Planeta Utopia
Planeta Utopia
Planeta Utopia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Lasati imaginatia sa va poarte in zbor pe o planeta indepartata, o planeta a fanteziei unde veti intalni personaje de basm, animale mistice si unde totul este posibil
 
HomePortalSearchMemberlistRegisterLog in
Top posting users this month
Madalina
Oua vrajite (Special for Easter)  EmptyOua vrajite (Special for Easter)  I_back_catgOua vrajite (Special for Easter)  Empty 
Latest topics
» condica de prezenta
Oua vrajite (Special for Easter)  Icon_minitimeToday at 12:47 pm by Madalina

» Misiuni
Oua vrajite (Special for Easter)  Icon_minitimeTue May 07, 2024 4:06 pm by Madalina

» o excursie in dreamtopia
Oua vrajite (Special for Easter)  Icon_minitimeTue May 07, 2024 4:05 pm by Madalina

» La delfinariu (cu Madalina si Priscilla)
Oua vrajite (Special for Easter)  Icon_minitimeTue May 07, 2024 4:03 pm by Madalina

» Propuneri
Oua vrajite (Special for Easter)  Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:30 pm by Madalina

» Sujata a fost decazuta din staff
Oua vrajite (Special for Easter)  Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:29 pm by Madalina

» Princess of dreams (continuare)
Oua vrajite (Special for Easter)  Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:21 pm by Saphire Helena

» Berbec
Oua vrajite (Special for Easter)  Icon_minitimeFri Nov 24, 2023 4:48 pm by Pamella

» Taur
Oua vrajite (Special for Easter)  Icon_minitimeFri Nov 24, 2023 4:47 pm by Pamella


 

 Oua vrajite (Special for Easter)

Go down 
2 posters
AuthorMessage
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Oua vrajite (Special for Easter)  Empty
PostSubject: Oua vrajite (Special for Easter)    Oua vrajite (Special for Easter)  Icon_minitimeFri Apr 10, 2015 2:26 pm

Sanara:

Sosise Pastele si ma gandeam ca anul acesta sa organizez o competitie mai interesanta. Asa ca fabricasem in laborator niste oua de ciocolata vrajite pe care acum pe care acum le ascunsesem prin iarba de pe un bulevard din Kingdom of Eloria. Kingdom or Eloria fiind acum o provincie cu mai multe orase care apartine de Fairytopia, ce in trecut fusese un mic regat. Principalul oras fiind Eloria. Ca marime Fiind 10% din Metropolis insa comparat cu un oras al muritorilor, fiind de 10 ori mai mare decat Tokyo.
Oaulele erau oua de ciocolata saltarete care puteau sa isi schimbe ascunzatoarea cu putin timp inainte de a fi gasite sau sa dispara si sa reapara pe o aumita raza determinata. Astfel incat sa se lase greu de prins. in plus, daca erau mancate, aveau diverse efecte comice aspra celor ce le manca. Un singur ou de ciocolata era care nu avea nici un efect magic asupra celor ce il manca. Iar cel care il descoperea, devenea castigatorul intrecerii.


Oua vrajite (Special for Easter)  Sa110


Last edited by Sanara on Fri Nov 05, 2021 6:04 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Venom
PREMIUM MEMBER
PREMIUM MEMBER
Venom


Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 1996
Kwan Kwan : 4230
Localizare Localizare : fairy land

Oua vrajite (Special for Easter)  Empty
PostSubject: Re: Oua vrajite (Special for Easter)    Oua vrajite (Special for Easter)  Icon_minitimeWed Nov 03, 2021 11:57 am

Egor:

Pastele era una din sarbatorile mele preferate, asa ca, hotarasem sa fac o excursie de unul singur in Eloria. Singura mea intentie era sa ma plimb, nu stiam de competitie si de ouale bucluclase. Dar gasisem unul fara sa vreau si pofticios cum eram ,adoram ciocolata, pur si simplu din noroc l-am si prins si l-am si mancat. Am simtit o caldura intenrioara si brusc mi-au disparut copitele si partea de cal, devenind om cu totul. Mi-am privit picioarele mirat.
`Heey, ce se intampla???` intrebasem speriat si cazant pe jos, pentru ca nu stiam sa merg biped.


Oua vrajite (Special for Easter)  O5gHO46

Oua vrajite (Special for Easter)  RDrO7Zq
Back to top Go down
https://www.google.ro/
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Oua vrajite (Special for Easter)  Empty
PostSubject: Re: Oua vrajite (Special for Easter)    Oua vrajite (Special for Easter)  Icon_minitimeFri Nov 05, 2021 6:09 pm

Sanara:

Zburam prin zona si vad pe Egor care deenise om.

-Hopa. Se pare ca ai mancat un ou care il ascunsesem pentru Vanatoarea de oua din acest an care anul acesta se tine aici in Eloria. Nu te teme, efectul e temporar. Intre o ora si 3 ore. Noroc ca am facut si oua de rezerva in caz ca pofticiosii ca tine le mananca inainte de competitie.


Oua vrajite (Special for Easter)  Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Venom
PREMIUM MEMBER
PREMIUM MEMBER
Venom


Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 1996
Kwan Kwan : 4230
Localizare Localizare : fairy land

Oua vrajite (Special for Easter)  Empty
PostSubject: Re: Oua vrajite (Special for Easter)    Oua vrajite (Special for Easter)  Icon_minitimeFri Nov 05, 2021 7:06 pm

Egor:


`Crezi ca pana imi revin la normal poti sa ma inveti sa.....merg?` intreba stiind ca suna stupid, dar se simtea incapabil sa se ridice de pe jos fiindca niciodata nu stiuse cum e sa mergi in doua picioare el avand dintotdeauna patru.


Oua vrajite (Special for Easter)  O5gHO46

Oua vrajite (Special for Easter)  RDrO7Zq
Back to top Go down
https://www.google.ro/
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Oua vrajite (Special for Easter)  Empty
PostSubject: Re: Oua vrajite (Special for Easter)    Oua vrajite (Special for Easter)  Icon_minitimeFri Nov 05, 2021 7:28 pm

Sanara:

-Desigur. Nu e prea dificil desi la inceput cam asa pare. Spun eu apoi ma apuc sa il invat sa mearga in douapicioare precum o mama isi invata copilul de 1 anisor sa mearga.


Oua vrajite (Special for Easter)  Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Sponsored content





Oua vrajite (Special for Easter)  Empty
PostSubject: Re: Oua vrajite (Special for Easter)    Oua vrajite (Special for Easter)  Icon_minitime

Back to top Go down
 
Oua vrajite (Special for Easter)
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Happy Easter! (Special for Easter 2015)
» Selena's Easter (Special for Easter)
» O zi de Paste (Special For Easter)
» Pregatiri de Pasti (special for Easter)
» Insula Pastelui (Special for Easter)

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Planeta Utopia :: Welcome! :: Dimensiunea magica :: Kingdom of Eloria-
Jump to: