Planeta Utopia
Planeta Utopia
Planeta Utopia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Lasati imaginatia sa va poarte in zbor pe o planeta indepartata, o planeta a fanteziei unde veti intalni personaje de basm, animale mistice si unde totul este posibil
 
HomePortalSearchMemberlistRegisterLog in
Top posting users this month
Bavaria
O casa pe plaja - Page 2 EmptyO casa pe plaja - Page 2 I_back_catgO casa pe plaja - Page 2 Empty 
Sanara
O casa pe plaja - Page 2 EmptyO casa pe plaja - Page 2 I_back_catgO casa pe plaja - Page 2 Empty 
Sujata
O casa pe plaja - Page 2 EmptyO casa pe plaja - Page 2 I_back_catgO casa pe plaja - Page 2 Empty 
Latest topics
» La delfinariu (cu Madalina si Priscilla)
O casa pe plaja - Page 2 Icon_minitimeYesterday at 4:02 pm by Sanara

» Misiuni
O casa pe plaja - Page 2 Icon_minitimeYesterday at 3:56 pm by Sanara

» condica de prezenta
O casa pe plaja - Page 2 Icon_minitimeYesterday at 3:54 pm by Sanara

» Schimbare nick
O casa pe plaja - Page 2 Icon_minitimeSat May 11, 2024 2:18 pm by Sujata

» o excursie in dreamtopia
O casa pe plaja - Page 2 Icon_minitimeSat May 11, 2024 2:17 pm by Bavaria

» Propuneri
O casa pe plaja - Page 2 Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:30 pm by Bavaria

» Sujata a fost decazuta din staff
O casa pe plaja - Page 2 Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:29 pm by Bavaria

» Princess of dreams (continuare)
O casa pe plaja - Page 2 Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:21 pm by Saphire Helena

» Berbec
O casa pe plaja - Page 2 Icon_minitimeFri Nov 24, 2023 4:48 pm by Pamella


 

 O casa pe plaja

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AuthorMessage
Phoenix Hime
MEMBRU
MEMBRU
Phoenix Hime


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 356
Kwan Kwan : 686
Varsta Varsta : 28
Localizare Localizare : Dreams

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

O casa pe plaja - Page 2 Empty
PostSubject: Re: O casa pe plaja   O casa pe plaja - Page 2 Icon_minitimeThu Apr 16, 2015 5:45 pm

Acum ca spuse asta, chiar voiam sa incerc cateva tumbe prin aer, dar i-am zambit inofensiv. Ne-am ridicat incet in aer si am plutit asa cativa metri, apoi am bagat o viteza nebuna pana am ajuns deasupra norilor. Am mai plutit calm o vreme, apoi am coborat la fel de repede pana spre suprafata marii. M-am intors spre Aki, care in afara faptului ca avea parul in toate directiile, parea sa se simta bine. Am incetinit ritmul.
-Eh, se pare ca esti bine. Eu cand am zburat prima data m-am facut toate culorile, incepand cu verde si pana la nuanta vampir varuit. Nu am mai zburat apoi pentru o lunga perioada de timp. Este primul tau zbor?


Like the Phoenix I rise from the ashes of life





O casa pe plaja - Page 2 3578530jyph9hpt3b
Back to top Go down
Miriam
Immortal
Immortal
Miriam


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 1566
Kwan Kwan : 4953
Varsta Varsta : 47
Localizare Localizare : Oraşul Interzis

O casa pe plaja - Page 2 Empty
PostSubject: Re: O casa pe plaja   O casa pe plaja - Page 2 Icon_minitimeThu Apr 16, 2015 5:48 pm

"In felul acesta, da. E primul meu zbor." spuse el calm. "Insa nu departe de casa mea e un parc de distractii pentru copii. Merg si ma dau in montagne rouse ori de cate ori am ocazia." zise el. "Cum eu nu prea am avut parte de copilarie, in parcul acela ma simt copil." adauga el.


O casa pe plaja - Page 2 9d9533683b11c37fd269ab241c4f7af0
Back to top Go down
Phoenix Hime
MEMBRU
MEMBRU
Phoenix Hime


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 356
Kwan Kwan : 686
Varsta Varsta : 28
Localizare Localizare : Dreams

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

O casa pe plaja - Page 2 Empty
PostSubject: Re: O casa pe plaja   O casa pe plaja - Page 2 Icon_minitimeThu Apr 16, 2015 6:03 pm

-Deci iti plac copiii, si mie imi plac... Asta e bine, pentru ca de cele mai multe ori, eu chiar ma comport ca un copil. Poate o sa mergem candva intr-un parc de distractii. Ti-as putea face poze haioase in timp ce te dai in montagne rouse. Imi cam place sa surprind fete haioase si sa le pun undeva la vedere ca sa rada toti. Am invatat asta de la fratele meu, care are o gramada cu mine si continua sa adauge. Sper sa nu le vezi vreodata, mi-as pierde credibilitatea de calator misterios. Avem o calatorie lunga, mi-ar placea sa aflu mai multe despre tine.


Like the Phoenix I rise from the ashes of life





O casa pe plaja - Page 2 3578530jyph9hpt3b
Back to top Go down
Miriam
Immortal
Immortal
Miriam


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 1566
Kwan Kwan : 4953
Varsta Varsta : 47
Localizare Localizare : Oraşul Interzis

O casa pe plaja - Page 2 Empty
PostSubject: Re: O casa pe plaja   O casa pe plaja - Page 2 Icon_minitimeThu Apr 16, 2015 6:44 pm

"Am fost capturat, ca sa zic asa, ca sclav in minele de pietre pretioase de la 15 ani. Pe la 18 ani, m-am indragostit nebuneste, dar ea a murit in fata ochilor mei, fara ca eu sa pot face ceva." incepu el sa povesteasca. "Dupa aceea nu prea mi-am mai deschis inima. Cand am implinit 20 de ani, patronul minelor a murit si el si le-am administrat eu de-atunci. Acum am 23 de ani si sunt dupa cum ai vazut un singuratic." sfarsi el de povestit.


O casa pe plaja - Page 2 9d9533683b11c37fd269ab241c4f7af0
Back to top Go down
Phoenix Hime
MEMBRU
MEMBRU
Phoenix Hime


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 356
Kwan Kwan : 686
Varsta Varsta : 28
Localizare Localizare : Dreams

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

O casa pe plaja - Page 2 Empty
PostSubject: Re: O casa pe plaja   O casa pe plaja - Page 2 Icon_minitimeThu Apr 16, 2015 6:54 pm

-Daca ar fi sa poti intoarce timpul si sa ai puterea de a o salva... ai profita de sansa asta? Ce intrebare?! Normal ca da. Ai putea indrepta lucrurile... si ai putea sa fi fericit alaturi de ea. Eu... pot sa dau timpul inapoi, doar spune-mi locatia si data. Ar fi ca o datorie platita, in schimbul coroanei.


Like the Phoenix I rise from the ashes of life





O casa pe plaja - Page 2 3578530jyph9hpt3b
Back to top Go down
Miriam
Immortal
Immortal
Miriam


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 1566
Kwan Kwan : 4953
Varsta Varsta : 47
Localizare Localizare : Oraşul Interzis

O casa pe plaja - Page 2 Empty
PostSubject: Re: O casa pe plaja   O casa pe plaja - Page 2 Icon_minitimeThu Apr 16, 2015 7:54 pm

"Nu e nevoie, Yozora." zise el. "Ma indragostisem numai eu. Ea nu ma iubea. Mi-a zis-o cu ranjetul pe fata cand a murit in fata ochilor mei." adauga el trist.


O casa pe plaja - Page 2 9d9533683b11c37fd269ab241c4f7af0
Back to top Go down
Phoenix Hime
MEMBRU
MEMBRU
Phoenix Hime


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 356
Kwan Kwan : 686
Varsta Varsta : 28
Localizare Localizare : Dreams

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

O casa pe plaja - Page 2 Empty
PostSubject: Re: O casa pe plaja   O casa pe plaja - Page 2 Icon_minitimeThu Apr 16, 2015 8:17 pm

-Stii, poate a facut asta intentionat ca sa te faca s-o urasti si sa nu te invinovatesti pentru moartea ei. Din ce am vazut, esti un tip grozav, nu avea motiv sa nu te iubeasca. Dar daca asta iti doresti, o sa respect asta.
Nu voiam sa-i spun ca timpul il va vindeca, pentru ca pentru el, timpul nu era destul, parea sa fie blocat undeva printre amintiri.
-Ploaia, vantul, soarele...le aduci pe toate cu tine pentru o persoana care te iubeste si o iubesti; si asta de fiecare data cand privirile voastre se intalnesc. Pentru acea persoana vei aduce intreaga lume. Intalnirile vietii sunt guvernate de soarta... incalciri in sforile destinului...
Cand mi-am dat seama ce spuneam m-am inrosit ca racul. Ce tot indrugam? Eu, care nu stiam ce e iubirea, dadeam sfaturi despre cum e cand iubesti. Din momentul ala, mi-am zis ca o sa pastrez o atitudine cat mai serioasa si profesionala. Si puteam incepe cu schimbarea subiectului.
-Nu esti curios unde mergem?


Like the Phoenix I rise from the ashes of life





O casa pe plaja - Page 2 3578530jyph9hpt3b
Back to top Go down
Miriam
Immortal
Immortal
Miriam


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 1566
Kwan Kwan : 4953
Varsta Varsta : 47
Localizare Localizare : Oraşul Interzis

O casa pe plaja - Page 2 Empty
PostSubject: Re: O casa pe plaja   O casa pe plaja - Page 2 Icon_minitimeThu Apr 16, 2015 9:06 pm

"Prefer sa ma las ghidat de tine." spuse el. "Doar zburam pe covorasul asta zburator, nu?" intreba el amuzat de situatie.


O casa pe plaja - Page 2 9d9533683b11c37fd269ab241c4f7af0
Back to top Go down
Phoenix Hime
MEMBRU
MEMBRU
Phoenix Hime


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 356
Kwan Kwan : 686
Varsta Varsta : 28
Localizare Localizare : Dreams

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

O casa pe plaja - Page 2 Empty
PostSubject: Re: O casa pe plaja   O casa pe plaja - Page 2 Icon_minitimeThu Apr 16, 2015 9:31 pm

-Corect. Cum iti plac atat diamantele si alte pietre pretioase, m-am gandit sa mergem la vrajitoarea marii. Se intampla ca tocmai despre pesterile in care isi are salasul iti vorbeam cand m-am trezit. Are o poveste ingrozitoare. Se spune ca era foarte frumoasa si ca multi au cazut prada farmecelor ei. Pentru ca nu ii iubea, toti au fost sacrificati in scopurile ei meschine. Astfel, a ramas singura si a mers in alte parti ale lumii ca sa aduca aceeasi nefericire. Intr-o buna zi, s-a aciuat intr-o pestera de langa o padure, iar la ceva timp dupa asta, a trecut pe la ea un tanar care iesise la vanatoare si ii ceruse niste apa ca sa se spele de sangele cerbului ucis. Vrajitoarea s-andragostit pentru prima data si s-a folosit de toate farmecele ei ca sa-l faca sa ramana, dar el s-antors la iubita lui sotie. Desigur, vrajitoarea a fost furioasa si din ura a rapit-o pe sotia tanarului, a dus-o in pestera ei si a taiat-o fara mila in sute de bucatele. A aruncat bucatile intr-o rapa, dar acestea s-au transformat in licurici. Cineva a aflat de faptele vrajitoarei si a pedepsit-o. A inchis-o in pestera ei pentru eternitate si a acoperit acele locuri cu ape. Pestera a devenit propria ei inchisoare, care este inconjurata de un abis. Insa de-a lungul timpului, in acel abis s-au prabusit mai multe nave si vieti, de aceea se crede ca sigiliul celei care a inchis-o pe vrajitoare este pe cale sa se desfaca. Acolo ne indreptam si noi!


Like the Phoenix I rise from the ashes of life





O casa pe plaja - Page 2 3578530jyph9hpt3b
Back to top Go down
Miriam
Immortal
Immortal
Miriam


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 1566
Kwan Kwan : 4953
Varsta Varsta : 47
Localizare Localizare : Oraşul Interzis

O casa pe plaja - Page 2 Empty
PostSubject: Re: O casa pe plaja   O casa pe plaja - Page 2 Icon_minitimeThu Apr 16, 2015 9:41 pm

"Brr!" se zgribuli el a frig. "Groaznica poveste. Adica teribila, infricosatoare." spuse el. "De ce vrei sa mergi tocmai in acele locuri?" o intreba el uimit.


O casa pe plaja - Page 2 9d9533683b11c37fd269ab241c4f7af0
Back to top Go down
Phoenix Hime
MEMBRU
MEMBRU
Phoenix Hime


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 356
Kwan Kwan : 686
Varsta Varsta : 28
Localizare Localizare : Dreams

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

O casa pe plaja - Page 2 Empty
PostSubject: Re: O casa pe plaja   O casa pe plaja - Page 2 Icon_minitimeThu Apr 16, 2015 9:47 pm

-Vreau sa vad daca sigiliul... e inca stabil, daca nu il voi completa din nou sau va trebui sa o opresc pe vrajitoare. Dar nu-ti fa griji! Esti in siguranta cu mine!


Like the Phoenix I rise from the ashes of life





O casa pe plaja - Page 2 3578530jyph9hpt3b
Back to top Go down
Miriam
Immortal
Immortal
Miriam


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 1566
Kwan Kwan : 4953
Varsta Varsta : 47
Localizare Localizare : Oraşul Interzis

O casa pe plaja - Page 2 Empty
PostSubject: Re: O casa pe plaja   O casa pe plaja - Page 2 Icon_minitimeThu Apr 16, 2015 10:10 pm

"Bine." ceda el. "Daca vrei neaparat, sa mergem sa verifici!" zise el.


O casa pe plaja - Page 2 9d9533683b11c37fd269ab241c4f7af0
Back to top Go down
Phoenix Hime
MEMBRU
MEMBRU
Phoenix Hime


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 356
Kwan Kwan : 686
Varsta Varsta : 28
Localizare Localizare : Dreams

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

O casa pe plaja - Page 2 Empty
PostSubject: Re: O casa pe plaja   O casa pe plaja - Page 2 Icon_minitimeThu Apr 16, 2015 10:41 pm

Vedeam incantarea de pe chipul lui cand cazu de acord cu mine. Am marit viteza, pana am ajuns la niste stanci tocite care ieseau din adancuri. Am coborat pe ele si mi-am strans la loc turbanul.
-Trebuie sa coboram!
Mi-am scos flautul si am suflat in el. Imediat aparu o bula uriasa care ne invalui. Am intrat in apa si bula a inceput sa coboare, pana am ajuns pe fundul marii. Acolo, la baza stancilor, era sapat un tunel. Destul de ingust, cat pentru o persoana.
-Poate ca trebuia sa fac doua bule! Oricum, bula se va sparge asa ca trage adanc aer in piept pentru ca o sa innotam prin tunel si sunt vreo cativa metri pana vom da din nou de aer.


Like the Phoenix I rise from the ashes of life





O casa pe plaja - Page 2 3578530jyph9hpt3b
Back to top Go down
Miriam
Immortal
Immortal
Miriam


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 1566
Kwan Kwan : 4953
Varsta Varsta : 47
Localizare Localizare : Oraşul Interzis

O casa pe plaja - Page 2 Empty
PostSubject: Re: O casa pe plaja   O casa pe plaja - Page 2 Icon_minitimeFri Apr 17, 2015 11:05 am

Inainte ca bula sa se sparga, el scoase doua tuburi de oxigen, nu prea mari, din geanta sa magica. Aveau si masti de oxigen.
"Uite, pune-ti acest tub de oxigen. Sunt usoare si aerul ne va ajunge pentru circa 5 ore de stat sub apa." zise el, intinzand un tub spre Yozora.


O casa pe plaja - Page 2 9d9533683b11c37fd269ab241c4f7af0
Back to top Go down
Phoenix Hime
MEMBRU
MEMBRU
Phoenix Hime


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 356
Kwan Kwan : 686
Varsta Varsta : 28
Localizare Localizare : Dreams

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

O casa pe plaja - Page 2 Empty
PostSubject: Re: O casa pe plaja   O casa pe plaja - Page 2 Icon_minitimeFri Apr 17, 2015 1:19 pm

-Multumesc, Aki! Ai o geanta foarte folositoare.
Am intrat pe rand prin tunel. Era intuneric bezna. Brusc, acesta se termina si puteam sa ma misc in voie. Era mult spatiu deodata, insa ceva se misca in jurul meu si nu erau pesti. Mi-am intins mana si am vazut o scanteie, apoi mai multe. Parea sa fie...curent electric. Oh, nu! Erau tipari, si erau peste tot.


Like the Phoenix I rise from the ashes of life





O casa pe plaja - Page 2 3578530jyph9hpt3b
Back to top Go down
Miriam
Immortal
Immortal
Miriam


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 1566
Kwan Kwan : 4953
Varsta Varsta : 47
Localizare Localizare : Oraşul Interzis

O casa pe plaja - Page 2 Empty
PostSubject: Re: O casa pe plaja   O casa pe plaja - Page 2 Icon_minitimeFri Apr 17, 2015 2:08 pm

El innota nestingherit, urmand-o indeaproape pe Yozora, insa nu parea afectat de multimea de tipari care parca mergeau pe langa el. Din cauza mastii de oxigen, el nu putea vorbi cu Yozora, asa ca isi vazu linistit de innot.


O casa pe plaja - Page 2 9d9533683b11c37fd269ab241c4f7af0
Back to top Go down
Phoenix Hime
MEMBRU
MEMBRU
Phoenix Hime


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 356
Kwan Kwan : 686
Varsta Varsta : 28
Localizare Localizare : Dreams

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

O casa pe plaja - Page 2 Empty
PostSubject: Re: O casa pe plaja   O casa pe plaja - Page 2 Icon_minitimeFri Apr 17, 2015 2:25 pm

Dintre toate creaturile marine pe care le-am intalnit, trebuiau sa fie tipari. Cu cat gaseam mai repede o cale de iesire, cu atat mai bine pentru mine. Avusesem niste experiente nu prea placute cu tipari si eram ingrozita de ei. Am innotat in sus si am dat de o fasie subtire de gheata. Am facut o deschizatura prin ea si am iesit la suprafata. Am fost aproape orbita de lumina. Eram langa un castel, iar deasupra lui parea sa fie cerul, dar nu era. Era ceva alunecos si stralucitor, ca un tesut.
Nici bine nu m-am dezmeticit si ceva ma izbi cu o putere colosala. Inainte sa cad, am vazut o coada enorma.
O casa pe plaja - Page 2 Aonokokuu


Like the Phoenix I rise from the ashes of life





O casa pe plaja - Page 2 3578530jyph9hpt3b
Back to top Go down
Miriam
Immortal
Immortal
Miriam


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 1566
Kwan Kwan : 4953
Varsta Varsta : 47
Localizare Localizare : Oraşul Interzis

O casa pe plaja - Page 2 Empty
PostSubject: Re: O casa pe plaja   O casa pe plaja - Page 2 Icon_minitimeFri Apr 17, 2015 3:30 pm

Noroc ca Aki se afla prin apropiere si o prinse degraba pe Yozora. O tinu protectiv in bratele sale si cauta sa gaseasca o cale mai sigura de a iesi la suprafata. Cand o gasi, iesi cu grija si o aseza pe Yozora pe un nisip fin. Locul era strain. Nu stia unde anume ajunsese,
O casa pe plaja - Page 2 Images?q=tbn:ANd9GcQQnjFxuwzMFjHEvFud9WYwTmZZ5F2y5mDNy_mSMm-Z_8eGHvEW
Inspira adanc aer in piept si incerca cu precautie si prudenta s-o faca pe Yozora sa-si revina.


O casa pe plaja - Page 2 9d9533683b11c37fd269ab241c4f7af0
Back to top Go down
Phoenix Hime
MEMBRU
MEMBRU
Phoenix Hime


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 356
Kwan Kwan : 686
Varsta Varsta : 28
Localizare Localizare : Dreams

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

O casa pe plaja - Page 2 Empty
PostSubject: Re: O casa pe plaja   O casa pe plaja - Page 2 Icon_minitimeFri Apr 17, 2015 3:58 pm

Mi-am revenit dupa cateva minute. Aveam la mine sabia Phoenix, deci ranile mi se vindecara rapid.
-Hei, Aki! Ma bucur ca esti teafar! Scuze ca sunt asa o pacoste. De obicei, eu sunt cea care are grija de altii, dar acum... cred ca e bine sa ai pe cineva cu tine pe care sa te poti baza.
M-am uitat in jur. Locul imi parea cunoscut.
-Asta-i locul in care sotia vanatorului s-a transformat in licurici. Ce-i drept, locul e putin diferit de cum arata in trecut. Vrajitoarea nu a stat degeaba. A adus ceva modificari si si-a transformat pestera intr-un adevarat palat, de asemenea, are si gardieni. Trebuie sa-mi iau revansa cu acea creatura care m-a lovit.


Like the Phoenix I rise from the ashes of life





O casa pe plaja - Page 2 3578530jyph9hpt3b
Back to top Go down
Miriam
Immortal
Immortal
Miriam


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 1566
Kwan Kwan : 4953
Varsta Varsta : 47
Localizare Localizare : Oraşul Interzis

O casa pe plaja - Page 2 Empty
PostSubject: Re: O casa pe plaja   O casa pe plaja - Page 2 Icon_minitimeFri Apr 17, 2015 4:32 pm

"Incearca sa te ridici." spuse el pe un ton protector si cald. "Sa vedem unde duce drumul asta galben. Zici ca suntem in filmul din Lumea Oamenilor, Vrajitorul din Oz!" spuse el putin amuzat.


O casa pe plaja - Page 2 9d9533683b11c37fd269ab241c4f7af0
Back to top Go down
Phoenix Hime
MEMBRU
MEMBRU
Phoenix Hime


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 356
Kwan Kwan : 686
Varsta Varsta : 28
Localizare Localizare : Dreams

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

O casa pe plaja - Page 2 Empty
PostSubject: Re: O casa pe plaja   O casa pe plaja - Page 2 Icon_minitimeFri Apr 17, 2015 4:50 pm

-Chiar asa e. Le-am vazut multe dintre filme, dar cel mai mult mi-a placut ''Cinderella'', mai ales rochia aia albastra si cea alba de mireasa, iar pantofii erau superbi. Desi si ''Mirror, mirror'' a avut costume exceptionale si scenete amuzante.
Am mers asa o vreme. Drumul parea foarte lung.


Like the Phoenix I rise from the ashes of life





O casa pe plaja - Page 2 3578530jyph9hpt3b
Back to top Go down
Miriam
Immortal
Immortal
Miriam


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 1566
Kwan Kwan : 4953
Varsta Varsta : 47
Localizare Localizare : Oraşul Interzis

O casa pe plaja - Page 2 Empty
PostSubject: Re: O casa pe plaja   O casa pe plaja - Page 2 Icon_minitimeFri Apr 17, 2015 5:02 pm

Tot ascultand-o, el scoase din geanta sa magica o pereche superba de pantofi de cristal.
O casa pe plaja - Page 2 Pantofi_cenusareasa
"Pentru tine." spuse el, daruindu-i pantofii.


O casa pe plaja - Page 2 9d9533683b11c37fd269ab241c4f7af0
Back to top Go down
Phoenix Hime
MEMBRU
MEMBRU
Phoenix Hime


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 356
Kwan Kwan : 686
Varsta Varsta : 28
Localizare Localizare : Dreams

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

O casa pe plaja - Page 2 Empty
PostSubject: Re: O casa pe plaja   O casa pe plaja - Page 2 Icon_minitimeFri Apr 17, 2015 9:23 pm

Cum pantofii mei erau uzi leoarca, mi i-am pus pe cei de cristal, care in ciuda aparentelor, erau foarte comozi si scoteau un sunet ca un clinchet de clopotel pe pavajul galben.
-Esti la fel de generos cu toti necunoscutii? am chicotit. Asta e deja al doilea cadou, iar eu nu ti-am dat nimic inca.
In timp ce vorbeam, pe carare aparu o femeie superba, care ii facu semn lui Aki sa o urmeze.
O casa pe plaja - Page 2 6a999d5137e81a19c6417032ddc41d58


Like the Phoenix I rise from the ashes of life





O casa pe plaja - Page 2 3578530jyph9hpt3b
Back to top Go down
Miriam
Immortal
Immortal
Miriam


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 1566
Kwan Kwan : 4953
Varsta Varsta : 47
Localizare Localizare : Oraşul Interzis

O casa pe plaja - Page 2 Empty
PostSubject: Re: O casa pe plaja   O casa pe plaja - Page 2 Icon_minitimeFri Apr 17, 2015 10:16 pm

"Nu cu toti necunoscutii." raspunse el. "Doar cu tine. Imi insuflii dorinta de a fii generos cu tine, fara sa cer nimic in schimb." adauga el. Cand femeia aceea aparu pe carare, Aki se opri brusc.
"Yozora. o cunosti pe femeia asta?" o intreba el.


O casa pe plaja - Page 2 9d9533683b11c37fd269ab241c4f7af0
Back to top Go down
Phoenix Hime
MEMBRU
MEMBRU
Phoenix Hime


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 356
Kwan Kwan : 686
Varsta Varsta : 28
Localizare Localizare : Dreams

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

O casa pe plaja - Page 2 Empty
PostSubject: Re: O casa pe plaja   O casa pe plaja - Page 2 Icon_minitimeFri Apr 17, 2015 10:28 pm

-Aki, fa cunostinta cu vrajitoarea Tellus! O sa incerce sa te seduca, pentru ca apoi sa-ti fure forta vitala ca sa ramana ea tanara si frumoasa, asa ca ai grija! Daca nu te cucereste cu frumusetea ei, va incerca prin farmece.
Femeia rase usor si isi trecu elegant o mana prin par, raspandind in jur un miros de liliac. Pe mine nici nu ma baga in seama, sau daca o facea prefera sa ma ignore, in schimb, nu-l scapa din ochi pe Aki. Ma indoiesc ca auzise ce spusesem, iar asta ma cam calca pe nervi venind din partea ei.


Like the Phoenix I rise from the ashes of life





O casa pe plaja - Page 2 3578530jyph9hpt3b
Back to top Go down
Sponsored content





O casa pe plaja - Page 2 Empty
PostSubject: Re: O casa pe plaja   O casa pe plaja - Page 2 Icon_minitime

Back to top Go down
 
O casa pe plaja
Back to top 
Page 2 of 5Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» La plaja
» Plaja
» Pe plaja
» Pe plaja
» La plaja

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Planeta Utopia :: Welcome! :: Dimensiunea magica :: Marea de smarald :: Golden Beach-
Jump to: