Planeta Utopia
Planeta Utopia
Planeta Utopia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Lasati imaginatia sa va poarte in zbor pe o planeta indepartata, o planeta a fanteziei unde veti intalni personaje de basm, animale mistice si unde totul este posibil
 
HomePortalSearchMemberlistRegisterLog in
Top posting users this month
Madalina
In padurea cu Skeezites EmptyIn padurea cu Skeezites I_back_catgIn padurea cu Skeezites Empty 
Sanara
In padurea cu Skeezites EmptyIn padurea cu Skeezites I_back_catgIn padurea cu Skeezites Empty 
Latest topics
» o excursie in dreamtopia
In padurea cu Skeezites Icon_minitimeToday at 1:00 am by Sanara

» La delfinariu (cu Madalina si Priscilla)
In padurea cu Skeezites Icon_minitimeYesterday at 11:47 pm by Sanara

» condica de prezenta
In padurea cu Skeezites Icon_minitimeYesterday at 12:47 pm by Madalina

» Misiuni
In padurea cu Skeezites Icon_minitimeTue May 07, 2024 4:06 pm by Madalina

» Propuneri
In padurea cu Skeezites Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:30 pm by Madalina

» Sujata a fost decazuta din staff
In padurea cu Skeezites Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:29 pm by Madalina

» Princess of dreams (continuare)
In padurea cu Skeezites Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:21 pm by Saphire Helena

» Berbec
In padurea cu Skeezites Icon_minitimeFri Nov 24, 2023 4:48 pm by Pamella

» Taur
In padurea cu Skeezites Icon_minitimeFri Nov 24, 2023 4:47 pm by Pamella


 

 In padurea cu Skeezites

Go down 
2 posters
Go to page : 1, 2, 3, 4  Next
AuthorMessage
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32623
Kwan Kwan : 120019
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

In padurea cu Skeezites Empty
PostSubject: In padurea cu Skeezites   In padurea cu Skeezites Icon_minitimeMon Nov 16, 2009 6:46 pm

Ma aflam la marginea Tinutului Vanturilor intr-o padure deasa si intunecoasa. Aici traiesc niste monstri fiorosi numiti Skeezites care manaca zane. Insa se stie ca se tem de 3 lucruri: lumina, focul si dragonii.
Ma plimbam prin padure, bajbaind pe intuneric si cautand o planta carnivora. Din secretiile acestei plante se fabrica o alifie care avea proprietatea de a vindeca ranile pegasilor produse prin muscatura de alte animale.
Deodata aud niste maraituri puternice. Crez o sfera de foc magic si vad un Skeezites in varful unui copac. Arunc mingea de foc magic spre el insa o stinge dintr-o singura suflare. Mai fac una si vad ca sunt inconjurata de zeci de astfel de monstri.
incerc sa fac o vraja complicata care necesita multa energie sa fac lumina in jur in speranta ca vor pleca insa nu se intampla mai nimic. Ramasesem fara energie magica.
-AJUTOR! Sunt atacata de Skeezites.
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
gummy bear
MEMBRU
MEMBRU
gummy bear


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 865
Kwan Kwan : 1740

In padurea cu Skeezites Empty
PostSubject: Re: In padurea cu Skeezites   In padurea cu Skeezites Icon_minitimeSat Dec 19, 2009 12:27 am

Cum imi place adrenalina ma aflam si eu din intamplare pe acolo dar ca monstrii sa nu ma zareasca, nu ca ar fi avut treaba cu mine, m-am transformat in pisica neagra si stateam prin copaci. Dintr-o data aud strigatul Sanarei si imi dau seama ca nu e prea departe. Ma grabesc spre ea.
-Ai nevoie de ajutor Sanara? intreb revenind la forma mea normala cand ajung langa ea.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32623
Kwan Kwan : 120019
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

In padurea cu Skeezites Empty
PostSubject: Re: In padurea cu Skeezites   In padurea cu Skeezites Icon_minitimeSat Dec 19, 2009 3:02 pm

-Da, mersi. Spun eu. In timp ce 4 creaturi monstruoase au venit, plutind la cativa cm deasupra pamantului si m-au incoltit din toare directiile si a 5-a statea in aer deasupra si pandea sa nu cumva sa o iau in sus. Maraiau fioros si se lingeau pe bot, luand pozitie de atac. Le puteam cititi gandurile acestor creaturi:
-In sfarsit o zana. Pare delicioasa.
-Nu am mai mancat o zana de mai bine de cateva luni.
-O vom ataca prin surprindere.
-Mai bine intai sa o facem sa fie dezorientata.
-Daca o ametim va deveni o prada si mai usoara.


In padurea cu Skeezites Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
gummy bear
MEMBRU
MEMBRU
gummy bear


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 865
Kwan Kwan : 1740

In padurea cu Skeezites Empty
PostSubject: Re: In padurea cu Skeezites   In padurea cu Skeezites Icon_minitimeSat Dec 19, 2009 6:33 pm

-Ha!Ha!Ha! fiintele astea is atat de proaste incat nu-si pot da seama ca atat vampirii cat si zanele le pot citi gandurile? spun eu chicotind la urechea zanei.
-Mie nu pot sa-mi faca nimic nu-i asa?
-De ce se tem cel mai tare?
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32623
Kwan Kwan : 120019
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

In padurea cu Skeezites Empty
PostSubject: Re: In padurea cu Skeezites   In padurea cu Skeezites Icon_minitimeSat Dec 19, 2009 7:37 pm

De lumina, dar nu orisice lumina ci una speciala facuta cu ajutrul unei potiuni. Aceasta potiune se prepara dintr-o otrava numita Ilios si praf de ciulini de mlastina. Cand intr-un bol de cu praf de ciulini de mlastina se adauga o anumita cantitate de Ilios se emite o lumina destul de puternica capabila sa transforme noaptea in zi pe o raza in jur de 2 km patrati. Insa se poate folosi pe post de bol si o coaja de nuca, in acest caz lumina va fi doar pe o raza de cativa metri petrati dar aceste creaturi tot se tem de ea, precum lupii de foc.


In padurea cu Skeezites Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
gummy bear
MEMBRU
MEMBRU
gummy bear


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 865
Kwan Kwan : 1740

In padurea cu Skeezites Empty
PostSubject: Re: In padurea cu Skeezites   In padurea cu Skeezites Icon_minitimeSat Dec 19, 2009 8:40 pm

-Pffff atunci nu ii putem alunga pe calea asta dar avem nevoie rapida de un plan .Zic eu apucandu-l pe unul din monstri ,care se pregatea sa atace zana, de gat si trantindu-l de un copac.
-Cate tone au astia? Stii orice creaturi primitive au un lider pe care il urmeaza daca liderul moare ei fug. Ai idee care e liderul?
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32623
Kwan Kwan : 120019
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

In padurea cu Skeezites Empty
PostSubject: Re: In padurea cu Skeezites   In padurea cu Skeezites Icon_minitimeSat Dec 19, 2009 10:08 pm

-Pai au cam 300-500 de kilograme. N-am idee insa iti spun care e liderul ca nu sunt chiar atat de prosti. Mereu au grija ca liderul haitei sa nu fie deconspirat.


In padurea cu Skeezites Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
gummy bear
MEMBRU
MEMBRU
gummy bear


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 865
Kwan Kwan : 1740

In padurea cu Skeezites Empty
PostSubject: Re: In padurea cu Skeezites   In padurea cu Skeezites Icon_minitimeSun Dec 20, 2009 1:32 pm

-Boon deti tre' sa gasim liderul.... si cat mai repede
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32623
Kwan Kwan : 120019
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

In padurea cu Skeezites Empty
PostSubject: Re: In padurea cu Skeezites   In padurea cu Skeezites Icon_minitimeSun Dec 20, 2009 9:11 pm

-Pai si ai idee cum sa procedam? Momentan sunt in pana de idei.


In padurea cu Skeezites Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
gummy bear
MEMBRU
MEMBRU
gummy bear


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 865
Kwan Kwan : 1740

In padurea cu Skeezites Empty
PostSubject: Re: In padurea cu Skeezites   In padurea cu Skeezites Icon_minitimeSun Dec 20, 2009 9:17 pm

-Banuiesc ca iti dai seama ca pot sa ma joc cu mintile creaturilor ca orice vampir nu?
Monstrii incep sa se clatine si sa se invarta si sa topaie ca niste drogati.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32623
Kwan Kwan : 120019
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

In padurea cu Skeezites Empty
PostSubject: Re: In padurea cu Skeezites   In padurea cu Skeezites Icon_minitimeSun Dec 20, 2009 10:54 pm

-mda, dar s-ar putea ca liderul lor nici sa nu fie printre acestia 5 ci sa ii urmareasca pe ei de undeva din umbra. oricum daca nu e preintre ei, liderul e pe undeva prin apropiere. Dar dupa cum se vede astia 5 nu ne lasa sa facem vreo miscare in plus.


In padurea cu Skeezites Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
gummy bear
MEMBRU
MEMBRU
gummy bear


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 865
Kwan Kwan : 1740

In padurea cu Skeezites Empty
PostSubject: Re: In padurea cu Skeezites   In padurea cu Skeezites Icon_minitimeMon Dec 21, 2009 9:50 pm

-Crezi ca se vor speria daca unul dintre ei va muri intr-o balta de sange?
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32623
Kwan Kwan : 120019
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

In padurea cu Skeezites Empty
PostSubject: Re: In padurea cu Skeezites   In padurea cu Skeezites Icon_minitimeMon Dec 21, 2009 10:02 pm

-Sa se sperie asa usor? nu prea cred. Ba mai mult ne facem noua rau. Daca ucidem unul, vor veni mai multi. Da totusi exista o mica cale de a le distrage atentia, chiar daca doar pentru cateva secunde. Sa ii facem sa se certe intre ei. Castigam cateva secunde. Daca e sa castigam 10 secunde, mie mi-ar fi de ajuns sa fugim.


In padurea cu Skeezites Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
gummy bear
MEMBRU
MEMBRU
gummy bear


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 865
Kwan Kwan : 1740

In padurea cu Skeezites Empty
PostSubject: Re: In padurea cu Skeezites   In padurea cu Skeezites Icon_minitimeTue Dec 22, 2009 5:33 pm

-Of si eu care credeam ca mi-am asigurat cina.... Cum ii facem sa se certe?
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32623
Kwan Kwan : 120019
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

In padurea cu Skeezites Empty
PostSubject: Re: In padurea cu Skeezites   In padurea cu Skeezites Icon_minitimeTue Dec 22, 2009 5:39 pm

Pai hm, poate pare ceva cam copilaresc insa merge. Facandu-i sa creada ca ei isi fac farse unul altuia. De exemplu daca una din noi, adica tu, ca pe tine sunt sigura ca te lasa sa plewci ca nu esti zana, te-ai ascunde undeva si i-ai face sa creada ca unul dintrre ei arunca cu pietre in ceilalti. Daca reusesti sa ii infurii se vor lua la bataie pana se vor rani destul de grav. Apoi poti sa iti servesti si cina.


In padurea cu Skeezites Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
gummy bear
MEMBRU
MEMBRU
gummy bear


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 865
Kwan Kwan : 1740

In padurea cu Skeezites Empty
PostSubject: Re: In padurea cu Skeezites   In padurea cu Skeezites Icon_minitimeTue Dec 22, 2009 8:46 pm

-Boon...aaa...atunci eu am plecat, puteti s'o mancati pezana dar vedeti si voi ca e cam mica ca sa va ajunga la toti 5 s-ar putea ca unii dintre voi sa manance mai mult. Le spun monstrilor si ma indepartez de Sanara.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32623
Kwan Kwan : 120019
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

In padurea cu Skeezites Empty
PostSubject: Re: In padurea cu Skeezites   In padurea cu Skeezites Icon_minitimeTue Dec 22, 2009 9:38 pm

-Haideti, daca vrei sa ma mancati sunt a voastra. Da se pare ca sunt cam prea mica pentru voi.
Observand ca nu am reusit sa ii fac inca sa se certe si ca ei se gandesc sa imparta frateste, ma micsorez.
Vazand asta acesti monstri fiind si lacomi li se duse pe apa sambetei negocierea. Acum chiar incepusera sa se certe care sa ma inghita. Si se luara la bataie intre ei. Doi dintre ei se dadura baturi si fugira ca niste lasi alti 2 rezistara eroic pana cand fura raniti destul de grav si invingatorul se repezi spre mine.
-ups, ce spectacol bun si captivant a fost ca am uitat sa fug. Spun eu si fiind inca la dimensiunile unui fluture, ma reped in scorbura unui copac. Monstrul repezindu-se si el se lovi la cap destul de rau, pierzandu-si cunostinta. Atunci ies si eu din scorbura revenind la marimea naturala si incep sa o caut pe Misa.


In padurea cu Skeezites Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
gummy bear
MEMBRU
MEMBRU
gummy bear


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 865
Kwan Kwan : 1740

In padurea cu Skeezites Empty
PostSubject: Re: In padurea cu Skeezites   In padurea cu Skeezites Icon_minitimeTue Dec 22, 2009 10:31 pm

-Sunt aici! Asta pare delicios! ii spun Sanarei, in timp ce ochii incepura sa mi se inroseasca.
-Sa stii ca nu e o imagine prea placuta. Cred ca ar fi mai bine daca ai lua-o inainte. Te urmez imediat.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32623
Kwan Kwan : 120019
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

In padurea cu Skeezites Empty
PostSubject: Re: In padurea cu Skeezites   In padurea cu Skeezites Icon_minitimeWed Dec 23, 2009 8:23 am

-Bine. Spun eu si apoi ma inalt in aer indepartandu-ma.


In padurea cu Skeezites Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
gummy bear
MEMBRU
MEMBRU
gummy bear


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 865
Kwan Kwan : 1740

In padurea cu Skeezites Empty
PostSubject: Re: In padurea cu Skeezites   In padurea cu Skeezites Icon_minitimeWed Dec 23, 2009 6:40 pm

Ma indrept spre monstru il il prind de gat si imi infig dintii in pielea lui groasa pana ii da sangele. Nu am mai facut asta de mult.Termin rapid si plec dupa Sanara avand grija sa nu am urme de sange.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32623
Kwan Kwan : 120019
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

In padurea cu Skeezites Empty
PostSubject: Re: In padurea cu Skeezites   In padurea cu Skeezites Icon_minitimeWed Dec 23, 2009 10:05 pm

-Cand misa ajunse langa mine ii spun:
-Chiar ai terminat foarte repede.


In padurea cu Skeezites Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
gummy bear
MEMBRU
MEMBRU
gummy bear


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 865
Kwan Kwan : 1740

In padurea cu Skeezites Empty
PostSubject: Re: In padurea cu Skeezites   In padurea cu Skeezites Icon_minitimeThu Dec 24, 2009 12:44 pm

-Aha.... ma misc foarte repede cand e nevoie.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32623
Kwan Kwan : 120019
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

In padurea cu Skeezites Empty
PostSubject: Re: In padurea cu Skeezites   In padurea cu Skeezites Icon_minitimeThu Dec 24, 2009 5:39 pm

Acum imi e si mie cam foame. Stii cumva un loc prin padurea asta cu arbusti cu fructe de padure? Sau poate stii prin apropiere la oarece distanta de padure, vreo livada?


In padurea cu Skeezites Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
gummy bear
MEMBRU
MEMBRU
gummy bear


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 865
Kwan Kwan : 1740

In padurea cu Skeezites Empty
PostSubject: Re: In padurea cu Skeezites   In padurea cu Skeezites Icon_minitimeThu Dec 24, 2009 6:23 pm

-Nu, dar monstrul e inca fraged sa stii.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32623
Kwan Kwan : 120019
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

In padurea cu Skeezites Empty
PostSubject: Re: In padurea cu Skeezites   In padurea cu Skeezites Icon_minitimeThu Dec 24, 2009 7:28 pm

Nu, mersi. Sa stii ca zanele nu sunt carnivore. Noi zanele mancam: fructe, legume, salate sau mancare gatita din fructe si legume. Si bem apa, apa minerala de izvor, apa plata de izvor si sucuri de fructe. Hm, cateodata mai atentam la pizza vegetariana si sucuri carbogazoase. Cam atat.


In padurea cu Skeezites Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Sponsored content





In padurea cu Skeezites Empty
PostSubject: Re: In padurea cu Skeezites   In padurea cu Skeezites Icon_minitime

Back to top Go down
 
In padurea cu Skeezites
Back to top 
Page 1 of 4Go to page : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Padurea Mortii
» Padurea Masterei
» Padurea Trolului
» Padurea Ursilor
» Padurea vrajita

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Planeta Utopia :: Welcome! :: Ținutul tinereții vesnice :: Tinutul vanturilor-
Jump to: