Planeta Utopia
Planeta Utopia
Planeta Utopia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Lasati imaginatia sa va poarte in zbor pe o planeta indepartata, o planeta a fanteziei unde veti intalni personaje de basm, animale mistice si unde totul este posibil
 
HomePortalSearchMemberlistRegisterLog in
Top posting users this month
Bavaria
In Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 EmptyIn Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 I_back_catgIn Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 Empty 
Sanara
In Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 EmptyIn Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 I_back_catgIn Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 Empty 
Sujata
In Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 EmptyIn Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 I_back_catgIn Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 Empty 
Latest topics
» condica de prezenta
In Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 Icon_minitimeWed May 15, 2024 10:43 am by Bavaria

» La delfinariu (cu Madalina si Priscilla)
In Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 Icon_minitimeTue May 14, 2024 2:26 pm by Bavaria

» Misiuni
In Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 Icon_minitimeTue May 14, 2024 2:24 pm by Bavaria

» Schimbare nick
In Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 Icon_minitimeSat May 11, 2024 2:18 pm by Sujata

» o excursie in dreamtopia
In Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 Icon_minitimeSat May 11, 2024 2:17 pm by Bavaria

» Propuneri
In Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:30 pm by Bavaria

» Sujata a fost decazuta din staff
In Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:29 pm by Bavaria

» Princess of dreams (continuare)
In Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:21 pm by Saphire Helena

» Berbec
In Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 Icon_minitimeFri Nov 24, 2023 4:48 pm by Pamella


 

 In Cautarea Testamentului Pierdut

Go down 
4 posters
Go to page : Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22, 23, 24  Next
AuthorMessage
Miriam
Immortal
Immortal
Miriam


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 1566
Kwan Kwan : 4953
Varsta Varsta : 47
Localizare Localizare : Oraşul Interzis

In Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 Empty
PostSubject: Re: In Cautarea Testamentului Pierdut   In Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 Icon_minitimeTue May 12, 2015 10:31 pm

"Asa este, draga mea, au trecut 7 zile de cand am plecat. Suntem casatoriti de fix o saptamana, scumpa mea." zise el. "Uite ce propun eu: hai sa ne concentram sa gasim si ultimile bucati si pe urma sa ne permitem si noi o luna de miere, in care sa ma lasi sa te rasfat, sa te duc prin diverse locuri, sa te iubesc asa cum merita cu adevarat o femeie sa fie iubita..." zise el. "Ce spui?"


In Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 9d9533683b11c37fd269ab241c4f7af0
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32628
Kwan Kwan : 120024
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

In Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 Empty
PostSubject: Re: In Cautarea Testamentului Pierdut   In Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 Icon_minitimeTue May 12, 2015 10:35 pm

-Sunt perfect de acord dragul meu sotior. Ii spun zambindu-i.


In Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Miriam
Immortal
Immortal
Miriam


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 1566
Kwan Kwan : 4953
Varsta Varsta : 47
Localizare Localizare : Oraşul Interzis

In Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 Empty
PostSubject: Re: In Cautarea Testamentului Pierdut   In Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 Icon_minitimeTue May 12, 2015 10:39 pm

"Prea bine." spuse el. Rishi o apuca delicat de dupa mijloc pe Sanara si pocni din degete si ei se aflau acum langa masina. El o ajuta sa urce in masina, apoi se urca el si-i zise:
"Hai sa gasim sirena aia. Sa pescuim niste peste." zambi el.


In Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 9d9533683b11c37fd269ab241c4f7af0
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32628
Kwan Kwan : 120024
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

In Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 Empty
PostSubject: Re: In Cautarea Testamentului Pierdut   In Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 Icon_minitimeWed May 13, 2015 3:00 pm

-Ii dau coordonatele masinii ca sa ne duca la mare. Si alesesem un oras statiune unde era cea mai mare lungime a coastei inconjurata de stanci si stavilopozi.


In Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Miriam
Immortal
Immortal
Miriam


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 1566
Kwan Kwan : 4953
Varsta Varsta : 47
Localizare Localizare : Oraşul Interzis

In Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 Empty
PostSubject: Re: In Cautarea Testamentului Pierdut   In Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 Icon_minitimeWed May 13, 2015 4:42 pm

Cand ajunsera in acel oras statiune, Rishi nu se culca pe o ureche. Era atent si vigilent la tot ceea ce se intampla in jurul sau.
"Va dura mult pana vom gasi o sirena dispusa sa ne ajute?" intreba Rishi.


In Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 9d9533683b11c37fd269ab241c4f7af0
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32628
Kwan Kwan : 120024
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

In Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 Empty
PostSubject: Re: In Cautarea Testamentului Pierdut   In Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 Icon_minitimeWed May 13, 2015 5:02 pm

-Nu, nu va dura prea mult. E posibil sa cunosc sirena respectiva. Spun eu. Ajungem apoi la malul marii arunc in apa o minge aurie stralucitoare care sa pluteasca. Era cea mai buna momeala pentru sirene. In curand aparu o sirena

In Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 Images?q=tbn:ANd9GcStQ0eylRB_hEqirOq6MTx-SZWXMAAoiOvcdpJGzmtit_duZomn

-Buna! Caut o sirena care e posibil sa stie ceva despre o bucata de testament ce a fost lasata de catre familia Sharma.
-Eu sunt aceea. Eu detin acea bucata da ca sa imi dovediti ca sunteti mostenitorii de drept, va trebui sa imiaratati sigiliul regalSpuse sirena. Apoi eu ii arat pasaportul cu stema regala. Apoi ea imi spuse:
-Stai asa, nu ma refeream laasta. Spuse sirena razand. Apoi lua apa din mare mastropi pe umar si folosiapoi un sceptru Pe umarul meu aparuse stema regatului Fairytopiei.
-Da, observ ca est printesa de drept. Spuse sirena apoi se scufunda si peste cateva minute reveni la suprafata cu una din bucatile de testament.


In Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Miriam
Immortal
Immortal
Miriam


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 1566
Kwan Kwan : 4953
Varsta Varsta : 47
Localizare Localizare : Oraşul Interzis

In Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 Empty
PostSubject: Re: In Cautarea Testamentului Pierdut   In Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 Icon_minitimeWed May 13, 2015 5:15 pm

Rishi nu spuse nimic. El privea cam neputincios toata actiunea. O lasa doar pe sotia lui sa se ocupe. Cand vazu si a 6-a bucata, el rasufla usurat.
"Mai avem doar o bucata." spuse el. "Care-i ultimul indiciu?" o intreba el mai apoi pe Sanara.


In Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 9d9533683b11c37fd269ab241c4f7af0
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32628
Kwan Kwan : 120024
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

In Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 Empty
PostSubject: Re: In Cautarea Testamentului Pierdut   In Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 Icon_minitimeWed May 13, 2015 6:09 pm

Al 6-lea indiciu spune: Ultima bucata de o vreti va putea fi gasita doar de catre un baiat E ceva simplu si complicat simultan. Mai mnult nimic. Asta e tot indiciu.


In Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Miriam
Immortal
Immortal
Miriam


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 1566
Kwan Kwan : 4953
Varsta Varsta : 47
Localizare Localizare : Oraşul Interzis

In Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 Empty
PostSubject: Re: In Cautarea Testamentului Pierdut   In Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 Icon_minitimeWed May 13, 2015 6:13 pm

"Cam ambiguu indiciul." spuse Rishi. "Ar putea insemna ori ca numai eu pot gasi ultima bucata, ori ca o poate gasi un baiat... Oricare baiat asa... in neant?" intreba el retoric.


In Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 9d9533683b11c37fd269ab241c4f7af0
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32628
Kwan Kwan : 120024
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

In Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 Empty
PostSubject: Re: In Cautarea Testamentului Pierdut   In Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 Icon_minitimeWed May 13, 2015 6:35 pm

-Eu nu cred ca oricare baiat. Eu cred ca tu esti acel baiat. Iar tata stia foarte bine. Era vrajitor si putea vedea in viitor. tii, trebuie a iti pui mintea la contributie. Eu unul cred ca poae insemna ca se gaseste doar intr-un loc unde doar barbatii au acces. Si dupa cum il stiu bine nu ar pune ceva intr-un loc foarte aglomerat unde intra orice barbat. Ci unde pot intra doar anumiti barbati. Cum ar fi paote spatiu tehnic de la metroul din Fairytopia Metropolis? Sau biroul directorului companiei de aviatie? Sau poate spatiu tehnic dintr-o gara din Fairytopia?


In Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Miriam
Immortal
Immortal
Miriam


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 1566
Kwan Kwan : 4953
Varsta Varsta : 47
Localizare Localizare : Oraşul Interzis

In Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 Empty
PostSubject: Re: In Cautarea Testamentului Pierdut   In Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 Icon_minitimeWed May 13, 2015 8:50 pm


În vreme ce Rishi se afla cu Sanara pe acea plajă, iar el se gândea la ceea ce-i spusese soţia lui, în jurul lor se petreceau multe lucruri.
Rishi începu să se plimbe, când se pomeni tras de pantaloni. Se uită în jos şi vâzu un băieţel cam de vreo 9 anişori. Se puse în genunchi.
"Da?" întrebă el pe un glas domol.
"Nene, ştiţi să folosiţi un ochean?" îl întrebă băiatul, dându-i un ochean.
Văzând Rishi că e un ochean simplu, ci nu un dublu-ochean, se uită la el cu atenţie. Îl duse la ochiul său drept, însă ocheanul părea infuncţionabil. Îl cercetă mai cu atenţie.
Spiritul său vigilent de observaţie remarcă două rotiţe pe acel ochean: una verde şi una albastră.
El duse ocheanul din nou la ochi şi învârti de rotiţa verde. Deodată, văzu în largul mării o corabie. Nu era orice fel de corabie, ci o fregată piraterească.
In Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 20605
Se uită şi mai atent şi observă că la steagul specific pirateresc, sub craniu era desenată o zână. Atunci Rishi-şi aminti că Sanara-i spusese că tatăl ei fusese unul dintre traficanţii de vinuri şi poţiuni, ce erau şi piraţi pe de-asupra.
Atunci îşi dădu el seama unde anume trebuia să caute ultima bucată de testament. Învârti şi roata albastră şi observă că acea corabie se vedea normal, fără nimic suspect la orizont.
El dădu ocheanul băieţelului.
"Este un ochean magic…" începu el să-i spună băieţelului. "Dacă te uiţi cu atenţie vei vedea două roţi pe acest ochean. Să nu umblii la cea verde că nu se mai vede nimic prin el." îl minţi el pe băieţel spre binele acestuia. "Nenea ţi l-a reglat şi acum o să vezi până departe în zări." spuse el. "Ia încearcă!" îl îndemnă el pe băieţel mai apoi.
Băieţelul îl ascultă şi apoi exclamă:
"Mulţumesc, nene!"
Rishi observă cum băieţelul alerga fericit spre părinţii lui să le spună marea veste despre ochean. El zâmbi şăgalnic.
Se ridică şi se duse spre soţia sa.
"Draga mea, fă niţică plajă, că Rishi are ceva de făcut." îi spuse el soţiei sale pe un ton misterios.
El pocni din degete şi dispăru.



In Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 9d9533683b11c37fd269ab241c4f7af0
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32628
Kwan Kwan : 120024
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

In Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 Empty
PostSubject: Re: In Cautarea Testamentului Pierdut   In Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 Icon_minitimeWed May 13, 2015 9:13 pm

Vazandu-i vocea mieroasa imi dau seama ca avea de gand sa imi pregateasca o srpriza asa ca ramanand singura pocnesc din degete facand sa imi apara un prosop si ma dezbrac si ma intind pe el.


In Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Miriam
Immortal
Immortal
Miriam


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 1566
Kwan Kwan : 4953
Varsta Varsta : 47
Localizare Localizare : Oraşul Interzis

In Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 Empty
PostSubject: Re: In Cautarea Testamentului Pierdut   In Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 Icon_minitimeWed May 13, 2015 9:19 pm

Dispărut de lângă soţia sa, Rishi apăru în locul unde se oprise fregata. Avea un chip străin şi era îmbrăcat în haine de pirat. Căra un butoi plin cu vin, în care avusese grijă să toarne suficient somnifer. Urcă nestingherit pe fregata piraţilor şi zise:
"Arrr! Nişte poşircă băieţi beţi?" întrebă el.
"Arrr! Dă încoa’!" auzi el că i se răspunde în cor.
Rishi începu să-i servească pe piraţi cu vin din butoiul adus de el. Acestia, lacomi din fire, băură fără să remarce că cel ce-i servea nu bea vin.
După câteva minute, piraţii adormira buştean. Rishi se plimbă printre ei în voie şi căută cabina căpitanului. Când o găsi, intră în ea, fără prea multe probleme. Căută cu atenţie peste tot şi într-un compartiment secret, ce se afla pe masa de navigaţie a căpitanului, găsi ultima bucată de testament.
Bucata găsită nu mai avea niciun indiciu, ci doar stema regatului Fairytopia şi un fel de PS care spunea:
"Te-ai descurcat, grozav, puştoaico!
Tata."
El luă bucata aceea şi pocni din degete, dispărând din cabină. El reapăru pe plajă unde o lăsase pe soţia sa sub vechiul său chip. O găsi repede pe Sanara şi se duse la ea.
O găsi lungită pe un prosop, făcând plajă. Pocni din degete şi făcu să apară şi pentru el un prosop şi se întinse lângă ea. Se apropie mai mult şi-i şopti la ureche:
"Misiune îndeplinită. Avem toate bucăţile de testament."



In Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 9d9533683b11c37fd269ab241c4f7af0


Last edited by Aveqetura on Wed May 13, 2015 9:26 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32628
Kwan Kwan : 120024
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

In Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 Empty
PostSubject: Re: In Cautarea Testamentului Pierdut   In Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 Icon_minitimeWed May 13, 2015 9:25 pm

-Si ce rapid le-am gasit. Doar o saptamana. Acum ne putem permite orice in timpul ramas. Ii spun zambindu-i.


In Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Miriam
Immortal
Immortal
Miriam


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 1566
Kwan Kwan : 4953
Varsta Varsta : 47
Localizare Localizare : Oraşul Interzis

In Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 Empty
PostSubject: Re: In Cautarea Testamentului Pierdut   In Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 Icon_minitimeWed May 13, 2015 9:31 pm

"Nu inca." raspunse el precaut. "Trebuie sa gasim un Maestru al Potiunilor, care sa ne faca o potiune ce ne permite sa ne dublam. Odata dublati, dublurile noastre-i pot zapaci pe cei care vor sa ne puna bete in roata." zise el. "Spun Maestru, pentru ca vreau ca potiunea sa dureze pana ce mai raman fix 14 zile pana la termenul de 90 de zile. Cand dublurile noastre dispar, ne infatisam si noi in fata cioclilor alora si le dam peste nas cu bucatile noastre." concluziona el.


In Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 9d9533683b11c37fd269ab241c4f7af0
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32628
Kwan Kwan : 120024
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

In Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 Empty
PostSubject: Re: In Cautarea Testamentului Pierdut   In Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 Icon_minitimeWed May 13, 2015 9:53 pm

-Stii, matusile mele sunt maestre in ale potiunilor dar probabil casa lor e monitorizata si ele la fel. Deci categoric trebuie sa gasim alt maestru al potiunilor. Singurii maestri ai potiunilor pe care ii mai cunosc sunt piticul Barba cot, vrajitoarea marii si vrajitorul Hansen. Piticul traieste undeva in sihastrie departe de aici, vrajitoarea marii e rea pana in maduva oaselor deci categoric trebuie evitata iar vrajitorul Hansen stiu ca locuieste intr-un copac la marginea unei plaje. Stiu ca e pe aici prin jur dar habar nu am la care plaja. Sunt 300 de plaje de jur imprejurul acestui ocean. Daca mi-as putea aminti locul exact... Ah da, aproape de casa lui din copac este un drum scurt care duce pe o stanca si la fel in partea cealalta pe acelasi drum dai de o padure. Casa lui se afla la mijloc. In ambele directii faci cate 10 minute.


In Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Miriam
Immortal
Immortal
Miriam


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 1566
Kwan Kwan : 4953
Varsta Varsta : 47
Localizare Localizare : Oraşul Interzis

In Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 Empty
PostSubject: Re: In Cautarea Testamentului Pierdut   In Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 Icon_minitimeWed May 13, 2015 10:03 pm

"Of!" ofta Rishi indelung. "Mereu trebuie sa fie asa de complicat?" intreba el.
El mai statu putin cu fata in sus si apoi îi veni o idee.

"Stai nitel..." zise Rishi. "Noi am plecat de la Yumi... El deja este in tema cu misiunea noastra... Si el, sotia lui, Ari si fratele meu ne-au incarcat cu fel si fel..." mai zise Rishi. "Yumi fiind si inventator... Ar trebui sa ne intoarcem la masina noastra sa vedem daca nu cumva vreunul din cei patru lasati in urma de noi doi, nu au anticipat aceasta potiune atat de necesara." concluziona Rishi.


In Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 9d9533683b11c37fd269ab241c4f7af0
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32628
Kwan Kwan : 120024
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

In Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 Empty
PostSubject: Re: In Cautarea Testamentului Pierdut   In Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 Icon_minitimeWed May 13, 2015 10:12 pm

- Da, de acord. Ai dreptate. Si eu sper ca au anticipat. Hai la masina. Spun eu ridicandu-ma si imbracandu-ma apoi luand-o usor la pas, uitandu-ma in urma. Nu facusem decat 10 pasi cand ma oprisem sa ma uit in spate dupa Rishi.


In Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Miriam
Immortal
Immortal
Miriam


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 1566
Kwan Kwan : 4953
Varsta Varsta : 47
Localizare Localizare : Oraşul Interzis

In Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 Empty
PostSubject: Re: In Cautarea Testamentului Pierdut   In Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 Icon_minitimeWed May 13, 2015 10:22 pm

Rishi se ridica si el alene si se imbraca. O urma indeaprape pe Sanara. Curand, ajunsera la masina lor si el incepu sa scotoceasca prin portbagaj. Intr-un mic dulapior existent in acel portbagaj, el gasi o sticla. Pe ea era un bilet care spunea:
"Potiunea dedublarii. Folositi-o in caz ca sunteti urmariti. Efectul ei va disparea cand mai sunt fix 2 saptamani pana la implinirea termenului de predare a testamentului.
Ari T.T. El-Galahar"
"Ia te uita!" exclama el. "Cumnata a anticipat! Si ne-a facut potiunea necesara!" adauga el vesel.


In Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 9d9533683b11c37fd269ab241c4f7af0
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32628
Kwan Kwan : 120024
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

In Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 Empty
PostSubject: Re: In Cautarea Testamentului Pierdut   In Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 Icon_minitimeWed May 13, 2015 10:47 pm

-Oau! Ma bucur foarte mult. Hai sa bem putin. insama intreb cat trebuie sa bem din ea ca sa isi faca efectul? Cate o inghititura sau cate jumate de sticluta?


In Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Miriam
Immortal
Immortal
Miriam


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 1566
Kwan Kwan : 4953
Varsta Varsta : 47
Localizare Localizare : Oraşul Interzis

In Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 Empty
PostSubject: Re: In Cautarea Testamentului Pierdut   In Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 Icon_minitimeThu May 14, 2015 11:31 am

"Judecand dupa marimea sticlei, cred ca trebuie s-o impartim egal." spuse Rishi. El facu sa apara doua pahare mici. Avu dreptate: continutul sticlei umplu cele doua pahare mici in mod egal. Îi intinse Sanarei unul dintre pahare si el il bau pe celalalt, vazand cu uimire cum se dedubleaza.
Rishi mai scotoci prin masina si gasi o replica in miniatura a masinii lor. Era si un bilet atasat.
"E timpul sa te folosesti si de calitatile de vrajitor mostenite de la tata.
Cu drag, fratele cel mare."
Rishi puse masina in miniatura langa a lor si pocni din degete. Masina in miniatura deveni mare, cat a lor.
"Fratele meu s-a gandit si la masina. Astfel noi ramanem cu masina, dar si dublurile noastre au una la fel." rase el amuzat.


In Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 9d9533683b11c37fd269ab241c4f7af0
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32628
Kwan Kwan : 120024
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

In Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 Empty
PostSubject: Re: In Cautarea Testamentului Pierdut   In Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 Icon_minitimeThu May 14, 2015 11:49 am

Beau si eu potiunea si ma dedublasem.
-Ma intreb daca dublurile noastre raman interconectate cu noi adica sa stie tot ce stim si noi sau sunt doar niste simple clone fara minte. Daca e varianta a 2-a nu cred ca le putem incredinta o masina vor face accident cu prima ocazie.


In Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Miriam
Immortal
Immortal
Miriam


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 1566
Kwan Kwan : 4953
Varsta Varsta : 47
Localizare Localizare : Oraşul Interzis

In Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 Empty
PostSubject: Re: In Cautarea Testamentului Pierdut   In Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 Icon_minitimeThu May 14, 2015 12:03 pm

"Nu cred." spuse Rishi. "Fratele si cumnata nu sunt genul de fiinte care sa nu ia in calcul orice posibilitate." adauga el.
Rishi observa cum cele doua dubluri pleaca impreuna cu masina si cum el si sotia lui raman singuri.
"Si acum, scumpa mea sotie, sa ne permitem si noi putina relaxare.' spuse el. "Insa, inainte de asta, eu zic sa gasim un loc sigur unde sa punem bucatile de testament. Cred ca ar fii mai convenabil sa nu le purtam dupa noi tot timpul." concluziona el.


In Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 9d9533683b11c37fd269ab241c4f7af0
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32628
Kwan Kwan : 120024
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

In Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 Empty
PostSubject: Re: In Cautarea Testamentului Pierdut   In Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 Icon_minitimeThu May 14, 2015 12:21 pm

-De ce sa nu le purtamcu noi tot timpul? Oriundeaiascunde, e posibilitatea sa fii calcat de hoti. Insa daca sunt cu noi nu prea cred ca va avea cineva curaj sa ne jefuiasca pe noi. Cine ar vrea sa jefuiasca o zana? Multi se tem de puterea zanelor. Totusi daca nu vrei sa le caram dupa noi am o idee sa fac putina magie. Spun eu sidupa ce las impresia ca ma gandesc putin ii spun:
-Daca bucatile de testament ar putea deveni un copac si apoi cand ne intoarcem vor deveni din nou bucati de testament? Ce crezi?


In Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Miriam
Immortal
Immortal
Miriam


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 1566
Kwan Kwan : 4953
Varsta Varsta : 47
Localizare Localizare : Oraşul Interzis

In Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 Empty
PostSubject: Re: In Cautarea Testamentului Pierdut   In Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 Icon_minitimeThu May 14, 2015 1:10 pm

Rishi se gandi si el putin si apoi spuse:
"Tot varianta ta e mai buna." El pocni din degete si in mainile lui aparu o cutie cu cheita.
In Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 Cutia-muzicala-pentru-bijuterii-balerina
"Aparent este o cutie pentru bijuterii." spuse Rishi. "Poti tine bucatile de testament in ea, iar cutia o vom pune in dulapiorul asta din portbagajul masinii. E un dulap magic si numai noi doi il vedem." concluziona el.


In Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 9d9533683b11c37fd269ab241c4f7af0
Back to top Go down
Sponsored content





In Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 Empty
PostSubject: Re: In Cautarea Testamentului Pierdut   In Cautarea Testamentului Pierdut - Page 21 Icon_minitime

Back to top Go down
 
In Cautarea Testamentului Pierdut
Back to top 
Page 21 of 24Go to page : Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22, 23, 24  Next
 Similar topics
-
» In cautarea trecutului
» În căutarea comorilor
» In cautarea aventurii
» In cautarea centaurilor
» In cautarea aventurii

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Planeta Utopia :: Welcome! :: Dimensiunea magica :: Fairytopia :: Limanul Zanelor :: Tinutul din Lunca-
Jump to: