Planeta Utopia
Planeta Utopia
Planeta Utopia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Lasati imaginatia sa va poarte in zbor pe o planeta indepartata, o planeta a fanteziei unde veti intalni personaje de basm, animale mistice si unde totul este posibil
 
HomePortalSearchMemberlistRegisterLog in
Top posting users this month
Bavaria
Cupidon in actiune  - Page 3 EmptyCupidon in actiune  - Page 3 I_back_catgCupidon in actiune  - Page 3 Empty 
Sanara
Cupidon in actiune  - Page 3 EmptyCupidon in actiune  - Page 3 I_back_catgCupidon in actiune  - Page 3 Empty 
Sujata
Cupidon in actiune  - Page 3 EmptyCupidon in actiune  - Page 3 I_back_catgCupidon in actiune  - Page 3 Empty 
Latest topics
» condica de prezenta
Cupidon in actiune  - Page 3 Icon_minitimeYesterday at 2:18 pm by Sujata

» Schimbare nick
Cupidon in actiune  - Page 3 Icon_minitimeYesterday at 2:18 pm by Sujata

» o excursie in dreamtopia
Cupidon in actiune  - Page 3 Icon_minitimeYesterday at 2:17 pm by Bavaria

» La delfinariu (cu Madalina si Priscilla)
Cupidon in actiune  - Page 3 Icon_minitimeYesterday at 2:14 pm by Bavaria

» Misiuni
Cupidon in actiune  - Page 3 Icon_minitimeTue May 07, 2024 4:06 pm by Bavaria

» Propuneri
Cupidon in actiune  - Page 3 Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:30 pm by Bavaria

» Sujata a fost decazuta din staff
Cupidon in actiune  - Page 3 Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:29 pm by Bavaria

» Princess of dreams (continuare)
Cupidon in actiune  - Page 3 Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:21 pm by Saphire Helena

» Berbec
Cupidon in actiune  - Page 3 Icon_minitimeFri Nov 24, 2023 4:48 pm by Pamella


 

 Cupidon in actiune

Go down 
3 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Next
AuthorMessage
magic-nature
MEMBRU
MEMBRU
magic-nature


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 940
Kwan Kwan : 2509
Varsta Varsta : 24
Localizare Localizare : in pergamentul mitologiei

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Cupidon in actiune  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Cupidon in actiune    Cupidon in actiune  - Page 3 Icon_minitimeSat Feb 18, 2012 6:15 pm

Ma furisez in spatele lui Thor si ii zic:
-Vezi Thor,asa se cere o fata in casatorie.In sfarsit ai reusit.ii spun eu in sopta la ureche.Apoi el se sperie si cade din genunchi direct in fund.
Back to top Go down
http://magicheart.3xforum.ro
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32623
Kwan Kwan : 120019
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Cupidon in actiune  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Cupidon in actiune    Cupidon in actiune  - Page 3 Icon_minitimeSat Feb 18, 2012 6:16 pm

Ma trezisem.
-Hei ce se intampla? Si ce am facut? Intreb eu un pic ametita.


Cupidon in actiune  - Page 3 Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
alexcrazygirl
PREMIUM MEMBER
PREMIUM MEMBER
alexcrazygirl


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 13859
Kwan Kwan : 90000
Varsta Varsta : 26
Localizare Localizare : Calarasi

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Cupidon in actiune  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Cupidon in actiune    Cupidon in actiune  - Page 3 Icon_minitimeSat Feb 18, 2012 6:29 pm

-Hahahahahahahaha ce tare n-am crezut ca am sa vad un zeu cazand in fund.
Back to top Go down
magic-nature
MEMBRU
MEMBRU
magic-nature


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 940
Kwan Kwan : 2509
Varsta Varsta : 24
Localizare Localizare : in pergamentul mitologiei

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Cupidon in actiune  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Cupidon in actiune    Cupidon in actiune  - Page 3 Icon_minitimeSat Feb 18, 2012 9:11 pm

-Mersi,e specialitatea mea sa fac oamenii sa se sperie.Si Sanara,tocmai te dadeai la un dragon,si eu la un centaur.Nu stiu cum s-a intamplat dar uite ca s-a intamplat. Smile
Back to top Go down
http://magicheart.3xforum.ro
alexcrazygirl
PREMIUM MEMBER
PREMIUM MEMBER
alexcrazygirl


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 13859
Kwan Kwan : 90000
Varsta Varsta : 26
Localizare Localizare : Calarasi

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Cupidon in actiune  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Cupidon in actiune    Cupidon in actiune  - Page 3 Icon_minitimeSat Feb 18, 2012 9:30 pm

-Si intrebare este de ce eu nu ma dadeam la nimeni si Thor era asa de gentil cu mine,si apropo Thor daca la piscina m-ai fi cerut de sotie ca mai devreme poate as fi acceptat.
Back to top Go down
magic-nature
MEMBRU
MEMBRU
magic-nature


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 940
Kwan Kwan : 2509
Varsta Varsta : 24
Localizare Localizare : in pergamentul mitologiei

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Cupidon in actiune  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Cupidon in actiune    Cupidon in actiune  - Page 3 Icon_minitimeSat Feb 18, 2012 11:29 pm

-Pai exista o explicatie la orice asai?Atunci sa o cautam,ca sa ne putem da seama.Si Thor,lasate de chestia cu a fi un smecher,ca nu-ti sta bine.Fi tu insuti si asta e tot.spun eu asta cu o voce calma,apoi ma duc la el si ii pun mana pe umar:-Daca vrei ca o fata sa te placa fi tu insuti,nu fi altcineva.Si credema,lasate de smecherie,ca arati mai rau ca un fraer decat esti. Smile
Dintr-un copac se aude un fosnet la care eu ma uit cu coada ochiului sa vad ce era.Tot ce vedeam era un om,nimic mai mult.Cred ca el e cel ce ma facut sa ma dau la un centaur si pe Sanara la un dragon.
-Hei tu,si toti isi indreapta privirile spre mine,stai!!Nu iti fac nimic,dar el fugise.Apoi fac o vraja cu semne prin maini si il chem pe Houkou la care ii zic:
-Il vezi pe tipul ala care zboara,dupe el!!si ma sui sus pe Houkou si il urmarim dar zbura destul de repede.
Back to top Go down
http://magicheart.3xforum.ro
alexcrazygirl
PREMIUM MEMBER
PREMIUM MEMBER
alexcrazygirl


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 13859
Kwan Kwan : 90000
Varsta Varsta : 26
Localizare Localizare : Calarasi

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Cupidon in actiune  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Cupidon in actiune    Cupidon in actiune  - Page 3 Icon_minitimeSun Feb 19, 2012 9:34 am

-Offff iar urmarire,eu stau aici pentru ca am o lene.Deci cine sta cu mine?
-Eu stau zice Thor in timp ce se aseaza pe iarba.
-Bravo Thor e o idee buna sa ne asezam pe iarba.Sanara stai si tu cu noi?o intreb eu in timp ce ma asez pe iarba langa Thor
Back to top Go down
magic-nature
MEMBRU
MEMBRU
magic-nature


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 940
Kwan Kwan : 2509
Varsta Varsta : 24
Localizare Localizare : in pergamentul mitologiei

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Cupidon in actiune  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Cupidon in actiune    Cupidon in actiune  - Page 3 Icon_minitimeSun Feb 19, 2012 10:29 am

Urmarindul pe tip ma tot gandeam cum facuse ce facuse.
-Stai odata!Mareste viteza Houkou!!spun eu in tipm ce ma tineam de el.
-Xinta,nu crezi ca alergam degeaba?spuse Houkou.
-Ba da,incetineste.
-Nu am mai alergat asa de mult timp.spuse Houkou.
-Asai.spun eu.
-Propun sa mai stam.zic eu.
-Cat timp mai durez?
-13 secunde.afirm eu.
-E deajuns.spuse el.
-Acum sa ne intoarcem.
-Bine.
Si mergem noi si ii vedem pe toti intinsi pe iarba.
Back to top Go down
http://magicheart.3xforum.ro
alexcrazygirl
PREMIUM MEMBER
PREMIUM MEMBER
alexcrazygirl


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 13859
Kwan Kwan : 90000
Varsta Varsta : 26
Localizare Localizare : Calarasi

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Cupidon in actiune  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Cupidon in actiune    Cupidon in actiune  - Page 3 Icon_minitimeSun Feb 19, 2012 11:14 am

Back to top Go down
magic-nature
MEMBRU
MEMBRU
magic-nature


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 940
Kwan Kwan : 2509
Varsta Varsta : 24
Localizare Localizare : in pergamentul mitologiei

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Cupidon in actiune  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Cupidon in actiune    Cupidon in actiune  - Page 3 Icon_minitimeSun Feb 19, 2012 3:10 pm

-Ce costum cam mini ai Very Happy.Vezi sa nu ii atraga atentia lui Thor ca mai inainte.Ai grija sa nu sara pe tine.Hahaha.spun eu asta si Thor inrosinduse.
Back to top Go down
http://magicheart.3xforum.ro
alexcrazygirl
PREMIUM MEMBER
PREMIUM MEMBER
alexcrazygirl


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 13859
Kwan Kwan : 90000
Varsta Varsta : 26
Localizare Localizare : Calarasi

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Cupidon in actiune  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Cupidon in actiune    Cupidon in actiune  - Page 3 Icon_minitimeSun Feb 19, 2012 7:01 pm

-Nu este vina mea,este vina matusii.Matusa pentru asta am sa ma razbun pe tine,daca maine mai ai tu cartile de credit cu bani pe ele sa nu imi mai spui tu mie Cristina,strig eu catre cer.Si inca si ceva ca stiu ca ma spionezi prin glob nu o sa te mai ascult,daca nu ascult consiliul vrajitoarelor nu am de gand sa te ascult nici pe tine,si mai ales dupa asta.Ei ai sa vezi tu.
Ma ridic si ma indrept catre un pom.Cand mergeam toti baietii se uitau la mine.Ajung la pom si ma aplec ca sa imi iau geanta.Toti baietii se uitau la fundul meu.Cred ca Thor fierbe pe interior de gelozie,dar nu asta a fost scopul meu principal.Iau geanta si ma duc la Sanara,Xinta si Thor.
Ma asez jos si scot globul din geanta.

-Eee acum sa vezi tu matusa,dar poate o sa iti urmez sfatul si Xinta ai grija acum sa nu faci vreo gluma sau ceva care sa ma enerveze ca deja sunt nervoasa si eu cand sunt nervoasa ca si acum iese rau pt persoana pe care sunt nervoasa,poti sa il intrebi pe Thor ca el stie cel mai bine nu Thor?
-Da asa este Xinta nu te sfatuiesc sa o enervezi acum ca iese rau,crede-ma eu am enervat-o o data cand deja era nervoasa si am avut multe vanatai si cateva oase rupte.
Back to top Go down
magic-nature
MEMBRU
MEMBRU
magic-nature


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 940
Kwan Kwan : 2509
Varsta Varsta : 24
Localizare Localizare : in pergamentul mitologiei

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Cupidon in actiune  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Cupidon in actiune    Cupidon in actiune  - Page 3 Icon_minitimeSun Feb 19, 2012 7:26 pm

-Pentru un zeu esti tare slab.Si fi linistita o sa ma abtind din a face glume.Sper.Dar sa fim seriosi,de ce nu iti iei alt costum?Eu asta o sa fac mai tarziu.Nu mai suport sa stau imbracata asa.Parca as merge la o prezentare de moda din ani preisoricului din jurasic.Scuze pentru gluma,nu ma pot abtine.Gata am terminat cu glumele.Pentru un moment.
Back to top Go down
http://magicheart.3xforum.ro
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32623
Kwan Kwan : 120019
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Cupidon in actiune  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Cupidon in actiune    Cupidon in actiune  - Page 3 Icon_minitimeSun Feb 19, 2012 7:45 pm

-Da, sigur ca stau cu voi. Raspunsesem eu. Rmasem jos pe uarba. Cand veni vorba de lupta:
-Si va ajut si eu cu lupta. Spun eu


Cupidon in actiune  - Page 3 Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
alexcrazygirl
PREMIUM MEMBER
PREMIUM MEMBER
alexcrazygirl


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 13859
Kwan Kwan : 90000
Varsta Varsta : 26
Localizare Localizare : Calarasi

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Cupidon in actiune  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Cupidon in actiune    Cupidon in actiune  - Page 3 Icon_minitimeSun Feb 19, 2012 8:11 pm

-Pai daca matusa nu ar fi facut o vraja de protectie m-as schimba cu mare placere,si in legatura cu Thor nu este atat de slab e vorba ca sunt eu cam prea puternica.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32623
Kwan Kwan : 120019
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Cupidon in actiune  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Cupidon in actiune    Cupidon in actiune  - Page 3 Icon_minitimeSun Feb 19, 2012 8:40 pm

-Prima data iti spun de ce nu te-a cerut in casatorie asa cum trebuie. Fiindca el e zeu si nu se cade ca un zeu sa cada in genunchi in fata unei vrajitoare. Asa gandeste el.


Cupidon in actiune  - Page 3 Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
magic-nature
MEMBRU
MEMBRU
magic-nature


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 940
Kwan Kwan : 2509
Varsta Varsta : 24
Localizare Localizare : in pergamentul mitologiei

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Cupidon in actiune  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Cupidon in actiune    Cupidon in actiune  - Page 3 Icon_minitimeSun Feb 19, 2012 8:54 pm

-Ai dreptate Sanara,sunt numai culori la el in minte.Fie el ca e zeu,ca e elf,vrajitor,etc..,tot trebuie sa faca asta.Asa ca cel care va veni la mine sa ma ceara pe mine in casatorie eu ii voi trage un pumn drept raspuns,adica NU.Si sa se invete minte ca Xinta nu se cumpara usor.Mai intai trebuie sa se lupte cu mine,si daca castiga ma voi casatori cu el,daca nu...sa dispara din fata mea.Sunt pericol public,asai?Imi place sa fiu genul de temut.Imi confera micuta atentie pe care nu am avuto niciodata.Da ati auzit bine,eu nu am prieteni.Decat pe:Sanara,Cristina,matusile si sora Sanarei,cat de cat Thor,mai bine zis perversul,si atat,a da si Houkou.
Back to top Go down
http://magicheart.3xforum.ro
alexcrazygirl
PREMIUM MEMBER
PREMIUM MEMBER
alexcrazygirl


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 13859
Kwan Kwan : 90000
Varsta Varsta : 26
Localizare Localizare : Calarasi

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Cupidon in actiune  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Cupidon in actiune    Cupidon in actiune  - Page 3 Icon_minitimeSun Feb 19, 2012 8:57 pm

-Sincer Xinta chiar imi place felul tau de a fii,eu nu sunt atat de batausa pentru ca nu m-a lasat matusa cand eram mai mica,dar oricum eu m-a casatoresc cu un barbat doar daca:cel mai important il iubesc,sa ma ceara de sotie asa cum se face in mod normal si daca eu ma inteleg bine cu el sau macar il plac.
Back to top Go down
magic-nature
MEMBRU
MEMBRU
magic-nature


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 940
Kwan Kwan : 2509
Varsta Varsta : 24
Localizare Localizare : in pergamentul mitologiei

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Cupidon in actiune  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Cupidon in actiune    Cupidon in actiune  - Page 3 Icon_minitimeSun Feb 19, 2012 11:03 pm

-Asta asa e,cel mai important intr-o relatie e sinceritatea,egalul si iubirea.Pacat pentru mine,nu nu cunosc sentimentul.De fapt niciodata nu lam cunoscut.Ce ma mai alintau parintii mei vitregi,ca in rest nmimic.Dar tipului ori ii place cum sunt eu,ori pa.dar in acel moment demonul se trezeste din mine fara motiv.
-AAAAA!!!tip eu in timp ce imi pun mainile in cap.Fugiti,demonul scapa!!!Cu el nu e de joaca,e instare de orice!!!Nu din nou!!Cristina,Sanara,Thor plecati repede,sau macar dativa mai incolo,nu stiu pe cine va ataca primul,si nici dece iese tocmai acum!!si in acel moment ochii mi se facusera galbeni cu rosu(rosii ii aveam de la transformarea de 17 ani),semnele imi apareau dar erau altfel cu alte forme si bila ochiului se prefacuse in bila ca cea a sarpelui.
-AAAAAAAAA!!!si acum demonul iesise.Ii ataca pe Cristina si Thor punandule si strangandui cu mainile de gat in timp ce zambeam.In subcontientul meu si in mine eram eu si partea mea demon discutand(voi numerota cu 1 cand sunt eu si 2 cand e demonul):
1:-De ce faci asta?De ce acum?
2:-Am eu treburile mele de rezolvat.
1:-Ce treburi,de ce iai atacat!?!
2:-Nu tipa la mine.
1:-Esti eu,bine o alta persoana dar esti tot eu!
2:-Treaba mea ce fac.
1:-Dar din ce motiv,nu inteleg,esti geloasa?!
2:-Geloasa?Eu?Nici gand.
1:-Ba da esti.
2:-Ba nu sunt,si nu uita ca daca eu il plac si tu il placi.
1:-Nu e adevarat,eu ias trage un pumn si las lasa lat pe strada sa il calce si masina deci nu.
2:-Nu spuneai tu ca esti aceasi persoana cu mine?
1:-Ba da,dar suntem diferite.
2:-Ce diferenta,eu sunt rea iar tu devi eu.Care e acea?
1:-Eu nu o sa fiu altcineva niciodata,si sti bine asta,sti ca nu imi plac:perversitatile,gandacii,etc..
2:-Stiu ca esti geloasa.
1:-Pe cine?
2:-Pe Cristina.
1:-Si de ce as fi?
2:-Pai pentru ca ea e frumoasa,eleganta,si are tot ce ii trebuie si oamenii se topesc dupe frumusetea ei.
1:-Ba n...ok ai castigat,sunt geloasa pe ea.Dar uitate la mine,la noi,cine nea placut vreodata macar in genul de a ne lua in brate sau altele?
2:-Pai tipul ala...
1:-O fi serioasa,a facut asa doar ca sa ma faca sa tac,si ii multumesc pentru putere dar si il urasc pentru ca acum stau asa si + ca ma folosit,pentru asta nu il iert.
2:-Acum inceiem discutia?
1:-Dar nu miai spus de ce ii ataci pe ei.
2:-Pai pentru ca nu am avut pe cine,e distractiv sa fac oamenii sa sufere si vreau sa ma arat si eu,nu numai tu.
1:-O bine,cu tortura si ca nu ai avut pe cine nu sunt de acord dar ca vrei sa te arati si tu sunt de acord,stiu cum te simti.
2:-Bine,multumesc de intelegere.Si imi poti da un nume?Ca sa ma simt si eu mai bine.
1:-Bine paiii ce zici de Diana...sau...deee....Kaede.
2:-Pai si Diana si Kaede sunt frumoase dar cred ca il aleg pe Kaede,suna mai bine.Multumesc,pentru tot.
1:-Hei,esti o persoana,ai dreptul la orice,si cu placere.ii spun asta lui "Kaede" zambind.
Si in acel moment ma trezesc vazandui pe amandoi la pamant cu mainile mele pe gaturile lor.Imi iau mainile si ei respira pentru prima data din acel moment de cand iam strans de gat.Apoi ma uit la mainile mele si mi le pun pe fata,incep sa plang fugind prin parc catre un pom foarte mare si foarte gros.Plangeam fara incetare gandinduma ca le fac asta unor prieteni.Daca era altcineva mai ziceam,dar cu prietenia "Kaede" nu trebuia sa depaseasca limita.Stau ghemuita in copac cu capul in jos plangand si gandindu-ma:Sunt o idioata,am stat si am vorbit cu Kaede fara sa ma gandesc cat sufereau ei.Tot ce fac-fac gresit,nimic nu iese bine.Incep sa nu mai suport,o dau naibi de soarta si mor,macar mor si altii cu mine,dar ar fi nedrept.
-Mama,tata,unde sunteti,cine sunteti,de ce ma lasati sa traiesc in chin,fara alinarea parinteasca de care ar trebui sa ma parte?!De ce?!tip eu.Dar nu e vina voastra,ci a mea,ca nu stiu ce sa fac,nu gandesc,sunt oribila,urata,deformata si rea.Muma padurii pe scurt.Sa fim sinceri,cine naibi sar uita deci spun uita nu placea la mine.Zilele mele au apus,vor apune,de indata ce trec la 12 ani adio 'adolescenta',adio ce s-a intamplat,ma voi simti stanjenita si daca nu trec la 12 ani voi muri in 2 zile,caci trebuie sa traiesc pana la 15 ani,pentru Mantrus.Gata,mam hotarat,nu voi mai trai pentru mine,ci pentru Mantrus,pentru prietenii mei,pentru toti.Daca eu dau gresi,toti vor fi condamnati la moarte pentru fapta mea.Eu nu sunt altceva decat un 'corp de unica folosinta'.Nimic mai mult,eu nu traisc.Eu doar exist.spun eu suparata.
Back to top Go down
http://magicheart.3xforum.ro
alexcrazygirl
PREMIUM MEMBER
PREMIUM MEMBER
alexcrazygirl


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 13859
Kwan Kwan : 90000
Varsta Varsta : 26
Localizare Localizare : Calarasi

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Cupidon in actiune  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Cupidon in actiune    Cupidon in actiune  - Page 3 Icon_minitimeMon Feb 20, 2012 6:11 pm

-Esti bine?ma intreaba Thor dupa ce Xinta pleca de aici
-Da eu sunt foarte bine
-Dar cum asa?
-Pai la cata durere am simtit in viata mea,deja a inceput sa nu o mai simt si in unele cazuri sa imi provoace placere.E greu de inteles dar nu conteaza.Eu ma duc dupa Xinta
-Dar Cristina este periculos,daca iti face ceva?
-Nu o sa imi faca nimic,si sa stii ca nu trebuie sa vii cu mine,ma descurc si singura,spun eu stiind clar ca Thor vroia sa vina cu mine.
Ma plimb pana in locul unde stiu ca este Xinta.Ma duc la acel pom si o vad stand acolo si plangand.

-Xinta daca te gandesti la ce s-a intamplat nu trebuie sa iti faci griji,stiu toata povestea ta iar eu deja nu mai simt durerea de mult timp
Back to top Go down
magic-nature
MEMBRU
MEMBRU
magic-nature


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 940
Kwan Kwan : 2509
Varsta Varsta : 24
Localizare Localizare : in pergamentul mitologiei

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Cupidon in actiune  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Cupidon in actiune    Cupidon in actiune  - Page 3 Icon_minitimeMon Feb 20, 2012 9:43 pm

-Da dar tocmai pe cei dragi mie ii atac.E greu sa fi singur,sa nu sti ca e cineva care sa te aline.Ar fi bine sa pleci pana nu o sa incep sa te si musc.Ca din cauza unei probleme pot face si asta.E mai complicat la mine.De asta mi se intampla numai rau si fac numia rau.Nu imi mai ramane decat sa...sa...nu vreau sa spun.Voi face asta alta data.Acum miam dat seama de ceva,ca eu nu traiesc,doar exist,dar sta e o alta poveste.
Si in acel moment un barbat apare pe craca pomului unde eram eu si Cristina,era imbracat cu niste pantaloni obisnuiti si cu o bluza stramta iar pe fata avea o masca alba cu negru si rosu,se uita la mine si imi spune:
-Tu esti Xinta?spune el cu o voce mai groasa.
-D..da.spun eu speriata.
-Atunci,trebuie sa vi cu mine,intr-un fel sau altul vei veni.
-Dar cine esti.
-Eu?Sunt Tsubago,sunt cunoscut si ca "negrul etern" sau "ucigasul negru".Nimeni nu a scapat din mainile mele.
-Deci esti un asasin.
-Da.
-De ce ai venit dupe mine?
-Cineva mia spus ca tu ai in posesie niste poteri foarte valoroase.
-Cam ce puteri?
-Cum ar fi demonul din tine sau natura.
-Si ce vrei sa imi faci?spun eu ridicanduma in picioare.
-Sa te duc la acel om.
-Din ce motiv?
-Din acela de a le extrage,ele sunt foarte valoroase.
-Chiar?
-Da,acum vino cu mine.
-Nu!
-Atunci sunt nevoit sa aplic forta.
-Sa te vad!si ma pun in pozitie de lupta.
-Sa stai in spate Cristina,el pe mina ma vrea,asta inseamna ca trebuie sa ma ia.ii spun eu Cristinei zambind.
-Chiar crezi ca poti s scapi?
-Cred mai mult ca pot sa te ucid decat sa scap.spun eu zambind
-Hah,chiar crezi?
-Dupe cum am mai zis,da.
-Gata cu joaca!
-Eu nu plec nicaieri!spun eu in timp ce ma avant inspre el.
El isi scoate din maini niste gheare ca ale lui Wolverine.
Atac dar el il respinge,apoi ma impinge jos din pom,cad dar nu patesc nimic.El sare din pom atacanduma dar ma dau la oparte.Spre norocul meu demonul-lup se trezeste,ceea ce eu facusem.Imi cresc urechi negre si coada neagra mare si stufoasa.Coltii imi cresteau si unghiile mi se faceau mari,ochii mi se schimbasera,dar aceasta putere era una peste masurile mele deci nu o controlam bine,puteam sa omor fara constiinta.Dar pe ea era un pret,acela de a ramane asa mereu,dar imi asum acest risc.Se apropia si Thor cu griji mari pentru Cristina de a nu ii face eu ceva.Cristina era uimita,iar eu ma ridicasem de jos,imi indrept privirea spre mascat spunandui:
-Cu mine nu te pune,caci te joci cu focul.Eu nu am sa plec niciodata cu oameni ca tine nicaieri!!!Si fug cu viteza aproape ca cea a luminii.Ma vedeam aparand si disparand,dar asta era din cauza vitezei.Apar sub mascat la care ma uit si ii trag un picior sub barba apoi sar pe el cand cade jos,imi infig ghearele in el dar dispare de sub mine.Apoi il aud pasind in spatele meu,ma intorc facand o rasucire tragandui un picior in burta aruncandul in sus apoi aparand in spatele lui,in mana mea si din ea ieseai fulgere albastre pe care le infig in el dar nu reusesc caci se intoarce si ii trag in umar.Tasneste sange din umarului lui apoi il musc de gat.Cristina si Thor erau uimiti.El cade si ramane la pamant.Eu cad de sus indreptanduma spre tip cu ghearele de la mana dreapta spre el.Il tintesc in piept chiar langa inima,dar a fost o lovitura fatala.Putea muri in clipa aceea,dar avuse noroc.Imi scot mana din el,era plina de sange.Toti se uitau la mine speriati.
Back to top Go down
http://magicheart.3xforum.ro
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32623
Kwan Kwan : 120019
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Cupidon in actiune  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Cupidon in actiune    Cupidon in actiune  - Page 3 Icon_minitimeMon Feb 20, 2012 10:34 pm

Apar si eu acolo si arunc un zid de foc imobilizand acl asasin s un zid de lumina in urul lui Xinta transformata in demon. Demonul era si normal sa se sperie si sa nu mai vrea atata lumina.
-Deci demonule, alege: Ramai in Xinta dar vei fi de partea ei ori vei fi extras si veti muri atat tu cat si Xinta. Eu am puteri destul de mari si pot sa vindec acel asasin intr-o clipa si sa il las sa isi faca treaba. Si nu ma minti caci altfel ma voi razbuna crunt pe tine. Si ca sa nu minti am cea mai mare arma impotriva mea. Promite-mi ca nu ma minti, daca esti in stare sa promiti in fata celui mai mare dusman al tau, Dumnezeu, Creatorul Universului, ca nu ma minti si ca vei fi de partea Xintei, voi stinge acest zid de lumina deranjant pentru tine.


Cupidon in actiune  - Page 3 Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
magic-nature
MEMBRU
MEMBRU
magic-nature


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 940
Kwan Kwan : 2509
Varsta Varsta : 24
Localizare Localizare : in pergamentul mitologiei

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Cupidon in actiune  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Cupidon in actiune    Cupidon in actiune  - Page 3 Icon_minitimeMon Feb 20, 2012 11:34 pm

Xinta 'nu mai era',domonul o controlase din toate unghiurile.
-Nu mai sunt si nu voi mai fi Xinta,acum Xinta este eu.Nu o mai poti salva.
In acea clipa coltii si unghiile mi se retrag.
-Nu!Revin iar in acel corp,vreau sa traieeeesc!!ma ridic in aer,cerul se innegreste si 2 fulgere ma traznesc iar demonul nu mai era,era inapoi in mine.Eram ridicata destul de sus deci daca cadeam muream.Spre ghinionul meu chiar cadeam,cu o viteza mare.Sansele sa ma prinda cineva si sa nu cada in fund erau mici.Eram la varsta de 17 ani deci eram si grea + ca viteza era mare,deci era si o mare grautate.
Back to top Go down
http://magicheart.3xforum.ro
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32623
Kwan Kwan : 120019
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Cupidon in actiune  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Cupidon in actiune    Cupidon in actiune  - Page 3 Icon_minitimeMon Feb 20, 2012 11:52 pm

Imi iau zborul dand puternic din aripi si miscandu-ma destul de rapid nestiind unde va cadea Xinta si o prind pe Xinta in brate exact cum vazusem o data o faza cu Superman si Lous cand eram in dimensiunea a 3-a. Doar traisem acolo pana la varsta de 16 ani cand imi crescuse aripile. Pe atunci filmul cu Superman era printre preferatele mele.
Apoi o aduc usor la sol si zambesc de isprava mea. Eram o zana fericita ca reusisem sa salvez pe cineva.
-Ei bine sper ca am invins demonul, cel putin iarasi temporar. dar sper ca acest temporar sa insemne mai mult.
-Demonule, nu conteaza cine esti si cat de smecher te crezi, controlul total asupra prietenei mele nu o sa il ai in veci vecilor. Ori ve-ti fi juma juma si veti cooepra ori nu veti mai exista nici una din voi. Spun eu rastindu-ma la demon ca sa il sperii.
-Xinta, noi zanele suntem puternice. Daca o singura data demonul asta iti va mai provoca necazuri stiu cum sa scap de el si sa poti trai si tu o viata normala. Tu nu crezi ca exista, dar eu cunosc o cale.
Putem scapa de demon dar cu un pret pe care eu sunt dispusa sa il platesc. Sa impartim ambele, trupul meu.


Cupidon in actiune  - Page 3 Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
magic-nature
MEMBRU
MEMBRU
magic-nature


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 940
Kwan Kwan : 2509
Varsta Varsta : 24
Localizare Localizare : in pergamentul mitologiei

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

Cupidon in actiune  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Cupidon in actiune    Cupidon in actiune  - Page 3 Icon_minitimeTue Feb 21, 2012 12:26 am

Ii trag o palma tare Sanarei pentru ce a spus.
-NU!!!Esti nebuna?!Cum sa fac asta?!Atunci tu ar trebui sa mori pentru sti tu ce.!Nici gand,mai bine mor si ma si omor pentru prieteni dar sa il chinui pe altul stiind ce ii fac nu.Niciodata,bine poate atunci cand scapa Kaede dar asta e altceva.Nu,revinoti,nu voi accepta asta.Voi fi bine.Credema.
Back to top Go down
http://magicheart.3xforum.ro
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32623
Kwan Kwan : 120019
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Cupidon in actiune  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Cupidon in actiune    Cupidon in actiune  - Page 3 Icon_minitimeTue Feb 21, 2012 12:39 am

-Nu sunt nebuna. Sunt doar foarte increzatoare si matusile mele au un leac. Chestia asta nu ar fi durat decat pana cand ar fi trebuit cum zici tu sa moara cineva pentru Mantrus, dar nu ar fi murit nimeni deoarece ar fi acolo si matusile si sora mea. S-ar fi petrecut in felul urmator: Noi 2 in corpul meu am fi luptat cu magia noastra contra dusmanilor lui Mantrus, iar atunci matusile mele ti-ar fi prins sufletul si cu ajutorul Consiliului Zanelor ai fi scapat. Eu pot vedea viitorul si viitorul are 3 cai.
Prima in care accepti varianta mea in care sunt foarte increzatoare si pe langa ca vom salva copacul Mantrus, te vei reincarna in trupul fetitei Sefei Consiliului Zanelor, fie varianta in care nu accepti varianta mea si te vei lupta pentru copacul Mantrus si in final vei da rateu si demonul din tine va distruge copacul si cele 2 lumi.
-Fie mai e si varianta a 3-a in care ma vei ruga ca sa nu mori, o sa imi accepti propunerea in ultima suta de metri in timpul bataliei pentru Mantrus.


Cupidon in actiune  - Page 3 Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Sponsored content





Cupidon in actiune  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Cupidon in actiune    Cupidon in actiune  - Page 3 Icon_minitime

Back to top Go down
 
Cupidon in actiune
Back to top 
Page 3 of 40Go to page : Previous  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Next
 Similar topics
-
» O printesa in actiune

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Planeta Utopia :: Welcome! :: Dimensiunea magica :: Olimp-
Jump to: