Planeta Utopia
Planeta Utopia
Planeta Utopia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Lasati imaginatia sa va poarte in zbor pe o planeta indepartata, o planeta a fanteziei unde veti intalni personaje de basm, animale mistice si unde totul este posibil
 
HomePortalSearchMemberlistRegisterLog in
Top posting users this month
Bavaria
Prin pădurea de argint... EmptyPrin pădurea de argint... I_back_catgPrin pădurea de argint... Empty 
Sanara
Prin pădurea de argint... EmptyPrin pădurea de argint... I_back_catgPrin pădurea de argint... Empty 
Sujata
Prin pădurea de argint... EmptyPrin pădurea de argint... I_back_catgPrin pădurea de argint... Empty 
Latest topics
» condica de prezenta
Prin pădurea de argint... Icon_minitimeWed May 15, 2024 10:43 am by Bavaria

» La delfinariu (cu Madalina si Priscilla)
Prin pădurea de argint... Icon_minitimeTue May 14, 2024 2:26 pm by Bavaria

» Misiuni
Prin pădurea de argint... Icon_minitimeTue May 14, 2024 2:24 pm by Bavaria

» Schimbare nick
Prin pădurea de argint... Icon_minitimeSat May 11, 2024 2:18 pm by Sujata

» o excursie in dreamtopia
Prin pădurea de argint... Icon_minitimeSat May 11, 2024 2:17 pm by Bavaria

» Propuneri
Prin pădurea de argint... Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:30 pm by Bavaria

» Sujata a fost decazuta din staff
Prin pădurea de argint... Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:29 pm by Bavaria

» Princess of dreams (continuare)
Prin pădurea de argint... Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:21 pm by Saphire Helena

» Berbec
Prin pădurea de argint... Icon_minitimeFri Nov 24, 2023 4:48 pm by Pamella


 

 Prin pădurea de argint...

Go down 
3 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next
AuthorMessage
Miriam
Immortal
Immortal
Miriam


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 1566
Kwan Kwan : 4953
Varsta Varsta : 47
Localizare Localizare : Oraşul Interzis

Prin pădurea de argint... Empty
PostSubject: Prin pădurea de argint...   Prin pădurea de argint... Icon_minitimeSat Apr 04, 2015 1:28 pm

Ooc: Uitai sa pun numele personajului la inceput de topic!

Bic: Ai Sarita Meyer
Prin pădurea de argint... Copyof_Shaiya_by_Vvn1987

Ai se afla de ceva vreme prin Fairytopia. Îşi găsise chiar şi un locuşor unde să stea, să-l poată numi „acasă”. Într-o zi însorită de primăvară, cu vânticel cald şi molcom, Ai ieşise prin pădurea de argint să caute plante şi flori.
Nu prea găsise multe şi părea dezamăgită. Ajungând într-o poieniţă, ea se aşeză pe iarbă. Avea cu ea un fel de desagă pe care o purta în diagonală.
Îşi lăsă desaga lângă ea şi oftă ca pentru sine:
"E deja aproape de prânz şi nu prea am găsit flori şi plante!"
Se lungi cu faţa în sus pe iarbă privind norişorii albi ce se aflau ici şi colo pe intinsul albastru infinit.



Prin pădurea de argint... 9d9533683b11c37fd269ab241c4f7af0


Last edited by Aveqetura on Sat Apr 04, 2015 2:06 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Panda.
MEMBRU
MEMBRU
Panda.


Mesaje Mesaje : 603
Kwan Kwan : 1258
Varsta Varsta : 29

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Prin pădurea de argint... Empty
PostSubject: Re: Prin pădurea de argint...   Prin pădurea de argint... Icon_minitimeSat Apr 04, 2015 2:02 pm

Astazi era o zi de relaxare . Hongbin era acasa studiind , iar tanarul N hotara sa se plimbe de unul singur prin padurea de argint . Era locul favorit al acestuia , plimbandu-se ori de cate ori simtea nevoia. Un loc minunat , linistit .. perfect pentru el . O lua la pasi mici , cu mainile in buzunar , fredonand din cand in cand o melodie .

N:

Prin pădurea de argint... 30ro7mh


..... si ingerii au demonii lor .



Prin pădurea de argint... 5mk286

Prin pădurea de argint... V3hul0

Prin pădurea de argint... Ht8th3


Colierele baietilor :

Spoiler:

Back to top Go down
Miriam
Immortal
Immortal
Miriam


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 1566
Kwan Kwan : 4953
Varsta Varsta : 47
Localizare Localizare : Oraşul Interzis

Prin pădurea de argint... Empty
PostSubject: Re: Prin pădurea de argint...   Prin pădurea de argint... Icon_minitimeSat Apr 04, 2015 2:12 pm

Privea in continuare norii de pe cer. I se parea ca unul seamana cu un catel. Deodata, auzi parca o melodie sau avea impresia ca aude... Se ridica in capul oaselor in sezut si se uita in jurul sau incercand sa vada daca i se parea ca aude ceva sau era doar o iluzie auditiva. Nu vazu nimic in jurul ei inca.
"Probabil mi s-a parut." spuse tot pentru ea.


Prin pădurea de argint... 9d9533683b11c37fd269ab241c4f7af0
Back to top Go down
Panda.
MEMBRU
MEMBRU
Panda.


Mesaje Mesaje : 603
Kwan Kwan : 1258
Varsta Varsta : 29

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Prin pădurea de argint... Empty
PostSubject: Re: Prin pădurea de argint...   Prin pădurea de argint... Icon_minitimeSat Apr 04, 2015 2:18 pm

Ajungand la un rau , incepu sa se.joace cu apa , sa faca diferite forme . Facu la un moment dat , o forma .. mai exact un chip . Un chip al unei femei . Ofta prelung , distrugand forma si incepu sa cante iar .


..... si ingerii au demonii lor .



Prin pădurea de argint... 5mk286

Prin pădurea de argint... V3hul0

Prin pădurea de argint... Ht8th3


Colierele baietilor :

Spoiler:

Back to top Go down
Miriam
Immortal
Immortal
Miriam


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 1566
Kwan Kwan : 4953
Varsta Varsta : 47
Localizare Localizare : Oraşul Interzis

Prin pădurea de argint... Empty
PostSubject: Re: Prin pădurea de argint...   Prin pădurea de argint... Icon_minitimeSat Apr 04, 2015 2:21 pm

De data asta nu i se mai parea. Auzea clar o voce. Se ridica si se lua dupa sunetul vocii auzite, ajungand la un rau. Vedea o silueta jucandu-se in apa raului si se apropie de acea silueta, dar nu prea aproape ca sa nu deranjeze.
"Ai o voce frumoasa!" se pomeni ea vorbind neinvitata.


Prin pădurea de argint... 9d9533683b11c37fd269ab241c4f7af0
Back to top Go down
Panda.
MEMBRU
MEMBRU
Panda.


Mesaje Mesaje : 603
Kwan Kwan : 1258
Varsta Varsta : 29

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Prin pădurea de argint... Empty
PostSubject: Re: Prin pădurea de argint...   Prin pădurea de argint... Icon_minitimeSat Apr 04, 2015 2:31 pm

Baiatul ramase surprins de aparitia fetei . Nu se astepta sa mai fie cineva aici , aceasta padure nu era chiar asa de cunoscuta .
- Multumesc .. , si se ridica in picioare , apropiindu-se cu pasi micuti catre ea. Tu cine esti ?


..... si ingerii au demonii lor .



Prin pădurea de argint... 5mk286

Prin pădurea de argint... V3hul0

Prin pădurea de argint... Ht8th3


Colierele baietilor :

Spoiler:

Back to top Go down
Miriam
Immortal
Immortal
Miriam


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 1566
Kwan Kwan : 4953
Varsta Varsta : 47
Localizare Localizare : Oraşul Interzis

Prin pădurea de argint... Empty
PostSubject: Re: Prin pădurea de argint...   Prin pădurea de argint... Icon_minitimeSat Apr 04, 2015 2:46 pm

"Ma numesc Ai Sarita Meyer. Prefer Ai sau Rita, desi Rita suna mai degraba a nume de catel." chicoti ea. "Sunt un spirit liber, daca vrei sa spun asa... Sunt de ceva vreme aici si am gasit si o casuta prin padurea asta. Practic locuiesc in padure!" spuse ea, razand amuzata de ridicolul situatiei sale.


Prin pădurea de argint... 9d9533683b11c37fd269ab241c4f7af0
Back to top Go down
Panda.
MEMBRU
MEMBRU
Panda.


Mesaje Mesaje : 603
Kwan Kwan : 1258
Varsta Varsta : 29

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Prin pădurea de argint... Empty
PostSubject: Re: Prin pădurea de argint...   Prin pădurea de argint... Icon_minitimeSat Apr 04, 2015 2:57 pm

- Frumos nume ! Elf , asa este ? , intreba N , stand in fata ei , zambind . Ma numesc Cha Hackyeon , dar poti sa-mi spui N .. se prezenta , sarutandu-i finut incheieturile degetelor . De fire , era foarte respectos si drept , cum trebuia sa fie toti ingerii . Ai hotarat sa te plimbi de una singura , sau cautai ceva anume ?


..... si ingerii au demonii lor .



Prin pădurea de argint... 5mk286

Prin pădurea de argint... V3hul0

Prin pădurea de argint... Ht8th3


Colierele baietilor :

Spoiler:

Back to top Go down
Miriam
Immortal
Immortal
Miriam


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 1566
Kwan Kwan : 4953
Varsta Varsta : 47
Localizare Localizare : Oraşul Interzis

Prin pădurea de argint... Empty
PostSubject: Re: Prin pădurea de argint...   Prin pădurea de argint... Icon_minitimeSat Apr 04, 2015 3:06 pm

"Ma plimbam in cautarea florilor si plantelor." raspunse ea. "Da, sunt elf." adauga ea. "Si pentru ca sunt mai atasata de natura, imi plac florile foarte mult. Fac buchete din ele, le pun prin casa, apoi le usuc pe cele care s-au trecut si cand am timp, mai incerc sa fabric cate un parfum, dar nu prea imi iese." zise ea. "Plantele le folosesc sa fac alifii sau creme din ele." concluziona ea.


Prin pădurea de argint... 9d9533683b11c37fd269ab241c4f7af0
Back to top Go down
Panda.
MEMBRU
MEMBRU
Panda.


Mesaje Mesaje : 603
Kwan Kwan : 1258
Varsta Varsta : 29

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Prin pădurea de argint... Empty
PostSubject: Re: Prin pădurea de argint...   Prin pădurea de argint... Icon_minitimeSun Apr 05, 2015 2:44 pm

- Ce fel de flori si plante ? , intreba interesat N . Citise atatea carti si stia atatea potiuni , incat stia fiecare planta in parte unde este pozitionata in padure . Poate as putea sa te ajut , daca nu le gasesti .. , adauga tanarul zambind.


..... si ingerii au demonii lor .



Prin pădurea de argint... 5mk286

Prin pădurea de argint... V3hul0

Prin pădurea de argint... Ht8th3


Colierele baietilor :

Spoiler:

Back to top Go down
Miriam
Immortal
Immortal
Miriam


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 1566
Kwan Kwan : 4953
Varsta Varsta : 47
Localizare Localizare : Oraşul Interzis

Prin pădurea de argint... Empty
PostSubject: Re: Prin pădurea de argint...   Prin pădurea de argint... Icon_minitimeSun Apr 05, 2015 2:55 pm

"Flori cu nume ciudat si culori la fel de ciudate.' raspunse Ai zambind. "Si la plante e la fel." adauga ea. "Si mi-ar fi de folos un ajutor." zambi ea cu toata fata, inr-un mod placut.


Prin pădurea de argint... 9d9533683b11c37fd269ab241c4f7af0
Back to top Go down
Panda.
MEMBRU
MEMBRU
Panda.


Mesaje Mesaje : 603
Kwan Kwan : 1258
Varsta Varsta : 29

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Prin pădurea de argint... Empty
PostSubject: Re: Prin pădurea de argint...   Prin pădurea de argint... Icon_minitimeSun Apr 05, 2015 3:08 pm

- Te-am intrebat din cauza ca eu sunt inger , si am puterea asupra apei si a plantelor . Stiu cam toate plantele si cam toate potiunile existente .. , chicotiel . Sunt un fel de dictionar , si o lua inainte uitandu-se printre plante.


..... si ingerii au demonii lor .



Prin pădurea de argint... 5mk286

Prin pădurea de argint... V3hul0

Prin pădurea de argint... Ht8th3


Colierele baietilor :

Spoiler:

Back to top Go down
Miriam
Immortal
Immortal
Miriam


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 1566
Kwan Kwan : 4953
Varsta Varsta : 47
Localizare Localizare : Oraşul Interzis

Prin pădurea de argint... Empty
PostSubject: Re: Prin pădurea de argint...   Prin pădurea de argint... Icon_minitimeSun Apr 05, 2015 4:57 pm

"Cred ca e cel mai frumos lucru ce mi s-a intamplat de cand ma stiu: sa dau nas in nas cu un dictionar ambulant!" rase ea cu pofta. "Bine... si sa ma intalnesc si cu un inger pe de-asupra. Si inca unul dragut, daca as putea adauga!" se fastaci ea inrosindu-se usor.


Prin pădurea de argint... 9d9533683b11c37fd269ab241c4f7af0
Back to top Go down
Panda.
MEMBRU
MEMBRU
Panda.


Mesaje Mesaje : 603
Kwan Kwan : 1258
Varsta Varsta : 29

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Prin pădurea de argint... Empty
PostSubject: Re: Prin pădurea de argint...   Prin pădurea de argint... Icon_minitimeSun Apr 05, 2015 5:13 pm

- Daaa , Hongbin , fratele meu , de multe ori imi zice ca sunt un dictionar cu doua picioare .. , incepu si el sa rada . Cand auzi complimentul fetei , aceasta rosi puternic si lasa privirea in jos . Multumesc mult , murmura el . Acelasi lucru as putea spune si despre tine , zambi el larg .


..... si ingerii au demonii lor .



Prin pădurea de argint... 5mk286

Prin pădurea de argint... V3hul0

Prin pădurea de argint... Ht8th3


Colierele baietilor :

Spoiler:

Back to top Go down
Miriam
Immortal
Immortal
Miriam


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 1566
Kwan Kwan : 4953
Varsta Varsta : 47
Localizare Localizare : Oraşul Interzis

Prin pădurea de argint... Empty
PostSubject: Re: Prin pădurea de argint...   Prin pădurea de argint... Icon_minitimeSun Apr 05, 2015 5:56 pm

"Multumesc pentru compliment." raspunse ea. "E binetotusi sa stii informatii despre diverse lucruri." adauga ea. "Ai putea sa ma ajuti." spuse ea. "De exemplu: caut niste flori albe, cu parfum usor dulce, usor acrisor. Mi-a cerut cineva sa-i creez un parfum pe care sa i-l daruiasca iubitei sale. Sincer ma chinui de ceva nopti si zile bune sa-l creez. Nu-mi reuseste deloc. Ceva imi scapa." zise ea ganditoare. "Poate ca tu, cu ale tale cunostinte, m-ai putea ajuta cumva." concluziona ea.
"


Prin pădurea de argint... 9d9533683b11c37fd269ab241c4f7af0
Back to top Go down
Panda.
MEMBRU
MEMBRU
Panda.


Mesaje Mesaje : 603
Kwan Kwan : 1258
Varsta Varsta : 29

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Prin pădurea de argint... Empty
PostSubject: Re: Prin pădurea de argint...   Prin pădurea de argint... Icon_minitimeMon Apr 06, 2015 9:46 am

- Flori albe ? , intreba N . Ai putea face combinatie intre , lacramioara si putina lamaie .. Gardenia este o alta floare dulce , iasomia , plumeria .. Insa aceasta planta trebuie lucrata cu grija , adauga N . Are o substanta care irita pielea , si facu un semn din degete si toate plantele aparu in fata lor .


..... si ingerii au demonii lor .



Prin pădurea de argint... 5mk286

Prin pădurea de argint... V3hul0

Prin pădurea de argint... Ht8th3


Colierele baietilor :

Spoiler:

Back to top Go down
Miriam
Immortal
Immortal
Miriam


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 1566
Kwan Kwan : 4953
Varsta Varsta : 47
Localizare Localizare : Oraşul Interzis

Prin pădurea de argint... Empty
PostSubject: Re: Prin pădurea de argint...   Prin pădurea de argint... Icon_minitimeMon Apr 06, 2015 12:53 pm

"S-ar putea să ţi se pară că sunt ca o moară hodorogită, care vorbeşte într-una şi ţi-e uneori aproape imposibil s-o opreşti." zise Ai.
"Cred că în materie de parfumuri clientul pentru care muncesc de câteva zile bune ca disperata, de am impresia că mi-au ieşit fire albe în cap, cred că e cel mai dificil client al meu." continuă ea.
"E obsedat de poemele de dragoste ale poetului Pablo Neruda şi vrea să-i creez un parfum care să reflecte poemul pe care mi l-a recitat el. Mi l-a recitat de-atâtea ori, că l-am reţinut fără să vreau." mai spuse Ai.
"Poemul sună cam aşa:

Oda frumoasei mele - Pablo Neruda

Cu inimă pură, cu privire
limpede
te slăvesc frumuseţe,
stăvilind sângele meu,
pentru ca unduind, să ţâşnescă
linia, conturul,
pentru ca
tu să-mi pogori în cântec
ca-ntr-un tărâm de păduri sau de spume:
în miresma pământului
sau în muzica mării.

Frumoasa mea nudă,
la fel
sunt picioarele tale-arcuite
de-o pală străveche
de vânt sau de zvonuri,
precum
sunt urechile tale
scoici mititele
ale splendidei mări americane.
La fel sânii tăi
de împliniţi, doldora
de lumina vieţii,
sunt ca şi
pleoapele tale fremătătoare,
ca de grâu, ce acoperă sau dezvelesc
tărâmurile-adânci ale ochilor tăi.

Linia ce desparte
spatele tău
în pale tărâmuri,
se pierde şi reapare
în două jumătăţi,
ca de măr,
şi şerpuieşte despărţindu-ţi
frumuseţea
în două coloane
de aur aprins, de albastru gingaş,
pierzându-se la picioarele tale,
ca-n două boabe de strugure,
de unde iarăşi se-aprinde şi se înalţă
dublul copac al simetriei tale,
foc înflorit, policandru deschis,
rod plin, ridicat
deasupra legământului mării
şi al pământului.

Din ce substanţă,
cuarţ, agată sau grâu,
a fost trupul tău plăsmuit şi s-a-nălţat
ca pâinea dospind
în dogoare,
şi-a-nvederat
coline de-argint
văi de catifea,
până ce-a rămas întipărită
forma ta de femeie puternică, gingaşă?"
îi recită ea lui N poemul in cauza.
"Cum să creez un parfum după o poezie?" făcu ea o mutră uimită şi confuză.




Prin pădurea de argint... 9d9533683b11c37fd269ab241c4f7af0
Back to top Go down
Panda.
MEMBRU
MEMBRU
Panda.


Mesaje Mesaje : 603
Kwan Kwan : 1258
Varsta Varsta : 29

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Prin pădurea de argint... Empty
PostSubject: Re: Prin pădurea de argint...   Prin pădurea de argint... Icon_minitimeMon Apr 06, 2015 3:47 pm

N asculta cu mare atentie poezia , si era atent la fiecare detaliu in parte.
- Hmm .. , observ ca sunt multe fructe , idei despre mare si gingasie . Ma duce cu gandul la un parfum cu fructe , dar totusi fructe tropicale .. , de insula .


..... si ingerii au demonii lor .



Prin pădurea de argint... 5mk286

Prin pădurea de argint... V3hul0

Prin pădurea de argint... Ht8th3


Colierele baietilor :

Spoiler:

Back to top Go down
Miriam
Immortal
Immortal
Miriam


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 1566
Kwan Kwan : 4953
Varsta Varsta : 47
Localizare Localizare : Oraşul Interzis

Prin pădurea de argint... Empty
PostSubject: Re: Prin pădurea de argint...   Prin pădurea de argint... Icon_minitimeMon Apr 06, 2015 4:22 pm

"Hm!" cazu ea o clipa pe ganduri. "Cred ca ai putea fi persoana potrivita la locul potrivit." spuse ea. "Daca doresti, ai putea sa ma insotesti spre casa pe care o am. Acolo am laboratorul meu unde fac teste si am si unele produse finite. Poate reusesti sa ma ajuti tu, caci eu am incercat toate combinatiile posibile si nu am reusit sa-i dau de capat." adauga ea.


Prin pădurea de argint... 9d9533683b11c37fd269ab241c4f7af0
Back to top Go down
Panda.
MEMBRU
MEMBRU
Panda.


Mesaje Mesaje : 603
Kwan Kwan : 1258
Varsta Varsta : 29

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Prin pădurea de argint... Empty
PostSubject: Re: Prin pădurea de argint...   Prin pădurea de argint... Icon_minitimeMon Apr 06, 2015 4:40 pm

- Cu siguranta ! Mi-ar face maaare placere , zambi larg N . Ma gandeam la ceva , mango sau fructul pasiunii .. iar florar ceva .. , se gandi N putin . Orhidee , trandafir .. trebuie sa se gaseasca o combinatie . Eventual niste citrice .. Putem face mai multe variante , iar care ii place clientului tau , aia o sa i-o dam , spuse usor entuziasmat.


..... si ingerii au demonii lor .



Prin pădurea de argint... 5mk286

Prin pădurea de argint... V3hul0

Prin pădurea de argint... Ht8th3


Colierele baietilor :

Spoiler:

Back to top Go down
Miriam
Immortal
Immortal
Miriam


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 1566
Kwan Kwan : 4953
Varsta Varsta : 47
Localizare Localizare : Oraşul Interzis

Prin pădurea de argint... Empty
PostSubject: Re: Prin pădurea de argint...   Prin pădurea de argint... Icon_minitimeMon Apr 06, 2015 4:49 pm

"Asta este si intentia mea!" spuse Ai, zambitoare. "Insa te avertizez: clientul e foarte, dar foarte, pretentios!" isi dadu ea usor ochii peste cap. "Iar peste trei zile, vine sa vada produsul finit." adauga ea. "Asa ca o sa fie mult de munca si multe mostre de facut. Fara intentii ascunse, casa mea e destul de spatioasa si poti ramane si peste noapte. Am mereu una-doua camere libere pentru eventuali oaspeti. Daca reusim in incercarea asta, iti raman dator vandut!" spuse ea, zambind timid si imbujorandu-se usor.


Prin pădurea de argint... 9d9533683b11c37fd269ab241c4f7af0
Back to top Go down
Panda.
MEMBRU
MEMBRU
Panda.


Mesaje Mesaje : 603
Kwan Kwan : 1258
Varsta Varsta : 29

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Prin pădurea de argint... Empty
PostSubject: Re: Prin pădurea de argint...   Prin pădurea de argint... Icon_minitimeMon Apr 06, 2015 4:55 pm

- O sa avem de lucru , dar inainte sa cautam ingredientele , adauga N facand sa apara cativa trandafiri albi ca neaua si unul rosu in mijlocul lor . Rupse trandafirul rosu , si i-o puse in par fetei . Perfect ! , chicoti tanarul , culegand cateva lamai si portocale .


..... si ingerii au demonii lor .



Prin pădurea de argint... 5mk286

Prin pădurea de argint... V3hul0

Prin pădurea de argint... Ht8th3


Colierele baietilor :

Spoiler:

Back to top Go down
Miriam
Immortal
Immortal
Miriam


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 1566
Kwan Kwan : 4953
Varsta Varsta : 47
Localizare Localizare : Oraşul Interzis

Prin pădurea de argint... Empty
PostSubject: Re: Prin pădurea de argint...   Prin pădurea de argint... Icon_minitimeMon Apr 06, 2015 5:07 pm

"Multumesc." spuse Ai, rusinandu-se. Se uita prin toate acele flori albe aparute in fata ei si se minuna de frumusetea si simplitatea lor. Merse cativa pasi mai incolo si observa un grup de flori albe, ce pareau mai "iesite" din comun. Nu le cunostea.
"N!" il striga ea pe baiat. "Ia vino putin aici sa iti arat niste flori!" il indemna ea.

Florile:
Prin pădurea de argint... White-and-gold-fantasy-flower

Prin pădurea de argint... Oncidium-twinkle-white-fantasy

Prin pădurea de argint... Blue-fantasy-background-with-white-flower-vector-design

Ooc: Astea mi s-au parut mai interesante ca aspect. sunny


Prin pădurea de argint... 9d9533683b11c37fd269ab241c4f7af0
Back to top Go down
Panda.
MEMBRU
MEMBRU
Panda.


Mesaje Mesaje : 603
Kwan Kwan : 1258
Varsta Varsta : 29

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Prin pădurea de argint... Empty
PostSubject: Re: Prin pădurea de argint...   Prin pădurea de argint... Icon_minitimeMon Apr 06, 2015 7:47 pm

- Da , raspunse N si se duse la fata sa vada florile . Da , sunt niste flori rare si cu un parfum dulce , mirosi florile . Ar putea fi folosite si astea .. Ce alte flori mai doresti pentru parfum ?


..... si ingerii au demonii lor .



Prin pădurea de argint... 5mk286

Prin pădurea de argint... V3hul0

Prin pădurea de argint... Ht8th3


Colierele baietilor :

Spoiler:

Back to top Go down
Miriam
Immortal
Immortal
Miriam


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 1566
Kwan Kwan : 4953
Varsta Varsta : 47
Localizare Localizare : Oraşul Interzis

Prin pădurea de argint... Empty
PostSubject: Re: Prin pădurea de argint...   Prin pădurea de argint... Icon_minitimeMon Apr 06, 2015 9:54 pm

"Nu prea multe." spuse ea. "Cred ca e de ajuns cateva mai salbatice. In gradina mea personala de flori am multe soiuri. Soiuri banale, sau exotice. Eventual mai putem lua din gradina mea sau din sera." adauga ea. "In plus, cred ca ar fi bine sa ne indreptam spre casa mea care e in apropiere. Simt miros de furtuna" spuse ea, cercetand cerul.


Prin pădurea de argint... 9d9533683b11c37fd269ab241c4f7af0
Back to top Go down
Sponsored content





Prin pădurea de argint... Empty
PostSubject: Re: Prin pădurea de argint...   Prin pădurea de argint... Icon_minitime

Back to top Go down
 
Prin pădurea de argint...
Back to top 
Page 1 of 3Go to page : 1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Planeta Utopia :: Welcome! :: Dimensiunea magica :: Fairytopia :: Padurea de argint-
Jump to: