Planeta Utopia
Planeta Utopia
Planeta Utopia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Lasati imaginatia sa va poarte in zbor pe o planeta indepartata, o planeta a fanteziei unde veti intalni personaje de basm, animale mistice si unde totul este posibil
 
HomePortalSearchMemberlistRegisterLog in
Top posting users this month
Madalina
Padurea Bantuita - Page 2 EmptyPadurea Bantuita - Page 2 I_back_catgPadurea Bantuita - Page 2 Empty 
Saphire Helena
Padurea Bantuita - Page 2 EmptyPadurea Bantuita - Page 2 I_back_catgPadurea Bantuita - Page 2 Empty 
Sanara
Padurea Bantuita - Page 2 EmptyPadurea Bantuita - Page 2 I_back_catgPadurea Bantuita - Page 2 Empty 
Pamella
Padurea Bantuita - Page 2 EmptyPadurea Bantuita - Page 2 I_back_catgPadurea Bantuita - Page 2 Empty 
Sujata
Padurea Bantuita - Page 2 EmptyPadurea Bantuita - Page 2 I_back_catgPadurea Bantuita - Page 2 Empty 
Paula Muscko
Padurea Bantuita - Page 2 EmptyPadurea Bantuita - Page 2 I_back_catgPadurea Bantuita - Page 2 Empty 
Latest topics
» Propuneri
Padurea Bantuita - Page 2 Icon_minitimeYesterday at 9:30 pm by Madalina

» Sujata a fost decazuta din staff
Padurea Bantuita - Page 2 Icon_minitimeYesterday at 9:29 pm by Madalina

» La delfinariu (cu Madalina si Priscilla)
Padurea Bantuita - Page 2 Icon_minitimeYesterday at 9:28 pm by Madalina

» o excursie in dreamtopia
Padurea Bantuita - Page 2 Icon_minitimeYesterday at 9:25 pm by Madalina

» condica de prezenta
Padurea Bantuita - Page 2 Icon_minitimeYesterday at 9:23 pm by Pamella

» Princess of dreams (continuare)
Padurea Bantuita - Page 2 Icon_minitimeYesterday at 9:21 pm by Saphire Helena

» Berbec
Padurea Bantuita - Page 2 Icon_minitimeFri Nov 24, 2023 4:48 pm by Pamella

» Taur
Padurea Bantuita - Page 2 Icon_minitimeFri Nov 24, 2023 4:47 pm by Pamella

» Gemeni
Padurea Bantuita - Page 2 Icon_minitimeFri Nov 24, 2023 4:47 pm by Pamella


 

 Padurea Bantuita

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2
AuthorMessage
Phoenix Hime
MEMBRU
MEMBRU
Phoenix Hime


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 356
Kwan Kwan : 686
Varsta Varsta : 28
Localizare Localizare : Dreams

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Padurea Bantuita - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Padurea Bantuita   Padurea Bantuita - Page 2 Icon_minitimeSat Jun 20, 2015 9:41 pm

-Ce tot vorbești acolo? spuse furios Moartea. Eu exist încă de la începutul timpului. Cum să fi murit ca să devin Moartea? Oricum, nu eu ți-am luat sufletul, ci Haos și va plăti pentru ceea ce a făcut.
Îngerul Morții se întoarse spre Haos, care încercă să-și piardă urma. Moartea se luptă cu Haosul și învinse. Haos nu putea fi distrus, dar putea fi întemnițat. Odată cu întemnițarea lui Haos, toate sufletele luate de el, se eliberară, iar Moartea le arătă calea. De asemenea, sufletul fetei vampir reveni în corpul ei.
-Am fost invocat de tine, Priere, deci voi asculta dorințele tale! îi spuse Îngerul Morții.
-Ascult-o pe fata vampir! îi răspunse Priere. Dacă stă în puterile tale, îndeplinește-i dorința!
-Cum dorești! îi spuse Moartea, apoi se întoarse spre fată, așteptând să îi spună ce dorea.



Like the Phoenix I rise from the ashes of life





Padurea Bantuita - Page 2 3578530jyph9hpt3b
Back to top Go down
Sujata
Gods
Gods
Sujata


Name : Roxie
Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 2657
Kwan Kwan : 16493
Varsta Varsta : 28
Localizare Localizare : Baia Mare

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 2

Padurea Bantuita - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Padurea Bantuita   Padurea Bantuita - Page 2 Icon_minitimeSat Jun 20, 2015 9:57 pm

-Te rog sa imi aduci mama la viata. E singurul lucru pe care as vrea sa il am. De mii de ani nu mi-am mam vazut mama, doar in vise si asta foarte scurt.
Ingerul mortii se aseza in genunchi langa dansa si ii imbratisa trupul abea inviat. Lui Priere nu ii venii sa creada ceea ce vazuse, iar eu il strangeam mai tare in brate.
-Fetito, m-ai invatat ce inseamna sa lupti pentru cineva drag. Iti multumesc inca o data pentru tot.
Moartea ii dadu sufletul mamei ca sa ii fie inger pazitor si o urma oriunde mergea.
-Poti sa ne scoti din padure, intrebam eu Moartea.
-Sigur, uite acum pocnesc din degete si iata, am iesit din padure.
-Mai am o dorinta, sa imi fii ca si un frate mai mare si sa vi cu mine in sat. fac cinste cu bere
Back to top Go down
https://unstoppablemind.forumotion.co.uk/
Phoenix Hime
MEMBRU
MEMBRU
Phoenix Hime


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 356
Kwan Kwan : 686
Varsta Varsta : 28
Localizare Localizare : Dreams

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Padurea Bantuita - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Padurea Bantuita   Padurea Bantuita - Page 2 Icon_minitimeSat Jun 20, 2015 10:38 pm

Moartea zâmbi scurt și pocni din degete, iar fata vampir se trezi în satul ei. Îngerul Morții nu-i îndeplini ultima dorință. El o privi pe Priere.
-Dacă eu mi-aș fi dorit să-mi recapăt amintirile, mi-ai fi îndeplinit dorința? îl întrebă ea.
-Nu! îi răspunse el scurt.
Priere se întoarse cu spatele la el, ca să nu i se vadă ochii înlăcrimați, apoi, controlându-și tremurul vocii îl întrebă cât mai rece cu putință:
-Care-i prețul invocării tale?
Moartea se apropie de ea și îi spuse blând:
-Înțeleg durerea unui copil care și-a pierdut mama, de aceea am ales să-i îndeplinesc dorința, dar îmi este teamă să-ți redau amintirile.
-Morții îi este teamă! pufni Priere. Nu-mi mai pierde timpul cu vorbe fără rost și spune-mi care-i prețul. Nu am o eternitate la dispoziție... ei bine, am, dar nu am de gând să stau pe aici atâta.
Moartea oftă, dar pe chipul lui se zărea urma unui zâmbet. Se așeză în leagănul în care se dăduse Priere mai devreme și după câteva minute spuse:
-Îmi vei cânta în fiecare zi și de fiecare dată când mă vei vedea vei zâmbi. Ah, și vei vorbi cu mine și nu mă vei ignora...
-Am înțeles, acum dispari! îi răspunse Priere.
El făcu cum îi ceru ea, dar continuă să o vegheze. Priere se așeză în leagăn și dădu frâu liber lacrimilor pe care nu și le mai putea reține.


Like the Phoenix I rise from the ashes of life





Padurea Bantuita - Page 2 3578530jyph9hpt3b
Back to top Go down
Sujata
Gods
Gods
Sujata


Name : Roxie
Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 2657
Kwan Kwan : 16493
Varsta Varsta : 28
Localizare Localizare : Baia Mare

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 2

Padurea Bantuita - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Padurea Bantuita   Padurea Bantuita - Page 2 Icon_minitimeSat Jun 20, 2015 10:45 pm

Era clar ca cei doi inca mai aveau sentimente unul pentru altu. Biata Priere, bietul inger. Eu una am inceput sa zambesc. prezenta mamei mele ma facu cea mai fericita, abea ca imi puteam stapanii plansu si rasu de bucurie
-Draga mea, nu mai plange, acum sunt cu tine.
-Stiu mama, plang de bucurie, sunt fericita ca esti alaturi de mine
Back to top Go down
https://unstoppablemind.forumotion.co.uk/
Phoenix Hime
MEMBRU
MEMBRU
Phoenix Hime


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 356
Kwan Kwan : 686
Varsta Varsta : 28
Localizare Localizare : Dreams

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Padurea Bantuita - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Padurea Bantuita   Padurea Bantuita - Page 2 Icon_minitimeSat Jun 20, 2015 10:56 pm

Priere decise să părăsească pădurea. Nu o mai reținea nimic acolo. Își deschise aripile și se avântă în zbor. Începu să cânte deasupra pădurii și aceasta începu să se regenereze, să prindă viață. Se ridică, apoi, deasupra norilor și aruncă o ultimă privire în urmă.


Like the Phoenix I rise from the ashes of life





Padurea Bantuita - Page 2 3578530jyph9hpt3b
Back to top Go down
Sujata
Gods
Gods
Sujata


Name : Roxie
Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 2657
Kwan Kwan : 16493
Varsta Varsta : 28
Localizare Localizare : Baia Mare

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 2

Padurea Bantuita - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Padurea Bantuita   Padurea Bantuita - Page 2 Icon_minitimeSat Jun 20, 2015 11:05 pm

Biata Prier, era si cazu sa-si revina.
-Buna, iti era dor? Aparand ingeru mortii in fata vampiritei.
-Mai mai, sa inteleg c acum ma urmaresti pe mine.
-Da, iti indeplinesc dorita si da, aveam nevoie de o bere ca sa-mi spal putin oasele.
Nimic nu era mai ciudat, decat alianta inre vampir si moarte. Dar nu asta conta, Ethir se simtea implinita, avea o mama si un frate
Back to top Go down
https://unstoppablemind.forumotion.co.uk/
Phoenix Hime
MEMBRU
MEMBRU
Phoenix Hime


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 356
Kwan Kwan : 686
Varsta Varsta : 28
Localizare Localizare : Dreams

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Padurea Bantuita - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Padurea Bantuita   Padurea Bantuita - Page 2 Icon_minitimeSun Jun 21, 2015 1:02 pm

Priere se gândi că are nevoie de o schimbare. Trecutul nu mai conta, când avea prezentul și viitorul de partea ei. Colindă de una singură mai multe locuri, dar nu mai voia să fie singură, așa că se duse în Magnostadt, orașul magicienilor. Orașul se afla în imperiul Yozorei, de aceea îl considera potrivit pentru devenirea ei.
Pătrunse în oraș în forma ei umană. Nu știa ce este, cu toate că avea aripi și poseda niște abilități ciudate, dar spera că va putea afla la noua școală de magie. Când intră în oraș avu parte de o primire călduroasă, care o făcu să se simtă binevenită. Cel mai mult o fascinau obiectele magice care se vedeau peste tot și copii magicieni, care zburau cu mături, covoare, animale sau alte obiecte.



Like the Phoenix I rise from the ashes of life





Padurea Bantuita - Page 2 3578530jyph9hpt3b
Back to top Go down
Sujata
Gods
Gods
Sujata


Name : Roxie
Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 2657
Kwan Kwan : 16493
Varsta Varsta : 28
Localizare Localizare : Baia Mare

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 2

Padurea Bantuita - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Padurea Bantuita   Padurea Bantuita - Page 2 Icon_minitimeMon Jun 29, 2015 1:36 am

intr-un final vietile celor doua au luat o schimbare radicala si asa a si ramas. fiecare o lua pe drumul lor in cautarea fericirii si implinirii sufletesti.
Back to top Go down
https://unstoppablemind.forumotion.co.uk/
Sponsored content





Padurea Bantuita - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Padurea Bantuita   Padurea Bantuita - Page 2 Icon_minitime

Back to top Go down
 
Padurea Bantuita
Back to top 
Page 2 of 2Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Insula Bantuita
» Padurea cea deasa
» In padurea cu Skeezites
» Padurea Cessetani
» Padurea Mortii

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Planeta Utopia :: Welcome! :: Dimensiunea magica :: Helheim-
Jump to: