Planeta Utopia
Planeta Utopia
Planeta Utopia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Lasati imaginatia sa va poarte in zbor pe o planeta indepartata, o planeta a fanteziei unde veti intalni personaje de basm, animale mistice si unde totul este posibil
 
HomePortalSearchMemberlistRegisterLog in
Top posting users this month
Sanara
Mica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap - Page 4 EmptyMica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap - Page 4 I_back_catgMica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap - Page 4 Empty 
Saphire Helena
Mica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap - Page 4 EmptyMica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap - Page 4 I_back_catgMica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap - Page 4 Empty 
Madalina
Mica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap - Page 4 EmptyMica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap - Page 4 I_back_catgMica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap - Page 4 Empty 
Sujata
Mica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap - Page 4 EmptyMica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap - Page 4 I_back_catgMica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap - Page 4 Empty 
Paula Muscko
Mica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap - Page 4 EmptyMica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap - Page 4 I_back_catgMica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap - Page 4 Empty 
Latest topics
» o excursie in dreamtopia
Mica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap - Page 4 Icon_minitimeTue Apr 23, 2024 2:07 am by Sanara

» Princess of dreams (continuare)
Mica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap - Page 4 Icon_minitimeTue Apr 23, 2024 1:19 am by Sanara

» Propuneri
Mica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap - Page 4 Icon_minitimeTue Apr 23, 2024 1:15 am by Sanara

» La delfinariu (cu Madalina si Priscilla)
Mica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap - Page 4 Icon_minitimeTue Apr 23, 2024 1:12 am by Sanara

» condica de prezenta
Mica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap - Page 4 Icon_minitimeMon Apr 22, 2024 9:57 pm by Saphire Helena

» Berbec
Mica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap - Page 4 Icon_minitimeFri Nov 24, 2023 4:48 pm by Pamella

» Taur
Mica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap - Page 4 Icon_minitimeFri Nov 24, 2023 4:47 pm by Pamella

» Gemeni
Mica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap - Page 4 Icon_minitimeFri Nov 24, 2023 4:47 pm by Pamella

» Rac
Mica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap - Page 4 Icon_minitimeFri Nov 24, 2023 4:46 pm by Pamella


 

 Mica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap

Go down 
4 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4
AuthorMessage
alexcrazygirl
PREMIUM MEMBER
PREMIUM MEMBER
alexcrazygirl


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 13859
Kwan Kwan : 90000
Varsta Varsta : 26
Localizare Localizare : Calarasi

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Mica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Mica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap   Mica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap - Page 4 Icon_minitimeWed Jun 27, 2012 12:22 pm

-Da,dar a inceput sa nu mai le simt atat de mult lipsa
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32619
Kwan Kwan : 120015
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Mica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Mica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap   Mica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap - Page 4 Icon_minitimeWed Jun 27, 2012 8:55 pm

-Nu stiu ce sa zic. Daca e de bine sau de rau.


Mica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap - Page 4 Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
alexcrazygirl
PREMIUM MEMBER
PREMIUM MEMBER
alexcrazygirl


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 13859
Kwan Kwan : 90000
Varsta Varsta : 26
Localizare Localizare : Calarasi

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Mica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Mica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap   Mica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap - Page 4 Icon_minitimeWed Aug 22, 2012 10:59 pm

-Pai eu as putea spune ca e de bine pentru ca nu mai sufar chiar asa de tare
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32619
Kwan Kwan : 120015
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Mica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Mica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap   Mica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap - Page 4 Icon_minitimeThu Aug 23, 2012 10:10 am

-Stii, exista aici in Utopia 2 taramuri Eden si Helheim Iar parintii tai e oricum pentru eternitate intr-unul din ele. Nu suntem chiar atat de departe precum e daca am fi pe Terra, asa ca i-ai putea vizita oricand desigur insa trebuie aprobare de la seful taramului respectiv ca sa poti intra. Si stii ce e culmea? Ca sa poti primi aprobare pentru Helheim am auzit ca trebuie sa ai 100 fapte rele in plus fata de cele bune iar ca sa poti intra in Eden 1000 fapte bune in plus fata de cele rele. Daca unul din parinti ar fi intr-o parte si unul in cealalta, tu ar trebui sa faci cand fapte rele cand fapte bune doar ca sa iti vezi parintii. Dar totusi exista si o cale de a intra fara aprobare. Insa e valabila numai la Helheim, mituind diavolul de la poarta.


Mica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap - Page 4 Sa110


Last edited by Sanara on Fri Mar 08, 2013 9:17 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Vizitator
Guest
Anonymous



Mica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Mica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap   Mica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap - Page 4 Icon_minitimeThu Jan 17, 2013 4:39 pm

Brusc intre ele doua aparu o silueta, punandu-si mainile pe umerii lor. Imediat silueta se dovedi a fi nimeni altul decat Kol.
- Ce discutati voi 2 aici, fara mine? ridica el din sprancene.
Back to top Go down
alexcrazygirl
PREMIUM MEMBER
PREMIUM MEMBER
alexcrazygirl


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 13859
Kwan Kwan : 90000
Varsta Varsta : 26
Localizare Localizare : Calarasi

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Mica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Mica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap   Mica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap - Page 4 Icon_minitimeThu Feb 21, 2013 9:09 pm

-Ceva ce nu cred ca te va interesa atat de tare
Back to top Go down
Vizitator
Guest
Anonymous



Mica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Mica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap   Mica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap - Page 4 Icon_minitimeThu Feb 21, 2013 10:39 pm

- De ce nu ? Testeaza-ma!
Back to top Go down
alexcrazygirl
PREMIUM MEMBER
PREMIUM MEMBER
alexcrazygirl


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 13859
Kwan Kwan : 90000
Varsta Varsta : 26
Localizare Localizare : Calarasi

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Mica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Mica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap   Mica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap - Page 4 Icon_minitimeFri Feb 22, 2013 5:02 pm

-Chiar te intereseaza sa afli despre Helheim si despre cum poti vizita un spirit ce se afla acolo?
Back to top Go down
Vizitator
Guest
Anonymous



Mica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Mica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap   Mica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap - Page 4 Icon_minitimeFri Feb 22, 2013 7:08 pm

- Ar fi chiar interesant...de ce nu as vrea sa stiu ? se incrunta el.
Back to top Go down
alexcrazygirl
PREMIUM MEMBER
PREMIUM MEMBER
alexcrazygirl


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 13859
Kwan Kwan : 90000
Varsta Varsta : 26
Localizare Localizare : Calarasi

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Mica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Mica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap   Mica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap - Page 4 Icon_minitimeFri Feb 22, 2013 8:00 pm

-Daca ai pe cine sa vizitezi pe acolo poate fi interesant si chiar util
Back to top Go down
Vizitator
Guest
Anonymous



Mica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Mica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap   Mica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap - Page 4 Icon_minitimeFri Feb 22, 2013 8:27 pm

- Sa zicem ca am...deci?
Back to top Go down
alexcrazygirl
PREMIUM MEMBER
PREMIUM MEMBER
alexcrazygirl


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 13859
Kwan Kwan : 90000
Varsta Varsta : 26
Localizare Localizare : Calarasi

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Mica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Mica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap   Mica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap - Page 4 Icon_minitimeFri Feb 22, 2013 10:02 pm

-Pai din ce am inteles de la Sanara iti trebuie un fel de aprobare de la seful taramului unde se afla persoana respectiva sau sufletul ei
Back to top Go down
Vizitator
Guest
Anonymous



Mica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Mica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap   Mica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap - Page 4 Icon_minitimeSat Feb 23, 2013 1:19 pm

- Si cum obtii acel acord?
Back to top Go down
alexcrazygirl
PREMIUM MEMBER
PREMIUM MEMBER
alexcrazygirl


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 13859
Kwan Kwan : 90000
Varsta Varsta : 26
Localizare Localizare : Calarasi

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Mica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Mica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap   Mica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap - Page 4 Icon_minitimeSun Feb 24, 2013 3:45 pm

-Nu prea retinut eu chiar asa de bine,dar stiu ca parca era vorba de fapte bune si fapte rele
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32619
Kwan Kwan : 120015
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Mica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Mica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap   Mica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap - Page 4 Icon_minitimeFri Mar 08, 2013 9:20 am

-Ei bine pentru Helheim iti trebuie 100 fapte rele in plus fata de cele bune. Apoi daca vrei in Eden trebuie sa te reabilitezi si sa ai 1000 fapte bune in plus fata de cele rele.


Mica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap - Page 4 Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
alexcrazygirl
PREMIUM MEMBER
PREMIUM MEMBER
alexcrazygirl


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 13859
Kwan Kwan : 90000
Varsta Varsta : 26
Localizare Localizare : Calarasi

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Mica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Mica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap   Mica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap - Page 4 Icon_minitimeFri Mar 08, 2013 8:29 pm

-Destul de multe de facut pentru a vedea pe cineva ce se afla in Helheim sau Eden
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32619
Kwan Kwan : 120015
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Mica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Mica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap   Mica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap - Page 4 Icon_minitimeFri Mar 08, 2013 8:51 pm

-Mda, intradevar asa este.


Mica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap - Page 4 Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
alexcrazygirl
PREMIUM MEMBER
PREMIUM MEMBER
alexcrazygirl


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 13859
Kwan Kwan : 90000
Varsta Varsta : 26
Localizare Localizare : Calarasi

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Mica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Mica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap   Mica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap - Page 4 Icon_minitimeThu Mar 28, 2013 8:35 pm

-Dar oare nu exista nici o alta cale in afara de cele spuse de tine?
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32619
Kwan Kwan : 120015
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Mica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Mica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap   Mica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap - Page 4 Icon_minitimeFri Mar 29, 2013 7:45 am

-Nu sa cel putin nu stiu eu.


Mica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap - Page 4 Sa110


Last edited by Sanara on Tue Apr 02, 2013 12:26 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
alexcrazygirl
PREMIUM MEMBER
PREMIUM MEMBER
alexcrazygirl


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 13859
Kwan Kwan : 90000
Varsta Varsta : 26
Localizare Localizare : Calarasi

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Mica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Mica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap   Mica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap - Page 4 Icon_minitimeMon Apr 01, 2013 10:57 pm

-Da deci cum spuneam destul de complicat doar pentru a vedea pe cineva deja mort
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32619
Kwan Kwan : 120015
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Mica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Mica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap   Mica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap - Page 4 Icon_minitimeTue Apr 02, 2013 12:31 am

-Da stiu ca e complicat. E asa de complicat pentru ca zeii si demonii vor sa descurajeze aceasta practica in lumea noastra. Daca pe Terra e imposibil ca oamenii sa vada pe cineva mort, aici la noi e posibil dar se icnearca pe cat posibil sa se descurajeze acestea.
Demonii stiu ca noua ne e greu sa facem 100 fapte rele fiind foarte buni la suflet, in general zanele nu s-ar ibnahita la asa ceva. Dar nici majoritatea celorlalte specii umane. Iar zeii stiu ca ne ia foarte mult timp sa facem 1000 fapte bune consecutiv. Adica ei socotesc fapta rea si cea mai mica abatere de genul a vorbi urat sau a jigni. Degeaba faci sa zicem 500 fapte bune si treci de jumatate daca spui un cuvant urat. Trebuie apoi sa o iei de la capat.


Mica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap - Page 4 Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
alexcrazygirl
PREMIUM MEMBER
PREMIUM MEMBER
alexcrazygirl


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 13859
Kwan Kwan : 90000
Varsta Varsta : 26
Localizare Localizare : Calarasi

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Mica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Mica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap   Mica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap - Page 4 Icon_minitimeThu Jul 11, 2013 11:28 pm

-Aaaa deci inseamna ca eu am foarte multe fapte rele adunate
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32619
Kwan Kwan : 120015
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Mica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Mica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap   Mica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap - Page 4 Icon_minitimeFri Jul 12, 2013 12:35 am

-Da, asa easte. Dar oricum Eu cred ca e bine sa fii si la echilibru. Adica sa ai nmar egal de fpate bune si ele. Sau cu 1-3 fapte bune in plus. In caz ca esti la echilibru nu se poate hotari unde sa fie locul tau si zeii iti vor mai da sanse sa traiesti ei sperand ca va gasi locul unde sa te trimita. As putea numi asta ca o pacalire a zeilor. Astfel se explica si la oameni ca patesc accidente, ajung pe lumea cealalta dar nu sunt lasati nici sa intre pe taraml secret al lumii celeilalte ca sunt intorsi din drum. Acestea se numesc in parapsihologie experiente in apropierea mortii.


Mica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap - Page 4 Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Sponsored content





Mica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Mica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap   Mica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap - Page 4 Icon_minitime

Back to top Go down
 
Mica si nestiutoare acolo unde lava isi face de cap
Back to top 
Page 4 of 4Go to page : Previous  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» Fiti atenti pe unde mergeti!
» Unde să mergi în vacanță în funcție de zodie
» O mica aventura
» Mica Publicitate
» O mica sugestie!

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Planeta Utopia :: Welcome! :: Dimensiunea magica :: Niflheim-
Jump to: