furnicilor Icon_minitimeFri Nov 24, 2023 4:47 pm by Pamella


 

 In vizita la regina furnicilor

Go down 
AuthorMessage
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

In vizita la regina furnicilor Empty
PostSubject: In vizita la regina furnicilor   In vizita la regina furnicilor Icon_minitimeThu Dec 23, 2021 2:04 am

In timp ce ma plimbam cu Aiko prin gradina bunicului ei, ma bazai o albina.
-Ei bine Aiko, se pare ca s-a cam dus cu relaxarea mea pe ziua de azi. Trebuie sa ma ocup de unele treburi de printesa. Dar poti veni cu mine. Trebuie sa fac o vizita oficiala la regina furnicilor din Regatul Shinmei. Vezi tu, Tokyo e impartit in mai multe sectoare si fiecare sector e impartit in mai multe orase si fiecare oras si orasel are cartierele sale. Asta din perspectiva umana. Din perspectiva furnicilor, Tokyo e impartit in mii de regate, fiecare cartier fiind un intreg regat. Iar un regat cuprinde mai multe colonii. Peste toate reginele furnicilor domina imparateasa furnicilor din Tokyo. Si fiecare imparateasa este la randul sau sub comanda Imparatesei supreme care isi are resedinta undeva intr-o colonie din Manhatten, New York.
Stiu, suntem departe deTokyoacum. Aicisuntem la tara, dar, te voi lua cu mine in aceasta aventura. Vei vedea provocare aaventuri. Vreau sa vezi cum traiesc furnicile. Si avem pe sub pamant o cale de a ajunge in regatul Shinmei. Desi va fi o cale cam lunga. Ne vom intoarce intr-o saptamana.
Apoi ii dau potiunea de micsorare.
-Bea asta si voi bea si eu. Vom fi cat furnicile si vom intra intr-un musuroi. Apoi deacoloputem aveacale directa de acces catre palatul reginei. Vom vedea adevarate orasele subterane ale furnicilor.


In vizita la regina furnicilor Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
 
In vizita la regina furnicilor
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» O vizita in lampa
» Vizita matusii Portia
» Rege/Regina
» Regina Musca

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Planeta Utopia :: Welcome! :: Dimensiunea magica :: Other Fantasy RPG-
Jump to: