Planeta Utopia
Planeta Utopia
Planeta Utopia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Lasati imaginatia sa va poarte in zbor pe o planeta indepartata, o planeta a fanteziei unde veti intalni personaje de basm, animale mistice si unde totul este posibil
 
HomePortalSearchMemberlistRegisterLog in
Top posting users this month
Madalina
Dansand cu dragonii EmptyDansand cu dragonii I_back_catgDansand cu dragonii Empty 
Latest topics
» condica de prezenta
Dansand cu dragonii Icon_minitimeToday at 12:47 pm by Madalina

» Misiuni
Dansand cu dragonii Icon_minitimeTue May 07, 2024 4:06 pm by Madalina

» o excursie in dreamtopia
Dansand cu dragonii Icon_minitimeTue May 07, 2024 4:05 pm by Madalina

» La delfinariu (cu Madalina si Priscilla)
Dansand cu dragonii Icon_minitimeTue May 07, 2024 4:03 pm by Madalina

» Propuneri
Dansand cu dragonii Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:30 pm by Madalina

» Sujata a fost decazuta din staff
Dansand cu dragonii Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:29 pm by Madalina

» Princess of dreams (continuare)
Dansand cu dragonii Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:21 pm by Saphire Helena

» Berbec
Dansand cu dragonii Icon_minitimeFri Nov 24, 2023 4:48 pm by Pamella

» Taur
Dansand cu dragonii Icon_minitimeFri Nov 24, 2023 4:47 pm by Pamella


 

 Dansand cu dragonii

Go down 
2 posters
Go to page : 1, 2, 3, 4, 5  Next
AuthorMessage
Phoenix Hime
MEMBRU
MEMBRU
Phoenix Hime


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 356
Kwan Kwan : 686
Varsta Varsta : 28
Localizare Localizare : Dreams

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Dansand cu dragonii Empty
PostSubject: Dansand cu dragonii   Dansand cu dragonii Icon_minitimeFri Apr 10, 2015 9:08 pm

Eram inconjurata de dinozauri si dragoni. Cu dinozaurii nu prea ma puteam intelege pentru ca nu puteau vorbi, dar cu dragonii era alta treaba. Ma ascundeam printre ierburi si copaci cat mai incarcati. Nu voiam sa intalnesc un T-Rex, pentru ca nu voiam sa-l fac sa alerge pana moare de foame. Dragonii nu se aveau nici ei bine cu confratii lor mai putin evoluati, asa ca pastrau distanta unii de altii. Dragonii locuiau in munti, in cele mai adanci pesteri, sau chiar in vai. Voiam sa ii cercetez de aproape si sa le aflu povestile.


Like the Phoenix I rise from the ashes of life





Dansand cu dragonii 3578530jyph9hpt3b
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Dansand cu dragonii Empty
PostSubject: Re: Dansand cu dragonii   Dansand cu dragonii Icon_minitimeMon Apr 13, 2015 10:27 pm

Metushem:

Zburam deasupra crestelor muntilor si aterizez la un moment dat pe un sfinx de piatra. Vad o fata care incerca sa se aprope de dragoni dar in acelasi timp din spate un T-Rex viclean incerca sa isi intinda gatul sa atace miseleste pe la spate, fara a se msica si fara a face zgomot. Cand ob serv aceasta, eu nu vroiam sa ucid acel dinozaur dar sa ii dau o lectie. Suflu un val de foc care o rata intentionat pe fata la catva centrimetri de capul ei, ducandu-se ca un proiectil spre dinozaur care isi feri gatul enorm si apoi o lua la sanatoasa.


Dansand cu dragonii Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Phoenix Hime
MEMBRU
MEMBRU
Phoenix Hime


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 356
Kwan Kwan : 686
Varsta Varsta : 28
Localizare Localizare : Dreams

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Dansand cu dragonii Empty
PostSubject: Re: Dansand cu dragonii   Dansand cu dragonii Icon_minitimeTue Apr 14, 2015 12:46 pm

Cu cat ma apropiam mai mult de teritoriul dragonilor, am renuntat sa ma ascund. Dragonii nu ar fi indraznit sa ma atace. Stiam insa ca un T-Rex se luase dupa mine. Tiranozaur: soparla tiran, carnivor pradator si nesatios, care teroriza toate animalele. Era ca un leu din jungla, ca un crocodil de Nil sau ca un varan din Insula Komodo a muritorilor. Acesta era inalt de 6 metri, lung de 14 metri si greu de 5 tone. Avea o viteza de 7-30 kilometri pe ora si mai si sarea ca un cangur. Se pare ca acum vana singur, pentru ca de obicei, ataca in haite, pe dinozaurii giganti erbivori.
As fi putut sa scap foarte usor de T-Rex, dar pe deasupra capului mi-a trecut o bila de foc, care il sperie pe acesta. L-am cautat cu privirea pe dragonul care o aruncase. Il compatimeam pe micut, intrucat eram deja pe teritoriul altui dragon, matur, care nu suporta prezenta altora de felul sau. Acesta iesi din pestera sa si o lua pe urmele micutului. Ma simteam de parca as fi privit o vanatoare.


Like the Phoenix I rise from the ashes of life





Dansand cu dragonii 3578530jyph9hpt3b
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Dansand cu dragonii Empty
PostSubject: Re: Dansand cu dragonii   Dansand cu dragonii Icon_minitimeTue Apr 14, 2015 4:47 pm

Patrunsesem si eu pe teritoriul altui dragon pe care il trezisem si acesta iesi furios findca i-am incalcat teritoriul. Era mai mare decat mine. Incep sa ma lupt cu el. Iar lupta noastra dura ore intregi. De la bilele de foc, trecem la a ne fauri 2 sabii de piatra, si facem un meci de scrima pe viata si pe moarte. Piatra, find destul de capabila sa raneasca daca era aplicata lovitura cu forta, adica doar de catre un alt dragon. In cazul in care sabia ar fi fost manuita de un om, forta era prea infima sa poata rani pielea dragonilor. Iar faptul ca puteam folosi unelte, era o dovada de inteligenta a dragonilor.


Dansand cu dragonii Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Phoenix Hime
MEMBRU
MEMBRU
Phoenix Hime


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 356
Kwan Kwan : 686
Varsta Varsta : 28
Localizare Localizare : Dreams

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Dansand cu dragonii Empty
PostSubject: Re: Dansand cu dragonii   Dansand cu dragonii Icon_minitimeTue Apr 14, 2015 8:40 pm

Dragonul matur doar se juca cu puiutul acela, dar micutul chiar credea ca il ia in serios Pentru varsta lui, parea mai degraba un dragon tinut in colivie, un pisoias, in timp ce uriasul era calm, calculat, o adevarata arma. Dar dragonul matur se plictisea si rabdarea lui avea o limita, insa micul necugetat nici nu se gandea sa fuga de acolo. Maturul se pregatea sa-i dea lovitura de gratie.


Like the Phoenix I rise from the ashes of life





Dansand cu dragonii 3578530jyph9hpt3b
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Dansand cu dragonii Empty
PostSubject: Re: Dansand cu dragonii   Dansand cu dragonii Icon_minitimeTue Apr 14, 2015 9:28 pm

Intradevar, marimea dintre noi era un dezavantaj. Nu eram egali. Asa ca ma zgariase cu acea Sabie, in zona umarului stang. insa cum nu vroiam sa renunt a lupta ceea ce era o gresaa din partea mea, avand diferenta dintre noi, pe care mi-o asum, continuam lupta corp la corp, lupta care dovedea forta noastra. Dupa ce ne duelam corp la corp si eu sunt ranit destul de grav in lupta, capatand cateva fracturi si cateva rani deschise, reusesc sa il dobor, pe urias, nu prin forta, ci printr-un noroc chior, care din cauza greutatii masive, nu se putea ridica prea usor. Trecuse intai 10 secnde, 1 minut, apoi 5 minute si el, tot nu se putea ridica. In sfarsit recunoscuse ca ultima runda o castigasem eu. Insa prima fusese egala iar meciul de scrima il castigase el. Asa ca el luase decizia ca batalia noastra se inchease din 3 runde la egal.


Dansand cu dragonii Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Phoenix Hime
MEMBRU
MEMBRU
Phoenix Hime


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 356
Kwan Kwan : 686
Varsta Varsta : 28
Localizare Localizare : Dreams

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Dansand cu dragonii Empty
PostSubject: Re: Dansand cu dragonii   Dansand cu dragonii Icon_minitimeTue Apr 14, 2015 9:41 pm

Maturul era un adevarat domn si declarase remiza, desi pierduse intentionat. Macar micutul se bucura. Desi consideram asta o prostie din partea lui, mai ales ca nu toti dragonii erau asa intelegatori, iar cand avea sa se mai lupte vreodata s-ar fi putut sa nu aiba acelasi ''noroc chior'' si sa fie ucis. Gigantul se duse in pestera lui, iar eu m-am apropiat de pui. Am scos sabia Phoenix si i-am pus lama pe ranile lui, care se inchisera instantaneu. Am luat-o spre pestera uriasului, fara sa-mi mai bat capul cu puiul. Era decizia lui ce facea cu viata lui, pe care eu nu o vedeam prea lunga, plus ca mi se parea de o prostie incurabila daca isi punea viata in joc cu atata usurinta. Nu reprezenta niciun interes pentru mine, in schimb celalalt dragon ma intriga, de aceea am luat-o incet pe urmele lui.


Like the Phoenix I rise from the ashes of life





Dansand cu dragonii 3578530jyph9hpt3b
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Dansand cu dragonii Empty
PostSubject: Re: Dansand cu dragonii   Dansand cu dragonii Icon_minitimeTue Apr 14, 2015 10:16 pm

Merg si eu dupa fata care ma salvase, vrand sa ii multumesc ca ma vindecase.


Dansand cu dragonii Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Phoenix Hime
MEMBRU
MEMBRU
Phoenix Hime


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 356
Kwan Kwan : 686
Varsta Varsta : 28
Localizare Localizare : Dreams

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Dansand cu dragonii Empty
PostSubject: Re: Dansand cu dragonii   Dansand cu dragonii Icon_minitimeWed Apr 15, 2015 11:41 am

Puiul se tinea de mine ca un scaiete. Daca tot ma urmarea, poate mai invata si el ceva din calatoria asta. Eu am continuat sa merg in tacere.


Like the Phoenix I rise from the ashes of life





Dansand cu dragonii 3578530jyph9hpt3b
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Dansand cu dragonii Empty
PostSubject: Re: Dansand cu dragonii   Dansand cu dragonii Icon_minitimeWed Apr 15, 2015 9:13 pm

-Buna! Iti multmesc frumos ca m-ai salvat. Cum te numesti? Eu sunt Metushem. Ii spun eu, fetei.


Dansand cu dragonii Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Phoenix Hime
MEMBRU
MEMBRU
Phoenix Hime


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 356
Kwan Kwan : 686
Varsta Varsta : 28
Localizare Localizare : Dreams

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Dansand cu dragonii Empty
PostSubject: Re: Dansand cu dragonii   Dansand cu dragonii Icon_minitimeWed Apr 15, 2015 9:28 pm

-Eu sunt Yozora.
Ne-am apropiat de gura pesterii. Ca sa nu il iau pe nepregatite, am inceput sa fredonez o melodie si sa merg prin tunel. Dragonilor le placea muzica, iar multi dintre ei chiar cantau la spectacole. Le placeau mai mult melodiile calme.


Like the Phoenix I rise from the ashes of life





Dansand cu dragonii 3578530jyph9hpt3b
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Dansand cu dragonii Empty
PostSubject: Re: Dansand cu dragonii   Dansand cu dragonii Icon_minitimeFri Apr 17, 2015 9:41 am

-E chiar frumoasa melodia. Imi place foarte mult. Spun eu. Imi aplec capul pe langa ea, in mod bland, parca vrand sa ma las mangaiat pe bot.


Dansand cu dragonii Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Phoenix Hime
MEMBRU
MEMBRU
Phoenix Hime


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 356
Kwan Kwan : 686
Varsta Varsta : 28
Localizare Localizare : Dreams

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Dansand cu dragonii Empty
PostSubject: Re: Dansand cu dragonii   Dansand cu dragonii Icon_minitimeFri Apr 17, 2015 1:35 pm

-Daca tii neaparat sa vii, bine! ii spun si il mangai pe bot. Stii macar cu ce dragon te-ai luptat? Nu? Ei bine, a fost Marele Dragon Alb. Este legendar chiar si in randul dragonilor legendari. Atrage atentia orinde ar zbura. Cand se lupta, serios, este un bun tactician si are o armura impenetrabila. Prefera locurile mai reci. Stii, vreau sa vizitez mai multi dragoni, si multi dintre ei o sa ma urmeze, deci o sa avem ceva companie pe drum.


Like the Phoenix I rise from the ashes of life





Dansand cu dragonii 3578530jyph9hpt3b
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Dansand cu dragonii Empty
PostSubject: Re: Dansand cu dragonii   Dansand cu dragonii Icon_minitimeFri Apr 17, 2015 3:10 pm

-Un vrajitor care nu a descoperit probabil marele Dragon alb, dar care l-a cunoscut pe tatal meu, Maretul Dragon Negru, Spunea ca tatal meu era cel mai puternic dintre dragoni. Se spune ca marele Dragon Alb e la fel de rar precum balen ele albe iar Marele Dragon Negru, e si mai rar. Eu sunt fiul Marelui Dragon Negru si a unei Dragonite din specia Tintat maghiar. Numele se spune ca i-a fost atribuit de un vrajitor maghiar care a ajuns prin dimensiunea asta si a descoperit respectiva specie de dragoni.
Am preluat aspectul mamei, dar dimensiunile, puterea si personalitatea tatalui meu.


Dansand cu dragonii Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Phoenix Hime
MEMBRU
MEMBRU
Phoenix Hime


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 356
Kwan Kwan : 686
Varsta Varsta : 28
Localizare Localizare : Dreams

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Dansand cu dragonii Empty
PostSubject: Re: Dansand cu dragonii   Dansand cu dragonii Icon_minitimeFri Apr 17, 2015 3:36 pm

-Pustiule, nu te amagi singur! Ai multe de invatat despre neamul tau. Sunt dragoni mult mai puternici decat tatal tau, dar care nu au fost recunoscuti inca pentru ca lor nu le place lupta. Lupta doar cand vor sa protejeze ceva sau pe cineva. Oricum, l-am cunoscut pe tatal tau. Probabil nu l-ai cunoscut atat de bine pe cat crezi, pentru ca pentru mine, el era crud, nemilos, mereu dornic sa inceapa o lupta. De asemenea, cand avea necazuri sau iesea ranit dintr-o lupta, nu accepta ajutorul nimanui, nici macar al mamei tale; isi purta mandru cicatricile si raspundea mereu provocarilor, iar asta i-a adus in cele din urma moartea. Cand spui ca ai preluat personalitatea tatalui tau, ai face bine sa iei si ceva blandete si intelegere de la mama ta, altfel nu vei ajunge nicaieri.


Like the Phoenix I rise from the ashes of life





Dansand cu dragonii 3578530jyph9hpt3b
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Dansand cu dragonii Empty
PostSubject: Re: Dansand cu dragonii   Dansand cu dragonii Icon_minitimeSat Apr 18, 2015 3:10 pm

-Multumesc de sfat. Si totusi o curiozitate. Am auzit zvonuri despre tatal meu insa nu stiu daca sunt adevarate. Se spune ca o data a mancat o armata intreaga de cavaleri, 10 000 de cavaleri intr-o singura zi. Poate ca o fi mancat cativa soldati dar numarul poate parea exagerat. Nu cred ca un dragon poate manca cate 10 000 de persoane intr-o singura zi. Insa 100, cred ca ar putea. Poate a fost mai multi dragoni daca au disparut 10 000 de persoane intr-o zi din aceeasi zona, de pe acelasi camp de lupta.


Dansand cu dragonii Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Phoenix Hime
MEMBRU
MEMBRU
Phoenix Hime


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 356
Kwan Kwan : 686
Varsta Varsta : 28
Localizare Localizare : Dreams

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Dansand cu dragonii Empty
PostSubject: Re: Dansand cu dragonii   Dansand cu dragonii Icon_minitimeSat Apr 18, 2015 3:37 pm

-E adevarat ca era o armat intreaga de cavaleri, dar cand l-au vazut pe tatal tau dormind, au dat bir cu fugitii si pentru ca le era rusine sa se intoarca in tara lor, si-au dat jos armurile si s-au dus unde au vazut cu ochii, multi dintre ei, devenind fermieri. Cand ceilalti dragoni au vazut partile din armuri, au inceput sa rada, spunandu-si ca tatalui tau ii placea mancarea desfacuta.
-Intr-adevar! rase marele Dragon Alb, venind spre mine. Asta a ramas ca un fel de gluma intre noi.


Like the Phoenix I rise from the ashes of life





Dansand cu dragonii 3578530jyph9hpt3b
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Dansand cu dragonii Empty
PostSubject: Re: Dansand cu dragonii   Dansand cu dragonii Icon_minitimeSat Apr 18, 2015 4:30 pm

-Cat de prosti pot fi unii cavaleri. Sa se sperie de un dragon care doarme. Probabil nici nu i-ar fi simtit daca incercau sa treaca mai departe.


Dansand cu dragonii Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Phoenix Hime
MEMBRU
MEMBRU
Phoenix Hime


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 356
Kwan Kwan : 686
Varsta Varsta : 28
Localizare Localizare : Dreams

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Dansand cu dragonii Empty
PostSubject: Re: Dansand cu dragonii   Dansand cu dragonii Icon_minitimeSat Apr 18, 2015 5:09 pm

-Pustiule, tocmai pentru ca tineau la viata lor au facut bine ca au fugit! ii spuse Dragonul Alb. Dupa cum ti-a spus si doamna, tatal tau era crud si pe multi cavaleri fugiti pe care i-a dibuit i-a ucis pur si simplu, doar de dragul de a ucide si le-a imprastiat cadavrele pe casele din regatul carora ei faceau parte, apoi l-a distrus cu flacarile lui. A trebuit oprit, altfel ar fi ucis pe oricine ii iesea in cale. A ranit-o mortal chiar si pe mama ta. Era un fel de nebunie in ura lui. Doamna chiar a vrut sa-i ofere o noua sansa.
-Da. Am incercat chiar eu sa vorbesc cu el, dar nu a vrut sa ma asculte, asa ca l-am ucis.
M-am uitat in ochii lui Metushem, sa-i vad reactia, cand afla ca eu i-am ucis tatal.


Like the Phoenix I rise from the ashes of life





Dansand cu dragonii 3578530jyph9hpt3b
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Dansand cu dragonii Empty
PostSubject: Re: Dansand cu dragonii   Dansand cu dragonii Icon_minitimeSat Apr 18, 2015 9:35 pm

-Deci tu mi-ai ucis tatal. Imi venea sa o inghit intreaga insa constiinta ma oprea sa o fac. Un al 2-lea lucru care ma facea sa nu o inghit era ca nu eram foarte apropiat de tatal meu. Dupa cateva minute de gandire, dai dovada ca am atitudine de intelegere. Intelesesem ca ea facuse un lucru bun ucigand un dragon foarte violent dar n-o puteam ierta ca ma lasase singur pe lume. Char daca nu eram prea apropiat de tatal meu. Dar era singura ruda pe care o avusesem la momentul acela. Scot fum pe nari apoi ii intorc spatele.


Dansand cu dragonii Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Phoenix Hime
MEMBRU
MEMBRU
Phoenix Hime


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 356
Kwan Kwan : 686
Varsta Varsta : 28
Localizare Localizare : Dreams

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Dansand cu dragonii Empty
PostSubject: Re: Dansand cu dragonii   Dansand cu dragonii Icon_minitimeSat Apr 18, 2015 10:00 pm

-Nu am nevoie de iertarea ta, pustiule! Te-ar fi facut un ucigas de oameni, la fel ca el! Plus, ca niciodata nu ai fost singur pe lume! Cine crezi ca a avut grija de tine din umbra? Ai fi fost de mult cenusa, daca nu te ajutam eu. Ar trebui sa-mi fii recunoscator!
Purtarea lui ma infuria, dar nu pot spune ca nu ma asteptam. Dragonul alb veni mai aprape de mine si-mi sopti:
-E prea tanar ca sa inteleaga! Ai facut tot ce-ai putut pentru el!
-Dar se pare ca nu destul!
L-am mangaiat pe Dragonul Alb si am inceput sa-i cant. O melodie pe care i-am cantat-o de multe ori si puiului Metushem.

Dansand cu dragonii 1ad69dab12cb306fc4cd65472e188bcc
Am iesit afara din pestera si Dragonul Alb ma urma.
-Unde vrei sa te duc, doamna mea?
-In munti, acasa la oamenii care au mai supravietuit atacului Dragonului Negru. Am intalnit acolo niste prieteni pe care mi-as dori sa-i revad.
Dragonul ma duse in zbor, pana aproape de casele lor. Ne-am oprit pe o stanca si am privit o vreme in liniste.
Dansand cu dragonii E75485e382c53cab17b9577bc48409b3


Like the Phoenix I rise from the ashes of life





Dansand cu dragonii 3578530jyph9hpt3b
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Dansand cu dragonii Empty
PostSubject: Re: Dansand cu dragonii   Dansand cu dragonii Icon_minitimeSat Apr 18, 2015 10:10 pm

Eu eram convins ca ce spunea ea nu era adevarat. Ea sa ma ajute in mbra? Nu puteam concepe asa ceva. Ce stiam eu e ca dupa moartea tatalui meu, ma gasise Sanara, si ea era cea care avusese grija de mine. Doar pe Sanara o recunosteam ca o prietena foarte buna.


Dansand cu dragonii Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Phoenix Hime
MEMBRU
MEMBRU
Phoenix Hime


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 356
Kwan Kwan : 686
Varsta Varsta : 28
Localizare Localizare : Dreams

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Dansand cu dragonii Empty
PostSubject: Re: Dansand cu dragonii   Dansand cu dragonii Icon_minitimeSat Apr 18, 2015 10:29 pm

M-am dus in acel oras si imediat am fost intampinata de o multime de copiii si de pui de dragon. Convietuiau impreuna de cand ii salvasem. Erau atat de fericiti cand ma vazura alaturi de Dragonul Alb.
Dansand cu dragonii 2fc1ea21df51e4f3c3f640e4a92092c0
Dansand cu dragonii 6fa79d05176d6385b4b2c27eb472e26d
Dansand cu dragonii 7deb242a4d9dbd20dbbd0c44f782b27c


Like the Phoenix I rise from the ashes of life





Dansand cu dragonii 3578530jyph9hpt3b
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Dansand cu dragonii Empty
PostSubject: Re: Dansand cu dragonii   Dansand cu dragonii Icon_minitimeSun Apr 19, 2015 9:15 pm

Pana la urma ma tinusem de curiozitate dupa ea si observ acel oras unde erau copii si pui de dragon.


Dansand cu dragonii Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Phoenix Hime
MEMBRU
MEMBRU
Phoenix Hime


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 356
Kwan Kwan : 686
Varsta Varsta : 28
Localizare Localizare : Dreams

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Dansand cu dragonii Empty
PostSubject: Re: Dansand cu dragonii   Dansand cu dragonii Icon_minitimeSun Apr 19, 2015 9:31 pm

Inaintea mea iesira mai multe zane si vanatori. Erau creaturi simple care traiau in armonie cu oamenii. Prima care imi ura bun venit a fost zana Sylvia.
-Da' stii cum sa-ti faci intrarile, doamna mea!
-Eh, nu voiam sa fac atata taraboi...
-Nu-i nimic! S-ar fi aflat ca esti in oras si oamenii te-ar fi invinuit ca nu voiai sa-i vezi! completa nimfa Lorelei.
-Eh, nu ma deranjeaza. Ce mai e nou?
-Yozoraaaaaaaaaa! tipa cineva. Cum indraznesti sa nu vii de atata timp? Ai idee de cand te astept?
Cea care ma strigase era Artemis, zeita lunii, a vanatorii si a castitatii. Nu parea prea furioasa, dimpotriva, avea un zambet larg pe fata, ceea ce-mi spunea ca nu am sfeclit-o.


Dansand cu dragonii 99fbab39b35a56d11bc809050f6d8d69 Sylvia
Dansand cu dragonii A73e6b9de7cca18a928506597be8aac8 Lorelei
Dansand cu dragonii Cf3a63ef743225e3afc916c8b777dbf4 Artemis


Like the Phoenix I rise from the ashes of life





Dansand cu dragonii 3578530jyph9hpt3b
Back to top Go down
Sponsored content





Dansand cu dragonii Empty
PostSubject: Re: Dansand cu dragonii   Dansand cu dragonii Icon_minitime

Back to top Go down
 
Dansand cu dragonii
Back to top 
Page 1 of 5Go to page : 1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Dragonii
» Dansand k-pop

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Planeta Utopia :: Welcome! :: Sălbatica terestra :: Salbaticia terestra :: Dinotopia-
Jump to: