Planeta Utopia
Planeta Utopia
Planeta Utopia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Lasati imaginatia sa va poarte in zbor pe o planeta indepartata, o planeta a fanteziei unde veti intalni personaje de basm, animale mistice si unde totul este posibil
 
HomePortalSearchMemberlistRegisterLog in
Top posting users this month
Bavaria
Rose's dark secrets EmptyRose's dark secrets I_back_catgRose's dark secrets Empty 
Sanara
Rose's dark secrets EmptyRose's dark secrets I_back_catgRose's dark secrets Empty 
Sujata
Rose's dark secrets EmptyRose's dark secrets I_back_catgRose's dark secrets Empty 
Latest topics
» condica de prezenta
Rose's dark secrets Icon_minitimeWed May 15, 2024 10:43 am by Bavaria

» La delfinariu (cu Madalina si Priscilla)
Rose's dark secrets Icon_minitimeTue May 14, 2024 2:26 pm by Bavaria

» Misiuni
Rose's dark secrets Icon_minitimeTue May 14, 2024 2:24 pm by Bavaria

» Schimbare nick
Rose's dark secrets Icon_minitimeSat May 11, 2024 2:18 pm by Sujata

» o excursie in dreamtopia
Rose's dark secrets Icon_minitimeSat May 11, 2024 2:17 pm by Bavaria

» Propuneri
Rose's dark secrets Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:30 pm by Bavaria

» Sujata a fost decazuta din staff
Rose's dark secrets Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:29 pm by Bavaria

» Princess of dreams (continuare)
Rose's dark secrets Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:21 pm by Saphire Helena

» Berbec
Rose's dark secrets Icon_minitimeFri Nov 24, 2023 4:48 pm by Pamella


 

 Rose's dark secrets

Go down 
AuthorMessage
Vizitator
Guest
Anonymous



Rose's dark secrets Empty
PostSubject: Rose's dark secrets   Rose's dark secrets Icon_minitimeMon Sep 10, 2012 6:29 pm

Draga Jurnalule,
Iti scriu tie caci numai tu poti tine secrete toate greselile mele pe care incerc sa le tin departe de Kol, departe de orice cunosc, departe chiar de propriile mele ganduri.
Am cazut in pacat, ca orice fiinta vie am fost supusa greselii si am fost prea slaba ca sa rezist. Atat de slaba de parca as fi un simplu om, nu un vampir pur puternice.
Cum a inceput totul? Cum l-am cunoscut? Cum? Pun aceasta intrebare la care cu siguranta astepti raspunsul.
Locuiam cu Kol intr-un palat si nu trecuse mult de la tradarea Rebekhai, de la plecarea ei misterioasa. Ma plimbam prin gradina palatului avand o rochie pompoana si parul lung.... am vazut o umbra misterioasa in indepartarea si niste ochi rosii ce straluceau in negura noptii. A fost tentant si nu am putut rezista sa vad cine era.
In aparenta era doar un alt vampir inofensiv... un chip de inger ce ascundea defapt chipul celui mai temut demon dintre toti.
A intins mana sidefie dupa mine, parca invitandu-ma la el si a zambind frumos.
Era cel mai mare dusman al oricui, dar chiar si asa ca o copila naiva am mers la el, am acceptat invitatia sarpelui.
Si a tot continuat sa apara in viata mea... si desi stiam ca e dusmanul fratelui meu, nu-l puteam tine departe.
Ma facea rad, ma facea sa ma simt vie, imi atingea chipul bland cu degetele sale lungi si reci, imi tinea companie...imi saruta mana si ma facea sa rosesc. Si de fiecare data cand imi era greu, era acolo.
- Marie... mi-a soptit o data in ureche cand se strecurase in castel... si nu se strecurase numai intr-un amarat de palat, ci si in inima mea care ii apartine cu totul. Si atunci am cedat prima data, atunci am cazut in bratele leului feroce care ma saruta infometat si ma impingea bland spre pat. Si cum sa refuz acele mangaieri tandre, acele soapte suave, acele vorbe iubitoare si acea privire care ma facea sa ma topesc? Si nu am reusit sa opresc mainile care imi explorau tot corpul, buzele inghetate care imi gadilau pielea...
- Klaus... am soptit tragandu-i chipul langa al meu.
- Da... raspunde pe vocea lui moale mangaindu-mi trupul gol.
- Imi promiti ca ma vei iubi mereu?
- Da...
Si ma intreb daca a fost un vis, o halucinatie, un nenorocit de miraj sau daca a fost pur si simplu un joc de al lui. Desi nu era mereu langa mine, stiu ca ma privea mereu din umbra, era mereu acolo.
Back to top Go down
Vizitator
Guest
Anonymous



Rose's dark secrets Empty
PostSubject: Re: Rose's dark secrets   Rose's dark secrets Icon_minitimeMon Sep 24, 2012 4:50 pm

Se uita la mine cu ochii lui rosii sclipind dur, avand o pozitie impunatoare si clatinand dezaprobator.
- Marie... zice el si parca il aud pe Klaus, dar in fata mea e Elijah cu o expresie foarte serioasa.
- Da... reusisem sa ingaim evitand sa-l privesc.
- Relatia ta cu Nicklaus... nu poate continua, spunea el spulberandu-mi fiecare vis, toate planurile mele de viitor... in doar cateva cuvinte putuse sa-mi distruga lumea intreaga.
Si a plecat fara sa dea mai multe explicatii. Si stateam si ma intrebam cu ce am gresit, dar poate ca doar soarta fusese de vina si nu eu. Si plangeam de geaba caci lacrimile nu aveau sa mi-l aduca inapoi, nici pe el, nici pe saruturile lui pline de dragoste, nici de privirea care imi spunea ca n-o sa ma paraseasca niciodata...
Back to top Go down
 
Rose's dark secrets
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Roses
» A dark day
» Call my name and save me from the dark

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Planeta Utopia :: Welcome! :: Arhiva :: Arhiva jurnale personaje-
Jump to: