Planeta Utopia
Planeta Utopia
Planeta Utopia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Lasati imaginatia sa va poarte in zbor pe o planeta indepartata, o planeta a fanteziei unde veti intalni personaje de basm, animale mistice si unde totul este posibil
 
HomePortalSearchMemberlistRegisterLog in
Top posting users this month
Madalina
La templu - Page 3 EmptyLa templu - Page 3 I_back_catgLa templu - Page 3 Empty 
Saphire Helena
La templu - Page 3 EmptyLa templu - Page 3 I_back_catgLa templu - Page 3 Empty 
Sanara
La templu - Page 3 EmptyLa templu - Page 3 I_back_catgLa templu - Page 3 Empty 
Pamella
La templu - Page 3 EmptyLa templu - Page 3 I_back_catgLa templu - Page 3 Empty 
Paula Muscko
La templu - Page 3 EmptyLa templu - Page 3 I_back_catgLa templu - Page 3 Empty 
Sujata
La templu - Page 3 EmptyLa templu - Page 3 I_back_catgLa templu - Page 3 Empty 
Latest topics
» Propuneri
La templu - Page 3 Icon_minitimeToday at 9:30 pm by Madalina

» Sujata a fost decazuta din staff
La templu - Page 3 Icon_minitimeToday at 9:29 pm by Madalina

» La delfinariu (cu Madalina si Priscilla)
La templu - Page 3 Icon_minitimeToday at 9:28 pm by Madalina

» o excursie in dreamtopia
La templu - Page 3 Icon_minitimeToday at 9:25 pm by Madalina

» condica de prezenta
La templu - Page 3 Icon_minitimeToday at 9:23 pm by Pamella

» Princess of dreams (continuare)
La templu - Page 3 Icon_minitimeToday at 9:21 pm by Saphire Helena

» Berbec
La templu - Page 3 Icon_minitimeFri Nov 24, 2023 4:48 pm by Pamella

» Taur
La templu - Page 3 Icon_minitimeFri Nov 24, 2023 4:47 pm by Pamella

» Gemeni
La templu - Page 3 Icon_minitimeFri Nov 24, 2023 4:47 pm by Pamella


 

 La templu

Go down 
3 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AuthorMessage
Sahia Ida
MEMBRU
MEMBRU
Sahia Ida


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 139
Kwan Kwan : 166
Varsta Varsta : 27
Localizare Localizare : Iasi

La templu - Page 3 Empty
PostSubject: Re: La templu   La templu - Page 3 Icon_minitimeSun Feb 07, 2010 9:37 pm

-Da! De la cinci ani, niciun slujitor nu mi-a gatit nimic, am spus eu in timp ce puneam cutitele si furculitele la locul lor, pe servetelul de langa farfurie. Dupa ce mancam, ce facem? am intrebat eu in timp ca inghiteam primul cartof.
Back to top Go down
gummy bear
MEMBRU
MEMBRU
gummy bear


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 865
Kwan Kwan : 1740

La templu - Page 3 Empty
PostSubject: Re: La templu   La templu - Page 3 Icon_minitimeSun Feb 07, 2010 10:00 pm

-Sigur esti zeita? intreb uitandu'ma suspicios la ea.
Back to top Go down
Sahia Ida
MEMBRU
MEMBRU
Sahia Ida


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 139
Kwan Kwan : 166
Varsta Varsta : 27
Localizare Localizare : Iasi

La templu - Page 3 Empty
PostSubject: Re: La templu   La templu - Page 3 Icon_minitimeMon Feb 08, 2010 3:54 pm

-Sa zicem doar ca am 2 tipuri de sange: albastru si rosu. Rosu de la elfi, care urasc sa fie dadacitzi si sunt foarte independenti si practici, si albastru de la zei, dar la mine nu se manifesta la categoria confort. Mai degraba la calitati, spuse Sahia zambind, apoi mai manca cativa cartofi si putina salata. Dar m-am cam saturat sa vorbim despre mine. Tu ce faci? Cu ce te ocupi? Ce iti place sa faci?
Back to top Go down
gummy bear
MEMBRU
MEMBRU
gummy bear


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 865
Kwan Kwan : 1740

La templu - Page 3 Empty
PostSubject: Re: La templu   La templu - Page 3 Icon_minitimeMon Feb 08, 2010 11:59 pm

-Eu? Hmmm...pana acum nu foarte mult timp in urma eram destul de ocupata cu ceva de genul: voi deveni regina vampirilor. Acum sunt destul de ocupata cu statul departe de vampiri, mai ales de regele lor si sa nu uit ca ma preocupa foarte mult copacii si boschetii si bolovanii care ma urmaresc peste tot. Si in momentul de fata sunt pedepsita si trebuie sa stransmit mesaje, sa livrez chestii pentru rege, asta sau sa imi petrec un an intreg alaturi de el. Ultima varianta nu e o optiune convenabila. Ce'mi place....pai sincer nu'mi place nimic, cel putin nu'mi mai place nimic. Mai pictez, desenez din cand in cand dar..... Oricum, sunt pesimista si majoritatea vampirilor ma urasc, poate nu ma urasc chiar dar ma detesta pentru ca i'am dat papucii regelui. Dupa 500 de ani cred totusi ca era nevoie de o mica schimbare. Mai vrei sa stii ceva?
Back to top Go down
Sahia Ida
MEMBRU
MEMBRU
Sahia Ida


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 139
Kwan Kwan : 166
Varsta Varsta : 27
Localizare Localizare : Iasi

La templu - Page 3 Empty
PostSubject: Re: La templu   La templu - Page 3 Icon_minitimeTue Feb 09, 2010 3:46 pm

Sahia facu ochii mari apoi sii concentra asupra farfuriei ei.
-De la iubita la mesager?! Barbatii astia sunt niste porci! Ca si Zeus cu cele 20 de neveste! De aceea nu vreau un iubit, pana nu gasesc persoana perfecta, zise ea inghitind dintr-o suflare ce-i mai ramasesem din mancare, furioasa.

Apoi isi lua farfuria si o spala repede. Vazand ca Misa a terminat de mancam i-o spala si pe a ei, apoi puse inghetata alba de vanilie si cu niste bombonele in castronelul ei transparent, apoi o inghetata rosie de..[ce vrei tu.. Very Happy] cu bombonele negre mici. Le puse pe masa.
-Servestete. Cred ca o sa iti placa. Si m-am gandit si ce-o sa facem dupa ce terminam de mancat: te fac zeita pentru o zi!
Back to top Go down
gummy bear
MEMBRU
MEMBRU
gummy bear


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 865
Kwan Kwan : 1740

La templu - Page 3 Empty
PostSubject: Re: La templu   La templu - Page 3 Icon_minitimeTue Feb 09, 2010 7:32 pm

-Ei bine..... eu am plecat.....din mai multe motive si de curand am fost sa'l vizitez si i'am furat o cheie.... asa am ajuns mesager dar nu va dura prea mult.... Eu zeita, nu prea stiu daca e o idee buna, spun gustand din inghetata.
Back to top Go down
Sahia Ida
MEMBRU
MEMBRU
Sahia Ida


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 139
Kwan Kwan : 166
Varsta Varsta : 27
Localizare Localizare : Iasi

La templu - Page 3 Empty
PostSubject: Re: La templu   La templu - Page 3 Icon_minitimeTue Feb 09, 2010 7:40 pm

-Iti zic eu ca vom reusi. Trebuie sa urmam doar cei 20 de pasi simpli. Hai , mananca mai repede, avem muuuult de lucru!
Back to top Go down
gummy bear
MEMBRU
MEMBRU
gummy bear


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 865
Kwan Kwan : 1740

La templu - Page 3 Empty
PostSubject: Re: La templu   La templu - Page 3 Icon_minitimeTue Feb 09, 2010 8:18 pm

-Daca zici tu....spun neincrezatoare si termin de mancat.
Back to top Go down
Sahia Ida
MEMBRU
MEMBRU
Sahia Ida


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 139
Kwan Kwan : 166
Varsta Varsta : 27
Localizare Localizare : Iasi

La templu - Page 3 Empty
PostSubject: Re: La templu   La templu - Page 3 Icon_minitimeTue Feb 09, 2010 8:27 pm

Ii iau castronelul din fata, il spal si pe acesta, apoi o iau pe Misa si o duc in camera ei.
-Primul pas: baia. Dute sa faci o baie, ca mai apoi sa iti pot face parul si tenul O sa aratzi mai ceva ca o zeita. Sa stai cel putin 1 ora! Sa nu iesi mai repede, spuse Sahia uitanduse la un ceas.

Acesta indica ora 14:00. Mai avea destul timp.

Dupa ce Misa, intra in baie, Sahia se grabi catre apartamentul ei. In dulapul ei mic, erau zeci de creme, farduri, rujuri, balsamuri, etc. Sahia statu cam 30 min. sa aleaga cele potrivite pentru Misa, apoi se intoarse in apartamentul ei si le aseza pe o masa. Puse apoi un scaun langa masa si o astepta sa iasa, tot uitandu-se printre produse, sa nu fi incurcat ceva


OOC: Sa nu ma intelegi gresit la chestia cu baia, ok?
Back to top Go down
gummy bear
MEMBRU
MEMBRU
gummy bear


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 865
Kwan Kwan : 1740

La templu - Page 3 Empty
PostSubject: Re: La templu   La templu - Page 3 Icon_minitimeTue Feb 09, 2010 8:40 pm

Intru in baie mai mult impinsa de zeita, nu prea ma incanta de idee. Sa stau o ora in apa calda mi se parea o pierdere de timp,preferam un dus rapid si rece, chiar daca aveam la dispozitie o eternitate. Totusi nu ma impotrivesc si fac ceea ce vrea ea. Dupa o ora revin in camera.




Off: lol! nu m'as fi gandit.
Back to top Go down
Sahia Ida
MEMBRU
MEMBRU
Sahia Ida


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 139
Kwan Kwan : 166
Varsta Varsta : 27
Localizare Localizare : Iasi

La templu - Page 3 Empty
PostSubject: Re: La templu   La templu - Page 3 Icon_minitimeWed Feb 10, 2010 7:45 pm

-AI iesit cu 10 minute mai repede!! tuna Sahia, luand-o si asezand-o pe scaun.
-Inchide ochii, te dau cu crema, zise ea apoi incepu cu o crema de curatare, una pentru puncte negre [sau prevenirea lor], apoi una hidratanta si una de stralucire. Dupa cele 4 o pudra cu o pudra de culoare rosiatica, dar foarte discreta. Apoi, o dadu cu un creion moale de ochi, alb, apoi cu un fard de pleope alb. Buzele i le dadu cu un ruj roz deschis, apoi cu un balsam pentru stralucire. Veni randul parului: mai intai il dadu cu balsam, il usca bland cu puterea focului, apoi ii taie varfurile, ignorand amenintarile Misei. O puse sa inchida ochii, apoi ii puse niste extensii de par. Cand fu gata de pus, parul ii ajungea pana la inceputul picioarelor [sfarsitul fundului...ca sa intelegeti Razz Razz ]. Apoi il vopsi, dar nu cu vopsea ca aceea din dimensiunea a 3-a. Era o vopsea din plante, care nu deteriora parul si se putea duce cu o potiune simpla. Dupa aceea, o puse pe Misa sa se imbrace cu o rochie alba de zeita
Spoiler:

Apoi ii facu niste bucle mari in par, le dadu cu putin fixativ din planta, ii facu o manichiura frantuzeasca si ii adauga sclipici pe fata si maini. La sfarsit adauga bijuteriile. Cum avea 2 inele-curele in talie de aur, ii puse 2 bratari foarte subtiri dar foarte late din aur pe ambele maini, si niste cercei lugi si finuti in urechi. La sfarsit Sahia ii aduse o oglinda imensa si zambi foarte multumita:
-Iti place???
Back to top Go down
gummy bear
MEMBRU
MEMBRU
gummy bear


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 865
Kwan Kwan : 1740

La templu - Page 3 Empty
PostSubject: Re: La templu   La templu - Page 3 Icon_minitimeWed Feb 10, 2010 7:55 pm

-Nu seman cu mine....spun fixand cu privirea imaginea din oglinda. Sunt alba, stralucesc, am parul mult prea lung ca sa pot sa ma misc dar e o schimbare interesanta. Acum....ce'ar fi sa devii un vampiras dragut? Doar pentru ziua de azi, daca eu arat ca o zeita, cineva trebuie sa'mi ia locul nu?
Back to top Go down
Sahia Ida
MEMBRU
MEMBRU
Sahia Ida


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 139
Kwan Kwan : 166
Varsta Varsta : 27
Localizare Localizare : Iasi

La templu - Page 3 Empty
PostSubject: Re: La templu   La templu - Page 3 Icon_minitimeWed Feb 10, 2010 8:47 pm

-Ok, nu e chiar genul meu, dar nu am ce face. Ai de toate: creme farduri, rujuri etc. in apartamenttul meu, intrand pe o usa de langa canapeaua din a doua camera. Haine si bijuterii stii unde gasesti. Deci, cu ce incepem??

OOC: o sa fie interesaaaant!
Back to top Go down
gummy bear
MEMBRU
MEMBRU
gummy bear


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 865
Kwan Kwan : 1740

La templu - Page 3 Empty
PostSubject: Re: La templu   La templu - Page 3 Icon_minitimeWed Feb 10, 2010 10:21 pm

-Gata?Cu parul .... pai ar trebui cateva modificari, ca zeita banuiesc ca ai puterea de al face inapoi cum e acum, daca nu iti gasesc o potiune sau ceva de genu'.
O asez pe scaun, ii vopsesc niste suvite dupa care ii tund tot cateva suvite. Dupa destula munca si destul fixativ trec la machiaj. Mult negru si multa pudra alba.In final:
Spoiler:
-Acum hainele.
Incep sa caut ceva potrivit. Gasesc ceea ce vreau:
Spoiler:
si pantofii:
Spoiler:
si accesoriile:
Spoiler:
Si cum puteau sa lipseasca unghiile lungi si negre.
-Gata! Acum poti sa te uiti, dar ai grija sa nu faci infarct. Ar fi trebuit mult mai multe accesorii dar e tot ce am gasit. Ce zici?
Back to top Go down
Sahia Ida
MEMBRU
MEMBRU
Sahia Ida


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 139
Kwan Kwan : 166
Varsta Varsta : 27
Localizare Localizare : Iasi

La templu - Page 3 Empty
PostSubject: Re: La templu   La templu - Page 3 Icon_minitimeThu Feb 11, 2010 5:12 pm

Sahia tresari cand se vazu in oglinda si punandu-si mana pe par, il alungi pana la mijlocul spatelui [deci nu la fel de lung ca si cand arata ca o zeita Smile)], il indrepta tot cu puterile ei si isi facu suvite negre si isi inchise blondul parului [ceva in genul lui Avril Lavigne]
-Pfiu, am suferit un soc!! tipa ea. Si daca ieseam afara asa, nu eram singura. Eu chiar am reactionat f. bine. Merge mai bine asa. Hai, sa ne plimbam pe afara si sa ne invatam reciproc cum se comporta si ce fac speciile noastre. Ce zici??
Back to top Go down
gummy bear
MEMBRU
MEMBRU
gummy bear


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 865
Kwan Kwan : 1740

La templu - Page 3 Empty
PostSubject: Re: La templu   La templu - Page 3 Icon_minitimeThu Feb 11, 2010 5:15 pm

-Ok.... stii ca ar fi trebuit sa fii si mai neagra de atat....asa ca se poate si mai rau, spun chicotind usor. Nu cred ca as putea sa ma comport ca tine dar sa incercam.
Back to top Go down
Sahia Ida
MEMBRU
MEMBRU
Sahia Ida


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 139
Kwan Kwan : 166
Varsta Varsta : 27
Localizare Localizare : Iasi

La templu - Page 3 Empty
PostSubject: Re: La templu   La templu - Page 3 Icon_minitimeThu Feb 11, 2010 5:37 pm

Sahia-vampirul iesi impreuna cu Misa-zeita afara din templul-atelier. Incepura sa se plimbe prin padure si zari un iepuras.
-O zeita ajuta toate vietatile. Uite , iepurasul e ranit la picioare, zise ea aplencandu-se la el si vindecandu-i rana dintr-o miscare a mainii. Asa se procedeaza! Intrebari?
Back to top Go down
gummy bear
MEMBRU
MEMBRU
gummy bear


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 865
Kwan Kwan : 1740

La templu - Page 3 Empty
PostSubject: Re: La templu   La templu - Page 3 Icon_minitimeThu Feb 11, 2010 5:41 pm

-Da..... de ce? Iepurele are un sange destul de bun, in lipsa de altceva. Si cum era si ranit puteam sa.... mai bine nu, nu mai termin propozitia stiind deja raspunsul ei.
Back to top Go down
Sahia Ida
MEMBRU
MEMBRU
Sahia Ida


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 139
Kwan Kwan : 166
Varsta Varsta : 27
Localizare Localizare : Iasi

La templu - Page 3 Empty
PostSubject: Re: La templu   La templu - Page 3 Icon_minitimeThu Feb 11, 2010 5:55 pm

Lui Sahia ochii ii se transformara in flacari din ce in ce Misa vorbea mai mult.
-Daca in asta consta sa fii vampir, nu multumesc, zise ea si cu un semn din mana reveni la infatisarea ei de zeita.
Back to top Go down
gummy bear
MEMBRU
MEMBRU
gummy bear


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 865
Kwan Kwan : 1740

La templu - Page 3 Empty
PostSubject: Re: La templu   La templu - Page 3 Icon_minitimeThu Feb 11, 2010 6:15 pm

-Ei bine....nu e chiar asa, noi nu putem sa ajutam creaturile din jur asa ca daca e careva ranit si nu mai are nicio sansa.....asta e. Si ai dreptate multi vampiri sunt sadici si rai si duri si toate alea dar n'au fost asa de la inceput. Ma refer la cei care au fost o data oameni.
Back to top Go down
Sahia Ida
MEMBRU
MEMBRU
Sahia Ida


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 139
Kwan Kwan : 166
Varsta Varsta : 27
Localizare Localizare : Iasi

La templu - Page 3 Empty
PostSubject: Re: La templu   La templu - Page 3 Icon_minitimeThu Feb 11, 2010 8:27 pm

-Hai sa o lasam balta. Nu vreau sa ne certam, zise ea , zambind din nou, apoi facu alt gest cu mana, dupa care Misa redeveni vampir. Cred ca nici uneia dintre noi nu prea ne place in alta piele decat a noastra. Se intuneca, sa ne intoarcem. Ce vrei la cina?? zise ea schimband directia si mergand pe carare.
Back to top Go down
gummy bear
MEMBRU
MEMBRU
gummy bear


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 865
Kwan Kwan : 1740

La templu - Page 3 Empty
PostSubject: Re: La templu   La templu - Page 3 Icon_minitimeThu Feb 11, 2010 8:35 pm

-Ce bine , in sfarsit pot sa privesc locul asta fara sa'mi mai fac griji ca'mi intra soarele in ochi, spun foarte fericita. Vrei sa te intorci asa repede? Hai sa ne mai plimbam macar un pic.
Back to top Go down
Sahia Ida
MEMBRU
MEMBRU
Sahia Ida


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 139
Kwan Kwan : 166
Varsta Varsta : 27
Localizare Localizare : Iasi

La templu - Page 3 Empty
PostSubject: Re: La templu   La templu - Page 3 Icon_minitimeThu Feb 11, 2010 8:49 pm

-Biiiinee, zise ea si schimba directia din nou. De obicei nu ma plimb seara. Ce facem??
Back to top Go down
gummy bear
MEMBRU
MEMBRU
gummy bear


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 865
Kwan Kwan : 1740

La templu - Page 3 Empty
PostSubject: Re: La templu   La templu - Page 3 Icon_minitimeThu Feb 11, 2010 9:05 pm

-Mergem la vanatoare, spun in gluma dar cu o voce diabolica si sar pe creanga unui copac.
Back to top Go down
Sahia Ida
MEMBRU
MEMBRU
Sahia Ida


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 139
Kwan Kwan : 166
Varsta Varsta : 27
Localizare Localizare : Iasi

La templu - Page 3 Empty
PostSubject: Re: La templu   La templu - Page 3 Icon_minitimeThu Feb 11, 2010 9:10 pm

Sahia arata o figura indignata si zise:
-Te astept la templu daca te duci la vanatoare, zise ea. NU privesc maceluri!! cotinua. A inceput sa imi fie somn! Ma duc sa fac un dus, ma imbrac in pijamale si ma pun pe canapea la TV-Utopia cu o cana de ceai cald in mana. Aaaaa ce relaxant. Asa facem?
Back to top Go down
Sponsored content





La templu - Page 3 Empty
PostSubject: Re: La templu   La templu - Page 3 Icon_minitime

Back to top Go down
 
La templu
Back to top 
Page 3 of 4Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Templu sacru al calugarilor elfi din Shangri La

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Planeta Utopia :: Welcome! :: Dimensiunea magica :: Olimp-
Jump to: