Planeta Utopia
Planeta Utopia
Planeta Utopia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Lasati imaginatia sa va poarte in zbor pe o planeta indepartata, o planeta a fanteziei unde veti intalni personaje de basm, animale mistice si unde totul este posibil
 
HomePortalSearchMemberlistRegisterLog in
Top posting users this month
Bavaria
Jurnalul meu  EmptyJurnalul meu  I_back_catgJurnalul meu  Empty 
Sanara
Jurnalul meu  EmptyJurnalul meu  I_back_catgJurnalul meu  Empty 
Sujata
Jurnalul meu  EmptyJurnalul meu  I_back_catgJurnalul meu  Empty 
Latest topics
» condica de prezenta
Jurnalul meu  Icon_minitimeWed May 15, 2024 10:43 am by Bavaria

» La delfinariu (cu Madalina si Priscilla)
Jurnalul meu  Icon_minitimeTue May 14, 2024 2:26 pm by Bavaria

» Misiuni
Jurnalul meu  Icon_minitimeTue May 14, 2024 2:24 pm by Bavaria

» Schimbare nick
Jurnalul meu  Icon_minitimeSat May 11, 2024 2:18 pm by Sujata

» o excursie in dreamtopia
Jurnalul meu  Icon_minitimeSat May 11, 2024 2:17 pm by Bavaria

» Propuneri
Jurnalul meu  Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:30 pm by Bavaria

» Sujata a fost decazuta din staff
Jurnalul meu  Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:29 pm by Bavaria

» Princess of dreams (continuare)
Jurnalul meu  Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:21 pm by Saphire Helena

» Berbec
Jurnalul meu  Icon_minitimeFri Nov 24, 2023 4:48 pm by Pamella


 

 Jurnalul meu

Go down 
2 posters
AuthorMessage
miochanxo
PREMIUM MEMBER
PREMIUM MEMBER
miochanxo


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 1172
Kwan Kwan : 5624
Varsta Varsta : 24
Localizare Localizare : In lumea mea

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Jurnalul meu  Empty
PostSubject: Jurnalul meu    Jurnalul meu  Icon_minitimeMon Sep 16, 2013 1:46 pm

Luni, 16 Septembrie 2013


Draga jurnalule,

Mdah, ca deobicei incep cu aceasta dulce adresare, de parca chiar vorbesc cu cineva. Ehh, ce sa faci ? Astazi a fost o zi interesanta si prima zi de scoala x,x Offf, a saptea, nu fi grea !
M-am trezit, ca deobicei cand sunt agitata, de la vreo 4 : 30 . Bineinteles, am facut ca trenul in gara cand am vazut cat e ceasul si ca de abia la 8 : 00 incepea " festivitatea " .
M-am foit in pat pana la vreo 5 : 30, prefacandu-ma ca dorm. Atunci m-am trezit si am zis sa ma imbrac, ca tot nu aveam ce face. Pe la vreo 6 : 00 eram deja gata.
Dupa ce am facut patul si am mancat acolo ceva, ca sa nu zica mama ca n-am mancat nimic, m-am plimbat in toata ograda, vorbind chestii fara absolut niciun sens. Cred ca eram prea obosita, pentru ca nu imi amintesc nimic.
In fine, in sfarsit ajung la scoala, mama venind mai tarziu. Cand ajuns : BUF ! Pustiu total, scoala inchisa. Am mai stat de vorba cu " dragii mei colegi ", am aflat profi noi x,x Avem unul super tare la sport :> si una super la engleza :> Maine am ora cu profa noua, Iulia, parca asa o chema :-? Ehh, oricum fac doar vreo 2 saptamani cu ea, ca dupa 1 octombrie pleaca Sad( Trist, dar adevarat.
Apoi ne-am asezat, fiecare cu clasa lui. Eu statem langa a opta si daca nu stiam ca sunt a saptea ziceai ca sunt de la ei din clasa.
A inceput " festivitatea ". Ca deobicei, directoarea ne-a zis ce se va intampla, un fel de promo, apoi au inceput preotii sa sfinteasca. Eu eram in fata, dar vazand ca nu imi pot stapanii rasul, m-am dus in spate sa nu ma mai vada nimeni.
Am intrat in clasa, am primit cartile, etc, etc. Apoi am mers direct acasa.
Si acum iata-ma, cititorule, stau si scriu la acest jurnal online Smile)
This is all for today Smile
Si cum ma semnez eu,

                                                 Life is sweet ! Jurnalul meu  122813 


Unii oamenii nu se ascund după un zid ca să se izoleze, ci vor doar să vadă cine are curajul să treacă zidul Smile

Jurnalul meu  Iqwm
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32628
Kwan Kwan : 120024
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Jurnalul meu  Empty
PostSubject: Re: Jurnalul meu    Jurnalul meu  Icon_minitimeSat Nov 30, 2013 8:47 am

Foarte frumos Mio. Imi pare rau ca nu am comentat mai devreme. Super intamplari. Astept sa mai povestesti si alte intamplari. ;)App aici la Jurnale, si la topicul cu Albumele personajelor, sunt exceptii unde poate fi facut dublu-triplu post, etc Wink


Jurnalul meu  Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
miochanxo
PREMIUM MEMBER
PREMIUM MEMBER
miochanxo


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 1172
Kwan Kwan : 5624
Varsta Varsta : 24
Localizare Localizare : In lumea mea

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Jurnalul meu  Empty
PostSubject: Re: Jurnalul meu    Jurnalul meu  Icon_minitimeThu Jun 19, 2014 6:16 pm

Acum, la sfarsit de an scolar am sa mai scriu o " pagina " sa zicem asa, din jurnal.

Draga jurnalule,

Aceeasi adresare, ce anost !
Astazi a fost ultima zi de scoala. Am terminat a saptea ! Uraa ! Mdah, nu e chiar asa de bine.
Dimineata m-am trezit la 7:00. M-am imbracat, am stat jumatate de ora in fata oglinzii, doar facandu-mi parul si m-am dus la scoala. Acolo am facut zeci de poze cu toata lumea din scoala.
Bineinteles, cum sunt deobicei idioata, am uitat sa iau florile pentru profesoare. Norocul meu este ca am o mama mai isteata decat mine.
Au inceput momentele pentru serbare : eu aveam o poezie, doua roluri si mai si dansam. A fost o dimineata plina.
La poezia avem niste emotii, de se auzea tremuratul din voce. Totusi, am dus pana la capat momentul. Cu rolurile si dansul a fost mult mai usor, cu toate ca e cam greu sa dansezi prin pietrele din curtea scolii.
Am luat premiul I cu media 10. Am impartit florile si am cam plans un pic, mi-au dat lacrimile.
Dupa 42 de ani in invatamant, profesorul meu de romana, de 65 de ani, se pensioneaza ! Era asa de emotionat, a si plans. O sa imi fie dor de el.
Am glumit un pic cu domnul de sport si cu doamna de engleza. Acesti profesori au fost atat de prietenosi si buni, incat imi pare rau ca s-ar putea sa plece.
Am reusit sa faca epica poze cu doamna de engleza, care a ajuns pe Facebook in secunda doi.
Am ajuns acasa pe la 11:30 si primul lucru care l-am facut a fost sa... DORM ! Da, ai auzit, mai bine zis citit bine. Cand m-am trezit era deja 17:30. Iar acum, iata-ma, stau in fata calculatorului pe acest forum drag mie si scriu, scriu in acest jurnal.
La final, clasica mea incheiere, sau mai bine zis, semnatura :

Life is sweet ! ;x


Unii oamenii nu se ascund după un zid ca să se izoleze, ci vor doar să vadă cine are curajul să treacă zidul Smile

Jurnalul meu  Iqwm
Back to top Go down
miochanxo
PREMIUM MEMBER
PREMIUM MEMBER
miochanxo


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 1172
Kwan Kwan : 5624
Varsta Varsta : 24
Localizare Localizare : In lumea mea

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Jurnalul meu  Empty
PostSubject: Re: Jurnalul meu    Jurnalul meu  Icon_minitimeSun Jun 22, 2014 4:57 pm

Pai, m-am hotarit sa mai scriu o " pagina ", sa zic asa. Intamplarea asta e de ieri seara. Am sa vorbesc la prezent in jurnal, cu toate ca s-a intamplat ieri Smile)

Draga jurnalule,

Cred ca deja e plictisitoare aceasta adresare. Mai bine iti zic Dumitru, vechiul meu prieten Smile)
Deci, Dumitru, azi a fost o zi tare plictisitoare, pana pe la vreo 21:00. Am lenevit in pat pana pe la vreo 15:00, am trecut pe la PC, am facut baie pe cap, iar apoi, pe la vreo 20:30 am inceput sa ma uit la Rapunzel. Lipsa de ocupatie ! Smile)
Nu am apucat sa vad prea mult din acel desen, desi il vazusem de 3 ori pana atunci, pentru ca am fost chemata afara.
M-am imbracat, ca doar nu am sa ies in pantaloni scurti si tricou. Era totusi 21:30 Smile) Apoi am iesit afara si m-am dus direct la locul de intalnire, lasandu-mi ochelarii acasa.
Ne-am jucat jocuri gen ascunsea, ni s-a facut dor de copilarie Smile) Dupa un timp a inceput sa ploua Sad Dar nu ne-a oprit ploaia distractia Very Happy Nu, nu ! Am adus umbrele si stateam cate 3 sub o umbrela Smile) Am jucat Adevar sau Provocare si cand s-a oprit ploaia am inceput sa faceam farse la telefon.
Am murit de ras, nimerind peste o baba si zicandu-i : " Boss, am ascuns cadavrul. Acum ce fac ? ". Baba aia cred ca a facut pe ea, pentru ca ii tremura rau vocea.
Dupa cateva numere la intamplare sau cunostinte de-ale noastre, ne-am gandit sa faceam o farsa unei babe, vecina noastra. Am sunat-o si cred ca ea ne-a inregistrat, pentru ca se auzea ce zicea prietenul nostru. Dupa inca cateva farse la telefon vezi faza tare : Apare Politia ! Cand am vazut politia n-am mai stat nici unul Smile) Am fugit cu totii acasa. Noaptea am visat ca a venit Teo Trandafir si ne-a interogat Smile)
Bineinteles.. si in aceasta seara vom iesii, ca deobicei Smile Nu ne opreste politia pe noi Smile)

Semnatura clasica :

Bad boys, bad boys Smile) Ahh, pardon :

Life is sweet ! ;x


Unii oamenii nu se ascund după un zid ca să se izoleze, ci vor doar să vadă cine are curajul să treacă zidul Smile

Jurnalul meu  Iqwm
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32628
Kwan Kwan : 120024
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Jurnalul meu  Empty
PostSubject: Re: Jurnalul meu    Jurnalul meu  Icon_minitimeSun Jun 22, 2014 8:21 pm

Deci ce cred eu, faza cu politia. ori baba careia ia-ti spus de cadavru a chemat politia. Ori vecina voastra care va stie cu farsele la telefon. De inregistrat nu avea cum sa va inregstreze vecina. Sau mai e o posibilitate ca farsa voastra cu baba aia aia in care i-ati spus de cadavru sa fi fost interceptata de politie. Care au cazut si ei in plasa farsei luand-o de bune =)) Daca v-ar fi prins politia v-ar da doar o amenda ca prin farsewle voastre ii puneti pe drum aiurea pe ei si ii deranjati din scaunelele caldute pentru nimic. Pentru ei s-ar numi "amenda pentru deranjarea linistii si ordinii pubice, si amenda pentru alarme false. Oricum mai mult de 1000 lei parintilor vostri nu are cum a va dea insa nu stiu daca va fi 1000 pentru fiecare din parintii vostri sau 1000 care se va iparti la parintii gastii in mod egal =))


Jurnalul meu  Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
miochanxo
PREMIUM MEMBER
PREMIUM MEMBER
miochanxo


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 1172
Kwan Kwan : 5624
Varsta Varsta : 24
Localizare Localizare : In lumea mea

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Jurnalul meu  Empty
PostSubject: Re: Jurnalul meu    Jurnalul meu  Icon_minitimeMon Jun 23, 2014 10:14 am

Nu, politia avea alta treaba. A fost o coincidenta ciudata Smile) Statea in preajma unui club sa nu se omoare aia pe acolo Wink)


Unii oamenii nu se ascund după un zid ca să se izoleze, ci vor doar să vadă cine are curajul să treacă zidul Smile

Jurnalul meu  Iqwm
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32628
Kwan Kwan : 120024
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Jurnalul meu  Empty
PostSubject: Re: Jurnalul meu    Jurnalul meu  Icon_minitimeMon Jun 23, 2014 11:03 am

Smile


Jurnalul meu  Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
miochanxo
PREMIUM MEMBER
PREMIUM MEMBER
miochanxo


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 1172
Kwan Kwan : 5624
Varsta Varsta : 24
Localizare Localizare : In lumea mea

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Jurnalul meu  Empty
PostSubject: Re: Jurnalul meu    Jurnalul meu  Icon_minitimeSun Jul 27, 2014 6:35 pm

So, m-am hotarat sa ma scriu o pagina din jurnal. Mdah, mare lucru nu s-a intamplat la mine, dar totusi am de povestit.

Draga Dumitru,

Ti-am zis ca de acum iti zic asa, nu jurnalule? Normal ca ti-am zis Very Happy
So, pe 25 iulie ziua a inceput asa de banal, cu obisnuitul meu trezit la 10:30 - 11:00. Bunica mea tocmai plecase sa faca o pomana intr-un sat apropiat si eram doar cu parintii si bunicul acasa.
Am stat pe tableta, am mai mancat, mi-am facut patul pe la vreo 15:00 Smile) si se facuse 20:00 Very Happy asa ca am iesit afara.
Am iesit cu Gabi si Cosmin, ambii verisori de ai mei m-ai indepartati. Deah, Cosmin m-a plictisit, m-a stresat toata seara ca trebuie sa-i cant. De ce ? Am promis ca am sa-i cant inainte sa plece si iata ca nu scap, azi trebuie sa o fac !
Cum stateam singura in camera acum, pentru ca dorm cu bunica mea aici, mama a zis sa stea Gabi cu mine in noaptea asta. :> Ramane sa dorm eu la ea :> Oricum, s-a facut 23:00 si am mers acasa. Am inceput sa povestim, sa ne aratam vanataile facute de Cosmin Smile) Asta are o treaba cu ciupitul Smile) S-a facut cam vreo 04:00 Very Happy Ne-am jucat pe playstation, ne-am uitat la filme, videoclip-uri, am mancat ca spartele Smile) Cam asta a fost pana la 4:00 :> Noi am pus pariu ca rezistam pana la 3:00, care pierdea era manjita cu pix-ul Smile) Oricum, ne-am culcat defapt la 5:30. Pe la vreo 4:30 Gabi zicea sa dormim pana la urma Smile) Dar, atunci am inceput sa ne batem cu pernele Smile) Mi-a tuflit o perna, de nu am mai avut nici un vis in seara aia, ce seara, ca era dimineata Smile) Dupa toate astea, s-a aprins TV-ul brusc Smile) Am crezut ca face ea faze dintr-astea, dar nu Smile) S-a mai aprins de vreo 5 ori si s-au schimbat si canalele Smile) TV-ul meu e un pic stricat Very Happy Am chemat-o pe maicamea sa il scoata din priza ca ne era frica Smile) asta pe la vreo 5:00. Intr-un final, dupa ce ne-am mai batut cu pernele si am vazut ce nebuni mai sunt pe net la ora 5:00 ne-am culcat si noi. Ne-am trezit pe la vreo 10:00, cel putin eu, ca ea s-a trezit cam din ora in ora. Dupa asta am mai stat un pic in pat si la 10:30 ea a plecat Very Happy
Cam asta a fost ziua, mai bine zis, noaptea Smile)
Si semnatura mea unica,

Life is sweet Mad


Unii oamenii nu se ascund după un zid ca să se izoleze, ci vor doar să vadă cine are curajul să treacă zidul Smile

Jurnalul meu  Iqwm
Back to top Go down
Sponsored content





Jurnalul meu  Empty
PostSubject: Re: Jurnalul meu    Jurnalul meu  Icon_minitime

Back to top Go down
 
Jurnalul meu
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Planeta Utopia :: Welcome! :: Welcome! :: Chat topic :: Cafenea :: Jurnale-
Jump to: