Planeta Utopia
Planeta Utopia
Planeta Utopia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Lasati imaginatia sa va poarte in zbor pe o planeta indepartata, o planeta a fanteziei unde veti intalni personaje de basm, animale mistice si unde totul este posibil
 
HomePortalSearchMemberlistRegisterLog in
Top posting users this month
Bavaria
Dansand cu dragonii - Page 3 EmptyDansand cu dragonii - Page 3 I_back_catgDansand cu dragonii - Page 3 Empty 
Sanara
Dansand cu dragonii - Page 3 EmptyDansand cu dragonii - Page 3 I_back_catgDansand cu dragonii - Page 3 Empty 
Sujata
Dansand cu dragonii - Page 3 EmptyDansand cu dragonii - Page 3 I_back_catgDansand cu dragonii - Page 3 Empty 
Latest topics
» condica de prezenta
Dansand cu dragonii - Page 3 Icon_minitimeWed May 15, 2024 10:43 am by Bavaria

» La delfinariu (cu Madalina si Priscilla)
Dansand cu dragonii - Page 3 Icon_minitimeTue May 14, 2024 2:26 pm by Bavaria

» Misiuni
Dansand cu dragonii - Page 3 Icon_minitimeTue May 14, 2024 2:24 pm by Bavaria

» Schimbare nick
Dansand cu dragonii - Page 3 Icon_minitimeSat May 11, 2024 2:18 pm by Sujata

» o excursie in dreamtopia
Dansand cu dragonii - Page 3 Icon_minitimeSat May 11, 2024 2:17 pm by Bavaria

» Propuneri
Dansand cu dragonii - Page 3 Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:30 pm by Bavaria

» Sujata a fost decazuta din staff
Dansand cu dragonii - Page 3 Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:29 pm by Bavaria

» Princess of dreams (continuare)
Dansand cu dragonii - Page 3 Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:21 pm by Saphire Helena

» Berbec
Dansand cu dragonii - Page 3 Icon_minitimeFri Nov 24, 2023 4:48 pm by Pamella


 

 Dansand cu dragonii

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AuthorMessage
Phoenix Hime
MEMBRU
MEMBRU
Phoenix Hime


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 356
Kwan Kwan : 686
Varsta Varsta : 28
Localizare Localizare : Dreams

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Dansand cu dragonii - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Dansand cu dragonii   Dansand cu dragonii - Page 3 Icon_minitimeWed Apr 29, 2015 9:50 pm

-Pentru ultima proba, am facut o mica modificare! i-am anuntat eu. Eu nu voi participa pentru ca ar fi nedrept fata de ceilalti participanti si dragonii lor daca as alege un anumit dragon, asa ca, in schimb, voi oferi o sansa tuturor. Eu in forma dragon impotriva voastra, a tuturor. Cine reuseste sa ma atinga va castiga.


Like the Phoenix I rise from the ashes of life





Dansand cu dragonii - Page 3 3578530jyph9hpt3b
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32628
Kwan Kwan : 120024
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Dansand cu dragonii - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Dansand cu dragonii   Dansand cu dragonii - Page 3 Icon_minitimeWed May 06, 2015 2:29 am

-Asta e cea mai buna alegere. Chiar ma astetam la asa ceva. Va fi placerea mea sa fim adversari. Ii spun eu.


Dansand cu dragonii - Page 3 Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Phoenix Hime
MEMBRU
MEMBRU
Phoenix Hime


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 356
Kwan Kwan : 686
Varsta Varsta : 28
Localizare Localizare : Dreams

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Dansand cu dragonii - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Dansand cu dragonii   Dansand cu dragonii - Page 3 Icon_minitimeWed May 06, 2015 11:58 am

Nu ii consideram adversari, intrucat niciunul nu avea forta si inteligenta necesare unei lupte reale. Oricum, aveam planurile mele pentru intrecerea asta.
-Pregatiti-va! le-am strigat. Start!
M-am transformat in dragon si mi-am luat zborul.


Like the Phoenix I rise from the ashes of life





Dansand cu dragonii - Page 3 3578530jyph9hpt3b
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32628
Kwan Kwan : 120024
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Dansand cu dragonii - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Dansand cu dragonii   Dansand cu dragonii - Page 3 Icon_minitimeWed May 06, 2015 5:16 pm

Mi-am luat si eu zborul impreuna cu ceilalti dragoni. O intrecere in zbor era ceva pe placul meu.


Dansand cu dragonii - Page 3 Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Phoenix Hime
MEMBRU
MEMBRU
Phoenix Hime


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 356
Kwan Kwan : 686
Varsta Varsta : 28
Localizare Localizare : Dreams

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Dansand cu dragonii - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Dansand cu dragonii   Dansand cu dragonii - Page 3 Icon_minitimeWed May 06, 2015 5:25 pm

Multi dintre dragoni, nu reusira sa tina pasul cu mine, mai ales ca marimea nu-mi impiedica cu nimic agilitatea. Am disparut undeva in nori, provocand adevarate fulgere si trasnete si impiedicand alt rand de dragoni sa ma urmeze, doar dragonii de furtuna si de fulgere ma urmarira, ceilalti fiind undeva mai jos, mai spre pamant. M-am lansat, apoi, ca un proiectil spre pamant si toti dragonii fusesera imprastiati care incotro.


Like the Phoenix I rise from the ashes of life





Dansand cu dragonii - Page 3 3578530jyph9hpt3b
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32628
Kwan Kwan : 120024
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Dansand cu dragonii - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Dansand cu dragonii   Dansand cu dragonii - Page 3 Icon_minitimeWed May 06, 2015 6:35 pm

-Cum nu eram dragon de furtuna sau de fulger, coborasem altitudinea foarte mult insa urmaream traseul competitiei luptand cu ceilalti dragoni. Ea credea ca ne scosease din joc insa nu era chiar asa,. Se iscase 2 coloane de dragoni. Dragonii de frtuna care concurau intre ei laaltitudine mai mare si dragonii ceilalti care concurau intre ei si impotrivacelor de mai sus, la altitudine mai mica. Nu eram chair in frunte dar eram cam pe la mijlocul stolului de jos.


Dansand cu dragonii - Page 3 Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Phoenix Hime
MEMBRU
MEMBRU
Phoenix Hime


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 356
Kwan Kwan : 686
Varsta Varsta : 28
Localizare Localizare : Dreams

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Dansand cu dragonii - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Dansand cu dragonii   Dansand cu dragonii - Page 3 Icon_minitimeWed May 06, 2015 9:46 pm

Dragonii voiau sa ma incercuiasca din toate partile. M-am oprit pe o stanca si m-am inconjurat cu o aura atat de rece, incat semana cu niste limbi de foc. Atat de rece, incat ardea.
Dansand cu dragonii - Page 3 011263a94baabe7f1eebd521ea331ad5


Like the Phoenix I rise from the ashes of life





Dansand cu dragonii - Page 3 3578530jyph9hpt3b
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32628
Kwan Kwan : 120024
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Dansand cu dragonii - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Dansand cu dragonii   Dansand cu dragonii - Page 3 Icon_minitimeWed May 06, 2015 9:57 pm

O iau inainte si ajung si eu langa ragonita. Nu ma intrebam daca e corect sau nu ce face ea, dar vazand ca dragonii erau preiocupati mai mult sa o tina pe ea in loc decat sa continuie cursa, eu aleg sa continui cursa pana la sosire asa ca o iau inainte.


Dansand cu dragonii - Page 3 Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Phoenix Hime
MEMBRU
MEMBRU
Phoenix Hime


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 356
Kwan Kwan : 686
Varsta Varsta : 28
Localizare Localizare : Dreams

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Dansand cu dragonii - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Dansand cu dragonii   Dansand cu dragonii - Page 3 Icon_minitimeThu May 07, 2015 1:41 pm

Il vazusem pe puiul de dragon negru care inainta spre o tinta stiuta doar de el. Crezusem ca renuntase, caci intrecerea consta tocmai in oprirea mea, nu era nicio sosire de care sa tina cont. Poate ca uitase ceea ce i se cerea, asta dovedind cat de atent fusese el pe parcursul prezentarii probei. Pustiul era prea incapatanat si facea cum il ducea capul, iar intr-o lupta adevarata asta ar fi costat vietile camarazilor sai sau chiar a lui. Ceilalti dragoni se straduiau sa lucreze in echipa si sa se ajute intre ei, iar gestul lor era impresionant. M-am prefacut atunci ca nu sunt atenta si las garda jos si i-am lasat pe toti sa castige, mai putin pe dragonul negru care inca zbura spre tinta lui inexistenta.


Like the Phoenix I rise from the ashes of life





Dansand cu dragonii - Page 3 3578530jyph9hpt3b
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32628
Kwan Kwan : 120024
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Dansand cu dragonii - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Dansand cu dragonii   Dansand cu dragonii - Page 3 Icon_minitimeThu May 07, 2015 1:51 pm

Apoi cand imi dau seama de gresala pe care o facusem ma intorsesem langa ceialti dragoni.


Dansand cu dragonii - Page 3 Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Phoenix Hime
MEMBRU
MEMBRU
Phoenix Hime


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 356
Kwan Kwan : 686
Varsta Varsta : 28
Localizare Localizare : Dreams

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Dansand cu dragonii - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Dansand cu dragonii   Dansand cu dragonii - Page 3 Icon_minitimeThu May 07, 2015 2:02 pm

Degeaba se intorsese dragonul negru, toti ceilalti erau castigatori pentru ca de la bun inceput voisem sa-i vad lucrand impreuna, cei care isi dadusera seama de acest lucru erau intelepti, cei care nu stiusera, dar au vrut sa-i ajute pe altii sunt cei care meritau sa aiba prieteni.
-Declar oficial ca toti sunteti castigatori, mai putin dragonul negru! Desigur, in urma antrenamentului de care ve-ti beneficia, doar o parte dintre voi va reusi sa il urmeze. Oricum, pe moment, bucurati-va de victorie! Se va da un ospat in cinstea voastra!


Like the Phoenix I rise from the ashes of life





Dansand cu dragonii - Page 3 3578530jyph9hpt3b
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32628
Kwan Kwan : 120024
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Dansand cu dragonii - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Dansand cu dragonii   Dansand cu dragonii - Page 3 Icon_minitimeThu May 07, 2015 2:20 pm

Stiam ca pierdusem. Dar vor mai fi altadata alte concursuri la care as putea participa. Gandeam eu.


Dansand cu dragonii - Page 3 Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Phoenix Hime
MEMBRU
MEMBRU
Phoenix Hime


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 356
Kwan Kwan : 686
Varsta Varsta : 28
Localizare Localizare : Dreams

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Dansand cu dragonii - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Dansand cu dragonii   Dansand cu dragonii - Page 3 Icon_minitimeThu May 07, 2015 2:34 pm

Dragonii erau in culmea fericirii si se indreptara spre piata centrala. Acolo, fiecare dragon primi cate o bijuterie faurita din suflarea dragonilor, care avea proprietati magice stiute doar de Dragonul Suprem. Toti erau incantati.
Dansand cu dragonii - Page 3 1224646ee472ac1a4a5ba704c303a9a0


Like the Phoenix I rise from the ashes of life





Dansand cu dragonii - Page 3 3578530jyph9hpt3b
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32628
Kwan Kwan : 120024
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Dansand cu dragonii - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Dansand cu dragonii   Dansand cu dragonii - Page 3 Icon_minitimeThu May 07, 2015 3:03 pm

Eu stiam ca din moment ce iesisem din cursa dintr-o gresala a mea, si pierdusem cursa nuam dreptul la asa ceva. Insa totusi venisem in Piata Centrala sa vad premierea si sa vad daca va mai fi vreun eveniment, vreo festivitate.


Dansand cu dragonii - Page 3 Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Phoenix Hime
MEMBRU
MEMBRU
Phoenix Hime


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 356
Kwan Kwan : 686
Varsta Varsta : 28
Localizare Localizare : Dreams

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Dansand cu dragonii - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Dansand cu dragonii   Dansand cu dragonii - Page 3 Icon_minitimeThu May 07, 2015 8:27 pm

La sarbatorirea victoriei venira niste dragoni mai speciali ca sa ii distreze pe ceilalti. Unul dintre ei era dragonul jeleu. I se spune asa deoarece cand iese din ou este ca un jeleu roz, iar pe masura ce creste isi schimba culoarea in verde, galben, apoi portocaliu. De asemenea, avea abilitatea de a crea balonase sau diverse forme asemanatoare jeleului. Era sufletul petrecerii.
Venise si dragonul fluorescent. Acesta avea pielea de un albastru electrizant si o coroana aurie stralucitoare pe cap. Cu acest dragon, oamenii salveaza energie, plus ca lumineaza frumos in noptile lungi de iarna.
Desigur, nu venisera doar dragoni obisnuiti, venisera si cativa dintre dragonii antici. In fruntea lor venea Guardangel, protectorul cerurilor, urmat de Rebird, idolul cenusei, Gorgoneia, sora pietrei si Piercing, regele scorpionilor.


Like the Phoenix I rise from the ashes of life





Dansand cu dragonii - Page 3 3578530jyph9hpt3b
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32628
Kwan Kwan : 120024
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Dansand cu dragonii - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Dansand cu dragonii   Dansand cu dragonii - Page 3 Icon_minitimeFri May 08, 2015 2:16 pm

Ii priveam pe toti acesti dragoni care mie mi se pareau interesanti.


Dansand cu dragonii - Page 3 Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Phoenix Hime
MEMBRU
MEMBRU
Phoenix Hime


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 356
Kwan Kwan : 686
Varsta Varsta : 28
Localizare Localizare : Dreams

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Dansand cu dragonii - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Dansand cu dragonii   Dansand cu dragonii - Page 3 Icon_minitimeFri May 08, 2015 3:11 pm

In timp ce festivitatea continua, eu m-am dus cu Artemis.


Like the Phoenix I rise from the ashes of life





Dansand cu dragonii - Page 3 3578530jyph9hpt3b
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32628
Kwan Kwan : 120024
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Dansand cu dragonii - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Dansand cu dragonii   Dansand cu dragonii - Page 3 Icon_minitimeSat May 09, 2015 2:36 pm

Eu continuam sa privesc ceilalti dragoni si nici nu o observasem cand ea plecase cu Artemis. Eu eram un pic trist din cauza ca nu intelesesem si pierdusem competitia dar eram si fericit de modul in care se desfasura festivitatea si ma bucuram pentru castigatori.


Dansand cu dragonii - Page 3 Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Phoenix Hime
MEMBRU
MEMBRU
Phoenix Hime


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 356
Kwan Kwan : 686
Varsta Varsta : 28
Localizare Localizare : Dreams

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Dansand cu dragonii - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Dansand cu dragonii   Dansand cu dragonii - Page 3 Icon_minitimeSat May 09, 2015 5:01 pm

Artemis parea tulburata de ceva, dar nu scoase niciun sunet pe tot parcursul drumului. Ne-am oprit in cele din urma in Gradina Lunii, iar zeita parea sa se gandeasca bine inainte de a lua o decizie. In final, vorbi:
-Yozora... Am nevoie de ajutorul tau. Nu pot apela la nimeni altcineva, nici macar la fratele meu, Apollo sau la oricare alt zeu. Dupa cum stii, nu suntem in relatii asa bune.
-Inteleg asta. Deci cu ce vrei sa te ajut?
-In Haul Vremii s-a produs o ruptura. Este vorba despre niste zei uitati. Oamenii sau alte fiinte care dispar acolo nu se mai intorc niciodata. Nu stim ce se petrece cu ei si nu putem interveni din cauza cetii care inconjoara acea regiune. Am incercat cu cateva zile in urma sa trec acea bariera, impreuna cu vanatoresele mele, dar nu am reusit, pentru ca odata ce patrunzi in ceata puterile iti slabesc si devii vulnerabil, pana la un muritor obisnuit. Inca deplang pierderea unei vanatorese care s-a dus prea departe si nu a putut fi salvata la timp. E ca si cum acea ceata iti mananca puterile si le foloseste impotriva ta. Partea rea e ca le pastreaza si le foloseste si impotriva altora. Plus ca se extinde.
-Asta chiar nu e de bine. Dar daca absoarbe puterile si le foloseste impotriva ta, plus ca devii muritor de indata ce pasesti acolo, ce as putea face eu? Ar fi de-a dreptul catastrofal daca as lasa o asemenea forta acolo.
-Intr-adevar, de aceea am gasit o solutie temporala. Singurele creaturi care pot trece aproape nevatamate de ceata sunt dragonii. Atata timp cat imparti o legatura puternica cu unul, incat sa-ti ofere inima lui, poti deveni imuna la efectele cetii, dar nu intr-atat incat sa risti sa-ti folosesti puterile. O sa-ti ofer un set de bijuterii care sa-ti pastreze puterile, dar sa le porti pe toate tot timpul, altfel esti pierduta. De asemenea, iti ofer si sceptrul lui Hecate. Doar Hecate a fost cu adevarat preocupata de aceasta problema si s-a oferit sa ajute de aceea l-a faurit si nu-si recunoaste decat stapanul, adica pe tine. Sceptrul poate fi folosit ca o arma, intrucat nu e bun doar la vraji, ci si la invocarea unor creaturi sau alte lucruri. Plus ca nu il vei pierde niciodata, deoarece va aparea mereu langa tine. Nu poate fi schimbat intr-o bratara sau inel, doar in forma asta.
Artemis imi inmana sceptrul, iar acesta straluci ca o stea in mainile mele, apoi imi dadu si celelalte bijuterii.
-Asa, acum doar tu il poti controla. Ceata afecteaza doar fiintele, nu si lucrurile. Cu aceste obiecte si cu inima de dragon, tu vei trece drept un obiect in ceata. Ah, si sceptrul functioneaza cu magie. Deci trebuie sa inveti niste vraji.
-Grozav, partea la care nu sunt buna aproape deloc. Niciodata nu reusesc sa-mi aduc aminte vrajile la timp. Selena, le poate folosi chiar si fara sa le rosteasca, dar eu mai am mult pana sa pot face la fel. Eh, macar o sa merg cu Dragonul Alb.
-El nu poate merge. Este destul de batran si as vrea sa te stiu cat de cat in siguranta. Nu ma indoiesc ca ar fi incantat sa te ajute, dar ai mila de batranetile lui.
-Am inteles, dar nu stiu ce alt dragon mi-ar oferi inima lui.
-Festivitatea e un loc bun sa afli si asta in cel mai scurt timp! spuse zeita si fugi, calare pe un cerb cu coarne de aur.
M-am intors la festivitate si m-am dus spre bufet, usor abatuta si  ingandurata. Ma uitam la dragonii care se perindau prin fata mea si ma intrebam cine ar fi dispus sa faca un asemenea sacrificiu.

Dansand cu dragonii - Page 3 6972d428714f1ad595aff20699e52ad1Gradina Lunii
Dansand cu dragonii - Page 3 223ff44904a338107e56354f14326350Coroana
Dansand cu dragonii - Page 3 36ab03f64c5c6ac7c2baa4daf0f749c0Colierul
Dansand cu dragonii - Page 3 Eebf711cb7b235c0cc9ca55a34bb2e3bInelul
Dansand cu dragonii - Page 3 D8a90251cc3b58ddee6166e7d0c0ebc9Sceptrul


Like the Phoenix I rise from the ashes of life





Dansand cu dragonii - Page 3 3578530jyph9hpt3b
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32628
Kwan Kwan : 120024
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Dansand cu dragonii - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Dansand cu dragonii   Dansand cu dragonii - Page 3 Icon_minitimeSat May 09, 2015 5:15 pm

Observasem ca acea fata care luase forma de dragon si care prezentase competitia, se intoarse la festivtate. Eu eram la masala bufetul suedez ce se organizase acolo la festivitate,dand pe gat un bol urias de punch. Cu toate ca pierusem competitia, nu ii putam deloc pica prezentatoarei pe care nu o cunosteam inca prea bine. Mai ales ca ea ma salvase de un dragon dar cu toate ca parea un pic cam intepata, cel putin in ochii mei.


Dansand cu dragonii - Page 3 Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Phoenix Hime
MEMBRU
MEMBRU
Phoenix Hime


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 356
Kwan Kwan : 686
Varsta Varsta : 28
Localizare Localizare : Dreams

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Dansand cu dragonii - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Dansand cu dragonii   Dansand cu dragonii - Page 3 Icon_minitimeSat May 09, 2015 5:57 pm

Impartirea inimii unui dragon cu o alta fiinta, era periculos, pentru ambii. Ei imparteau aceeasi durere, simteau durerea si sentimentele celuilalt. Daca unul dintre ei murea, murea si celalalt. De aceea eram atat de neincrezatoare intr-o astfel de legatura. O greseala si am fi suportat consecintele cu pretul vietii. Trebuia sa aleg cu grija.


Like the Phoenix I rise from the ashes of life





Dansand cu dragonii - Page 3 3578530jyph9hpt3b
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32628
Kwan Kwan : 120024
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Dansand cu dragonii - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Dansand cu dragonii   Dansand cu dragonii - Page 3 Icon_minitimeSat May 09, 2015 9:23 pm

Ma uitam cu atentie la acea fata si decid sa iau initiativa . Merg la ea si ii spun:
-una! Mi se pare mie sau te macina niste griji? pun eu putin emotionat, poate astpetandu-ma la o replca mai intepata. Insa speram sa ma insel si sa fie destul de amabila.


Dansand cu dragonii - Page 3 Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Phoenix Hime
MEMBRU
MEMBRU
Phoenix Hime


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 356
Kwan Kwan : 686
Varsta Varsta : 28
Localizare Localizare : Dreams

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Dansand cu dragonii - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Dansand cu dragonii   Dansand cu dragonii - Page 3 Icon_minitimeSat May 09, 2015 10:09 pm

L-am privit furioasa la inceput, apoi am oftat si i-am spus:
-Mi s-a incredintat o misiune in care cel mai probabil voi fi in pericol tot timpul. Am nevoie de un protector dragon, intrucat eu nu sunt un dragon intreg. Nu il pot lua pe Dragonul Alb, pentru ca e prea periculos. Mai ales ca nu i-as cere sa-si imparta inima cu mine.
Dragonul Negru ma privea uimit.
-Impartirea Inimii este cea mai puternica magie dintre un om si un dragon.
L-am pus la curent cu misiunea mea, iar intre timp am infulecat un sendvis.


Like the Phoenix I rise from the ashes of life





Dansand cu dragonii - Page 3 3578530jyph9hpt3b
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32628
Kwan Kwan : 120024
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Dansand cu dragonii - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Dansand cu dragonii   Dansand cu dragonii - Page 3 Icon_minitimeSat May 09, 2015 10:30 pm

-Stiu si eu ca este cea mai puternica si mai periculoasa magie. Stii, cu toate ca te porti ca o intepata cu mine, am luat hotararea sa te ajut asta insa pentru binele omenirii. Ceata de care spui risca sa inghita nu doar locuitorii din Fairytopia si Utopia ci risca sa se extinda si in lumea oamenilor. Trebuie oprita cat mai repede. Insa nu imi voi imparti inima cu tine pe gratis. As avea o conditie insa nu cer prea mult. Doar sa maaccepti ca prieten sau animal de companie cum doresti tu sa o iei, si sa nu mai fii intepata cu mine. Sa fii mai prietenoasa. Ii spun eu.


Dansand cu dragonii - Page 3 Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Phoenix Hime
MEMBRU
MEMBRU
Phoenix Hime


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 356
Kwan Kwan : 686
Varsta Varsta : 28
Localizare Localizare : Dreams

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Dansand cu dragonii - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Dansand cu dragonii   Dansand cu dragonii - Page 3 Icon_minitimeSat May 09, 2015 11:23 pm

-Accept propunerea ta, doar pentru ca sunt intr-o situatie critica, dar daca as fi avut mai mult timp, probabil as face o alegere mai inteleapta.
I-am atins inima si in jurul nostru s-a produs o explozie de lumina. Magia Impartirea Inimii, fusese facuta.


Like the Phoenix I rise from the ashes of life





Dansand cu dragonii - Page 3 3578530jyph9hpt3b
Back to top Go down
Sponsored content





Dansand cu dragonii - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Dansand cu dragonii   Dansand cu dragonii - Page 3 Icon_minitime

Back to top Go down
 
Dansand cu dragonii
Back to top 
Page 3 of 5Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Dragonii
» Dansand k-pop

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Planeta Utopia :: Welcome! :: Sălbatica terestra :: Salbaticia terestra :: Dinotopia-
Jump to: