Planeta Utopia
Planeta Utopia
Planeta Utopia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Lasati imaginatia sa va poarte in zbor pe o planeta indepartata, o planeta a fanteziei unde veti intalni personaje de basm, animale mistice si unde totul este posibil
 
HomePortalSearchMemberlistRegisterLog in
Top posting users this month
Sanara
Fairy Grove - Page 8 EmptyFairy Grove - Page 8 I_back_catgFairy Grove - Page 8 Empty 
Saphire Helena
Fairy Grove - Page 8 EmptyFairy Grove - Page 8 I_back_catgFairy Grove - Page 8 Empty 
Madalina
Fairy Grove - Page 8 EmptyFairy Grove - Page 8 I_back_catgFairy Grove - Page 8 Empty 
Sujata
Fairy Grove - Page 8 EmptyFairy Grove - Page 8 I_back_catgFairy Grove - Page 8 Empty 
Paula Muscko
Fairy Grove - Page 8 EmptyFairy Grove - Page 8 I_back_catgFairy Grove - Page 8 Empty 
Latest topics
» o excursie in dreamtopia
Fairy Grove - Page 8 Icon_minitimeTue Apr 23, 2024 2:07 am by Sanara

» Princess of dreams (continuare)
Fairy Grove - Page 8 Icon_minitimeTue Apr 23, 2024 1:19 am by Sanara

» Propuneri
Fairy Grove - Page 8 Icon_minitimeTue Apr 23, 2024 1:15 am by Sanara

» La delfinariu (cu Madalina si Priscilla)
Fairy Grove - Page 8 Icon_minitimeTue Apr 23, 2024 1:12 am by Sanara

» condica de prezenta
Fairy Grove - Page 8 Icon_minitimeMon Apr 22, 2024 9:57 pm by Saphire Helena

» Berbec
Fairy Grove - Page 8 Icon_minitimeFri Nov 24, 2023 4:48 pm by Pamella

» Taur
Fairy Grove - Page 8 Icon_minitimeFri Nov 24, 2023 4:47 pm by Pamella

» Gemeni
Fairy Grove - Page 8 Icon_minitimeFri Nov 24, 2023 4:47 pm by Pamella

» Rac
Fairy Grove - Page 8 Icon_minitimeFri Nov 24, 2023 4:46 pm by Pamella


 

 Fairy Grove

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
AuthorMessage
alexcrazygirl
PREMIUM MEMBER
PREMIUM MEMBER
alexcrazygirl


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 13859
Kwan Kwan : 90000
Varsta Varsta : 26
Localizare Localizare : Calarasi

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Fairy Grove - Page 8 Empty
PostSubject: Re: Fairy Grove   Fairy Grove - Page 8 Icon_minitimeFri Jun 21, 2013 10:36 pm

-Nu cred ca am eu o imaginatie atat de bogata incat sa imi inchipui exact cum se intampla totul, dar sa speram ca voi visa ceva frumos
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32619
Kwan Kwan : 120015
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Fairy Grove - Page 8 Empty
PostSubject: Re: Fairy Grove   Fairy Grove - Page 8 Icon_minitimeFri Jun 21, 2013 11:19 pm

-Apropo eu cunosc o vraja sa pot intra in visele altor persoane. M-ai lasa sa intru in visul tau?


Fairy Grove - Page 8 Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
alexcrazygirl
PREMIUM MEMBER
PREMIUM MEMBER
alexcrazygirl


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 13859
Kwan Kwan : 90000
Varsta Varsta : 26
Localizare Localizare : Calarasi

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Fairy Grove - Page 8 Empty
PostSubject: Re: Fairy Grove   Fairy Grove - Page 8 Icon_minitimeSat Jun 22, 2013 10:34 pm

-Eu te las, dar depinde daca la noapte o sa visez sau nu
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32619
Kwan Kwan : 120015
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Fairy Grove - Page 8 Empty
PostSubject: Re: Fairy Grove   Fairy Grove - Page 8 Icon_minitimeSun Jun 23, 2013 12:37 am

-Oricum globul meu magic imi va putea spune asta. Dar mai e o regula care ar trebui sa o stii. Eu o sa intru cu tot cu trupul. Practic ma voi teleporta in visul tau. Iar ca reguli sunt doua: 1. Trebuie sa am grija sa nu mor. 2. Trebuie sa ma intorc inainte sa te trezesti tu sau tu sa nu te trezesti inainte sa plec eu din visul tau. Altfel raman blocata in visul acela nu se stie cat pana il vei visa din nou daca il vei mai visa vreodata.


Fairy Grove - Page 8 Sa110


Last edited by Sanara on Fri Jul 12, 2013 12:01 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
alexcrazygirl
PREMIUM MEMBER
PREMIUM MEMBER
alexcrazygirl


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 13859
Kwan Kwan : 90000
Varsta Varsta : 26
Localizare Localizare : Calarasi

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Fairy Grove - Page 8 Empty
PostSubject: Re: Fairy Grove   Fairy Grove - Page 8 Icon_minitimeThu Jul 11, 2013 11:11 pm

-Deci e destul de periculoasa treaba asta. Inseamna ca in mare parte depinde de tine sa iesi din visul meu la timp
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32619
Kwan Kwan : 120015
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Fairy Grove - Page 8 Empty
PostSubject: Re: Fairy Grove   Fairy Grove - Page 8 Icon_minitimeFri Jul 12, 2013 12:02 am

-Exact. Altfel raman blocata in visul tau. Si de fapt asta inseamna ca raman blocata in subconstientul tau.


Fairy Grove - Page 8 Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
alexcrazygirl
PREMIUM MEMBER
PREMIUM MEMBER
alexcrazygirl


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 13859
Kwan Kwan : 90000
Varsta Varsta : 26
Localizare Localizare : Calarasi

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Fairy Grove - Page 8 Empty
PostSubject: Re: Fairy Grove   Fairy Grove - Page 8 Icon_minitimeFri Dec 06, 2013 7:32 pm

-Atunci vei trebui să ai mare grijă. Nici una dintre noi nu cred că ar vrea ca asta să se întâmple.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32619
Kwan Kwan : 120015
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Fairy Grove - Page 8 Empty
PostSubject: Re: Fairy Grove   Fairy Grove - Page 8 Icon_minitimeFri Dec 06, 2013 9:04 pm

-Asta asa este.Totusi voi avea curajul sa incerc, chiar daca e periculoasa chestia asta. Abia astept sa vina seara. Spun eu zambindu-i.


Fairy Grove - Page 8 Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
alexcrazygirl
PREMIUM MEMBER
PREMIUM MEMBER
alexcrazygirl


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 13859
Kwan Kwan : 90000
Varsta Varsta : 26
Localizare Localizare : Calarasi

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Fairy Grove - Page 8 Empty
PostSubject: Re: Fairy Grove   Fairy Grove - Page 8 Icon_minitimeSat Dec 07, 2013 8:53 pm

-Într-un fel şi eu chiar dacă sună destul de periculos.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32619
Kwan Kwan : 120015
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Fairy Grove - Page 8 Empty
PostSubject: Re: Fairy Grove   Fairy Grove - Page 8 Icon_minitimeSat Dec 07, 2013 9:38 pm

-Oricum, daca s-ar intampla aceasta, poti apela la matusa Josephine. Ea va sti cum sa ma salveze din subconstientul tau. Fiindca ea are 520 de ani, a invatat foarte multe in timpul asta. Mie imi lasa impresia ca stie totul depsre magie. Mereu m-a salvat din diverse situatii in care m-am jucat prea mult cu magia si mi-am bagat nasul unde nu-mi fierbe oala.


Fairy Grove - Page 8 Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
alexcrazygirl
PREMIUM MEMBER
PREMIUM MEMBER
alexcrazygirl


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 13859
Kwan Kwan : 90000
Varsta Varsta : 26
Localizare Localizare : Calarasi

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Fairy Grove - Page 8 Empty
PostSubject: Re: Fairy Grove   Fairy Grove - Page 8 Icon_minitimeSun Dec 08, 2013 6:48 pm

-Atunci o sa ţin minte şi poate o să apelez şi eu la ea dacă va fi nevoie.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32619
Kwan Kwan : 120015
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Fairy Grove - Page 8 Empty
PostSubject: Re: Fairy Grove   Fairy Grove - Page 8 Icon_minitimeMon Dec 09, 2013 1:26 am

-A, mi-am adus aminte de ceva. Exista o legenda pe care matusa Josephine, mi-a povestit-o. In legatura cu aceasta vraja de intrat in vise. Se spune ca acum cateva mii de ani, pe cand zanele si oamenii traiau in pace si armonie si se ajutau reciproc, a existat o fata care avea prietena o zana ce era chiar nasa ei de botez. Nu erau decat 7 ani diferenta intre cele 2. Pe acele vremuri se permitea sa fii nas de botez, de la vasta de 5 ani. Ei bine si cum diferenta dintre cele 2 nu era mare, ele 2 se ajutau in orice si erau bune prietene. Erau nedespartite ca 2 surori. Fata insa nu prea se obosea cu cartea. Avea note intre 5 si 8. Dar intr-o zi, la scoala urma sa aiba un examen greu. Si avea de gand sa copieze. Desi zana ii spusese ca nu e bine sa copieze, incercase sa o induplece sa invete, degeaba. Pana la urama picase de acord sa faca o vraja .Nu puea ca zana doar sa ii intre in ureche si sa ii dicteze fiindca se temea ca ar putea fi descoperita de profesor. Astfel ca au cazut de acord sa faca o vraja in care zana sa ii intre direct in suconstient, incat sa devina un fel de constiinta. Si sa ii dicteze. Exista o singura poarta de intrare. Prin vis, in seara de dinaintea examenului. Astfel ca zana intra in visul ei, si tot ce avea de facut era sa ramana in visul ei, chiar si dupa ce ea se trezea, astfel devenind o parte a subconstientului, si prin urmare in starea de veghe a fetei, devenind constiinta ei.
Astfel ca dupa cm stabilise, zana raase in subconstientul fetei, si cand fata a ajuns la scoala, zana din interiorul mintii fetei, ii dicta raspunsurile. Dupa ce fata ajunse din nou acasa, zana vru sa iasa din nou. Insa constata ca nu exista poarta de iesire din subcnstient, decat cea prin care intrase. Cu toate cazilele si noptile se scurgeau, zana incerca sa intre intr-un alt vis al fetei ca sa poata iesi, dar toate intrarile in celelalte vise, erau blocate.


Fairy Grove - Page 8 Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
alexcrazygirl
PREMIUM MEMBER
PREMIUM MEMBER
alexcrazygirl


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 13859
Kwan Kwan : 90000
Varsta Varsta : 26
Localizare Localizare : Calarasi

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Fairy Grove - Page 8 Empty
PostSubject: Re: Fairy Grove   Fairy Grove - Page 8 Icon_minitimeSun Jan 19, 2014 8:00 pm

-Wow! Destul de tristă într-un fel povestea asta, dar cred că ar fi fost mai bine ca fata respectivă să înveţe pentru examen. Şi aceea zână a rămas acolo pentru totdeauna?
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32619
Kwan Kwan : 120015
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Fairy Grove - Page 8 Empty
PostSubject: Re: Fairy Grove   Fairy Grove - Page 8 Icon_minitimeSun Jan 19, 2014 10:47 pm

-Da, asa spune legenda. Si de atunci vraja asta are atentionare de limita cat poti sta in visul cuiva. Si de aceea a fost necesar sa se inventeze o alta vraja. O vraja cu care sa intri in creierul cuiva, in amintrile lui, in timp ce acesta e in stare de constiinta.


Fairy Grove - Page 8 Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
alexcrazygirl
PREMIUM MEMBER
PREMIUM MEMBER
alexcrazygirl


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 13859
Kwan Kwan : 90000
Varsta Varsta : 26
Localizare Localizare : Calarasi

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Fairy Grove - Page 8 Empty
PostSubject: Re: Fairy Grove   Fairy Grove - Page 8 Icon_minitimeFri Jan 24, 2014 9:57 pm

-Asta chiar nu stiam pana acum. Oricum nici nu ma gandisem pana acum ca as putea face asa ceva.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32619
Kwan Kwan : 120015
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Fairy Grove - Page 8 Empty
PostSubject: Re: Fairy Grove   Fairy Grove - Page 8 Icon_minitimeFri Jan 24, 2014 10:37 pm

-Acum stii. Si nici macar nu trebuie sa fii in oras cu respectivul. Vraja se face asupra globului magic, care se inmoaie si devine ca de jeleu pentru cateva minute, apoi un vortex din glob cu  putere uriasa de absortie te micsoreaza si te inghite si vei vedea ca un tunel cu pereti curcubeu, apoi la capatul tnelului vei vedea persoana in are ai facut vraja sa intri, ca pe o persoana uriasa si tunelul va continau sa te duca prin urechea ei, pana in creierul ei. Vei vedea apoi structura creierului din interiorul creierului. Pentru a avea acces la amintirile persoanei respesctive va necesita sa mai faci inca o vraja care te va conecta la amintirile persoanei respective printr-o conexiune ca si wireless sau wifi. E ca si cum ai avea o casca care te transmite intr-un joc, cam asa te va transmite vraja. Vei fi in amintirea persoanei respective dar de fapt vei fi doar in creierul persoanei respective, eliminandu-se astfel pericolul de a fi blocat in subconstientul persoanei respective din moment ce fizic vei fi legata de constient.


Fairy Grove - Page 8 Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
alexcrazygirl
PREMIUM MEMBER
PREMIUM MEMBER
alexcrazygirl


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 13859
Kwan Kwan : 90000
Varsta Varsta : 26
Localizare Localizare : Calarasi

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Fairy Grove - Page 8 Empty
PostSubject: Re: Fairy Grove   Fairy Grove - Page 8 Icon_minitimeSun Feb 02, 2014 1:05 am

-Sună destul de complicat, dar în mare parte am priceput.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32619
Kwan Kwan : 120015
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Fairy Grove - Page 8 Empty
PostSubject: Re: Fairy Grove   Fairy Grove - Page 8 Icon_minitimeSun Feb 02, 2014 10:10 am

Dupa ceva timp veni seara. Ei bine, eu o sa am curaj sa intru direct in visul tau, sa ma aventurez la vraja periculoasa. E mai interesant asa, parerea mea. Spun eu. Apoi abia asteptam ca Cristina sa se culce si sa adaorma ca sa pot face vraja.


Fairy Grove - Page 8 Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Sponsored content





Fairy Grove - Page 8 Empty
PostSubject: Re: Fairy Grove   Fairy Grove - Page 8 Icon_minitime

Back to top Go down
 
Fairy Grove
Back to top 
Page 8 of 8Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
 Similar topics
-
» Fairy Mondiale
» Fairy Island
» Fairy's body
» Fairy World
» Fairy in city

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Planeta Utopia :: Welcome! :: Dimensiunea magica :: Fairytopia-
Jump to: