Planeta Utopia
Planeta Utopia
Planeta Utopia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Lasati imaginatia sa va poarte in zbor pe o planeta indepartata, o planeta a fanteziei unde veti intalni personaje de basm, animale mistice si unde totul este posibil
 
HomePortalSearchMemberlistRegisterLog in
Top posting users this month
No user
Latest topics
» La delfinariu (cu Madalina si Priscilla)
Traversand tinutul de gheata  - Page 2 Icon_minitimeSun Apr 28, 2024 10:56 am by Sanara

» o excursie in dreamtopia
Traversand tinutul de gheata  - Page 2 Icon_minitimeSun Apr 28, 2024 9:41 am by Sanara

» Propuneri
Traversand tinutul de gheata  - Page 2 Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:30 pm by Madalina

» Sujata a fost decazuta din staff
Traversand tinutul de gheata  - Page 2 Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:29 pm by Madalina

» condica de prezenta
Traversand tinutul de gheata  - Page 2 Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:23 pm by Pamella

» Princess of dreams (continuare)
Traversand tinutul de gheata  - Page 2 Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:21 pm by Saphire Helena

» Berbec
Traversand tinutul de gheata  - Page 2 Icon_minitimeFri Nov 24, 2023 4:48 pm by Pamella

» Taur
Traversand tinutul de gheata  - Page 2 Icon_minitimeFri Nov 24, 2023 4:47 pm by Pamella

» Gemeni
Traversand tinutul de gheata  - Page 2 Icon_minitimeFri Nov 24, 2023 4:47 pm by Pamella


 

 Traversand tinutul de gheata

Go down 
3 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Next
AuthorMessage
Vizitator
Guest
Anonymous



Traversand tinutul de gheata  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Traversand tinutul de gheata    Traversand tinutul de gheata  - Page 2 Icon_minitimeSat Jul 14, 2012 9:48 pm

- Mhm, da, iti pot povesti. Stiu ca era tare secretoasa si sunt sigura ca mi-a oferit un nume fals... mi-a zis ca o cheama Ophelia si ca orice fel de ruda a ei a fost asasinata de un vrajitor malefic si cauta sa se razbune. Imi pareu rau, dar altceva nu mai stiu despre ea... nu prea ii placea sa vorbeasca despre sine, deobicei vorbeam despre banalitati asa ca... ofteaza gandindu-se ca nu i-a fost o prietena prea buna.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Traversand tinutul de gheata  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Traversand tinutul de gheata    Traversand tinutul de gheata  - Page 2 Icon_minitimeSat Jul 14, 2012 10:01 pm

In privinta numelui poate sa fi spus minciuni. Nu am auzit de o Ophelia in familia mea. Insa daca e vorba de faptul ca familia i-a fost ucisa de un vrajitor malefic, mama nu putea fi ca nu a avut chiar toata familia ucisa. Sigur probabil a fost bunica mea. Si in ciuda varstei inaintate pe care o avea in ziua cand a murit de batranete, bunica arata ca de 30 de ani.


Traversand tinutul de gheata  - Page 2 Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Vizitator
Guest
Anonymous



Traversand tinutul de gheata  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Traversand tinutul de gheata    Traversand tinutul de gheata  - Page 2 Icon_minitimeSat Jul 14, 2012 10:05 pm

- Zanele pot trai la fel de mult ca vampirii?
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Traversand tinutul de gheata  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Traversand tinutul de gheata    Traversand tinutul de gheata  - Page 2 Icon_minitimeSat Jul 14, 2012 10:12 pm

-Vampirii pot fi si nemuritori. Zanele in functie de rasa pot trai intre 400 si 3000 de ani. 400 de ani traieste o anumita rasa de driade. Iar Zanele Fluture traiesc pana la 3000 de ani si poate putin peste 3000 de ani unele mai norocoase.


Traversand tinutul de gheata  - Page 2 Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Vizitator
Guest
Anonymous



Traversand tinutul de gheata  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Traversand tinutul de gheata    Traversand tinutul de gheata  - Page 2 Icon_minitimeSat Jul 14, 2012 10:23 pm

- Ahm, am inteles.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Traversand tinutul de gheata  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Traversand tinutul de gheata    Traversand tinutul de gheata  - Page 2 Icon_minitimeSat Jul 14, 2012 10:33 pm

Katrina incepu sa tuseasca iar datorita faptului ca o avea pe Sanara in plamani. Dar nu isi permitea sa o scoata pe sora ei la o temperatura de peste -200 grade.


Traversand tinutul de gheata  - Page 2 Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Vizitator
Guest
Anonymous



Traversand tinutul de gheata  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Traversand tinutul de gheata    Traversand tinutul de gheata  - Page 2 Icon_minitimeSat Jul 14, 2012 10:34 pm

- Esti sigura ca e in regula chestia asta cu tinutul surorii tale in plaman? Poate ca nu-ti face prea bine asta.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Traversand tinutul de gheata  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Traversand tinutul de gheata    Traversand tinutul de gheata  - Page 2 Icon_minitimeSat Jul 14, 2012 10:46 pm

-E ceva normal sa tusesc cand am ceva in plamani. Nu stiu daca imi face rau sau nu, chestia asta dar stiu ca mai bine ma imbolnavesc eu un pic, decat sa moara sora mea. Ei bine, eu nu risc decat o mica bronsita tratabila. Pe cand daca ea ar fi expusa la un frig de peste -200 de grade, ar lua o hipotermie de toata frumusetea. Daca faci hipotermie la -30 de grade e una. Dar la -200 de grade o super-hipotermie, te poate da gata. Zanele in mod normal nu rezista la frig mai mare de -90 grade. Insa eu pot rezista fiindca am puterea vulcanica. Pot controla vulcanii. In timpul cand ma aflu langa vulcani, corpul meu absoarbe energia lor. Practic in frig corpul meu preia din superputerea mea vulcanica energia necesara producerii caldurii sa imi tina corpul la tempratura de 37 grade fara ca eu sa fiu afectata intr-un fel sau sa simt frigul.
Mai sunt cateva zane cu puterea mea. Daca nu ar fi zanele ca mine, cutremurile din lume ar fi foarte mari, fiindca nu ar avea cine absorbi energia acumulata in scoarta terestra, sub vulcani.


Traversand tinutul de gheata  - Page 2 Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Vizitator
Guest
Anonymous



Traversand tinutul de gheata  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Traversand tinutul de gheata    Traversand tinutul de gheata  - Page 2 Icon_minitimeSat Jul 14, 2012 10:54 pm

- Ahm, dar e bine ca existati, zambeste vag Rose. Eu n-am probleme cu frigul... e normal, sunt moarta, deci eu insami sunt de gheata.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Traversand tinutul de gheata  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Traversand tinutul de gheata    Traversand tinutul de gheata  - Page 2 Icon_minitimeSat Jul 14, 2012 11:17 pm

-Mda, e bine. Spuse Katrina.
In acest timp, Sanara, plictisindu-se incepu sa se catere pe ramificatiile venoase din plamanii surorii sale.


Traversand tinutul de gheata  - Page 2 Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Vizitator
Guest
Anonymous



Traversand tinutul de gheata  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Traversand tinutul de gheata    Traversand tinutul de gheata  - Page 2 Icon_minitimeSat Jul 14, 2012 11:40 pm

Zambi melancolic, amintindu-si de Ophelia si de cum o dezamagise, asa ca un oftat i se strecura printre buzele palide.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Traversand tinutul de gheata  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Traversand tinutul de gheata    Traversand tinutul de gheata  - Page 2 Icon_minitimeSun Jul 15, 2012 11:41 am

-Stii cumva daca mai e mult pana vom ajunge la margina din nord a acestui taram de gheata?


Traversand tinutul de gheata  - Page 2 Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Vizitator
Guest
Anonymous



Traversand tinutul de gheata  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Traversand tinutul de gheata    Traversand tinutul de gheata  - Page 2 Icon_minitimeSun Jul 15, 2012 3:59 pm

- Habar nu am, nici macar nu-mi dau seama cum am ajuns aici, ofteaza incetisor.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Traversand tinutul de gheata  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Traversand tinutul de gheata    Traversand tinutul de gheata  - Page 2 Icon_minitimeSun Jul 15, 2012 6:11 pm

Dupa inca cateva sute de metri de mers vad in departare castelul din nordul tinutului. Se vedea in departare. Inaintez grabita spre el. Iar urmatoarea data cand imi veni sa stranut, stranut puternic. Sora mea iesi din plammani, fiind aruncata si propulsata de aerul din plamani cu o viteza destul de mare. Ea prelua controlul propriului zbor cu aripile ei, si apoi bau din potiunea maririi care o avea la ea. Aparand ca din senin, in fata noastra.


Traversand tinutul de gheata  - Page 2 Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Vizitator
Guest
Anonymous



Traversand tinutul de gheata  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Traversand tinutul de gheata    Traversand tinutul de gheata  - Page 2 Icon_minitimeSun Jul 15, 2012 6:14 pm

- Oh, deci Sanara este sora ta! clipeste des surprinsa Rose.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Traversand tinutul de gheata  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Traversand tinutul de gheata    Traversand tinutul de gheata  - Page 2 Icon_minitimeSun Jul 15, 2012 11:11 pm

-Da. Deci voi doua va cunoasteti de mai de mult timp?


Traversand tinutul de gheata  - Page 2 Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Vizitator
Guest
Anonymous



Traversand tinutul de gheata  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Traversand tinutul de gheata    Traversand tinutul de gheata  - Page 2 Icon_minitimeSun Jul 15, 2012 11:12 pm

- Da, cam asa ceva, raspunde Rose.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Traversand tinutul de gheata  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Traversand tinutul de gheata    Traversand tinutul de gheata  - Page 2 Icon_minitimeMon Jul 16, 2012 10:07 am

Mergem spre castelul acela de gheata si batem la portile lui.


Traversand tinutul de gheata  - Page 2 Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Vizitator
Guest
Anonymous



Traversand tinutul de gheata  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Traversand tinutul de gheata    Traversand tinutul de gheata  - Page 2 Icon_minitimeMon Jul 16, 2012 2:33 pm

Rose priveste curioasa castelul si asteapta sa deschida cineva usa.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Traversand tinutul de gheata  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Traversand tinutul de gheata    Traversand tinutul de gheata  - Page 2 Icon_minitimeMon Jul 16, 2012 6:42 pm

Usa se deschide singura si eu intru prima.


Traversand tinutul de gheata  - Page 2 Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Vizitator
Guest
Anonymous



Traversand tinutul de gheata  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Traversand tinutul de gheata    Traversand tinutul de gheata  - Page 2 Icon_minitimeMon Jul 16, 2012 6:43 pm

- Ce ciudat, ciripeste urmand-o.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Traversand tinutul de gheata  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Traversand tinutul de gheata    Traversand tinutul de gheata  - Page 2 Icon_minitimeMon Jul 16, 2012 6:55 pm

-Intradevar. Ciudat pentru Utopia. Dar pe Terra am azut multe usi automate, mai ales la Mall-uri. Dar pentru un palat din Utopia chiar e ciudat. Spun eu.


Traversand tinutul de gheata  - Page 2 Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Vizitator
Guest
Anonymous



Traversand tinutul de gheata  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Traversand tinutul de gheata    Traversand tinutul de gheata  - Page 2 Icon_minitimeMon Jul 16, 2012 7:05 pm

- Da, ma indoiesc ca e o usa automata... continua ea sa mearga.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32621
Kwan Kwan : 120017
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Traversand tinutul de gheata  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Traversand tinutul de gheata    Traversand tinutul de gheata  - Page 2 Icon_minitimeMon Jul 16, 2012 7:37 pm

-Probabil sunt niste fantome, la fel cum am vazut in filme.


Traversand tinutul de gheata  - Page 2 Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Vizitator
Guest
Anonymous



Traversand tinutul de gheata  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Traversand tinutul de gheata    Traversand tinutul de gheata  - Page 2 Icon_minitimeMon Jul 16, 2012 9:37 pm

- Crezi? Mie mi se pare prea putin probabil.
Back to top Go down
Sponsored content





Traversand tinutul de gheata  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Traversand tinutul de gheata    Traversand tinutul de gheata  - Page 2 Icon_minitime

Back to top Go down
 
Traversand tinutul de gheata
Back to top 
Page 2 of 11Go to page : Previous  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Next
 Similar topics
-
» Traversand taramul e foc.
» Castelul de gheata
» Legenda varcolacului de gheata
» tinutul vanturi
» Tinutul Verde

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Planeta Utopia :: Welcome! :: Dimensiunea magica :: Muspelheim-
Jump to: