Planeta Utopia
Planeta Utopia
Planeta Utopia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Lasati imaginatia sa va poarte in zbor pe o planeta indepartata, o planeta a fanteziei unde veti intalni personaje de basm, animale mistice si unde totul este posibil
 
HomePortalSearchMemberlistRegisterLog in
Top posting users this month
Madalina
Reciful lui Neptun  EmptyReciful lui Neptun  I_back_catgReciful lui Neptun  Empty 
Sanara
Reciful lui Neptun  EmptyReciful lui Neptun  I_back_catgReciful lui Neptun  Empty 
Saphire Helena
Reciful lui Neptun  EmptyReciful lui Neptun  I_back_catgReciful lui Neptun  Empty 
Pamella
Reciful lui Neptun  EmptyReciful lui Neptun  I_back_catgReciful lui Neptun  Empty 
Sujata
Reciful lui Neptun  EmptyReciful lui Neptun  I_back_catgReciful lui Neptun  Empty 
Paula Muscko
Reciful lui Neptun  EmptyReciful lui Neptun  I_back_catgReciful lui Neptun  Empty 
Latest topics
» La delfinariu (cu Madalina si Priscilla)
Reciful lui Neptun  Icon_minitimeToday at 10:56 am by Sanara

» o excursie in dreamtopia
Reciful lui Neptun  Icon_minitimeToday at 9:41 am by Sanara

» Propuneri
Reciful lui Neptun  Icon_minitimeYesterday at 9:30 pm by Madalina

» Sujata a fost decazuta din staff
Reciful lui Neptun  Icon_minitimeYesterday at 9:29 pm by Madalina

» condica de prezenta
Reciful lui Neptun  Icon_minitimeYesterday at 9:23 pm by Pamella

» Princess of dreams (continuare)
Reciful lui Neptun  Icon_minitimeYesterday at 9:21 pm by Saphire Helena

» Berbec
Reciful lui Neptun  Icon_minitimeFri Nov 24, 2023 4:48 pm by Pamella

» Taur
Reciful lui Neptun  Icon_minitimeFri Nov 24, 2023 4:47 pm by Pamella

» Gemeni
Reciful lui Neptun  Icon_minitimeFri Nov 24, 2023 4:47 pm by Pamella


 

 Reciful lui Neptun

Go down 
Go to page : 1, 2, 3 ... 7 ... 14  Next
AuthorMessage
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Reciful lui Neptun  Empty
PostSubject: Reciful lui Neptun    Reciful lui Neptun  Icon_minitimeWed Aug 15, 2012 4:25 pm

Innotam intr-o zona cu recifi de corali supranumita si Reciful lui Neptun. Neavand ce face si de plictiseala, rup o crenguta dintr-un coral si scrijelesc in mal numele meu: Nery.
In timp ce innotam coada mea se misca cu o viteza destul de mare dar suficient cat totusi sa se vada terminatia caudala. Fiind o nereida, nu ma hraneam doar cu scoici, stridii, pesti mici si fitoplancton. Ci meniul meu varia destul de mult. In afara de aceste lucruri eu ma mai hraneam cu pesti de diverse marimi chiar si cu pesti mari de dimensiunile somnilor. Imi placea mai ales sa fur prada pescarilor in mod miseleste. Si pe langa aceasta imi placea sa mananc alimentele abandonate pe plaja sau scapate de sub observatie cateva clipe.
Insa cu toate acestea desi canecul meu hipnotiza oamenii si anumite fiinte precum elfii, nu imi placea sa ucid decat pesti si mamifere marine.


Reciful lui Neptun  Sa110


Last edited by Sanara on Wed Sep 12, 2012 7:26 pm; edited 3 times in total
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Vizitator
Guest
Anonymous



Reciful lui Neptun  Empty
PostSubject: Re: Reciful lui Neptun    Reciful lui Neptun  Icon_minitimeTue Sep 11, 2012 1:40 pm

Pe mal se plimba o silueta misterioasa cu pasi mari calculati, lasand in urma pete rosii... era sangele care i se scurgea de pe ranile de pe maini si picioare, dar nu parea sa-l deranjeze. Era Hiei dupa o lupta mare cu niste demoni enervanti. Privea undeva in gol cu acei ochii desi duri si de gheata, totusi atragatori.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Reciful lui Neptun  Empty
PostSubject: Re: Reciful lui Neptun    Reciful lui Neptun  Icon_minitimeTue Sep 11, 2012 1:53 pm

Plictisita ma gandesc sa ies in zona de coasta. Asa ca intru printr-o pestera acvatica ce avea iesirea pe sub stancile din zona de coasta. Acea pestera era umpluta doar jumatate cu apa si jumatate cu aer. Ies apoi in zona de coasta. Era noapte si o luna plina superba. Ma asez pe o stanca stavilopod si privesc luna plina incepand sa cant.


Reciful lui Neptun  Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Vizitator
Guest
Anonymous



Reciful lui Neptun  Empty
PostSubject: Re: Reciful lui Neptun    Reciful lui Neptun  Icon_minitimeTue Sep 11, 2012 1:54 pm

Aude vag pe fundal un cantec, oprindu-se ca sa-l asculte. Nu zice nimic, ramane asa cu ochii atintiti spre locul unde oceanul se contopea cu cerul.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Reciful lui Neptun  Empty
PostSubject: Re: Reciful lui Neptun    Reciful lui Neptun  Icon_minitimeTue Sep 11, 2012 2:07 pm

Continui sa cant privind luna. Dupa ce terminam acel cantec incep alt cantec. Insa talentul meu era ca puteam canta cu vocea chiar linia melodica.


Reciful lui Neptun  Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Vizitator
Guest
Anonymous



Reciful lui Neptun  Empty
PostSubject: Re: Reciful lui Neptun    Reciful lui Neptun  Icon_minitimeTue Sep 11, 2012 2:09 pm

Inchide ochii pentru cateva clipe continuand sa asculte fara sa-si dea seama ca cineva se repezea pe la spatele lui.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Reciful lui Neptun  Empty
PostSubject: Re: Reciful lui Neptun    Reciful lui Neptun  Icon_minitimeTue Sep 11, 2012 2:21 pm

Observam ceea ce se petrecea pe mal dar cum nu puteam face ceva fizic fiindca nu puteam iesi din mal, incep un alt cantec de data asta cu o putere hipnotica mai mare sperand ca respectivul criminal sa nu apuce a infaptui crima. In mintea mea era imaginea acelui criminal paralizat cu cutitul in aer in timp ce victima isi adea seama ca cineva l-a salvat.


Reciful lui Neptun  Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Vizitator
Guest
Anonymous



Reciful lui Neptun  Empty
PostSubject: Re: Reciful lui Neptun    Reciful lui Neptun  Icon_minitimeTue Sep 11, 2012 2:22 pm

Insa chiar inainte sa il inhate pe Hiei acesta se roti pe calcaie si ii infipse sabia in piept, lasandu-l sa cada pe jos.
- Sah-mat, sopti apoi plictisit.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Reciful lui Neptun  Empty
PostSubject: Re: Reciful lui Neptun    Reciful lui Neptun  Icon_minitimeTue Sep 11, 2012 2:30 pm

-Pf, si-a dat seama inainte sa il impietresc eu pe criminal. Oftez eu dezamagita.


Reciful lui Neptun  Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Vizitator
Guest
Anonymous



Reciful lui Neptun  Empty
PostSubject: Re: Reciful lui Neptun    Reciful lui Neptun  Icon_minitimeTue Sep 11, 2012 2:49 pm

Loveste cadavrul cu piciorul si acesta se transforma in scrum.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Reciful lui Neptun  Empty
PostSubject: Re: Reciful lui Neptun    Reciful lui Neptun  Icon_minitimeTue Sep 11, 2012 2:55 pm

Raman uimita de cele vazute si de puterile lui impresionante.


Reciful lui Neptun  Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Vizitator
Guest
Anonymous



Reciful lui Neptun  Empty
PostSubject: Re: Reciful lui Neptun    Reciful lui Neptun  Icon_minitimeTue Sep 11, 2012 4:35 pm

Cand isi ridica capul o observa pe sirena. "Grozav" gandi. Cineva il vazuse. Demult nu comisese o astfel de greseala.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Reciful lui Neptun  Empty
PostSubject: Re: Reciful lui Neptun    Reciful lui Neptun  Icon_minitimeWed Sep 12, 2012 9:24 am

-Fii linistit. Nu am sa te parasc la politie. Nici nu as avea cum. Nu pot iesi din apa. In plus am vazut ca a fost autooaparare. Desi totusi incercasem eu sa il vrajesc pe respectivul cu cantecul meu sa il paralizez dar se pare ca era dintr-o specie care nu poate fi afectata de cantecul sirenelor. Spun eu.


Reciful lui Neptun  Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Vizitator
Guest
Anonymous



Reciful lui Neptun  Empty
PostSubject: Re: Reciful lui Neptun    Reciful lui Neptun  Icon_minitimeWed Sep 12, 2012 11:57 am

- Da, era un demon si demonii nu-s afectati de cantecele voastre.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Reciful lui Neptun  Empty
PostSubject: Re: Reciful lui Neptun    Reciful lui Neptun  Icon_minitimeWed Sep 12, 2012 12:04 pm

-Nu am mai hipnotizat pe nimeni de mult timp. Dar ce imi place mie cel mai mult e atunci cand e luna plina sa ies din ocean, sa ma asez pe o stanca si sa cant la luna. Nu am avut public de mult timp. Cantecele pe care le stiu eu vorbesc despre frumusetea naturii, despre o lume care era inainte de a veni marea industrializare cu poluarea ei, despre Noua Atlantida, un taram minunat, locuit de noi sirenele si care e de o frumusete extraordinara.


Reciful lui Neptun  Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Vizitator
Guest
Anonymous



Reciful lui Neptun  Empty
PostSubject: Re: Reciful lui Neptun    Reciful lui Neptun  Icon_minitimeWed Sep 12, 2012 12:13 pm

- Si de ce nu ai mai hipnotizat pe nimeni de mult?
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Reciful lui Neptun  Empty
PostSubject: Re: Reciful lui Neptun    Reciful lui Neptun  Icon_minitimeWed Sep 12, 2012 8:53 pm

-Pai nu prea a mai trecut nimeni prin zona asta de mult timp. De cand cel mai renumit hotel din zona a fost daramat datorita vechimii acum lumea nu prea mai vine prin zonele astea. Prefera alte zone. La fel si pescarii au plecat de pe aici. S-a dus vestea ca prada le dispare in mod misterios. Nu stiu la ce fenomene paranormale s-or gandi ei, erau doar farsele mele.
Inainte era o zona plina cu elfi aici. Turisti si pescari. Acum zona a devenit pustie. Tu esti singura persoana care a venit in zona asta in ultimii 10 ani.


Reciful lui Neptun  Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Vizitator
Guest
Anonymous



Reciful lui Neptun  Empty
PostSubject: Re: Reciful lui Neptun    Reciful lui Neptun  Icon_minitimeWed Sep 12, 2012 8:54 pm

- De asta imi si place zona asta, prefer pustietatea.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Reciful lui Neptun  Empty
PostSubject: Re: Reciful lui Neptun    Reciful lui Neptun  Icon_minitimeWed Sep 12, 2012 9:14 pm

-Eu nu pot zice inca daca imi place sau nu pustietatea. Sunt intre. Dar era locul meu preferat de cand era plaja destul de activa. Oricum e bine ca sunt la mare si ma pot plimba prin mare intre statiuni.


Reciful lui Neptun  Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Vizitator
Guest
Anonymous



Reciful lui Neptun  Empty
PostSubject: Re: Reciful lui Neptun    Reciful lui Neptun  Icon_minitimeWed Sep 12, 2012 9:15 pm

- Mhm, ingana acesta privind-o fara sa mai zica ceva.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Reciful lui Neptun  Empty
PostSubject: Re: Reciful lui Neptun    Reciful lui Neptun  Icon_minitimeThu Sep 13, 2012 12:17 am

-Si tu ai prietena? Il intreb eu.


Reciful lui Neptun  Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Vizitator
Guest
Anonymous



Reciful lui Neptun  Empty
PostSubject: Re: Reciful lui Neptun    Reciful lui Neptun  Icon_minitimeThu Sep 13, 2012 12:20 am

- Nu... ingana clatinand dezaprobator din cap. Cam toate fetele stau departe de mine, le e frica.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Reciful lui Neptun  Empty
PostSubject: Re: Reciful lui Neptun    Reciful lui Neptun  Icon_minitimeThu Sep 13, 2012 12:27 am

-Uite mie nu imi e frica de tine. Am avut atatea pe cap in ultimul timp incat nu are de ce sa imi fie frica de tine. Anul trecut am avut o aventura si am facut fata cu brio la 10 echipaje de pirati si 100 de rechini simultan. Asa ca n-ar avea de ce sa imi fie teama de o singura persoana.
Cum cantecul meu nu te-a afectat nici pe tine indraznesc sa cred ca esti tot demon si ca majoritatea lor te ocupi cu fapte demne de mafioti gen camatarie, recueprator, asasin platit etc.


Reciful lui Neptun  Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Vizitator
Guest
Anonymous



Reciful lui Neptun  Empty
PostSubject: Re: Reciful lui Neptun    Reciful lui Neptun  Icon_minitimeThu Sep 13, 2012 12:29 am

Rade cand o aude.
- Nu, nu fac nimic din toate astea. Pur si simplu ma lupt, asta imi place cel mai mult sa fac.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Reciful lui Neptun  Empty
PostSubject: Re: Reciful lui Neptun    Reciful lui Neptun  Icon_minitimeThu Sep 13, 2012 12:34 am

-Atunci cu atat mai putin. Nu are de ce sa imi fie frica de tine. Esti un baiat chiar dragut as spune. Si e bine de tine ca nu te afecteaza cantecul meu. Am obiceiul de a canta ori decate ori ma apuca plictiseala.


Reciful lui Neptun  Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Sponsored content





Reciful lui Neptun  Empty
PostSubject: Re: Reciful lui Neptun    Reciful lui Neptun  Icon_minitime

Back to top Go down
 
Reciful lui Neptun
Back to top 
Page 1 of 14Go to page : 1, 2, 3 ... 7 ... 14  Next
 Similar topics
-
» O plimbare la zeul Neptun
» Sosirea zeului Neptun

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Planeta Utopia :: Welcome! :: Dimensiunea magica :: Valkarischer Ocean :: Atlantica-
Jump to: