Planeta Utopia
Planeta Utopia
Planeta Utopia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Lasati imaginatia sa va poarte in zbor pe o planeta indepartata, o planeta a fanteziei unde veti intalni personaje de basm, animale mistice si unde totul este posibil
 
HomePortalSearchMemberlistRegisterLog in
Top posting users this month
Bavaria
Jocurile Olimpice  EmptyJocurile Olimpice  I_back_catgJocurile Olimpice  Empty 
Sujata
Jocurile Olimpice  EmptyJocurile Olimpice  I_back_catgJocurile Olimpice  Empty 
Sanara
Jocurile Olimpice  EmptyJocurile Olimpice  I_back_catgJocurile Olimpice  Empty 
Latest topics
» condica de prezenta
Jocurile Olimpice  Icon_minitimeYesterday at 2:18 pm by Sujata

» Schimbare nick
Jocurile Olimpice  Icon_minitimeYesterday at 2:18 pm by Sujata

» o excursie in dreamtopia
Jocurile Olimpice  Icon_minitimeYesterday at 2:17 pm by Bavaria

» La delfinariu (cu Madalina si Priscilla)
Jocurile Olimpice  Icon_minitimeYesterday at 2:14 pm by Bavaria

» Misiuni
Jocurile Olimpice  Icon_minitimeTue May 07, 2024 4:06 pm by Bavaria

» Propuneri
Jocurile Olimpice  Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:30 pm by Bavaria

» Sujata a fost decazuta din staff
Jocurile Olimpice  Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:29 pm by Bavaria

» Princess of dreams (continuare)
Jocurile Olimpice  Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:21 pm by Saphire Helena

» Berbec
Jocurile Olimpice  Icon_minitimeFri Nov 24, 2023 4:48 pm by Pamella


 

 Jocurile Olimpice

Go down 
3 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32623
Kwan Kwan : 120019
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Jocurile Olimpice  Empty
PostSubject: Jocurile Olimpice    Jocurile Olimpice  Icon_minitimeSun Jun 14, 2015 10:24 am

Era 24 iunie. In ziua regatului Fairytopia, de Sanziene, in acest tinut magic se organiza olimpiada magica. Era aseamanator cu kocurile olimpice ale oamenilor dar era un pic diferit prin adaugarea unor competitii magice.

Probele ce urmau sa se desfasoare:

Atletism
Caiac canoe
Lupte gladiatori
Echitatie
Gimnastica
Inot
Haltere
Patinaj artistic
Polo pe apa
Scrima
Sarituri in apa
Tir cu arcul
Volei
Triatlon
Aruncarea cu sulita
Aruncarea ciocanului

Iar in ce priveste probele magice:

Lupte magice
Intreceri magice



Jocurile Olimpice  Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Phoenix Hime
MEMBRU
MEMBRU
Phoenix Hime


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 356
Kwan Kwan : 686
Varsta Varsta : 28
Localizare Localizare : Dreams

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Jocurile Olimpice  Empty
PostSubject: Re: Jocurile Olimpice    Jocurile Olimpice  Icon_minitimeSun Jun 14, 2015 1:40 pm

Jocurile Olimpice pareau sa fie distractive. Ma gandeam sa ma inscriu si eu la unele probe. Plus ca era o ocazie minunata sa intalnesti tot felul de persoane si creaturi.


Like the Phoenix I rise from the ashes of life





Jocurile Olimpice  3578530jyph9hpt3b
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32623
Kwan Kwan : 120019
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Jocurile Olimpice  Empty
PostSubject: Re: Jocurile Olimpice    Jocurile Olimpice  Icon_minitimeSun Jun 14, 2015 2:01 pm

Sanara:

Eu fiind printesa Fairytopiei nu puteam participa la jocuri insa ajunsesem sa prezint competitia. Una dintre zane care participa era Megan Gween.

Megan Gween:

Abia asteptam competitia. Atletismul era una din probele mele preferate.


Jocurile Olimpice  Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Phoenix Hime
MEMBRU
MEMBRU
Phoenix Hime


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 356
Kwan Kwan : 686
Varsta Varsta : 28
Localizare Localizare : Dreams

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Jocurile Olimpice  Empty
PostSubject: Re: Jocurile Olimpice    Jocurile Olimpice  Icon_minitimeSun Jun 14, 2015 9:29 pm

Ma gandeam sa aleg gimnastica printre probe, alaturi de patinaj artistic, sarituri in apa si ambele probe magice. O zaresc pe Artemis si ma inscriu si la tirul cu arcul. Ar fi fost grozav sa-mi inving maestra la un concurs de tras cu arcul.


Like the Phoenix I rise from the ashes of life





Jocurile Olimpice  3578530jyph9hpt3b
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32623
Kwan Kwan : 120019
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Jocurile Olimpice  Empty
PostSubject: Re: Jocurile Olimpice    Jocurile Olimpice  Icon_minitimeSun Jun 14, 2015 9:39 pm

Eu aleg Atletismul, aruncarea sulitei, aruncarea ciocanului, gimnastica, lupte cu gladiatori, patinaj si ambele probe magice.


Jocurile Olimpice  Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Phoenix Hime
MEMBRU
MEMBRU
Phoenix Hime


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 356
Kwan Kwan : 686
Varsta Varsta : 28
Localizare Localizare : Dreams

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Jocurile Olimpice  Empty
PostSubject: Re: Jocurile Olimpice    Jocurile Olimpice  Icon_minitimeMon Jun 15, 2015 8:39 pm

Printre toate probele, ma asteptam sa fie si una pe perechi. Asa as fi avut ocazia sa lucrez si cu altcineva si ar fi incurajat munca in echipa. Si poate nu o echipa cu persoane pe care le cunosc, ci sa extrag un bilet cu un anumit numar si sa-mi aflu partenera sau partenerul de echipa. Pana una alta, m-am plimbat cu Artemis pe la magazinele de suveniruri si prajituri.


Like the Phoenix I rise from the ashes of life





Jocurile Olimpice  3578530jyph9hpt3b
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32623
Kwan Kwan : 120019
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Jocurile Olimpice  Empty
PostSubject: Re: Jocurile Olimpice    Jocurile Olimpice  Icon_minitimeMon Jun 15, 2015 9:33 pm

Eu printesa Fairytopiei eram atat organizatoarea cat si prezentatoarea Jocurilor Olimpice. Stalpii de pe margina arenei si din jurul arenei aveau cate 6 boxe iar fiecare stalp din oras avea mai nou amplasate cate 2 boxe.
-Bine ati venit la Jocurilor Olimpice din acest an. Doresc sa va anunt ca vom avea un program foarte interesant si deasemenea dorim sa va anuntam ca nu lipseste nici proba pe perechi. Il avem alaturi de noi pe elful care a dactilografiat anuntul pentru aceasta olimpiada. El are mai multe functii printre care Redactorul Sef si totodata directorulziarului Mitul de Dimineata si directorul Tipografiei Centrale.
Prin decrret regal, datorita regretabilei erori prin care a omis sa anunte proba de patnaj artistic pe perechi, este automat inscris in lupta cu gladiatorii. Desigu dupa cum stioti luptele cu gladiatorii sunt lupte cu arme de recuzita in care publicul hotaraste daca un anumit gladiator traieste sau moare in lupta, In caz ca moare este scos din joc si nu mai participa la rundele urmatoare. Insa prin decret regal, declar ca in cazul in care acest elf responsabil de anunturi va fi invins in lupta, va fi si concediat din functiile pe care le detine si va ajunge la munca de jos.


Jocurile Olimpice  Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Phoenix Hime
MEMBRU
MEMBRU
Phoenix Hime


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 356
Kwan Kwan : 686
Varsta Varsta : 28
Localizare Localizare : Dreams

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Jocurile Olimpice  Empty
PostSubject: Re: Jocurile Olimpice    Jocurile Olimpice  Icon_minitimeTue Jun 16, 2015 9:07 pm

Ma bucuram ca se facusera corectari in legatura cu probele, desi mi se parea cam dur pentru bietul elf. Era o persoana buna si era intru totul potrivit pentru ceea ce facea, plus ca avea nevoie de acea slujba ca sa-si intretina familia. Am intrat in luptele cu gladiatori, facandu-mi un plan.


Like the Phoenix I rise from the ashes of life





Jocurile Olimpice  3578530jyph9hpt3b
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32623
Kwan Kwan : 120019
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Jocurile Olimpice  Empty
PostSubject: Re: Jocurile Olimpice    Jocurile Olimpice  Icon_minitimeTue Jun 16, 2015 9:37 pm

Eu o vazusem pe fata din multime care se inscrisese laluptele cu gladiatori pe ultim moment Desi nu puteam citi gandurilwe fara acordul proprietarului, citisem pe fata ei sentimentele sale. Cunosteam putina psihologie ca pentru incepatori incat sa imi pot da seama de intentiile persoanelor de langa mine. Desi cand eram mica ma feream de astfel de cursur fusesem obligatade matusile mele ca cica ar fi esential penru o printesa sa cunoasca intetiile si reactiile persoanelor din jur. Drpet urmare a faptului ca ii citisem intentiile, trimisesem discret cu antenele un mesaj catre o alta zana care era mai aproape de fata respectiva si aceasta zana ii spuse:
-Buna alegere sa te inscrii pe ultima suta de metri si in luptele cu gladatori, iar printesa iti transmite mult noroc si iti mai spune ca nu trebuie sa te ingrijorezi ci sa fii multumita de ce a hotrarat. Elful are noroc ca e ea printesa. Si va trebui sa stii ca mama ei a fost prima regina care a introdus masurile de siguranta folosind arme de recuzita in luptele cu gladiatori. Iar pe timpul reginei cele rele care a domnit in ultimii 20 ani dupa ce a detronat regenta familiei Sharma, pana cand Sanara si-a recastigat tronul se revenise la armele reale. probabil daca acumar fi domnit regina cea rea, elful pentru asemenea gresala ar fi fost aruncat ca hrana pentru lei sau grifoni.
A si inca un lucru. Printesa iti mai transmite ca daca doresti, la finalul zilelor Olimpiadei, inante de focul de artificii cand va avea loc lupte cu gladiatori demonstrative in afara jocurilor, esti invitata sa lupti alaturi de ea. La acele meciuri demonstrative vor participa printesa si membri juriului impreuna cu oricine doreste din public. Prioritate vor avea copii care vor juca cu membri juriului pe un teren situat nu departe de arena Olimpiadei, iar adultii vor avea ocazia spre seara pe terenul Olimpiadei, dupa incheierea ultimei competitii. Adultii putand juca atat cu juriul cat si cu printesa. Iar in caz ca maisunt copii care vor sajoace cu insusi printesa se vor trage lasorti 10 norocosi.


Jocurile Olimpice  Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Phoenix Hime
MEMBRU
MEMBRU
Phoenix Hime


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 356
Kwan Kwan : 686
Varsta Varsta : 28
Localizare Localizare : Dreams

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Jocurile Olimpice  Empty
PostSubject: Re: Jocurile Olimpice    Jocurile Olimpice  Icon_minitimeTue Jun 16, 2015 10:09 pm

-Pffff, i-am intors-o zanei. Daca vrea sa imi transmita ceva, poate veni sa-mi vorbeasca si singura, ca sa-i spun drept in fata ce ma deranjeaza, nu sa te foloseasca pe tine sau pe altcineva pe post de mesager. Dar ii poti transmite extraterestrei ca habar n-are de intentiile altor persoane. Printesa Fairytopiei?! Se vede ca nu stiti prea multa istorie. Oricum, n-are niciun drept sa-mi spuna ce sa fac, asa ca spune-i sa-si pastreze sfaturile pentru ea.
M-am indepartat de zana si m-am dus langa Artemis, care ma privea uimita.
-Poate ca nu trebuia sa fii atat de dura...
-Am spus adevarul. Eu exist de la perindarea timpului insusi. Am fost de fata la crearea dimensiunilor, mai ales a acestei dimensiuni. De cand trebuie sa se supuna nobila rasa a elfilor, in fata unor zane amarate?! Sunt niste rase atat de vechi si intelepte, si au fost indepartate de niste abominatii mutante de zane.
Nu mai voiam sa ma gandesc la asta, ma gandeam la proba de patinaj.


Like the Phoenix I rise from the ashes of life





Jocurile Olimpice  3578530jyph9hpt3b
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32623
Kwan Kwan : 120019
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Jocurile Olimpice  Empty
PostSubject: Re: Jocurile Olimpice    Jocurile Olimpice  Icon_minitimeTue Jun 16, 2015 10:30 pm

Dupa ce termin de prezentat imui luasem zborul si ma dusesem drect langa fata.
-Stii, tu subestimezi puterilezanelor. Te-am auzit tot ce ai discutat cu zana trimisa de mine i cu Artemis. Antenele astea ale mele sunt capabile sa prinda soapte de la 30 km departare. Zau? Tu crezi ca zanele au inrobit elfii? Aici gresesti. In regatul meu nimeni nu trebuie sase supuna zanelor ci sa se supuna legilor Regatului. Nimeni nu este sclav. Asa cum sa luam exemplu din lumea oamenilor a unor albi care se duce in tara negrilor in Africa de sud, trebuie sa se supuna legilor din tara negrilor, nu? Asta nu inseamna ca albii sunt inrobiti de negri. Fatul ca aici legile sunt facute de zane e pentru ca ele sunt rasa cea mai numeroasa. Dar mergi in tara elfilor si vezi ca acolo legile sunt facute de elfi si noi zanele ne supunem legilor lor. E un echilibru.


Jocurile Olimpice  Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Phoenix Hime
MEMBRU
MEMBRU
Phoenix Hime


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 356
Kwan Kwan : 686
Varsta Varsta : 28
Localizare Localizare : Dreams

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Jocurile Olimpice  Empty
PostSubject: Re: Jocurile Olimpice    Jocurile Olimpice  Icon_minitimeTue Jun 16, 2015 10:40 pm

-Exact despre ce vorbeam. Nici macar mesajele nu le pricepi cum trebuie ''printesa''. Plus ca tragi cu urechea la chestii care nu te privesc. Nu am spus ca ati inrobit elfii, doar ca v-ati uitat locul si va dati o prea mare importanta, in special tu. Invata ce e umilinta, Sanara!
Rostind ultimele cuvinte, am schimbat sufletul Sanarei cu cel al elfului. Era o magie straveche si doar cel care o facuse o putea desface si nimeni altcineva. Acum ea putea simti ceea ce simtea elful, avand in vedere ca facusera schimb de corpuri.


Like the Phoenix I rise from the ashes of life





Jocurile Olimpice  3578530jyph9hpt3b
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32623
Kwan Kwan : 120019
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Jocurile Olimpice  Empty
PostSubject: Re: Jocurile Olimpice    Jocurile Olimpice  Icon_minitimeTue Jun 16, 2015 10:59 pm

-Bine, imi asum mica ta pedeapsa. Insa se pare ca totusi nu ai luat in calcul unele probleme care ar putea genera. Oare ce se intampla daca elful acesta se bucura ca e acum in corpul unei zane? Ce vei face daca elful asta nu se va comporta ca un elf ci se va duce prin baruri sa imi folosesca trupul in scopurile lui personale in scopuri de a castiga foloase necuvenite? Si aici nu ma refer la furturi ca nici un elf nu e hot ci ma refer la dansuri pe bani. Imi va distruge reputatia.



Jocurile Olimpice  Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Phoenix Hime
MEMBRU
MEMBRU
Phoenix Hime


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 356
Kwan Kwan : 686
Varsta Varsta : 28
Localizare Localizare : Dreams

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Jocurile Olimpice  Empty
PostSubject: Re: Jocurile Olimpice    Jocurile Olimpice  Icon_minitimeWed Jun 17, 2015 11:22 am

-Atunci asuma-ti intreaga pedeapsa, plus ca nu are ce reputatie sa schimbe, nici macar nu ai una. Oricum, cred ca cel mai nefericit acum din voi doi, e el, pentru ca e un chin sa fie prins in corpul unei zane. Oricum, ma indoiesc ca ar avea planuri asa murdare, mai ales ca nu esti cine stie ce frumusete. Ai putea sa afli ce gandesc persoanele cu adevarat despre tine si nu doar ceea ce vrei sa auzi, ci adevarul.


Like the Phoenix I rise from the ashes of life





Jocurile Olimpice  3578530jyph9hpt3b
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32623
Kwan Kwan : 120019
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Jocurile Olimpice  Empty
PostSubject: Re: Jocurile Olimpice    Jocurile Olimpice  Icon_minitimeWed Jun 17, 2015 1:11 pm

-Asta asa e. Dar eu nu sunt in stare sa prezint Jocurile Olimpice in locul ei. O sa se amane Jocurile Olimpice pe motiv ca printesa s-a imbolnavit. Iar apoi ce crezi ca se va intampla daca unul dintre corpurile vrajite isi gaseste sfaritul? Ce crezi ca se va intampla daca imi tai capul cu Sabia. Si ma refer la corpul meu de drept. Sufletul meu va pleca indiferent unde rai sau iad iar al printesei se va intoarce in corpul de drept. E adevarat ca va fi poate cercetata pentru crima dar cand se va afla motivul va scapa nepedepsita. Spuse elful. Apoi elful care era in corpul meu veni spre mine care eram in corpul sau si isi lua Sabia.
Stii nu am planuri malefice insaam planuri pentru tine scumpa mea, spuse elful care se afla in corpul meu. Fara sa iti dai seama mi-ai dat o influenta puternica. Apoi chema garzile ordonandu-le sa o aresteze pe ceea ce el credea ca e o vrajitoare cea care ii schimbse corpurile.
-Vrei sa scapi de arest gandeste-te la alta pedeapsa pentru printesa si da-mi corpul inapoi sau mi-l iau singur. Spuse amenintand cu sabia, punand Sabia la gatul truului sau in care eram prinsa eu.
Pe fata mea se citea frica iar el spusese ca va face sa se intample totul repede Sa nu simt nimic. El considera ca ar face ceva bun, sa ma elibereze de vraja ucigandu-si propriul trup printr-o crima.


Jocurile Olimpice  Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Phoenix Hime
MEMBRU
MEMBRU
Phoenix Hime


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 356
Kwan Kwan : 686
Varsta Varsta : 28
Localizare Localizare : Dreams

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Jocurile Olimpice  Empty
PostSubject: Re: Jocurile Olimpice    Jocurile Olimpice  Icon_minitimeWed Jun 17, 2015 3:38 pm

-Da-i drumul! i-am spus razand.
Stiam ca nu asta credea el de fapt. Nu ii datora nimic unei persoane ca Sanara, care se gandea doar la ea insasi. Ea trebuia sa se maturizeze.
-Cu toate ca ar trebui sa stii ceva, elfule! Poti sa incerci orice, chiar si decapitarea, dar nu va functiona. Va muri Sanara in trupul tau, iar tu te vei obisnui cu ideea ca ai savarsit o crima. Cat despre mine... da... sunt puternica, atat de puternica incat as putea spulbera intr-o clipa intreaga Fairytopie, dar prefer sa discut, nu sa lupt. Actiunile tale si garzile doar m-ar enerva mai tare, si ar muri in zadar... sau as putea sa-i intorc impotriva voastra. Totul depinde de voi, eu pot face orice!

Jocurile Olimpice  86c99ae222a5fa392500f889d9698416


Like the Phoenix I rise from the ashes of life





Jocurile Olimpice  3578530jyph9hpt3b
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32623
Kwan Kwan : 120019
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Jocurile Olimpice  Empty
PostSubject: Re: Jocurile Olimpice    Jocurile Olimpice  Icon_minitimeWed Jun 17, 2015 4:06 pm

-Sa vedem cat de puternica esti laudaroas-o si pe cine vei pedepsi pentru ce voi face acum. Spuse elful care era in trupul meu, asmutind sabia asupra ei luand-o aproape prin surprindere iar eu sar in apararea acestei fete care ma vrajise si cu toate ca eram in trupul elfului si nu mai puteam zbura imi folosisem abilitatile lui antrenate in armata, pentru a impiedica calea sabiei si a il dezarma si in loc sa ii taie o mana sau picior sau ce intentiona, nu reusise decat sa ii provoace o mica zgarietura si multa furie.


Jocurile Olimpice  Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Phoenix Hime
MEMBRU
MEMBRU
Phoenix Hime


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 356
Kwan Kwan : 686
Varsta Varsta : 28
Localizare Localizare : Dreams

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Jocurile Olimpice  Empty
PostSubject: Re: Jocurile Olimpice    Jocurile Olimpice  Icon_minitimeWed Jun 17, 2015 4:12 pm

-Stii, asta chiar mi se pare amuzant! Ce sperai sa obtii? Sa ma omori? Inseamna efort inutil, pentru ca nu pot fi ucisa, sunt nemuritoare. Stii, cu cat ma uit mai mult la tine, realizez ca tu nu esti elf deloc. Un adevarat elf, ar fi inteles, dar tu... ai o aura intunecata, ca un... trol.


Like the Phoenix I rise from the ashes of life





Jocurile Olimpice  3578530jyph9hpt3b
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32623
Kwan Kwan : 120019
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Jocurile Olimpice  Empty
PostSubject: Re: Jocurile Olimpice    Jocurile Olimpice  Icon_minitimeWed Jun 17, 2015 4:19 pm

Nu iti voi spune ce saperam sa obtin va trebui sa iti dai singura seama de asta. Poate ca sunt sau poate ca nu sunt el sau trol. Depinde de tine ce crezi, mie nu imi pasa. Spuse el, incercand sa o enerveze mai tare. Parca cerandu-si sau chiar cersindu-si o pedeapsa.


Jocurile Olimpice  Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Phoenix Hime
MEMBRU
MEMBRU
Phoenix Hime


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 356
Kwan Kwan : 686
Varsta Varsta : 28
Localizare Localizare : Dreams

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Jocurile Olimpice  Empty
PostSubject: Re: Jocurile Olimpice    Jocurile Olimpice  Icon_minitimeWed Jun 17, 2015 4:24 pm

-Stii, nu ma intereseaza deloc ce sperai sa obtii, dar trebuie sa te felicit. Esti primul care a reusit sa ma enerveze atat de mult, asa ca meriti o pedeapsa pe masura.
M-am uitat la el prin ochii Sanarei si sufletul lui a inceput sa se chinuie, ca si cand ar fi luat foc. Si nu era doar asta, el experimenta suferinta unui suflet scindat, iar eu nu aveam de gand sa renunt la a-i face rau, cel putin, nu inca.


Like the Phoenix I rise from the ashes of life





Jocurile Olimpice  3578530jyph9hpt3b
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32623
Kwan Kwan : 120019
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Jocurile Olimpice  Empty
PostSubject: Re: Jocurile Olimpice    Jocurile Olimpice  Icon_minitimeWed Jun 17, 2015 5:20 pm

Vazand ca nu reusise sa obtina ce vroia si ca nu mai gaseaalta cale incepu sa marturiseasca.
-Vroiam sa te enervez atat de tare incat sa ma pedepsesti gandind ca pentru a ma pedepsi va trebui sa schimbi corpul meu inapoi in trupul meu si al printesei inapoi in trupul ei. Si apoi sa ma pedepsesti.
Asta doream sa obtin.


Jocurile Olimpice  Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Phoenix Hime
MEMBRU
MEMBRU
Phoenix Hime


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 356
Kwan Kwan : 686
Varsta Varsta : 28
Localizare Localizare : Dreams

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Jocurile Olimpice  Empty
PostSubject: Re: Jocurile Olimpice    Jocurile Olimpice  Icon_minitimeWed Jun 17, 2015 5:43 pm

-Dragoste?! Dragoste e atunci cand pui binele altuia mai presus de al tau. Nu ma subestima elfule, stiu mai multe decat spun, gandesc mai mult decat vorbesc si observ mai mult decat poti tu realiza. Ar trebui sa fii fericit ca nu i-am schimbat corpul cu al unui gandac sau al unui vierme. De ce? Asta ma face sa va urasc pe amandoi. As putea la fel de bine sa va distrug pe amandoi, ca sa nu spuneti ca imi lipseste compasiunea.


Like the Phoenix I rise from the ashes of life





Jocurile Olimpice  3578530jyph9hpt3b
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32623
Kwan Kwan : 120019
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Jocurile Olimpice  Empty
PostSubject: Re: Jocurile Olimpice    Jocurile Olimpice  Icon_minitimeWed Jun 17, 2015 5:48 pm

-Tu chiar nu realizezi ca as indura orice suferinta va fi nevoie ca printesa sa se reintoarca in trupul sau.


Jocurile Olimpice  Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Phoenix Hime
MEMBRU
MEMBRU
Phoenix Hime


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 356
Kwan Kwan : 686
Varsta Varsta : 28
Localizare Localizare : Dreams

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Jocurile Olimpice  Empty
PostSubject: Re: Jocurile Olimpice    Jocurile Olimpice  Icon_minitimeWed Jun 17, 2015 5:53 pm

-Tot nu mi-ai raspuns la intrebare. De ce? Ce a facut ea pentru tine de tii atat de mult sa fie bine?


Like the Phoenix I rise from the ashes of life





Jocurile Olimpice  3578530jyph9hpt3b
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32623
Kwan Kwan : 120019
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Jocurile Olimpice  Empty
PostSubject: Re: Jocurile Olimpice    Jocurile Olimpice  Icon_minitimeWed Jun 17, 2015 6:26 pm

-Ea a fost cea care si-a vandut catre mine tipografia astfel facandu-ma director de tipografie pe cand nu aveam slujba. Ea a impartit catre elfii saraci din Fairytopia, bani din averea stransa de fosta regina din taxe abuzive. Am o familie numeroasa si am fost printre beneficiarii acelei legi. Ea amarit alocatiile copiilor din indiferent ca sunt zane sau elfi si le-a adus la acelasi nivel. pe timpul reginei cele rele alocatia era de 80 kwan pentru un copil de zana si 20 kwan pentru unul de elf. Discriminare crasa. Si printesa asta amarit alocatiile aducandu-le laacelasi nivel la 800 kwan atat pentru zane cat si pentru elfi. o data niste troli mi-au incendiat casa si ea m-a primit in palatul ei pana muncitorii mi-au reconstruit casa si desigur reparatiile le-a platit ea.


Jocurile Olimpice  Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Sponsored content





Jocurile Olimpice  Empty
PostSubject: Re: Jocurile Olimpice    Jocurile Olimpice  Icon_minitime

Back to top Go down
 
Jocurile Olimpice
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Planeta Utopia :: Welcome! :: Dimensiunea magica :: Fairytopia :: Limanul Zanelor-
Jump to: