Planeta Utopia
Planeta Utopia
Planeta Utopia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Lasati imaginatia sa va poarte in zbor pe o planeta indepartata, o planeta a fanteziei unde veti intalni personaje de basm, animale mistice si unde totul este posibil
 
HomePortalSearchMemberlistRegisterLog in
Top posting users this month
Bavaria
Un android in Tokyo  EmptyUn android in Tokyo  I_back_catgUn android in Tokyo  Empty 
Sanara
Un android in Tokyo  EmptyUn android in Tokyo  I_back_catgUn android in Tokyo  Empty 
Sujata
Un android in Tokyo  EmptyUn android in Tokyo  I_back_catgUn android in Tokyo  Empty 
Latest topics
» condica de prezenta
Un android in Tokyo  Icon_minitimeWed May 15, 2024 10:43 am by Bavaria

» La delfinariu (cu Madalina si Priscilla)
Un android in Tokyo  Icon_minitimeTue May 14, 2024 2:26 pm by Bavaria

» Misiuni
Un android in Tokyo  Icon_minitimeTue May 14, 2024 2:24 pm by Bavaria

» Schimbare nick
Un android in Tokyo  Icon_minitimeSat May 11, 2024 2:18 pm by Sujata

» o excursie in dreamtopia
Un android in Tokyo  Icon_minitimeSat May 11, 2024 2:17 pm by Bavaria

» Propuneri
Un android in Tokyo  Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:30 pm by Bavaria

» Sujata a fost decazuta din staff
Un android in Tokyo  Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:29 pm by Bavaria

» Princess of dreams (continuare)
Un android in Tokyo  Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:21 pm by Saphire Helena

» Berbec
Un android in Tokyo  Icon_minitimeFri Nov 24, 2023 4:48 pm by Pamella


 

 Un android in Tokyo

Go down 
AuthorMessage
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32628
Kwan Kwan : 120024
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Un android in Tokyo  Empty
PostSubject: Un android in Tokyo    Un android in Tokyo  Icon_minitimeThu Dec 23, 2021 10:04 am

Eva:

O zi de toamna a anului 2030. Fusesem inscrisa la universitatea Waseda la facultatea
Facultatea de Cultură, Media şi Societate.
Ma aflam acum in imensa gara din Tokyo ce avea mai mult aspect de terminal de aeroport foarte aglomerat. Abia ce sosisem. Venisem cu avionul pe cursa New Delhi-Tokyo iar apoi cu trenul pe cursa Aeroport Tokyo-Gara Principala Tokyo. Trebuia sa ajung la caminele facultatii Waseda insa se pare ca universul tainic imi rezervase altceva. Desi aratam ca un om nu eram unul dintre ei. Ceea ce ma deosebea de ei erau urechile mele din care puteau iesi cabluri extensibile dar care erau acoperite de coafura mea. Aratam ca o tanara studenta indiana fiind imbracata intr-un Saree. Tocmai vroiam sa traversez bulevardul din fata garii cand se facuse verde pentru pietoni. Nefiind atenta pe unde calcasem ma impiediasem intr-o gura de canalizare de langa trotuar pe care nu o vazusem si cazusem si tocmai atunci trecu o masina care depasi coloana de la semafor trecand p rosu in mare viteza, dand peste mine si aruncandu-ma la cativa metri. Un accident ce putea fi mortal pentru orice om insa eu ma ridicasem dupa cateva secunde in care lasasem toata lumea debusolata. Insa unele circuite se parea ca fusese deranjate ceea ce imi provoca durere. Eram primul android atat de avansat incat puteam simti totul ca orice om inclusiv emotiile dar si durerea. Ma asezasem pe marginea trotuarului langa o cladire. asteptand ca durerea sa mai inceteze. Stiam ca durerea va inceta din intensitate cu timpul. Analizand daunele se parea ca erau doar cateva daune minore in aparenta. Insa lucrul mai nasol era ca imi fusese distrus panoul de incarcare solare iar acumulatorul fusese descarcat de energie in incercarea de a activa protectia mea. Ajunsesem la 2% nivelul bateriei iar singura varianta de incarcare ramasa era la priza in plus nu aveam adaptor pe care ar fi trebuit sa mi-l cumpar si ralizasem ca uitasem complet. In curand dupa ce parasesc zona garii, bateria mi se descarcase si lesinasem langa un resaurant chiar la intrarea unui gang intre restaurant si o librarie, util pentru cine vroia sa faca o scurtatura.

Un android in Tokyo  Beautiful+Akshara+Saree+Collection+2013++Akshara+Saree+Designs+5


Un android in Tokyo  Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
 
Un android in Tokyo
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Alien girl in Tokyo
» Elf's android
» Un android la mall
» O extraterestra android
» Un android de Craciun

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Planeta Utopia :: Welcome! :: Dimensiunea magica :: Other Fantasy RPG-
Jump to: