Planeta Utopia
Planeta Utopia
Planeta Utopia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Lasati imaginatia sa va poarte in zbor pe o planeta indepartata, o planeta a fanteziei unde veti intalni personaje de basm, animale mistice si unde totul este posibil
 
HomePortalSearchMemberlistRegisterLog in
Top posting users this month
Madalina
O micuta zana in Londra EmptyO micuta zana in Londra I_back_catgO micuta zana in Londra Empty 
Sanara
O micuta zana in Londra EmptyO micuta zana in Londra I_back_catgO micuta zana in Londra Empty 
Latest topics
» o excursie in dreamtopia
O micuta zana in Londra Icon_minitimeToday at 1:00 am by Sanara

» La delfinariu (cu Madalina si Priscilla)
O micuta zana in Londra Icon_minitimeYesterday at 11:47 pm by Sanara

» condica de prezenta
O micuta zana in Londra Icon_minitimeYesterday at 12:47 pm by Madalina

» Misiuni
O micuta zana in Londra Icon_minitimeTue May 07, 2024 4:06 pm by Madalina

» Propuneri
O micuta zana in Londra Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:30 pm by Madalina

» Sujata a fost decazuta din staff
O micuta zana in Londra Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:29 pm by Madalina

» Princess of dreams (continuare)
O micuta zana in Londra Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:21 pm by Saphire Helena

» Berbec
O micuta zana in Londra Icon_minitimeFri Nov 24, 2023 4:48 pm by Pamella

» Taur
O micuta zana in Londra Icon_minitimeFri Nov 24, 2023 4:47 pm by Pamella


 

 O micuta zana in Londra

Go down 
AuthorMessage
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32623
Kwan Kwan : 120019
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

O micuta zana in Londra Empty
PostSubject: O micuta zana in Londra   O micuta zana in Londra Icon_minitimeThu Dec 23, 2021 10:52 am

Lumea moderna, anul 2018, locatie Londra.

Multi copii auzisera de legenda lui Peter Pan si a prietenei lui o zana din Taramul de Nicaieri. Deasemenea copii mai auzisera si de tara vecina Irlanda si tara de peste ape Islanda, tari in care se spunea ca creaturi magice precum spiridusi si zane traiesc ca la ele acasa. Deasemenea si de existenta unor portaluri magice catre lumea lor directa din alta dimensiune numita Fairytopia. Unele dintre aceste creaturi mai vizitau din cand in cand Londra.

Ellayne:

Plecasem din nou in lumea umana in cautarea unei anumite plante pentru o potiune. O planta rara care se spunea ca infloreste o data la 100 de ani si doar in munti insa de fiecare data in alta parte. Anul acesta ar fi urmat sa infloreasca undeva prin Alpii Francezi. Asa ca drumul era destul de lung si trebuia sa fac multe popasuri. Ma hotarasc ca primul popas sa il fac in Londra. Intr-un bloc de 10 etaje la ultimul etaj lumina inca era aprinsa intr-un apartament in ciuda faptului ca vizavi de fereastra se afla chiar maioestosul Big Ben ce tocmai incepu sa bata miezul noptii cu un zgomot destul de asurzitor care sa auda parca tot cartierul. Uitandu-ma pe fereastra apartamentului nu doar lumina era aprinsa ci si un obiect de pe birou iar langa el. Nu stiam insa cum se numeste dar ceea ce observasem era ca pe el erau momentan afisate informatii despre zane. Era mult mai mare ca mine sau poate ca eu eram mult mai mica ca acest obiect din aceasta lume a oamenilor. Observam ca plimbandu-ma pe o tasta mai mare decat celelalte puteam derula textul in sus si in jos.
Pe birou se mai afla un obiect mic ce tocmai incepu sa cante un cantec. Un cantec irlandez despre zane si sa vibreze in acelasi timp. Curioasa constat ca acel obiect era cam de aceeasi inaltime cu mine. Retragandu-ma intr-un colt mai observ ca acolo in colt era o papusa Barbie ce era fix de aceleasi dimensiuni cu ale mele si mai mult arata fix la fel ca mine: blonda cu parul lung pana la mijloc si cu ochi albastri, mai putin ca nu avea aripi. Pe birou mai erau niste fursecuri a caror miros ma atrageau. Ma intrebau daca oare or avea un gust la fl de bun precum aroma incantatoare. Dau sa gust unul insa usa camerei incepu sa se deschida. Spre deosebire de oameni nu ma speriasem de prezenta umana. Chiar vroiam sa cunosc o persoana. Insa in clipa cand de pe hol aud pasi in compania micului obiect ce de pe birou ce nu se mai oprea din cantat, eu imi aduc aminte ca ma aflam fix in costumul Evei si nu vroiam sa fiu vzuta astfel. Asa ca ma reped rapid spre papusa sperand sa apuc sa imbrac hainele respectivei papusi inainte ca usa sa se deschida. Dezbrac papusa care pentru mine era cat un manechin in dimensiuni reale si ma imbrac eu cu hainele papusii. Constat ca imi veneau la perfectie, hainele fiind fix pe masura mea. Apoi ma asez pe birou fix pe tastatura marelui obiect de pe birou (laptop). Persoana ce intra in camera momentan raspunse la micutul obiect de langa el, care de indata ce il lua in mana inceu sa taca. Parea sa nu fa fi observat initial probabil fiind prea absorbita de graba de a raspunde si de conversatie.
Ma intrebam ce reactie va avea tanara fetita cand va vedea ca pe biroul ei sta o zana in carne si oase care se imbracase cu hainele uneia dintre papusile ei.
Tanara fetita ce intrase in camera parea sa fie in varsta de doar 10-11 ani, clasa a 4-a sau a 5-a.
Din discutiile auzite parea sa vorbeasca cu un coleg despre ceva numit teme pentru acasa.


O micuta zana in Londra Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
 
O micuta zana in Londra
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Planeta Utopia :: Welcome! :: Dimensiunea magica :: Other Fantasy RPG-
Jump to: