Planeta Utopia
Planeta Utopia
Planeta Utopia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Lasati imaginatia sa va poarte in zbor pe o planeta indepartata, o planeta a fanteziei unde veti intalni personaje de basm, animale mistice si unde totul este posibil
 
HomePortalSearchMemberlistRegisterLog in
Top posting users this month
No user
Latest topics
» La delfinariu (cu Madalina si Priscilla)
Prin tinutul din Lunca  Icon_minitimeSun Apr 28, 2024 10:56 am by Sanara

» o excursie in dreamtopia
Prin tinutul din Lunca  Icon_minitimeSun Apr 28, 2024 9:41 am by Sanara

» Propuneri
Prin tinutul din Lunca  Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:30 pm by Madalina

» Sujata a fost decazuta din staff
Prin tinutul din Lunca  Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:29 pm by Madalina

» condica de prezenta
Prin tinutul din Lunca  Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:23 pm by Pamella

» Princess of dreams (continuare)
Prin tinutul din Lunca  Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:21 pm by Saphire Helena

» Berbec
Prin tinutul din Lunca  Icon_minitimeFri Nov 24, 2023 4:48 pm by Pamella

» Taur
Prin tinutul din Lunca  Icon_minitimeFri Nov 24, 2023 4:47 pm by Pamella

» Gemeni
Prin tinutul din Lunca  Icon_minitimeFri Nov 24, 2023 4:47 pm by Pamella


 

 Prin tinutul din Lunca

Go down 
3 posters
AuthorMessage
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Prin tinutul din Lunca  Empty
PostSubject: Prin tinutul din Lunca    Prin tinutul din Lunca  Icon_minitimeThu Jul 14, 2011 11:58 pm

Era noapte. Zburam pe deasupra Tinutului din lunca. Aveam luminitele de la aripi aprinse. Luminietele aripilor mele se datorau a 3 ingrediente: praf de ciulini de mlastina, o substanta toxica lichida Ilios si praf de pe aripile de zana. Praful de pe aripile mele si Iliosul cresteau pe aripile mele, produse de organismul meu. Mie imi ramanea doar sa adaug praf de ciulini. Aripile mele se aprindeau singure la lasarea intunericului.
Petele albe de pe aripile mele erau de fapt locurile unde aripile mele detineau cosuletele in care se imbinau cele 3 substante. Petele mele straluceau noaptea.
Zburam la o altitudine de cateva sute de metri si aripile mele in aceasta noapte luminau la fel de puternic ca farurile unui avion sau elicopter.


Prin tinutul din Lunca  Sa110


Last edited by Sanara on Fri Dec 06, 2013 8:33 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
alexcrazygirl
PREMIUM MEMBER
PREMIUM MEMBER
alexcrazygirl


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 13859
Kwan Kwan : 90000
Varsta Varsta : 26
Localizare Localizare : Calarasi

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Prin tinutul din Lunca  Empty
PostSubject: Re: Prin tinutul din Lunca    Prin tinutul din Lunca  Icon_minitimeFri Dec 06, 2013 7:21 pm

Vântul bate tăios intrând cu uşurinţă prin hainele subţiri şi largi pe care am fost nevoită să le port mai mult decât aş fi vrut. Corpul începu să tremure incontrolabil, iar picuri de apă începură să se scurgă din părul meu. Îndepărtez cu grijă o şuviţă blondă ce se lipise pe chipul meu şi fără a mă putea abţine strănut zgomotos. Cu siguranţă mă paşte o răceală zdravănă.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Prin tinutul din Lunca  Empty
PostSubject: Re: Prin tinutul din Lunca    Prin tinutul din Lunca  Icon_minitimeFri Dec 06, 2013 8:36 pm

Vantul se intetea din ce in ce mai tare, asa ca hotarasem sa mai micsorez din altitudine. Coborasem la o altitudine de 100 metri. O vad pe Cristina si incep sa o urmaresc, eu zburand, dar incercam sa stau in zbor la 100 metri si un pic in spatele ei, ca ea sa nu ma vada.


Prin tinutul din Lunca  Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
alexcrazygirl
PREMIUM MEMBER
PREMIUM MEMBER
alexcrazygirl


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 13859
Kwan Kwan : 90000
Varsta Varsta : 26
Localizare Localizare : Calarasi

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Prin tinutul din Lunca  Empty
PostSubject: Re: Prin tinutul din Lunca    Prin tinutul din Lunca  Icon_minitimeSat Dec 07, 2013 8:56 pm

Continui să merg prin iarba destul de mare în care mă mai agăţam inevitabil, înjurând la fiecare pas făcut. Dacă nu mă aleg cu o răceală zdravănă după aventura asta înseamnă că sunt tare.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Prin tinutul din Lunca  Empty
PostSubject: Re: Prin tinutul din Lunca    Prin tinutul din Lunca  Icon_minitimeSat Dec 07, 2013 9:22 pm

Eu care stiam locurile astea destul de bine observasem ca Cristina se apropie de o zona cu plante cu scaieti otravitori. Si risca sa fie intepata de ele. Ma apropii de Cristina si ajung la altitudinea de doar 30 metri, si imi maresc puterea de luminozitate a aripilor. Zona care era luminata de aripile mele, era cam cat un stadion de fotbal. Lumina era asa de puternica incat ziceai ca e luminata de 300 de reflectoare de cate 300 W fiecare.
Continui sa o urmaresc pe Cristina, luminandu-i astfel calea.


Prin tinutul din Lunca  Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
alexcrazygirl
PREMIUM MEMBER
PREMIUM MEMBER
alexcrazygirl


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 13859
Kwan Kwan : 90000
Varsta Varsta : 26
Localizare Localizare : Calarasi

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Prin tinutul din Lunca  Empty
PostSubject: Re: Prin tinutul din Lunca    Prin tinutul din Lunca  Icon_minitimeSun Dec 08, 2013 6:47 pm

Privesc puţin ciudat lumina din faţa mea, dar continui să merg fără a mă interesa de sursa acesteia.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Prin tinutul din Lunca  Empty
PostSubject: Re: Prin tinutul din Lunca    Prin tinutul din Lunca  Icon_minitimeSat Jan 25, 2014 4:36 pm

Continui sa ii luminez drumul pana ajungem la o intersectie de drumuri. Asteptam sa vad in ce parte o va lua.


Prin tinutul din Lunca  Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Venom
PREMIUM MEMBER
PREMIUM MEMBER
Venom


Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 1996
Kwan Kwan : 4230
Localizare Localizare : fairy land

Prin tinutul din Lunca  Empty
PostSubject: Re: Prin tinutul din Lunca    Prin tinutul din Lunca  Icon_minitimeThu Jun 06, 2019 3:23 pm

Amara:

Era in intersectie cu cele doua arme dupa ea , caci vana pe cineva.


Prin tinutul din Lunca  O5gHO46

Prin tinutul din Lunca  RDrO7Zq
Back to top Go down
https://www.google.ro/
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Prin tinutul din Lunca  Empty
PostSubject: Re: Prin tinutul din Lunca    Prin tinutul din Lunca  Icon_minitimeThu Jun 06, 2019 6:08 pm

Daca ea nu lua initiativa, o luasem eu, luand-o la dreapta.

Apoi cand vad un inger decazut, ma speriasem.


Prin tinutul din Lunca  Sa110


Last edited by Sanara on Thu Jun 06, 2019 11:24 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Venom
PREMIUM MEMBER
PREMIUM MEMBER
Venom


Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 1996
Kwan Kwan : 4230
Localizare Localizare : fairy land

Prin tinutul din Lunca  Empty
PostSubject: Re: Prin tinutul din Lunca    Prin tinutul din Lunca  Icon_minitimeThu Jun 06, 2019 10:27 pm

- Nu-ti face griji, nu sunt pe urmele tale, ingana cand o vazu speriata, sprijinindu-si arma de umar.


Prin tinutul din Lunca  O5gHO46

Prin tinutul din Lunca  RDrO7Zq
Back to top Go down
https://www.google.ro/
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Prin tinutul din Lunca  Empty
PostSubject: Re: Prin tinutul din Lunca    Prin tinutul din Lunca  Icon_minitimeThu Jun 06, 2019 11:29 pm

-Vad ca esti inger decazut, ai aripile negre. Dar care e diferneta intre ingeri decazuti si demoni? in afara de cea evidenta ingerii decazuti au aripi negre desi tot seamana cu ingerii iar demonii au aripi de liliac si aduc mai mult a capcauni cu piele rosie la infatisare, aripi de liliac si coada cu varf de sulita.
De ce cand Dumnezeu a gonit niste ingeri din rai i-a impartit in ingeri decazuti si demoni? De ce biblia precizeaza de ingeri devazuti dar biserica spune si de ingeri decazuti si de demoni ca ar fi unii si aceeasi dar de fapt sunt 2 specii diferite?


Prin tinutul din Lunca  Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Venom
PREMIUM MEMBER
PREMIUM MEMBER
Venom


Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 1996
Kwan Kwan : 4230
Localizare Localizare : fairy land

Prin tinutul din Lunca  Empty
PostSubject: Re: Prin tinutul din Lunca    Prin tinutul din Lunca  Icon_minitimeThu Oct 07, 2021 10:34 am

- Demonii sunt creati in Iad si nu au legatura deloc cu Dumnezeu. Ingerii decazuti au fost candva Ingeri normali, dar au fost izgoniti din Rai din cauza a ceva rau ce au facut. Ingerii n-au voie sa omoare spre exemplu. Eu am facuto si asa am decazut. Suntem specii foarte diferite, un inger decazut va fi tot timpul mai puternic ca un demon, pentru ca, candva, noi am fost ceva Sfant, ceva facut de Dumnezeu , iar abilitatile noastre sunt mai puternice. Chiar daca am decazut o parte din abilitatile de vindecare, de exemplu, inca au ramas. Si pentru propriul corp ,dar si pentru altii. Demonii practic il slujesc pe Diavol, noi suntem ai nimanui, suntem renegati, sortiti pe veci sa avem aceasta soarta fara scop pentru greselile pe care le-am facut ca sa decadem.


Prin tinutul din Lunca  O5gHO46

Prin tinutul din Lunca  RDrO7Zq
Back to top Go down
https://www.google.ro/
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Prin tinutul din Lunca  Empty
PostSubject: Re: Prin tinutul din Lunca    Prin tinutul din Lunca  Icon_minitimeFri Oct 29, 2021 11:22 pm

Sanara:

-Am inteles. Apropo eu ma numesc Sanara sunt printesa zanelor. Probabil te intrebi ce cauta o printesa noaptea prinzonaasta fara garzi regale dupa ea, nu-i asa? Ei bine, nu obisnuiesc sa iau garda dupa mine fiindca nu am de cine sa ma tem. Fiindca stiu ca tot ceea ce fac ca printesa fac bine si nu dezamagesc pe nimeni.


Prin tinutul din Lunca  Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Venom
PREMIUM MEMBER
PREMIUM MEMBER
Venom


Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 1996
Kwan Kwan : 4230
Localizare Localizare : fairy land

Prin tinutul din Lunca  Empty
PostSubject: Re: Prin tinutul din Lunca    Prin tinutul din Lunca  Icon_minitimeSat Oct 30, 2021 2:52 pm

Isi indoi spranceana si o privii usor sceptica.
`Eu n-as fi asa de sigura in locul tau ca nimeni nu iti doreste rau. Oricat de bine ai domni peste orice regat intotdeauna exista cineva care sa iti vrea capul dezlipit de pe umeri, asa ca ai grija.`
Nu se referea la propria persoana, devenise impasibila acum mult timp si nu mai avea nici macar ura in sistem, niciun fel de sentiment, asa ca nu dorea nici rau, dar nici bine nimanui.


Prin tinutul din Lunca  O5gHO46

Prin tinutul din Lunca  RDrO7Zq
Back to top Go down
https://www.google.ro/
Sponsored content





Prin tinutul din Lunca  Empty
PostSubject: Re: Prin tinutul din Lunca    Prin tinutul din Lunca  Icon_minitime

Back to top Go down
 
Prin tinutul din Lunca
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» tinutul vanturi
» Tinutul Verde
» Tinutul din Lunca
» In Tinutul Vanturilor
» Tinutul Piticilor Verzi

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Planeta Utopia :: Welcome! :: Dimensiunea magica :: Fairytopia :: Limanul Zanelor :: Tinutul din Lunca-
Jump to: