Planeta Utopia
Planeta Utopia
Planeta Utopia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Lasati imaginatia sa va poarte in zbor pe o planeta indepartata, o planeta a fanteziei unde veti intalni personaje de basm, animale mistice si unde totul este posibil
 
HomePortalSearchMemberlistRegisterLog in
Top posting users this month
Sanara
ReCreere.... EmptyReCreere.... I_back_catgReCreere.... Empty 
Madalina
ReCreere.... EmptyReCreere.... I_back_catgReCreere.... Empty 
Saphire Helena
ReCreere.... EmptyReCreere.... I_back_catgReCreere.... Empty 
Sujata
ReCreere.... EmptyReCreere.... I_back_catgReCreere.... Empty 
Paula Muscko
ReCreere.... EmptyReCreere.... I_back_catgReCreere.... Empty 
Latest topics
» o excursie in dreamtopia
ReCreere.... Icon_minitimeTue Apr 23, 2024 2:07 am by Sanara

» Princess of dreams (continuare)
ReCreere.... Icon_minitimeTue Apr 23, 2024 1:19 am by Sanara

» Propuneri
ReCreere.... Icon_minitimeTue Apr 23, 2024 1:15 am by Sanara

» La delfinariu (cu Madalina si Priscilla)
ReCreere.... Icon_minitimeTue Apr 23, 2024 1:12 am by Sanara

» condica de prezenta
ReCreere.... Icon_minitimeMon Apr 22, 2024 9:57 pm by Saphire Helena

» Berbec
ReCreere.... Icon_minitimeFri Nov 24, 2023 4:48 pm by Pamella

» Taur
ReCreere.... Icon_minitimeFri Nov 24, 2023 4:47 pm by Pamella

» Gemeni
ReCreere.... Icon_minitimeFri Nov 24, 2023 4:47 pm by Pamella

» Rac
ReCreere.... Icon_minitimeFri Nov 24, 2023 4:46 pm by Pamella


 

 ReCreere....

Go down 
5 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next
AuthorMessage
Sakihana_Ida
MEMBRU
MEMBRU
Sakihana_Ida


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 68
Kwan Kwan : 78
Varsta Varsta : 29
Localizare Localizare : Borsa

ReCreere.... Empty
PostSubject: ReCreere....   ReCreere.... Icon_minitimeTue Feb 02, 2010 10:05 am

Sakihana era satula.Nu mai putea sta printre toate zeitatile alea.Aveau un comportament oribil!
"Nu pot intelege cum mama ii poate suporta!"...se gandise fata...in timp ce se plimba printre florile multicolore.
O briza usoara de vant se juca cu parul ei argintiu,iar mirosul florilor incepuse sa isi faca efectul.
Ochii Sakihanei se transformara.Dintr'un rosu aprins intr-un albastru deschis ca cerul.
Imbracata cu o pereche de pantaloni,largi,negri si o camsa alba.Sakihana se aseza pe camp si inchise ochii.
Auzea murmurul florilor,ciripitul pasarilor,vorbele animalelor,dar mai auzea ceva.Niste pasi,care veneau inspre ea.I se pareau cunoscuti.Dar cine era?
Back to top Go down
Sahia Ida
MEMBRU
MEMBRU
Sahia Ida


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 139
Kwan Kwan : 166
Varsta Varsta : 27
Localizare Localizare : Iasi

ReCreere.... Empty
PostSubject: Re: ReCreere....   ReCreere.... Icon_minitimeTue Feb 02, 2010 10:19 am

Sahia se plimba si ea pe camp. Niciodata nu statea in templu mai mult de 6 ore (obligtorii de somn). Niciodata nu a parasit padurile si campurile pana cand soarele nu apuse. Dar acum era altfel. Se decise sa paraseasca templul pentru cateva luni , pentru a trai printre vietati. Isi alese ca loc pentru adapost campul. Era imbracata neobisnuit pentru ea. ici o rochie lunga, nimic alb si lung, fara bijuteriile de zeitate. Era imbracata:ReCreere.... 85705380.

Ajunse pe camp si vazu pe cineva. Instinctul ei se activa. Inchise ochii si citi gandurile celui din fata. Nu mare ii fu surpriza cand recunoscu gandurile.
-Sakihana!
Back to top Go down
Sakihana_Ida
MEMBRU
MEMBRU
Sakihana_Ida


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 68
Kwan Kwan : 78
Varsta Varsta : 29
Localizare Localizare : Borsa

ReCreere.... Empty
PostSubject: Re: ReCreere....   ReCreere.... Icon_minitimeTue Feb 02, 2010 10:23 am

"O doamne!" isi spune Sakihana atunci cand auzi vocea cunoscuta a Sahiei.
Se intoarse brusc inspre ea.Ochii i se facura un albastru mai inchis.Semn ca era nelistita.
-Ce cauti aici? Nu trebuia sa fii la templu? urla Sakihana catre sora ei.
Se ridica in picioare si cu mainile incrucisate astepta un raspuns.
Back to top Go down
Sahia Ida
MEMBRU
MEMBRU
Sahia Ida


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 139
Kwan Kwan : 166
Varsta Varsta : 27
Localizare Localizare : Iasi

ReCreere.... Empty
PostSubject: Re: ReCreere....   ReCreere.... Icon_minitimeTue Feb 02, 2010 10:30 am

Sahia, auzind vocea sorei sale, fu cuprinsa de cateva scantei sclipitoare. Apoi, inaintand incet catre acesta, cu ochii inchisi ii transmitea prin puterea ei, in gand:
-Si eu ma bucur sa te vad!!
Back to top Go down
Sakihana_Ida
MEMBRU
MEMBRU
Sakihana_Ida


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 68
Kwan Kwan : 78
Varsta Varsta : 29
Localizare Localizare : Borsa

ReCreere.... Empty
PostSubject: Re: ReCreere....   ReCreere.... Icon_minitimeTue Feb 02, 2010 10:33 am

Sakihana primi gandul Sahiei.
-Lasa-o balta! Nu mai folosi telepatia cu mine! Stii bine ca urasc chestia asta! spuse fata,ochii facandu-i-se rosii.
-Parca trebuia sa fii la templu.Ai macar idee ce s-ar intampla daca afla ca ai disparut?
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32619
Kwan Kwan : 120015
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

ReCreere.... Empty
PostSubject: Re: ReCreere....   ReCreere.... Icon_minitimeTue Feb 02, 2010 10:37 am

Zburam prin Vanaheim, unul dintre taramurile zeilor. Ajung pe campul plin de flori unde le vad pe cele doua fete. Zbor in picaj ca sa ating o altitudine de doar cativa metri, deasupra lor. Apoi cand ajung langa ele, stau pe loc in aer.
-Salut, fetelor!


ReCreere.... Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Sahia Ida
MEMBRU
MEMBRU
Sahia Ida


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 139
Kwan Kwan : 166
Varsta Varsta : 27
Localizare Localizare : Iasi

ReCreere.... Empty
PostSubject: Re: ReCreere....   ReCreere.... Icon_minitimeTue Feb 02, 2010 10:41 am

Sahia ii trimise iarasi telepatic Sakihanei :
-Sa te porti frumos!.

Apoi , incepu sa mareasca pasul, cand ajunse langa nou-venita si lang sora ei (eram mai departe.
-Buna! Eu sunt Sahia , zeita din templul Ida din Olimp. Ea e Sakihana, sora mea...si se opri inainte sa termine propozitia. In orice caz , tu cine esti?
Back to top Go down
Sakihana_Ida
MEMBRU
MEMBRU
Sakihana_Ida


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 68
Kwan Kwan : 78
Varsta Varsta : 29
Localizare Localizare : Borsa

ReCreere.... Empty
PostSubject: Re: ReCreere....   ReCreere.... Icon_minitimeTue Feb 02, 2010 10:44 am

-Da tu cine esti? rabufni Sakihana.Ochii ei devenind din ce in ce mai rosii.

"Auzi! eu sunt mai mare ca tine!" isi spuse in gand Sakihana stiind ca sora ei o poate auzi.

Apoi se uita la noua-venita si astepta un raspuns.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32619
Kwan Kwan : 120015
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

ReCreere.... Empty
PostSubject: Re: ReCreere....   ReCreere.... Icon_minitimeTue Feb 02, 2010 10:52 am

Ma numesc Sanara si sunt o zana. Incantata de cunostinta. Am venit aici pentru a ulege niste flori pentru cateva potiuni.


ReCreere.... Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Sahia Ida
MEMBRU
MEMBRU
Sahia Ida


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 139
Kwan Kwan : 166
Varsta Varsta : 27
Localizare Localizare : Iasi

ReCreere.... Empty
PostSubject: Re: ReCreere....   ReCreere.... Icon_minitimeTue Feb 02, 2010 10:58 am

Sahia se uita urat la Sakihana, apoi raspunse cu blandete.
-Eu am parasit templul la cererea tatalui meu. El a zis ca, ca zeita am datoria de a fi una cu poporul meu , de a le invata traditiile si limba , de a invata sa supravietuiesc singura. Ideea e ca trebuie sa stai aici cateva luni. Am ales campul asta pentru ca imi plac si mie la nebunie florile. Vrei sa te ajut sa le culegi?

Apoi, dupa cateva secunde , o multitudine de flori tasnira din pamant spre bratele Sanara, lovind-o usor.

-SCuze, scuze. Inca nu imi controlez foarte bine puterile.

Sahia minti defapt. Vroia sa stearga cat mai repede amintirea purtarii urate a sorei ei de mai inainte.

"alta data nu te mai acopar!"
Back to top Go down
Sakihana_Ida
MEMBRU
MEMBRU
Sakihana_Ida


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 68
Kwan Kwan : 78
Varsta Varsta : 29
Localizare Localizare : Borsa

ReCreere.... Empty
PostSubject: Re: ReCreere....   ReCreere.... Icon_minitimeTue Feb 02, 2010 11:03 am

"Nici nu trebuie" ii raspunse sora ei.

-Daca vrei te pot ajuta si eu. ii spuse Sakihana incercand sa arate ca este mai buna decat sora ei.
-Ma pricep la plante.Spune-mi pentru ce iti trebuie si te ajut cu placere.Potiune de dragoste?Potiune pentru sentimente?Potiune pentru orice.

ii spuse fata zambind,iar ochii facandu-i-se galbeni.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32619
Kwan Kwan : 120015
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

ReCreere.... Empty
PostSubject: Re: ReCreere....   ReCreere.... Icon_minitimeTue Feb 02, 2010 11:19 am

-Mersi, Sahia! Si iti multumesc si tie Sakihana. Am nevoie de plante pentru potiuni caructus. Adica acelea care au efecte ca: transformare sau care iti dau diverse puteri.


ReCreere.... Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Sahia Ida
MEMBRU
MEMBRU
Sahia Ida


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 139
Kwan Kwan : 166
Varsta Varsta : 27
Localizare Localizare : Iasi

ReCreere.... Empty
PostSubject: Re: ReCreere....   ReCreere.... Icon_minitimeTue Feb 02, 2010 11:26 am

Sahia se indeparta de cele doua. Macar cu gandul de a fi mai buna ca ea , Sakihana ajuta pe cineva. Sahia isi lasa rucsacul jos , pe camp si scoase un cort destul de ciudat pe care il asambla in cateva minute. La prima vedere parea un cort din frunze si lemne dar cand intrai parca era o camera intreaga, cu 3 paturi tip hamac, un dulap din lemn si..o baie! cu apa curenta!
-Fetelor, vreti sa va relaxati umpic , dupa atata cules de flori? Ceva de mancare? Un dush? Un somnic? Palavrageala? Discutii despre haine?
Back to top Go down
Sakihana_Ida
MEMBRU
MEMBRU
Sakihana_Ida


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 68
Kwan Kwan : 78
Varsta Varsta : 29
Localizare Localizare : Borsa

ReCreere.... Empty
PostSubject: Re: ReCreere....   ReCreere.... Icon_minitimeTue Feb 02, 2010 11:30 am

Sakihana vorbi cu Sanara despre plante cand Sahia incepu sa ansambleze cortul.

Cand auzi propunerea suorii ei.Sakihana ii raspunse:
-Ai innebunit?Nu ma bag daca vorbim despre haine.Stii bine ca urasc discutiile astea.Sanara,tu ce zici?Ai chef de asa ceva?SAu vrei sa vii cu mine sa iti arat niste plante pentru marirea fortei fizice? Sunt prin apropiere.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32619
Kwan Kwan : 120015
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

ReCreere.... Empty
PostSubject: Re: ReCreere....   ReCreere.... Icon_minitimeTue Feb 02, 2010 11:31 am

-Desigur mi-ar face placere sa ma relaxez un pic. Ceva mancare si apoi putina palavrageala insa nu despre moda si alte prostii. Deja cam stiu eu ce am putea vorbi. De dormit in timpul zilei nici nu poate fi vorba. Poate ca unora le place somnul de pranz da mie nu. Si da dupa putina relaxare cam o ora, sigur ca mi-ar face placere sa imi arati acele plante.


ReCreere.... Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Sahia Ida
MEMBRU
MEMBRU
Sahia Ida


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 139
Kwan Kwan : 166
Varsta Varsta : 27
Localizare Localizare : Iasi

ReCreere.... Empty
PostSubject: Re: ReCreere....   ReCreere.... Icon_minitimeTue Feb 02, 2010 11:46 am

-Ok, intrati! Eu ma duc pana in bucatarie sa aduc cate ceva de mancare, spuse Sahia in timp ce trecu PRIN peretel "dormitorului". Apoi, in cateva minute intorcandu-se cu 2 masutze mici plutitoare. Pe masute erau cam 8 castronase in total: 1 cu chipsuri, 1 cu popcorn, 1 cu jeleuri, 1 cu sticsuri , 1 cu covrigei, 1 cu placintele cu mere , altul cu placintele cu visine, ink unul cu placinte cu iarba (preferatele Sakihanei). Pe cealalta masuta era o farfurie mare cu sandwichuri de toate felurile si 3 pahare goale. In urma Sahiei, tot pe sus era o cutie cu sticle cu tot felul de sucuri si licori.

Sahia puse masutele si cutia jos , langa cele trei scaune.
-Nu prea va stiam preferintele asa ca am adus ce am crezut de cuviinta. Daca mai vreti ceva imi spuneti Very Happy , zise ea invitandu-le sa se aseze.
Back to top Go down
Sakihana_Ida
MEMBRU
MEMBRU
Sakihana_Ida


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 68
Kwan Kwan : 78
Varsta Varsta : 29
Localizare Localizare : Borsa

ReCreere.... Empty
PostSubject: Re: ReCreere....   ReCreere.... Icon_minitimeTue Feb 02, 2010 11:50 am

"Nu-mi vine sa cred!" isi spuse in gand Sakihana,uitand o clipa de puterile surorii ei. "In sfarsit cineva care nu vrea sa ii faca pe plac surorii mele!"
Sakihana intra in cort,un pic nemultumita si se aseza pe un scaun.
-Spune-mi te org ca ai si suc de portocale in toata vila asta. ii spuse Sahiei,cu un ton sarcastic.Apoi ii facu cu ochiul si ii zambi. Ochii ii erau de un galben palid.Era fericita,si un pic hiperactiva.
-Serveste-te! o indemna pe fata cea noua.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32619
Kwan Kwan : 120015
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

ReCreere.... Empty
PostSubject: Re: ReCreere....   ReCreere.... Icon_minitimeTue Feb 02, 2010 12:02 pm

Incep sa ma servesc cu cateva Sandwichuri.
Intotdeauna eu m-am intrebat ceva. Oare cum e posibil ca aici pe Utopia sa nu existe decat un consiliu al zanelor format din cateva zane care nu are un rol prea mare in conducere, ci are doar functie de supraveghere iar in Dimensiunea a 3-a sunt o multime de puteri politice, guverne. Si da uite noi zanele am avut o idee mai buna caci multe guverne inseamna neintelegi si razboaie. Si cred ca voi zeii va simtiti foarte norocosi fiindca mai toti va puteti numi printi si printese si fiindca stapaniti fiecare cate un teritoriu.


ReCreere.... Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Sahia Ida
MEMBRU
MEMBRU
Sahia Ida


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 139
Kwan Kwan : 166
Varsta Varsta : 27
Localizare Localizare : Iasi

ReCreere.... Empty
PostSubject: Re: ReCreere....   ReCreere.... Icon_minitimeTue Feb 02, 2010 12:22 pm

-Noi nu ne consideram printi sau printese. Noi suntem venerati de popor pentru puterea dar si autoritatea noastra, autoritate care li se datoreaza lor. Ideea e ca oamenii au nevoie de niste modele dupa care sa se ghideze. Din mosi stramosi au ales zeii , si traditia continua. Zeii au obligatia de a fi buni si cinsstiti, de a ajuta poporul. Nu sunt o mana de snobi care chinuiesc poporul! Daca un zeu profita de originea lui , titlurile ii sunt luate. Daca faptele comise sunt grave, poate fi decapitat. La zane exista astfel de legi?
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32619
Kwan Kwan : 120015
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

ReCreere.... Empty
PostSubject: Re: ReCreere....   ReCreere.... Icon_minitimeTue Feb 02, 2010 12:29 pm

-La noi sunt anumite legi instituite de Consiliul zanelor care are rol supraveghetor iar daca legile sunt incalcate de catre o zana, este dusa la judecata in taramul Mictlan si i se da o pedeapsa. Daca faptele comise sunt grave, pedeapsa maxima este sa o forteze sa bea o potiune ce ii poate lua puterile dobandite prin nastere si ii sterge amintirile vietii petrecute aici in dimensiunea a 5-a si este trimisa in Dimensiunea a 3-a ca o fata obisnuita.
In majoritate, noi zanele cat si celelalte 8 popoare ne bazam pe conducerea voastra, a zeilor de aceea nu avem nevoie de n guverne cum au oamenii din dimensiunea a 3-a.


ReCreere.... Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Sakihana_Ida
MEMBRU
MEMBRU
Sakihana_Ida


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 68
Kwan Kwan : 78
Varsta Varsta : 29
Localizare Localizare : Borsa

ReCreere.... Empty
PostSubject: Re: ReCreere....   ReCreere.... Icon_minitimeTue Feb 02, 2010 12:44 pm

Sakihana se uita nedumerita la cele doua fete in timp ce lua un jeleu.
-Puteti sa incetati?Nu aveti altceva despre ce sa vorbiti decat despre politica?Mie sincer nu'mi pasa atata timp cat stam cu totii linistiti si fericiti.le spuse fata,dupa care repeta intrebarea:
-Ai pana la urma suc de portocale sau nu?
Back to top Go down
Sahia Ida
MEMBRU
MEMBRU
Sahia Ida


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 139
Kwan Kwan : 166
Varsta Varsta : 27
Localizare Localizare : Iasi

ReCreere.... Empty
PostSubject: Re: ReCreere....   ReCreere.... Icon_minitimeTue Feb 02, 2010 12:55 pm

Pe Sahia tot timpul o fascinau discutii politice, mai ales ca avea un rol f. important in aceasta, ii placea sa schimbe impresii. Dar stiind ca sorei ei nu ii placeau astfel de discutii, deoarece ea s-a nascut cu jumatatea de elf, inceta cu acest subiect.
-Da ,am, zise ea in timp gesicula traiectoria sticlei de suc, care se ridica din cutie in aer, apoi spre paharul Sakihanei. Dopul se dadu la o parte si sucul incepu sa curga in pahar. Apoi , sticla se aseza cuminte la loc, in cutie.
-Multumita?....si daca nu vorbim despre politica , deschide tu un subiect!
Back to top Go down
Sakihana_Ida
MEMBRU
MEMBRU
Sakihana_Ida


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 68
Kwan Kwan : 78
Varsta Varsta : 29
Localizare Localizare : Borsa

ReCreere.... Empty
PostSubject: Re: ReCreere....   ReCreere.... Icon_minitimeTue Feb 02, 2010 12:59 pm

Sakihana bau multumita din sticla,dupa care cu un zambet pe buze spuse,se intoarse spre Sanara:
-Cum e sa fii zana?E fain la voi?Aveti baieti?
Ochii Sakiharei se facura aurii.Era curioasa.
Back to top Go down
Sahia Ida
MEMBRU
MEMBRU
Sahia Ida


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 139
Kwan Kwan : 166
Varsta Varsta : 27
Localizare Localizare : Iasi

ReCreere.... Empty
PostSubject: Re: ReCreere....   ReCreere.... Icon_minitimeTue Feb 02, 2010 1:09 pm

Sahia chicoti, apoi ii arata cu ajutorull telepatiei cateva poze surorii ei:

1. Un baiat imbracat cu o rochie scurta roz si cu niste aripi de3 cm, cazut in cap intr-o curte cu oameni obisnuiti.
2. Un batran in sutien verde si cu fosta scurta zburand cu bastonul in mana.
Back to top Go down
Sakihana_Ida
MEMBRU
MEMBRU
Sakihana_Ida


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 68
Kwan Kwan : 78
Varsta Varsta : 29
Localizare Localizare : Borsa

ReCreere.... Empty
PostSubject: Re: ReCreere....   ReCreere.... Icon_minitimeTue Feb 02, 2010 1:15 pm

Sakihana se ingrozi.Se ridica repede in picioare si varsa sucul pe jos.
-Nici gand! urla ea uitandu-se la sora ei.
Ochii i se facura albi.Era ingrozita de cea ce vedea.
-Te omor intr-o buna zi! ii spuse acesteia,razand.
Intinse mana,iar sucul reveni inapoi in pahar.Apoi puse palma desupra lui,dupa care bau.
-E bun!
Back to top Go down
Sponsored content





ReCreere.... Empty
PostSubject: Re: ReCreere....   ReCreere.... Icon_minitime

Back to top Go down
 
ReCreere....
Back to top 
Page 1 of 3Go to page : 1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Planeta Utopia :: Welcome! :: Dimensiunea magica :: Vanaheim-
Jump to: