Planeta Utopia
Planeta Utopia
Planeta Utopia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Lasati imaginatia sa va poarte in zbor pe o planeta indepartata, o planeta a fanteziei unde veti intalni personaje de basm, animale mistice si unde totul este posibil
 
HomePortalSearchMemberlistRegisterLog in
Top posting users this month
Sujata
In search of something... EmptyIn search of something... I_back_catgIn search of something... Empty 
Latest topics
» condica de prezenta
In search of something... Icon_minitimeSun Sep 15, 2024 11:24 am by Sujata

» Misiuni
In search of something... Icon_minitimeSat Sep 07, 2024 12:41 pm by Sujata

» Schimbare nick
In search of something... Icon_minitimeWed Aug 14, 2024 1:42 pm by Sujata

» La delfinariu (cu Madalina si Priscilla)
In search of something... Icon_minitimeTue Jul 23, 2024 2:09 pm by Sujata

» o excursie in dreamtopia
In search of something... Icon_minitimeSat May 11, 2024 2:17 pm by Bavaria

» Propuneri
In search of something... Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:30 pm by Bavaria

» Sujata a fost decazuta din staff
In search of something... Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:29 pm by Bavaria

» Princess of dreams (continuare)
In search of something... Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:21 pm by Saphire Helena

» Berbec
In search of something... Icon_minitimeFri Nov 24, 2023 4:48 pm by Pamella


 

 In search of something...

Go down 
2 posters
Go to page : 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Next
AuthorMessage
Miriam
Immortal
Immortal
Miriam


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 1566
Kwan Kwan : 4953
Varsta Varsta : 47
Localizare Localizare : Oraşul Interzis

In search of something... Empty
PostSubject: In search of something...   In search of something... Icon_minitimeWed Apr 08, 2015 5:14 pm

Ooc: Casa personajului:
In search of something... Fantasy_home_design_347

Bic:
Shahrivar Al-Rashid
In search of something... Women_closeup_flowers_deviantart_artwork_purple

The Gold Rage, corabia care o aştepta Shahrivar întârzia, dar nu-şi făcea probleme. Marea fusese agitată în ultima perioadă de timp şi corabia nu avea cum să ajungă în port.
Aflată în casa sa, Riva, cum era cunoscută ea mai des de către ceilalţi, se afla în atelierul său. Lucra la o nouă bijuterie de data aceea.
Vrând să-şi odihnească puţin ochii, ea se ridică de pe scaunul unde stătea şi se duse la una din ferestrele atelierului său. Vremea se înrăutăţise: bătea vântul foarte tare şi începuse să toarne cu găleata.
"Ce vreme nasoală!" zise ea privind puţin încruntată pe fereastră. Mai rămase puţin aşa, privind la furia naturii ce se dezlănţuia afară şi simţea apăsarea singurătăţii din acea zi.



In search of something... 9d9533683b11c37fd269ab241c4f7af0
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32631
Kwan Kwan : 120027
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

In search of something... Empty
PostSubject: Re: In search of something...   In search of something... Icon_minitimeWed Apr 08, 2015 5:22 pm

Fusesem trimis in misiune asa ca ajung destul de rapid la casa celei pe care trebuia sa o pazesc pentru o anumita perioada. Ajungand bat la usa.


In search of something... Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Miriam
Immortal
Immortal
Miriam


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 1566
Kwan Kwan : 4953
Varsta Varsta : 47
Localizare Localizare : Oraşul Interzis

In search of something... Empty
PostSubject: Re: In search of something...   In search of something... Icon_minitimeWed Apr 08, 2015 8:53 pm

Riva auzi o bătaie în uşa casei sale. Mirată că cineva se aventurase pe aşa o vreme, afară, ea se duse să deschidă uşa. Era îmbrăcată într-o rochie destul de simplă, nesofisticată, cu mâneci lungi ce aveau tendinţa de puţin fluture înspre margine.
Ajunse la uşa casei sale şi o deschise.

Rochia:
In search of something... Rochie-lunga-inflorata-joa-by-catwork-albastra-242722



In search of something... 9d9533683b11c37fd269ab241c4f7af0
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32631
Kwan Kwan : 120027
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

In search of something... Empty
PostSubject: Re: In search of something...   In search of something... Icon_minitimeWed Apr 08, 2015 9:26 pm

-Buna! O salut eu.
-Sunt un inger si am fost trimis sa te avertizez ca a fi mai bine fie sa iti amani calatoria fie daca e o neaparata urgenta sa accepti sa te insoesc in aceasta calatorie. Furtuna asta are sanse foarte mari sa scufunde vaporul pe care vrei sa te imbarci iar cauzele nu sunt chiar atat de naturale pe cat par.


In search of something... Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Miriam
Immortal
Immortal
Miriam


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 1566
Kwan Kwan : 4953
Varsta Varsta : 47
Localizare Localizare : Oraşul Interzis

In search of something... Empty
PostSubject: Re: In search of something...   In search of something... Icon_minitimeWed Apr 08, 2015 9:35 pm

Rămăsese cam trăznită în faţa uşii. Era primul înger pe care-l vedea. În cele din urmă spuse:
"Mai bine intră înăuntru! Cred că e o neînţelegere la mijloc." spuse ea, făcându-i semn misteriosului înger să intre în casa ei.



In search of something... 9d9533683b11c37fd269ab241c4f7af0
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32631
Kwan Kwan : 120027
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

In search of something... Empty
PostSubject: Re: In search of something...   In search of something... Icon_minitimeWed Apr 08, 2015 9:42 pm

Intru inauntru.
-Mie mi s-a spus destul de clar ca furtuna e cauzata de niste demoni care au puterea de a stapani natura. Sunt destul de decisi ca daca te urci pe Gold Rage, sa o scufunde. Nu inteleg de ce ar vrea sa te ucida, dar eu sunt aici ca sa te apar de ei.


In search of something... Sa110


Last edited by Sanara on Wed Apr 08, 2015 10:39 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Miriam
Immortal
Immortal
Miriam


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 1566
Kwan Kwan : 4953
Varsta Varsta : 47
Localizare Localizare : Oraşul Interzis

In search of something... Empty
PostSubject: Re: In search of something...   In search of something... Icon_minitimeWed Apr 08, 2015 9:57 pm

Era clar vorba de o neînţelegere la mijloc.
"Hm!" spuse ea gânditoare. "Aşa o fii! Bănuiesc că îngerii ştiu mai bine ce spun!" adăugă ea.
"Să mergem în sufrageria casei mele." sugeră ea, făcându-i semn îngerului s-o urmeze.



In search of something... 9d9533683b11c37fd269ab241c4f7af0
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32631
Kwan Kwan : 120027
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

In search of something... Empty
PostSubject: Re: In search of something...   In search of something... Icon_minitimeWed Apr 08, 2015 10:40 pm

Merg in sufragerie si ma asez pe unul din fotolii.


In search of something... Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Miriam
Immortal
Immortal
Miriam


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 1566
Kwan Kwan : 4953
Varsta Varsta : 47
Localizare Localizare : Oraşul Interzis

In search of something... Empty
PostSubject: Re: In search of something...   In search of something... Icon_minitimeThu Apr 09, 2015 10:44 am

Riva se aseza pe canapeaua pe care statea ingerul, in coltul opus al canapelei, ca sa lase sufucient spatiu intre ei.
"Corabia pe care o astept eu trebuia sa-mi aduca niste bani de pe ultimile bijuterii pe care le-am vandut prin intermediul lor si sa ia altele spre vanzare. Nu intentionam sa ma urc pe acea corabie." spuse ea. "Insa banuiesc de ceva vreme ca ma cam trag pe sfoara si ar cam trebui sa ma orientez spre o alta corabie..." adauga ea, ramanand pe ganduri.

Ooc: Dar "intepat" mai esti la replici ca baiat! In search of something... Graphics-3d-smileys-323969


In search of something... 9d9533683b11c37fd269ab241c4f7af0
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32631
Kwan Kwan : 120027
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

In search of something... Empty
PostSubject: Re: In search of something...   In search of something... Icon_minitimeThu Apr 09, 2015 2:03 pm

OOC: Eu nu cred ca sunt ntepat la replici. Cel putin nu sesizez eu.

BIC:

-Inteleg. Ei bine, inseamna ca totusi altcineva, a inteles gresit. Si daca e asa sunt in pericol cei de pe corabie. Insa nici tu nu vei fi scutita de niste urmaritori. Demonii nu stau degeaba.


In search of something... Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Miriam
Immortal
Immortal
Miriam


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 1566
Kwan Kwan : 4953
Varsta Varsta : 47
Localizare Localizare : Oraşul Interzis

In search of something... Empty
PostSubject: Re: In search of something...   In search of something... Icon_minitimeThu Apr 09, 2015 2:24 pm

"Întotdeauna au fost fenomene obscure prin acest port..." oftă ea îndelung.
"Eşti primul înger pe care-l văd." îi spuse ea. "Ce pot face pentru tine? Voi mâncaţi, beţi ceva sau...?" rămase ea cu întrebarea neterminată.

Ooc: "Intepat", in sensul ca esti prea rigid. Se vede din felul in care raspunzi. Replicle par taioase. Ca fata esti mai "jucausa" si replicile sunt mai maleabile putin. Habar n-am cum sa explic ca sa poti intelege bine la ce anume ma refer.


In search of something... 9d9533683b11c37fd269ab241c4f7af0
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32631
Kwan Kwan : 120027
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

In search of something... Empty
PostSubject: Re: In search of something...   In search of something... Icon_minitimeThu Apr 09, 2015 2:41 pm

Sunt mai multe feluri de ingeri. Sunt si ingeri ce se nasc cu trup dar si ingeri de lumina. Primii pot manca si bea ca si oamenii. Ceilalti, cei de lumina se hranesc doar cu hrana spirituala. Eu sunt inger de lumina.


In search of something... Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Miriam
Immortal
Immortal
Miriam


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 1566
Kwan Kwan : 4953
Varsta Varsta : 47
Localizare Localizare : Oraşul Interzis

In search of something... Empty
PostSubject: Re: In search of something...   In search of something... Icon_minitimeThu Apr 09, 2015 3:20 pm

"Inteleg..." raspunse ea. "Ai spus ca ai fost trimis sa ma aperi pentru o vreme." adauga ea. "Daca este asa, atunci ar fi mai bine sa-ti dau o camera unde sa stai. Te asigur ca sunt fiinta banala, care nu prea are ce "oferi" ca perspectiva spirituala si te asigur ca te vei plictisi repede in preajma mea." ofta ea indelung, intristandu-se.


In search of something... 9d9533683b11c37fd269ab241c4f7af0
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32631
Kwan Kwan : 120027
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

In search of something... Empty
PostSubject: Re: In search of something...   In search of something... Icon_minitimeThu Apr 09, 2015 6:49 pm

-Multumesc. Ei bine, sa stii ca si mancarea pamanteasca are o anumita esenta spirituala. Insa e valabil numai pentru legume si fructe. Findca tot ce e de la Creator, e pentru toti. Insa ceea ce e facut de mana omului e doar pentru oameni. Insa sunt mici exceptii. Ceea ce e facut de mana omului dar e citit de preot e binecuvantat de Creator si hraneste toata lumea. Daca mi-ai oferi o rosie de exemplu, poate nu pare ca as manca din ea, poate parea ca nu m-am atins de ea, insa daca intradevar i-am mancat acea esenta spirituala, se va strica mai repede decat o alta care inca mai are acea esenta. in alimente exista esenta materiala care hraneste trupul si esenta spirituala care hraneste spiritul. Insa un spirit va manca intotdeauna doar esenta spirituala.


In search of something... Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Miriam
Immortal
Immortal
Miriam


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 1566
Kwan Kwan : 4953
Varsta Varsta : 47
Localizare Localizare : Oraşul Interzis

In search of something... Empty
PostSubject: Re: In search of something...   In search of something... Icon_minitimeThu Apr 09, 2015 8:01 pm

"Oh!" spuse Riva. "Mulţumesc că m-ai lămurit. Încă ceva: nu sunt obişnuită să am oaspeţi, aşa că ignoră-mă. Când vrei să te retragi într-o cameră, să mă anunţi. Acum, scuză-mă, am ceva de terminat." adaugă ea, ridicându-se de pe canapeaua din sufragerie.
Merse până la o uşă, o deschise, o lăsă deschisă şi se aşeză la masa ei de lucru pentru a termina bijuteria la care lucra.




In search of something... 9d9533683b11c37fd269ab241c4f7af0
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32631
Kwan Kwan : 120027
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

In search of something... Empty
PostSubject: Re: In search of something...   In search of something... Icon_minitimeThu Apr 09, 2015 8:51 pm

Merg dupa ea.
-Stii, de obicei, un inger cnad e trimis el trebuie sa stea foarte aproape de persoana pe care o pazeste. Intitdeauna chiar langa ea, in dreapta sa mai precis. Dar, pot sa devin invizibil si sa ma port ca si cum nu as fi aici. Pot sa stau oriunde in camera cu tine. Sa stii, ca pot vedea ceea ce tu nu poti vedea. Dar deocamdata esti in siguanta, insa demoni, pot aparea oricand. Pot aparea fie demoni care vor sa iti faca rau fie pui de demon care au menirea doar sa te incurce. Apropo unii demoni sunt atat de vicleni incat vor sa iti faca farse, numai sa te faca sa injuri, sau sa pomenesti numele stapanului lor. De obicei demonii pot fi vazuti doar de catre ingeri. ingerii au abilitatea aceasta de a vedea demoni, cand ei sunt invizibili. Si in majoritate demonii stau invizibili. Rar se arata demonii si atnci cand se arata se arata daor pentru a isi atinge telul de a pacali.


In search of something... Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Miriam
Immortal
Immortal
Miriam


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 1566
Kwan Kwan : 4953
Varsta Varsta : 47
Localizare Localizare : Oraşul Interzis

In search of something... Empty
PostSubject: Re: In search of something...   In search of something... Icon_minitimeThu Apr 09, 2015 9:51 pm

"Bine." spuse ea. "Stai unde doresti tu!" adauga ea, intorcandu-se la a realiza ultimile detalii la colierul la care lucra. Trebuia sa mai dea tusa finala cum se spune, asa ca nu mai lua in seama ceea ce se petrecea in jurul ei.


In search of something... 9d9533683b11c37fd269ab241c4f7af0
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32631
Kwan Kwan : 120027
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

In search of something... Empty
PostSubject: Re: In search of something...   In search of something... Icon_minitimeThu Apr 09, 2015 10:30 pm

Imi luasem un scaun si stateam ntr-un colt al camerei sau mai bine zis atelierului unde ea lucra la bijuterie. o urmaream cu privirea insa fara sa o deranjez. Stateam tacut incat parca as fi vrut sa nu imi simta prezenta.


In search of something... Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Miriam
Immortal
Immortal
Miriam


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 1566
Kwan Kwan : 4953
Varsta Varsta : 47
Localizare Localizare : Oraşul Interzis

In search of something... Empty
PostSubject: Re: In search of something...   In search of something... Icon_minitimeThu Apr 09, 2015 11:09 pm

Ea-si continua linistita finisarea bijuteriei si in final admira munca sa. Iesise asa cum sperase si se asteptase. Ridica privirea si-l vazu pe inger.
"Cum ti se pare?" il intreba ea, aratandu-i bijuteria.

Bijuteria:
In search of something... Hall_Sapphire_and_Diamond_Necklace


In search of something... 9d9533683b11c37fd269ab241c4f7af0
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32631
Kwan Kwan : 120027
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

In search of something... Empty
PostSubject: Re: In search of something...   In search of something... Icon_minitimeFri Apr 10, 2015 3:49 pm

-E foarte frumoasa. imi place foarte mult. Sunt sigur ca ii va placea si celei pentru care ai facut-o.


In search of something... Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Miriam
Immortal
Immortal
Miriam


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 1566
Kwan Kwan : 4953
Varsta Varsta : 47
Localizare Localizare : Oraşul Interzis

In search of something... Empty
PostSubject: Re: In search of something...   In search of something... Icon_minitimeFri Apr 10, 2015 4:24 pm

"Nu e pentru cineva anume." raspunse ea. "Fac comert cu ele. Le vand. Nu ca mi-ar trebui bani, dar asa imi place mie." adauga ea. "Oh!" isi aminti ea de ceva anume. "Iarta-mi impolitetea, dar pe mine ma cheama Shahrivar. Mi se spune Riva prin locurile astea. Pe tine cum te cheama?"


In search of something... 9d9533683b11c37fd269ab241c4f7af0
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32631
Kwan Kwan : 120027
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

In search of something... Empty
PostSubject: Re: In search of something...   In search of something... Icon_minitimeFri Apr 10, 2015 4:57 pm

-incantata de cunostinta. Eu nu am nume, fiindca pot lua forma fie masculina fie feminna in functie de cel care trebuie pazit. Imi poti da ce nume doresti tu.


In search of something... Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Miriam
Immortal
Immortal
Miriam


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 1566
Kwan Kwan : 4953
Varsta Varsta : 47
Localizare Localizare : Oraşul Interzis

In search of something... Empty
PostSubject: Re: In search of something...   In search of something... Icon_minitimeFri Apr 10, 2015 5:13 pm

"Hm!" spuse ea ganditoare. "Sariel, Hadriel sau Saniel. Alege unul din astea trei. Desi eu l-as prefera pe ultimul, sa-ti pot spune San." spuse ea.


In search of something... 9d9533683b11c37fd269ab241c4f7af0
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32631
Kwan Kwan : 120027
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

In search of something... Empty
PostSubject: Re: In search of something...   In search of something... Icon_minitimeFri Apr 10, 2015 5:24 pm

-Saniel aduce prea mult a cuvantul Sanie. Insa aleg numele San, Atat ca nume intreg cat si cum vrei tu sa imi spui.


In search of something... Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Miriam
Immortal
Immortal
Miriam


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 1566
Kwan Kwan : 4953
Varsta Varsta : 47
Localizare Localizare : Oraşul Interzis

In search of something... Empty
PostSubject: Re: In search of something...   In search of something... Icon_minitimeFri Apr 10, 2015 5:56 pm

"San, sa fie!" spuse ea. "Dar in privinta aripilor putem sa facem ceva? As vrea sa fii permanent vizibil si langa mine. Iar daca se intampla sa mai doreasca cineva gazduire la mine, nu o sa-i fie prea usor sa vada un inger... Daca intelegi ce vreau sa spun."


In search of something... 9d9533683b11c37fd269ab241c4f7af0
Back to top Go down
Sponsored content





In search of something... Empty
PostSubject: Re: In search of something...   In search of something... Icon_minitime

Back to top Go down
 
In search of something...
Back to top 
Page 1 of 11Go to page : 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Next

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Planeta Utopia :: Welcome! :: Dimensiunea magica :: Marea de smarald :: Portul Carthago Nova-
Jump to: