Planeta Utopia
Planeta Utopia
Planeta Utopia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Lasati imaginatia sa va poarte in zbor pe o planeta indepartata, o planeta a fanteziei unde veti intalni personaje de basm, animale mistice si unde totul este posibil
 
HomePortalSearchMemberlistRegisterLog in
Top posting users this month
Bavaria
Ceaiul impreuna cu printesa Sanara.  - Page 3 EmptyCeaiul impreuna cu printesa Sanara.  - Page 3 I_back_catgCeaiul impreuna cu printesa Sanara.  - Page 3 Empty 
Sanara
Ceaiul impreuna cu printesa Sanara.  - Page 3 EmptyCeaiul impreuna cu printesa Sanara.  - Page 3 I_back_catgCeaiul impreuna cu printesa Sanara.  - Page 3 Empty 
Sujata
Ceaiul impreuna cu printesa Sanara.  - Page 3 EmptyCeaiul impreuna cu printesa Sanara.  - Page 3 I_back_catgCeaiul impreuna cu printesa Sanara.  - Page 3 Empty 
Latest topics
» condica de prezenta
Ceaiul impreuna cu printesa Sanara.  - Page 3 Icon_minitimeWed May 15, 2024 10:43 am by Bavaria

» La delfinariu (cu Madalina si Priscilla)
Ceaiul impreuna cu printesa Sanara.  - Page 3 Icon_minitimeTue May 14, 2024 2:26 pm by Bavaria

» Misiuni
Ceaiul impreuna cu printesa Sanara.  - Page 3 Icon_minitimeTue May 14, 2024 2:24 pm by Bavaria

» Schimbare nick
Ceaiul impreuna cu printesa Sanara.  - Page 3 Icon_minitimeSat May 11, 2024 2:18 pm by Sujata

» o excursie in dreamtopia
Ceaiul impreuna cu printesa Sanara.  - Page 3 Icon_minitimeSat May 11, 2024 2:17 pm by Bavaria

» Propuneri
Ceaiul impreuna cu printesa Sanara.  - Page 3 Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:30 pm by Bavaria

» Sujata a fost decazuta din staff
Ceaiul impreuna cu printesa Sanara.  - Page 3 Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:29 pm by Bavaria

» Princess of dreams (continuare)
Ceaiul impreuna cu printesa Sanara.  - Page 3 Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:21 pm by Saphire Helena

» Berbec
Ceaiul impreuna cu printesa Sanara.  - Page 3 Icon_minitimeFri Nov 24, 2023 4:48 pm by Pamella


 

 Ceaiul impreuna cu printesa Sanara.

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3
AuthorMessage
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32628
Kwan Kwan : 120024
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Ceaiul impreuna cu printesa Sanara.  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Ceaiul impreuna cu printesa Sanara.    Ceaiul impreuna cu printesa Sanara.  - Page 3 Icon_minitimeTue Jul 18, 2017 10:00 pm

-Ma bucur ca iti place. Ii spun eu.
-Apropo acum ati dori sa vedeti tablourile magice? Sunt pe asa numitul Coridor Interzis si in afara de mine sora mea si matusile mele nu mai intra nimeni acolo decat la ocazii speciale. Acolo doar matusile mele sunt cele care fac curat. Sunt niste tablouri vrajite. Oricine stie formula magica poate intra sau iesi din ele oricand doreste. Ocazii speciale numim cand vin viziatori importanti Ministri, Priministri, regi sau regine sau cand se reuneste Consiliul Zanelor pentru sedinte importante si trebuie sa mearga catre sala de sedinte.
Atunci matusile mele isi aleg cate un tablou si intra in ele inainte ca vizitatorii sa soseasca si ii impresioneaza in momentul in care misca sau ies din tablouri.


Ceaiul impreuna cu printesa Sanara.  - Page 3 Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
moonsun
MEMBRU
MEMBRU
moonsun


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 364
Kwan Kwan : 638

Ceaiul impreuna cu printesa Sanara.  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Ceaiul impreuna cu printesa Sanara.    Ceaiul impreuna cu printesa Sanara.  - Page 3 Icon_minitimeWed Jul 19, 2017 4:34 pm

- N-ai și un tablou cu răpirea din Serai? Mereu am vrut să o văd pe viu, a zis Wooshin, mai mult sau mai puțin în glumă.


Ceaiul impreuna cu printesa Sanara.  - Page 3 Giphy
Live as if you were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32628
Kwan Kwan : 120024
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Ceaiul impreuna cu printesa Sanara.  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Ceaiul impreuna cu printesa Sanara.    Ceaiul impreuna cu printesa Sanara.  - Page 3 Icon_minitimeWed Jul 19, 2017 6:14 pm

-Ba da si e chiar acolo pe Coridorul Interzis. Si prin vraja va pot trimite pe voi doi in tablou iar tu sa fii rapitorul si sora ta sa fie cea rapita. Sau poate ai vrea ca eu sa fiu cea rapita. Asa nu o voi mai implica pe sora ta. insa te previn ca o data ce vraja te cuprinde si vei fi in tablou, vei vedea din perspectiva personajului si vei vedea peisajul pictat si nu te vei putea misca mai departe decat ce este pictat in tablou. Va fi o lume foarte mica in tablou.


Ceaiul impreuna cu printesa Sanara.  - Page 3 Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
moonsun
MEMBRU
MEMBRU
moonsun


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 364
Kwan Kwan : 638

Ceaiul impreuna cu printesa Sanara.  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Ceaiul impreuna cu printesa Sanara.    Ceaiul impreuna cu printesa Sanara.  - Page 3 Icon_minitimeThu Aug 03, 2017 6:25 pm

- Cine ar vrea să o răpească pe SoJin? Răpitorii ar aduce-o înapoi în 2 minute și mi-ar mai da și bani să o iau înapoi.


Ceaiul impreuna cu printesa Sanara.  - Page 3 Giphy
Live as if you were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32628
Kwan Kwan : 120024
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Ceaiul impreuna cu printesa Sanara.  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Ceaiul impreuna cu printesa Sanara.    Ceaiul impreuna cu printesa Sanara.  - Page 3 Icon_minitimeThu Aug 03, 2017 7:12 pm

-Ma refeream la personajele din tabloul magic.


Ceaiul impreuna cu printesa Sanara.  - Page 3 Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
moonsun
MEMBRU
MEMBRU
moonsun


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 364
Kwan Kwan : 638

Ceaiul impreuna cu printesa Sanara.  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Ceaiul impreuna cu printesa Sanara.    Ceaiul impreuna cu printesa Sanara.  - Page 3 Icon_minitimeSat Aug 19, 2017 5:33 pm

- Știu, era o glumă. Adică, era adevărul spus ca glumă, în fine, a spus el, trecându-și mâna prin păr. Alte tablouri cu mai multă acțiune nu sunt?


Ceaiul impreuna cu printesa Sanara.  - Page 3 Giphy
Live as if you were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32628
Kwan Kwan : 120024
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Ceaiul impreuna cu printesa Sanara.  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Ceaiul impreuna cu printesa Sanara.    Ceaiul impreuna cu printesa Sanara.  - Page 3 Icon_minitimeFri Aug 25, 2017 10:46 pm

-Este unul care infatiseaza o scena de lupta in razboi. Apoi mai este unul in care se lupta 2 gladiatori in arena.


Ceaiul impreuna cu printesa Sanara.  - Page 3 Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
moonsun
MEMBRU
MEMBRU
moonsun


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 364
Kwan Kwan : 638

Ceaiul impreuna cu printesa Sanara.  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Ceaiul impreuna cu printesa Sanara.    Ceaiul impreuna cu printesa Sanara.  - Page 3 Icon_minitimeMon Aug 28, 2017 12:55 am

- Dacă mor în tablou mor și în realitate?


Ceaiul impreuna cu printesa Sanara.  - Page 3 Giphy
Live as if you were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32628
Kwan Kwan : 120024
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Ceaiul impreuna cu printesa Sanara.  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Ceaiul impreuna cu printesa Sanara.    Ceaiul impreuna cu printesa Sanara.  - Page 3 Icon_minitimeMon Aug 28, 2017 8:58 am

-Depinde de vraja folosita care te-a trimis in tablou. Daca e o vraja de magi alba, moartea in tablou inseamna revenirea automata in realitate. Daca e o vraja de magie neagra, ai toate sansele ca in realitate sa revii mort. Si nimic din realitate sa nu mai functioneze sa revii la viata. Si apropo in tablou nu mai beneficiezi de legile de aici adica nemuritorii in tablou devin muritori. Si a fost o data o intamplare in care o vrajitoare a inchis pe cineva intr-un tablou magic miscator si care a murit in tablou, a revenit in reazlitate mort dar nimeni si nimic nii macar apa vie nu l-a mai putut readuce la viata. Asta s-a intamplat acum 300 de ani.


Ceaiul impreuna cu printesa Sanara.  - Page 3 Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Sponsored content





Ceaiul impreuna cu printesa Sanara.  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Ceaiul impreuna cu printesa Sanara.    Ceaiul impreuna cu printesa Sanara.  - Page 3 Icon_minitime

Back to top Go down
 
Ceaiul impreuna cu printesa Sanara.
Back to top 
Page 3 of 3Go to page : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Sanara, printesa Degetica
» Descoperind impreuna
» O printesa in actiune
» Micuta printesa.
» Printesa de weekend

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Planeta Utopia :: Welcome! :: Palatul de cristal :: Palatul de Cristal :: Gradinile luxuriante suspendate-
Jump to: