Planeta Utopia
Planeta Utopia
Planeta Utopia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Lasati imaginatia sa va poarte in zbor pe o planeta indepartata, o planeta a fanteziei unde veti intalni personaje de basm, animale mistice si unde totul este posibil
 
HomePortalSearchMemberlistRegisterLog in
Top posting users this month
No user
Latest topics
» La delfinariu (cu Madalina si Priscilla)
Angels are ready for Christmas! Icon_minitimeSun Apr 28, 2024 10:56 am by Sanara

» o excursie in dreamtopia
Angels are ready for Christmas! Icon_minitimeSun Apr 28, 2024 9:41 am by Sanara

» Propuneri
Angels are ready for Christmas! Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:30 pm by Madalina

» Sujata a fost decazuta din staff
Angels are ready for Christmas! Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:29 pm by Madalina

» condica de prezenta
Angels are ready for Christmas! Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:23 pm by Pamella

» Princess of dreams (continuare)
Angels are ready for Christmas! Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:21 pm by Saphire Helena

» Berbec
Angels are ready for Christmas! Icon_minitimeFri Nov 24, 2023 4:48 pm by Pamella

» Taur
Angels are ready for Christmas! Icon_minitimeFri Nov 24, 2023 4:47 pm by Pamella

» Gemeni
Angels are ready for Christmas! Icon_minitimeFri Nov 24, 2023 4:47 pm by Pamella


 

 Angels are ready for Christmas!

Go down 
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
Vizitator
Guest
Anonymous



Angels are ready for Christmas! Empty
PostSubject: Angels are ready for Christmas!   Angels are ready for Christmas! Icon_minitimeFri Dec 07, 2012 6:29 pm

Pe taramul ingerilor avea loc o restransa reuniune a 4 ingeri, la o masa rotunda, care aveau sa faca niste pregatiri pentru Craciun. Blair tinea in mana o lista alba, extrem de lunga, in timp ce Nathaniel ofta usor.
- Sa vad, se auzi vocea dulce a lui Amy, care lua foaia in mana. Sunt mai multe orfelinate decat anul trecut...ingana apoi.
- Pentru ca s-a dublat numarul lor pe Terra, ciripeste si Miwako, tuguindu-si buzele rozalii.
- Vom avea mult de furca anul asta, spune Nate incrucisandu-si bratele sub piept.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Angels are ready for Christmas! Empty
PostSubject: Re: Angels are ready for Christmas!   Angels are ready for Christmas! Icon_minitimeFri Dec 07, 2012 10:30 pm

-Treceam si eu prin taramul ingerilor. Ii vad la o masa rotunda pe Blair si Nate alaturi de Miwako si un alt inger. Aud discutia lor. Aterizez langa ei.
-Da, intradevar se pare ca anul asta va fi mai mult de munca dar nu va temeti. Va vom ajuta si noi zanele. Acum ca sunt printesa macar stiu ca eu voi comanda ordinea printre zane si eu voi planifica totul. Desigur in colaborare cu voi ingerii dar am nevoie de o mica favoare. Blair sa fie recunoscuta sefa de organizari, de catre ceilalti ingeri. Astfel su si Blair vom fi organizatoarele si vom stabili ordinea si prioritatile. Si impreuna vom reusi sa o scoatem la capat.


Angels are ready for Christmas! Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Vizitator
Guest
Anonymous



Angels are ready for Christmas! Empty
PostSubject: Re: Angels are ready for Christmas!   Angels are ready for Christmas! Icon_minitimeFri Dec 07, 2012 10:42 pm

Amy isi indrepta privirea spre noua aparitie.
- Nu se poate, ne pare rau. Noi ingerii suntem impartiti toti pe grupe de cate 4 si fiecare grupa cu niste sarcini si nu avem voie sa primim ajutoare, astea sunt indatoririle noastre!
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Angels are ready for Christmas! Empty
PostSubject: Re: Angels are ready for Christmas!   Angels are ready for Christmas! Icon_minitimeFri Dec 07, 2012 11:07 pm

-Bine, atunci. Dar sa nu va mirati apoi ca pe la unele orfelinate o sa gasiti ca au trecut deja zanele inaintea voastra si voi a-ti pierdut timpul luandu-le la rand si pe acelea. O sa va para rau apoi daca nu colaborati sa stiti maacar ce orfelinate le avem noi zanele in grija.


Angels are ready for Christmas! Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Vizitator
Guest
Anonymous



Angels are ready for Christmas! Empty
PostSubject: Re: Angels are ready for Christmas!   Angels are ready for Christmas! Icon_minitimeFri Dec 07, 2012 11:08 pm

- Nu conteaza, oricum noi trebuie sa trecem pe acolo fiindca voi nu aveti puterile noastre vindecatoare, spune calm Amy, ochii sai cercetand lista.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Angels are ready for Christmas! Empty
PostSubject: Re: Angels are ready for Christmas!   Angels are ready for Christmas! Icon_minitimeFri Dec 07, 2012 11:16 pm

-Noi nu, dar potiunile noastre da. Dar e adevarat potiunile functioneaza mai greu, la fel ca si medicamentele, pe cand puterile voastre lucreaza instantaneu.


Angels are ready for Christmas! Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Vizitator
Guest
Anonymous



Angels are ready for Christmas! Empty
PostSubject: Re: Angels are ready for Christmas!   Angels are ready for Christmas! Icon_minitimeFri Dec 07, 2012 11:25 pm

- Intocmai, zice scurt, uitandu-se spre Miwako. Plus ca ea are niste puteri pe care niciun alt inger sau alta zana nu le are.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Angels are ready for Christmas! Empty
PostSubject: Re: Angels are ready for Christmas!   Angels are ready for Christmas! Icon_minitimeFri Dec 07, 2012 11:46 pm

-Aha, inteleg. Atunci ma bucur ca ea e asa speciala.


Angels are ready for Christmas! Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Vizitator
Guest
Anonymous



Angels are ready for Christmas! Empty
PostSubject: Re: Angels are ready for Christmas!   Angels are ready for Christmas! Icon_minitimeFri Dec 07, 2012 11:48 pm

- Multumesc, ciripii Miwako vesela.
- Atunci te lasam pe tine sa faci toata treaba, glumi Nathaniel primind un cot de la micuta Blair.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Angels are ready for Christmas! Empty
PostSubject: Re: Angels are ready for Christmas!   Angels are ready for Christmas! Icon_minitimeSat Dec 08, 2012 12:06 am

Eu incep sa chicotesc la gluma lui Nate.


Angels are ready for Christmas! Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Vizitator
Guest
Anonymous



Angels are ready for Christmas! Empty
PostSubject: Re: Angels are ready for Christmas!   Angels are ready for Christmas! Icon_minitimeSat Dec 08, 2012 12:08 am

- Vezi ca esti intre 3 fete, s-ar putea sa te pedepsim, il ameninta jucaus Miwako surazand dulce.
- Chiar asa, chicoti Amy.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Angels are ready for Christmas! Empty
PostSubject: Re: Angels are ready for Christmas!   Angels are ready for Christmas! Icon_minitimeSat Dec 08, 2012 12:11 am

-Corectie, 4. Spun eu chicotind. Apropiindu-ma de Nate.


Angels are ready for Christmas! Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Vizitator
Guest
Anonymous



Angels are ready for Christmas! Empty
PostSubject: Re: Angels are ready for Christmas!   Angels are ready for Christmas! Icon_minitimeSat Dec 08, 2012 12:23 am

- Dar oricum gluma era doar despre Miwako, dar vad ca sunteti un fel de haita, incepu el sa rada.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Angels are ready for Christmas! Empty
PostSubject: Re: Angels are ready for Christmas!   Angels are ready for Christmas! Icon_minitimeSat Dec 08, 2012 12:37 am

Incep sa rad si eu.


Angels are ready for Christmas! Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Vizitator
Guest
Anonymous



Angels are ready for Christmas! Empty
PostSubject: Re: Angels are ready for Christmas!   Angels are ready for Christmas! Icon_minitimeSat Dec 08, 2012 12:38 am

- Hai taci, il certa Blair. Avem lucruri importante de stabilit si tu te protestesti...
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Angels are ready for Christmas! Empty
PostSubject: Re: Angels are ready for Christmas!   Angels are ready for Christmas! Icon_minitimeSat Dec 08, 2012 12:59 am

-Asta imi aminteste ca si eu am lucruri importante de facut acum de sarbatori. In calitate de printesa a zanelor trebuie sa fac multe vizite oficiale pe Terra, acum cu ocazia sarbatorilor de iarna si sa intampin o multime de copii si sa stau sa le ascult dorintele si poeziile. Sa vizitez mall-uri unde sa vad ce dorinte vor copii de la Mos Craciun sa stiu ce sa ii transmit mosului. Trebuie sa fac lista cu copii cuminti si copii obraznici. Trebuie sa fac curatenie in atelierul mosului, trebuie sa organizez spiridusii, trebuie sa o fac pe primarita, in satul lui Mos Craciun. Am o groaza de treburi. Acum de pe 1 pana pe 25 decembrie o sa fiu ocupata de nu o sa imi mai vad capul de treburi.


Angels are ready for Christmas! Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Vizitator
Guest
Anonymous



Angels are ready for Christmas! Empty
PostSubject: Re: Angels are ready for Christmas!   Angels are ready for Christmas! Icon_minitimeSat Dec 08, 2012 1:06 am

- Atunci noi nu te retinem, spune Blair simplu, luand din nou foaia si ducandu-si degetele reci la tampla. Nici nu stiu cum incepem si cum ne repartizam toate locurile astea, isi rotii ea ochii.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Angels are ready for Christmas! Empty
PostSubject: Re: Angels are ready for Christmas!   Angels are ready for Christmas! Icon_minitimeSat Dec 08, 2012 8:29 am

-Eu acum in programul care mi l-am facut am o ora libera si de fapt venidem pe Taramul ingerilor sa te mai vad pe tine, ce mai faci. Dar daca si tu esti ocupata, eh asta e. Ii spun eu lui Blair.


Angels are ready for Christmas! Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Vizitator
Guest
Anonymous



Angels are ready for Christmas! Empty
PostSubject: Re: Angels are ready for Christmas!   Angels are ready for Christmas! Icon_minitimeSat Dec 08, 2012 12:16 pm

- Poti sa stai aici cu noi, poate vii cu ceva idei. Daca doresti, spune ea zambind.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Angels are ready for Christmas! Empty
PostSubject: Re: Angels are ready for Christmas!   Angels are ready for Christmas! Icon_minitimeSat Dec 08, 2012 2:21 pm

-Desigur. Deci ideea e ca am putea pastra organizatia de cate 4 ingeri pe grup si fiecare grupa de ingeri sa viziteze cate mai multe orfelinate, bine stabilite. Sa zicem ca avem 100 grupe de ingeri. Fiecare grupa va avea un sector atribuit si va vizita toate orfelinatele din sectorul respectiv.
De exemplu pentru grupa intai sectorul ar fi orasele de pe coasta de est a SUA: New york, Nw Jersey, Delaware, New Haven, Conecticut, etc. Pentru grupa 2, orasele de pe coasta de vest a SUA: Wahington, San Diego, Los Angeles, etc. Grupa 3,4 si 5 va vizita orfelinatele din restul oraselor din statele de coasta. Grupa 6 va avea statele de marime mica din SUA cum ar fi Ohio, Virginia si West Virginia si altele. Grupele 7,8,9 si 10 vor avea statele de marime mijlocie cum ar fi Arkansas, Missisipi, Arizona, New Mexic, etc. Grupele 10-20 vor avea restul statelor mari ale SUA cum ar fi Texas, Montana, Florida, etc.
Si astfel doar 20 grupe de ingeri rezolvam cu SUA. In Mexic, trimitem doar 5 grupe de ingeri. Una va avea Mexicul de Nord, De la granita cu SUA pana la Monterry, alta va avea Mexicul de mijloc: De la Monterry pana la Guadalajara alta Mexicul de centru-Sud de la Guadalajara pana la Ciudad de Mexico alta Mexicul de Sud de la Ciudad de Mexico pana la Guatemala. Clelalte 2 grupe una va avea Guatemala si Honduras iar cealalta Nicaragua, Costa Rica si Panama.
Asta e doar un exemplu de planifificare. Daca sunteti multumiti, continui cu planificarea. Apropo o intrebare. Cate grupew de ingeri sunteti? Credeti ca putem strange 100 de grupe?


Angels are ready for Christmas! Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Vizitator
Guest
Anonymous



Angels are ready for Christmas! Empty
PostSubject: Re: Angels are ready for Christmas!   Angels are ready for Christmas! Icon_minitimeSat Dec 08, 2012 3:33 pm

- Sunt mult mai mult de 100 de grupe si nu avem voie sa ne alegem noi orasele asa cum dorim, totul e bine stabilit deja, fiecare are anumite locuri in care sa mearga, noi putem doar sa stabilim traseul si cine unde sa duce. Plecam 2 cate 2, explica Amy.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Angels are ready for Christmas! Empty
PostSubject: Re: Angels are ready for Christmas!   Angels are ready for Christmas! Icon_minitimeSat Dec 08, 2012 5:00 pm

-Aha. Pai atunci aratati-mi harta cu orasele unde trebuie sa mergeti si va fac eu un traseu rapid.


Angels are ready for Christmas! Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Vizitator
Guest
Anonymous



Angels are ready for Christmas! Empty
PostSubject: Re: Angels are ready for Christmas!   Angels are ready for Christmas! Icon_minitimeSat Dec 08, 2012 11:26 pm

- Ok...Nate? se uita bruneta intrebator la el.
Acesta aproba scotand o harta cu orasele din buzunar.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Angels are ready for Christmas! Empty
PostSubject: Re: Angels are ready for Christmas!   Angels are ready for Christmas! Icon_minitimeSat Dec 08, 2012 11:34 pm

Asteptam ca harta sa fie pusa pe masa.


Angels are ready for Christmas! Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Vizitator
Guest
Anonymous



Angels are ready for Christmas! Empty
PostSubject: Re: Angels are ready for Christmas!   Angels are ready for Christmas! Icon_minitimeSat Dec 08, 2012 11:35 pm

O despaturi si o puse pe masa.
Back to top Go down
Sponsored content





Angels are ready for Christmas! Empty
PostSubject: Re: Angels are ready for Christmas!   Angels are ready for Christmas! Icon_minitime

Back to top Go down
 
Angels are ready for Christmas!
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Miss Angels
» Angels who take our minds
» Big stories for little angels
» Lost Angels City
» people start fighting, angels are crying

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Planeta Utopia :: Welcome! :: Ținutul tinereții vesnice :: Gradina Eden :: Cus-
Jump to: