Planeta Utopia
Planeta Utopia
Planeta Utopia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Lasati imaginatia sa va poarte in zbor pe o planeta indepartata, o planeta a fanteziei unde veti intalni personaje de basm, animale mistice si unde totul este posibil
 
HomePortalSearchMemberlistRegisterLog in
Top posting users this month
No user
Latest topics
» La delfinariu (cu Madalina si Priscilla)
ReCreere.... - Page 2 Icon_minitimeSun Apr 28, 2024 10:56 am by Sanara

» o excursie in dreamtopia
ReCreere.... - Page 2 Icon_minitimeSun Apr 28, 2024 9:41 am by Sanara

» Propuneri
ReCreere.... - Page 2 Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:30 pm by Madalina

» Sujata a fost decazuta din staff
ReCreere.... - Page 2 Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:29 pm by Madalina

» condica de prezenta
ReCreere.... - Page 2 Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:23 pm by Pamella

» Princess of dreams (continuare)
ReCreere.... - Page 2 Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:21 pm by Saphire Helena

» Berbec
ReCreere.... - Page 2 Icon_minitimeFri Nov 24, 2023 4:48 pm by Pamella

» Taur
ReCreere.... - Page 2 Icon_minitimeFri Nov 24, 2023 4:47 pm by Pamella

» Gemeni
ReCreere.... - Page 2 Icon_minitimeFri Nov 24, 2023 4:47 pm by Pamella


 

 ReCreere....

Go down 
5 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
AuthorMessage
Sahia Ida
MEMBRU
MEMBRU
Sahia Ida


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 139
Kwan Kwan : 166
Varsta Varsta : 27
Localizare Localizare : Iasi

ReCreere.... - Page 2 Empty
PostSubject: Re: ReCreere....   ReCreere.... - Page 2 Icon_minitimeTue Feb 02, 2010 1:35 pm

Sahia incepu si ea sa rada. Dupa acest moment isi dadu seama ca Sanara nu avea de unde sa stie ce se intamplare.
-Ups, am uitat ca tu nu stii. Eu am puterea de a transmite ganduri , imagini la alti oameni si pot si asculta gandurile lor. I-am aratat Sakyhanei niste poze cu niste zani (masc. de la zane e zani?), spuse Sahia transmitandu-i si Sanarei imaginile.

-Deci surioara, vrei sa iti arat si masculinul de la sirene?troli?pitici?
Back to top Go down
Sakihana_Ida
MEMBRU
MEMBRU
Sakihana_Ida


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 68
Kwan Kwan : 78
Varsta Varsta : 29
Localizare Localizare : Borsa

ReCreere.... - Page 2 Empty
PostSubject: Re: ReCreere....   ReCreere.... - Page 2 Icon_minitimeTue Feb 02, 2010 1:38 pm

Sakihana se uita la Sahia,zambind.
-Nu merci!
Intinse usor mana dupa o placinta,dar de fapt vroia sa faca altceva.Gandindu-se doar la placinta,mana dreapta a Sakihanei se misca,iar dintr-o data in cort incepu sa ploua.Satisfacuta,Sakihana lua o imbucatura,dupa care fericita ca pe ea nu o atinge ploaia spuse.
-Eii?Vreti si sampon sa va aduc?
Back to top Go down
Sahia Ida
MEMBRU
MEMBRU
Sahia Ida


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 139
Kwan Kwan : 166
Varsta Varsta : 27
Localizare Localizare : Iasi

ReCreere.... - Page 2 Empty
PostSubject: Re: ReCreere....   ReCreere.... - Page 2 Icon_minitimeTue Feb 02, 2010 1:53 pm

Sahia se intinse si ea dupa un jeleu, dar facu si un semn cu degetul mic.Toata incaperea se usca, la fel si Sahia si Sanara. Apoi, un vant puternic sufla spre sora ei, atat de puternic in cat o lua pe Sakihana pe sus. Dupa ce manca jeleul,:
-Mai vrei o placinta?? zise ea uitandu-se la sora ei care era atarnata aproape de tavan, in aer.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

ReCreere.... - Page 2 Empty
PostSubject: Re: ReCreere....   ReCreere.... - Page 2 Icon_minitimeTue Feb 02, 2010 4:20 pm

-Da, intradevar masculinul de la zane este zani. Si da avem. Insa ce pot spune este ca ei au luat modelul trantorilor de la albine. Nu muncesc nimic, prefera doar rolul de a ajuta la reproductie. Despre zani pot spune doar ca locuisc retrasi intr-un oras al lor in care nu permit intrarea zanelor insa ei ies de acolo si vin doar la baluri ocazie cu care isi cunosc partenerele si se casatoresc. Dar dupa ce isi indeplinesc rolul, le parasesc, lasandu-le lor copiii, astfel absolvindu-si orice raspundere ca niste lasi si se retrag inapoi in orasul lor.
Si in rest, da e foarte frumos. Taramul Fairytopia e un taram minunat cu vegetatie luxurianta.
-Si da, e bine sa fii zana. Cam urasc mersul pe jos si de aceea zbor chiar si pentru cea mai mica deplasare. Si imi plac foart mult si puterile mele.


ReCreere.... - Page 2 Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Sakihana_Ida
MEMBRU
MEMBRU
Sakihana_Ida


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 68
Kwan Kwan : 78
Varsta Varsta : 29
Localizare Localizare : Borsa

ReCreere.... - Page 2 Empty
PostSubject: Re: ReCreere....   ReCreere.... - Page 2 Icon_minitimeWed Feb 03, 2010 8:24 pm

-Urasti sa mergi?Esti culmea! Mersul e cel mai tare lucru din lume! Cum poti sa iti traiesti viata daca nu mergi?
Iar ei sunt niste trantori?Atunci nu merci.Mai bine ma duc la elfi.E mai sigur asa. spuse Sakihana uimita.Ochiul stang i se facuse albastru,iar cel drept portocaliu.Era uimita si totodata nesatisfacuta.Nu'i venea sa creada ca mersul nu era important pentru ceilalti.Pentru ea mersul era ceva sfant!Fara mers nu putea sa vada cate lucruri minunate erau pe Pamant.
Back to top Go down
Sahia Ida
MEMBRU
MEMBRU
Sahia Ida


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 139
Kwan Kwan : 166
Varsta Varsta : 27
Localizare Localizare : Iasi

ReCreere.... - Page 2 Empty
PostSubject: Re: ReCreere....   ReCreere.... - Page 2 Icon_minitimeWed Feb 03, 2010 8:46 pm

Sahia era nervoasa. Orice pata de stralucire pe care o avuse inainte se risipi. Orice zambet micut acum nu mai exista. Orice urma de relaxare disapru. Isi aminti de anii copilariei. Si acel secret urias, nenorocit pe care a trebuit sa il tina atata vreme. Isi aminti exact acea segventa:

,,Sahia nu vroia sa mearga in camp sa se joace cu sora ei. Avea 5 ani, de acum era mare. O convinse pe Sakihana sa mearga singura, apoi isi lua forma de "fantoma" pentru a se plimba mai discreta prin templul tatalui si mamei ei, acolo unde locuia, fara ca acestia sa isi dea seama. Auzind zgoomote din sufragerie, trecu prin perete si se ascunse dupa un dulap. Zaron si Asa venira furiosi in camera si incepura sa discute.
-Sakihana e din ce in ce mai dificila! A insultat onoarea si intelepciunea viitorilor zei! zise Zaron
-M-am saturat sa se comporte asa! E razgaiata si nu tine cont de nimic. Ce putem face? intreba Asa.
-Trebuie sa facem ceva pentru a nu afecta viitorul Sahiei, care este asa o fata linistita si tzine la orice vietate. E inteleapta si cu multe virtuti de mica.
-Cred ca nu avem de ales.
-Da! Nu va afla niciodata ca s-a nascut pentru a fi zeita. Ii vom spune ca rangul nu l-a primit, pentru semnele ei de elf.
-Asa sa fie


Sahia retrai toata clima. Dupa ce isi reveni din visare isi dadu seama ce facu: era un dezastru! Sahia tocmai ii trimise toata scena telepatic sorei sale!!!

OOC: inspiratie, sau ce?
Back to top Go down
Sakihana_Ida
MEMBRU
MEMBRU
Sakihana_Ida


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 68
Kwan Kwan : 78
Varsta Varsta : 29
Localizare Localizare : Borsa

ReCreere.... - Page 2 Empty
PostSubject: Re: ReCreere....   ReCreere.... - Page 2 Icon_minitimeWed Feb 03, 2010 9:02 pm

Sakihana fu revasita.Ochii i se facura gri.Nu mai stia ce sa faca.Era prea socata.Se uita ingrozita la sora ei mai mica.
-Si nu mi-ai spus? o intreba,o lacrima cazandu'i incet pe obraz.
Se ridica dintr'o data,nervoasa.Ochii i se facura rosii. Si iesi afara din cort.Fara sa isi dea seama,o furtuna se isca.O furtuna atat de tare,incat florile abia mai putea sa stea legate de pamant.Si fara sa isi dea seama,oriunde calca Sakihana,totul murea.
Era prea suparata si prea socata ca sa isi mai dea seama de pagubele pe care le provoaca.
"Deci ceea ce imi spusese era adevarat!" se gandi ea in timp ce fugea pe camp spre padurea cea mai indepartata.
Atunci fetei ii reveni amintirea de acum cativa ani.
Avea 15 ani atunci cand parintii ei nu'i luasera apararea atunci cand o zeita o batjocurise.Zeita era devina,dar parintii ei spunea ca nu.Ca Sakihana este devina.Nervoasa,fata fugise in refugiul ei.Singurul loc in care se simtea in siguranta.Doar ea si Akiho stiau de locul acela.Akiho,singurul zeu care ii daduse fetei o sansa.Singurul care o intelegea pe fata pe jumatate elf.Rasa impura,care era o primejdie pentru cei din rangul zeilor.Avea incapatanarea unui elf,priceperea unuia si totodata frumusetea si autoritatea unei zeitati.Dupa ce planse destul incat sa se calmeze,Akiho ii spusese ceva ce nu credea a fi adevarat.
-Esti jumatate elf.De aceea nu te accepta.

Sakihana nu crezuse in acele cuvinte,dar acum,se pare ca totul era adevarat.Doar pentru ca era jumatate elf,nu era acceptata de zei.Nici macar de proprii parinti.Acum isi ura din ce in ce mai mult sora.
Back to top Go down
Sahia Ida
MEMBRU
MEMBRU
Sahia Ida


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 139
Kwan Kwan : 166
Varsta Varsta : 27
Localizare Localizare : Iasi

ReCreere.... - Page 2 Empty
PostSubject: Re: ReCreere....   ReCreere.... - Page 2 Icon_minitimeThu Feb 04, 2010 4:47 pm

Sahia se transforma in fantoma si trecu prin peretele cortului, zburand linistita la cativa metri de pamant. In curand o zari pe Sakihana mergand prin padure. Zbura dupa ea, pastrand distanta intre ele. Nu facea nimic, nu spunea nimic. Dor zbura pe urmele acesteia. Dupa ceva timp ii transmise telepatic:
"Am vrut sa afli asta la momentul potrivit. Mai ai o sansa..."
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

ReCreere.... - Page 2 Empty
PostSubject: Re: ReCreere....   ReCreere.... - Page 2 Icon_minitimeThu Feb 04, 2010 5:13 pm

-Mda, uite ca pot. Prefer sa imi traiesc viata la viteza a 3-a. Si nu cred ca ratez nimic. As rata daca as zbura de cel putin 10 ori mai repede.

OOC: Viteza a 3-a este termenul pe care Sanara il foloseste referindu-se la viteza medie a unui automobil din dimensiunea a 3-a.


ReCreere.... - Page 2 Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Sakihana_Ida
MEMBRU
MEMBRU
Sakihana_Ida


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 68
Kwan Kwan : 78
Varsta Varsta : 29
Localizare Localizare : Borsa

ReCreere.... - Page 2 Empty
PostSubject: Re: ReCreere....   ReCreere.... - Page 2 Icon_minitimeSat Feb 06, 2010 5:42 pm

Sakihana nu vru sa asculte ceea ce sora ei ii spuse.Era prea suparata,asa ca se hotari sa se duca in locul ei secret.Gandindu'se la pamant,se transforma intr'o planta,care intra in pamant si disparu.
Se teleporta.
Back to top Go down
Sahia Ida
MEMBRU
MEMBRU
Sahia Ida


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 139
Kwan Kwan : 166
Varsta Varsta : 27
Localizare Localizare : Iasi

ReCreere.... - Page 2 Empty
PostSubject: Re: ReCreere....   ReCreere.... - Page 2 Icon_minitimeSat Feb 06, 2010 8:55 pm

Sahia intra imediat in mintea Shakihanei si vazu unde se indreapta. Se transforma la loc in om, si cu un pocnit din degete ajunse in locul "secret" al sorei ei.
-Vrei sa iti cunosti ultima posibilitate, intreba ea cu un murmur in loc de glasul ei vioi catre Sakihana, pe care o vazu asezata intr-un colt

OOC: care'i locu' asta secret.
Back to top Go down
Sakihana_Ida
MEMBRU
MEMBRU
Sakihana_Ida


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 68
Kwan Kwan : 78
Varsta Varsta : 29
Localizare Localizare : Borsa

ReCreere.... - Page 2 Empty
PostSubject: Re: ReCreere....   ReCreere.... - Page 2 Icon_minitimeSun Feb 07, 2010 11:32 am

OOC:nu imi puteai citi gandurile....locu secret era singurul pe care nu mi'l puteai gasi....
incheiem aici topicul
Back to top Go down
Hay lin
MEMBRU
MEMBRU
Hay lin


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 23
Kwan Kwan : 37
Varsta Varsta : 26
Localizare Localizare : Iasi

ReCreere.... - Page 2 Empty
PostSubject: Re: ReCreere....   ReCreere.... - Page 2 Icon_minitimeSun Feb 07, 2010 2:13 pm

Deodata se apropie o fata noua cu oghii negrii si a intrat si ea in vorba:
-Eu sunt noua pe aici si as dorii sa imi fac prieteni!!!Spuse ea cu un zambet larg pe fata.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

ReCreere.... - Page 2 Empty
PostSubject: Re: ReCreere....   ReCreere.... - Page 2 Icon_minitimeFri Aug 20, 2010 10:14 pm

-Buna! Eu sunt Sanara!


ReCreere.... - Page 2 Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Vizitator
Guest
Anonymous



ReCreere.... - Page 2 Empty
PostSubject: Re: ReCreere....   ReCreere.... - Page 2 Icon_minitimeTue Sep 25, 2012 2:55 pm

Nu departe de cele doua fete se afla Enrique privindu-le curios de la distanta. Ii placea sa se uite la alte persoane sa vada ce fac.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

ReCreere.... - Page 2 Empty
PostSubject: Re: ReCreere....   ReCreere.... - Page 2 Icon_minitimeWed Sep 26, 2012 9:06 am

-Si eu as fi bucuroasa sa imi fac prieteni noi.


ReCreere.... - Page 2 Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Vizitator
Guest
Anonymous



ReCreere.... - Page 2 Empty
PostSubject: Re: ReCreere....   ReCreere.... - Page 2 Icon_minitimeWed Sep 26, 2012 3:42 pm

Ramane la distanta preferand sa nu se apropie deocamdata.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

ReCreere.... - Page 2 Empty
PostSubject: Re: ReCreere....   ReCreere.... - Page 2 Icon_minitimeFri Sep 28, 2012 9:49 am

Ii fac semn lui Enrique sa se apropie.


ReCreere.... - Page 2 Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Vizitator
Guest
Anonymous



ReCreere.... - Page 2 Empty
PostSubject: Re: ReCreere....   ReCreere.... - Page 2 Icon_minitimeFri Sep 28, 2012 5:28 pm

Se apropie salutand cu o miscare din cap.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

ReCreere.... - Page 2 Empty
PostSubject: Re: ReCreere....   ReCreere.... - Page 2 Icon_minitimeMon Oct 01, 2012 2:18 pm

-Salut! Ii spun eu.


ReCreere.... - Page 2 Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Vizitator
Guest
Anonymous



ReCreere.... - Page 2 Empty
PostSubject: Re: ReCreere....   ReCreere.... - Page 2 Icon_minitimeMon Oct 01, 2012 2:34 pm

Zambi finut trecandu-si o mana prin par, gandindu-se cum sa inceapa o conversatie.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

ReCreere.... - Page 2 Empty
PostSubject: Re: ReCreere....   ReCreere.... - Page 2 Icon_minitimeFri Oct 05, 2012 9:14 am

Il priveam fara sa spun nimic. Vroiam sa il las pe el sa inceapa conversatia.


ReCreere.... - Page 2 Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Vizitator
Guest
Anonymous



ReCreere.... - Page 2 Empty
PostSubject: Re: ReCreere....   ReCreere.... - Page 2 Icon_minitimeFri Oct 05, 2012 2:36 pm

- Si... ce faceati pe aici?
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

ReCreere.... - Page 2 Empty
PostSubject: Re: ReCreere....   ReCreere.... - Page 2 Icon_minitimeWed Oct 10, 2012 10:22 am

Eu am venit doar sa ma recreez aici. Cat despre ea abia m-am intalnit cu ea. Spun eu aratand spre cealalta fata.


ReCreere.... - Page 2 Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Vizitator
Guest
Anonymous



ReCreere.... - Page 2 Empty
PostSubject: Re: ReCreere....   ReCreere.... - Page 2 Icon_minitimeWed Oct 10, 2012 8:44 pm

- Aha, am inteles, spune acesta.
Back to top Go down
Sponsored content





ReCreere.... - Page 2 Empty
PostSubject: Re: ReCreere....   ReCreere.... - Page 2 Icon_minitime

Back to top Go down
 
ReCreere....
Back to top 
Page 2 of 3Go to page : Previous  1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Planeta Utopia :: Welcome! :: Dimensiunea magica :: Vanaheim-
Jump to: