Planeta Utopia
Planeta Utopia
Planeta Utopia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Lasati imaginatia sa va poarte in zbor pe o planeta indepartata, o planeta a fanteziei unde veti intalni personaje de basm, animale mistice si unde totul este posibil
 
HomePortalSearchMemberlistRegisterLog in
Top posting users this month
Madalina
In cautare de sange EmptyIn cautare de sange I_back_catgIn cautare de sange Empty 
Latest topics
» Misiuni
In cautare de sange Icon_minitimeYesterday at 4:06 pm by Madalina

» o excursie in dreamtopia
In cautare de sange Icon_minitimeYesterday at 4:05 pm by Madalina

» La delfinariu (cu Madalina si Priscilla)
In cautare de sange Icon_minitimeYesterday at 4:03 pm by Madalina

» condica de prezenta
In cautare de sange Icon_minitimeYesterday at 4:01 pm by Madalina

» Propuneri
In cautare de sange Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:30 pm by Madalina

» Sujata a fost decazuta din staff
In cautare de sange Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:29 pm by Madalina

» Princess of dreams (continuare)
In cautare de sange Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:21 pm by Saphire Helena

» Berbec
In cautare de sange Icon_minitimeFri Nov 24, 2023 4:48 pm by Pamella

» Taur
In cautare de sange Icon_minitimeFri Nov 24, 2023 4:47 pm by Pamella


 

 In cautare de sange

Go down 
2 posters
Go to page : 1, 2, 3, 4  Next
AuthorMessage
gummy bear
MEMBRU
MEMBRU
gummy bear


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 865
Kwan Kwan : 1740

In cautare de sange Empty
PostSubject: In cautare de sange   In cautare de sange Icon_minitimeFri Dec 18, 2009 8:15 pm

Merg grabita spre inteleptii pitici care imi pot oferi licoarea care inlocuieste sangele. Am ramas fara aceasta bautura si sunt intr-o stare deplorabila, puterile mi-au scazut considerabil si nu stiu pentru cat timp ma mai pot controla sa nu atac vreun calator nevinovat care trece pe langa mine.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

In cautare de sange Empty
PostSubject: Re: In cautare de sange   In cautare de sange Icon_minitimeSat Dec 19, 2009 1:07 pm

Eram pe taramul piticilor. Ma indreptam catre piticii mestesugari in speranta de a afla anumite lucruri despre sabia Gram, inelul magic Andvariut, inelul de aur al lui Odin numit Draupnir, suliţa Gungir, părul de aur al lui Sif, colierul lui Freyja, coiful numit Huliǒshjálmr, ciocanul pe nume Mjolnik şi corabia Skíǒshjálmr.


In cautare de sange Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
gummy bear
MEMBRU
MEMBRU
gummy bear


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 865
Kwan Kwan : 1740

In cautare de sange Empty
PostSubject: Re: In cautare de sange   In cautare de sange Icon_minitimeSat Dec 19, 2009 9:06 pm

"Sanara?! Acum?! Aici?! Nu pot sa cred?! Poate totusi nu ma vede .... sau macar nu se sperie de mine"
incerc sa ma grabesc sperand ca zana isi continua drumul fara sa ma observe
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

In cautare de sange Empty
PostSubject: Re: In cautare de sange   In cautare de sange Icon_minitimeSat Dec 19, 2009 9:18 pm

O observ pe Misa si avand chef de glume zbor cu viteza, venind inspre ea, si lasandu-ma in picaj, dandu-i impresia ca ar urma sa ma ovesc de ea insa in ultima clipa inaine sa o lovesc fac curba, completandu-mi traiectoria in forma de V sperand ca am speriat-o un pic, uitandu-ma in urma sa o vad si amuzandu-ma pe seama ei.


In cautare de sange Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
gummy bear
MEMBRU
MEMBRU
gummy bear


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 865
Kwan Kwan : 1740

In cautare de sange Empty
PostSubject: Re: In cautare de sange   In cautare de sange Icon_minitimeSun Dec 20, 2009 9:39 pm

-Pfff..... nu mai pot sa spun nimic si cad in genunchi in mijlocul drumului
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

In cautare de sange Empty
PostSubject: Re: In cautare de sange   In cautare de sange Icon_minitimeSun Dec 20, 2009 9:46 pm

Ma intorc aterizand langa Misa.
-Ti-a placut glumea mea? Intreb eu avand un mic aer de ironie.


In cautare de sange Sa110


Last edited by Sanara on Wed Dec 23, 2009 9:37 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
gummy bear
MEMBRU
MEMBRU
gummy bear


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 865
Kwan Kwan : 1740

In cautare de sange Empty
PostSubject: Re: In cautare de sange   In cautare de sange Icon_minitimeWed Dec 23, 2009 8:45 pm

-Sanara! Chiar nu e amuzant...cel putin nu acum... spun eu cu o voce sfarsita
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

In cautare de sange Empty
PostSubject: Re: In cautare de sange   In cautare de sange Icon_minitimeWed Dec 23, 2009 9:41 pm

-Pot citi gandurile oricui si am eu meteahna asta de a face gume pe seama celor care se feresc de mine.


In cautare de sange Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
gummy bear
MEMBRU
MEMBRU
gummy bear


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 865
Kwan Kwan : 1740

In cautare de sange Empty
PostSubject: Re: In cautare de sange   In cautare de sange Icon_minitimeThu Dec 24, 2009 2:30 pm

-In momentul asta ma feresc de oricine....
Incep sa merg din nou taraindu-mi picioarele.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

In cautare de sange Empty
PostSubject: Re: In cautare de sange   In cautare de sange Icon_minitimeFri Dec 25, 2009 12:35 pm

--Esti destul de slabita. Ai nevoie de ajutor? te-as putea duce eu, acolo unde ai nevoie.


In cautare de sange Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
gummy bear
MEMBRU
MEMBRU
gummy bear


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 865
Kwan Kwan : 1740

In cautare de sange Empty
PostSubject: Re: In cautare de sange   In cautare de sange Icon_minitimeFri Dec 25, 2009 6:38 pm

-Da...multumesc poti sa ma duci la inteleptii pitici? Am nevoie urgenta de potiunea care inlocuieste sangele.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

In cautare de sange Empty
PostSubject: Re: In cautare de sange   In cautare de sange Icon_minitimeFri Dec 25, 2009 6:43 pm

-Desigur. Spun eu si o apuc de mana pe Misa si ne inaltam in aer zburand catre inteleptii pitici.


In cautare de sange Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
gummy bear
MEMBRU
MEMBRU
gummy bear


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 865
Kwan Kwan : 1740

In cautare de sange Empty
PostSubject: Re: In cautare de sange   In cautare de sange Icon_minitimeSat Dec 26, 2009 8:48 pm

-Merci...ai grija numai sa nu te lovesti, tai sai orice altceva care sa te faca sa sangerezi.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

In cautare de sange Empty
PostSubject: Re: In cautare de sange   In cautare de sange Icon_minitimeSat Dec 26, 2009 9:48 pm

-Bine, voi fi atenta. Spun eu. Si oricat de atenta si concentrata eram la zbor, inevitabilul tot se intampla. Desi cele doua dimensiuni dimensunea a 5-a in care ne aflam noi si dimensiunea a 3-a a oamenilor erau despartite de o bariera magica, care nu lasa obiectele sa patrunda intre dimensiuni, aceasta bariera avea limitele ei, anumite conditii atmosferice facand-o sa devina mai fragila. Un avion aparu drept in fata mea lovindu-ma si doborandu-ne pe amandoua apoi disparu la fel de brusc cum aparu. Fusesem luata prin surprindere si nu avusesem timp sa ma feresc.
Eu avusesem grija ca Misa sa nu pateasca nimic insa eu fusesem ranita destul d grav. O rana in piept in locul unde varful avionului ma izbise in plin si alte rani datorate cazaturii: cateva fracturi si o multime de rani, zgarieturi si julituri datorate contactului cu solul,, o durere groaznica de spate fiindca facusem tot posibilul ca Misa sa aterizeze pe mine, nu pe sol, plus capul putin spart.


In cautare de sange Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
gummy bear
MEMBRU
MEMBRU
gummy bear


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 865
Kwan Kwan : 1740

In cautare de sange Empty
PostSubject: Re: In cautare de sange   In cautare de sange Icon_minitimeSat Dec 26, 2009 10:51 pm

eram plina de sangele Sanarei si abia imi mai puteam controla instinctele de vampir. ma ridic cu greu. mirosul sangelui ma inebunea, Sanara era ranita grav si eu abia ma mai miscam fara potiune.
-Sanara! esti bine? o intreb zgaltaind-o ca sa nu-si piarda cunostinta.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

In cautare de sange Empty
PostSubject: Re: In cautare de sange   In cautare de sange Icon_minitimeSat Dec 26, 2009 11:02 pm

-Mda, inca sunt in viata. Murmur eu.
-Of, inteleg conditiile atmosferice care deschid vortexuri intre cele doua dimensiuni dar nu ii inteleg deloc pe oamenii astia care nu isi respecta teritoriul lor. Chiar nu pot evita vortexurile?


In cautare de sange Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
gummy bear
MEMBRU
MEMBRU
gummy bear


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 865
Kwan Kwan : 1740

In cautare de sange Empty
PostSubject: Re: In cautare de sange   In cautare de sange Icon_minitimeSat Dec 26, 2009 11:14 pm

-Nu le vad, sunt prea prosti.... . incerc sa inghit cat pot din sangele zanei care era pe mine ca sa-mi recapat puterile. Imi dau jos geaca pe care o rup in fasii si ii leg ranile Sanarei incercd sa opresc sangerarea.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

In cautare de sange Empty
PostSubject: Re: In cautare de sange   In cautare de sange Icon_minitimeSat Dec 26, 2009 11:23 pm

-As incerca sa ma indec eu rapid dar nu pot fiindca nu mai am magie. Uite a cazut tot praful magic de pe aripile mele. Vezi florile astea pe care oamenii le numesc Sanziene? Au aparut exact acum cateva minute din praful magic al aripilor mele. Ii spun eu lui Misa.


In cautare de sange Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
gummy bear
MEMBRU
MEMBRU
gummy bear


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 865
Kwan Kwan : 1740

In cautare de sange Empty
PostSubject: Re: In cautare de sange   In cautare de sange Icon_minitimeSat Dec 26, 2009 11:49 pm

-Eu pot sa ma vindec doar pe mine, nu stiu cum sa te ajut.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

In cautare de sange Empty
PostSubject: Re: In cautare de sange   In cautare de sange Icon_minitimeSat Dec 26, 2009 11:59 pm

-Suntem pe taramul piticilor. Daca e prin apropiere un lac vei putea lua legatura cu unul din vracii lor. Nu exista vreo formula magica. Daca stii numele unuia dintre ei, te apleci ei o inghititura de apa si apoi rostesti numele lui de 3 ori. Din acel moment apa nu va mai functiona ca o oglinda ci ca o video-conferinta, cel putin asta e termenul care l-am auzit folosit de oameni cand discutau intre ei vazandu-si chipul unu altuia prin intermediul tehnologiei lor. Ceea ce ei numesc tehnologie de ultima ora, noi zanele cunoastem altele mult mai avansate si de mult mai mult timp.


In cautare de sange Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
gummy bear
MEMBRU
MEMBRU
gummy bear


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 865
Kwan Kwan : 1740

In cautare de sange Empty
PostSubject: Re: In cautare de sange   In cautare de sange Icon_minitimeThu Dec 31, 2009 6:30 pm

-Nu! ah ce minte am, am uitat complet de chestia asta. Eu nu pot sa vindec ranile, dar sangele meu poate. S-ar putea sa ai o zi sau doua cateva simtome de vampir cum ar fi sa ti se inroseasca ochii sau sa nu suporti prea bine lumina dar apoi nu vei mai avea nicio problema.
Imi crestez usor pielea cat sa curga cateva picaturi rosii de sange pe fiecare din ranile Sanarei care se vindeca aproape imediat.
-Cum te simti acum? o intreb vesela.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

In cautare de sange Empty
PostSubject: Re: In cautare de sange   In cautare de sange Icon_minitimeThu Dec 31, 2009 8:28 pm

-Deja mai bine. Nu mai simt durerea deloc. Spun eu ridicandu-ma. Ah si pot sa si merg insa de zburat nu voi putea decat cand imi va creste din nou praful magic. Asta nu poate fi facut sa creasca mai repede decat in mod normal. Si o curiozitate. Ca sa transformi pe cineva in vampir, trebuie ca un vampir sa ii ia din sange inainte sa ii dea sange de vampir. nu? si daca tu nu m-ai muscat nu se va intampla. asa-i?


In cautare de sange Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
gummy bear
MEMBRU
MEMBRU
gummy bear


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 865
Kwan Kwan : 1740

In cautare de sange Empty
PostSubject: Re: In cautare de sange   In cautare de sange Icon_minitimeThu Dec 31, 2009 8:51 pm

-Hm....Nu stiu... spun chicotind doar ca sa o sperii. Nu se va intampla nimic, nu te teme. Trebuia sa te musc, avem un fel de venin in colti care te omoara in mod normal, dar daca ne bei sangele abia atunci devii vampir. S-ar putea totusi sa ti se inroseasca ochii sau sa nu suporti prea bine lumina o zi maxim 2.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

In cautare de sange Empty
PostSubject: Re: In cautare de sange   In cautare de sange Icon_minitimeThu Dec 31, 2009 9:02 pm

Aha, am inteles acum. Uie habar nu aveam de veninul din coltii unui vampir. Credeam ca singurele creaturi cu venin in colti sunt serpii. Eh, cred ca ma voi obisnui cu simptomele astea care sunt oricum trecatoare.


In cautare de sange Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Vizitato
Guest
Anonymous



In cautare de sange Empty
PostSubject: Re: In cautare de sange   In cautare de sange Icon_minitimeSat Jan 09, 2010 9:25 pm

Eu ieri i-am luat sufletul unui pitic,nu pentru ca ii venise ceasu' ci pentru ca ma enerva!
Back to top Go down
Sponsored content





In cautare de sange Empty
PostSubject: Re: In cautare de sange   In cautare de sange Icon_minitime

Back to top Go down
 
In cautare de sange
Back to top 
Page 1 of 4Go to page : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Vor sange la supermarket
» Culoare la motoarele de căutare (bing, qwant, etc...)

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Planeta Utopia :: Welcome! :: Dimensiunea magica :: Svartalfheim-
Jump to: