Planeta Utopia
Planeta Utopia
Planeta Utopia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Lasati imaginatia sa va poarte in zbor pe o planeta indepartata, o planeta a fanteziei unde veti intalni personaje de basm, animale mistice si unde totul este posibil
 
HomePortalSearchMemberlistRegisterLog in
Top posting users this month
Bavaria
Prin Padurea de Argint - Page 14 EmptyPrin Padurea de Argint - Page 14 I_back_catgPrin Padurea de Argint - Page 14 Empty 
Sanara
Prin Padurea de Argint - Page 14 EmptyPrin Padurea de Argint - Page 14 I_back_catgPrin Padurea de Argint - Page 14 Empty 
Sujata
Prin Padurea de Argint - Page 14 EmptyPrin Padurea de Argint - Page 14 I_back_catgPrin Padurea de Argint - Page 14 Empty 
Latest topics
» condica de prezenta
Prin Padurea de Argint - Page 14 Icon_minitimeWed May 15, 2024 10:43 am by Bavaria

» La delfinariu (cu Madalina si Priscilla)
Prin Padurea de Argint - Page 14 Icon_minitimeTue May 14, 2024 2:26 pm by Bavaria

» Misiuni
Prin Padurea de Argint - Page 14 Icon_minitimeTue May 14, 2024 2:24 pm by Bavaria

» Schimbare nick
Prin Padurea de Argint - Page 14 Icon_minitimeSat May 11, 2024 2:18 pm by Sujata

» o excursie in dreamtopia
Prin Padurea de Argint - Page 14 Icon_minitimeSat May 11, 2024 2:17 pm by Bavaria

» Propuneri
Prin Padurea de Argint - Page 14 Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:30 pm by Bavaria

» Sujata a fost decazuta din staff
Prin Padurea de Argint - Page 14 Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:29 pm by Bavaria

» Princess of dreams (continuare)
Prin Padurea de Argint - Page 14 Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:21 pm by Saphire Helena

» Berbec
Prin Padurea de Argint - Page 14 Icon_minitimeFri Nov 24, 2023 4:48 pm by Pamella


 

 Prin Padurea de Argint

Go down 
+2
Lorelei
Sanara
6 posters
Go to page : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14
AuthorMessage
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32628
Kwan Kwan : 120024
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Prin Padurea de Argint - Page 14 Empty
PostSubject: Re: Prin Padurea de Argint   Prin Padurea de Argint - Page 14 Icon_minitimeMon Aug 20, 2012 12:38 pm

-Da, fiindca nu ar trebui sa intre cineva in laboratorul de la subsolul palatului. Palatul in sine nu e un secret. Dar laboratorul e si un loc de refugiu. Se intra in el printr-un pasaj secret care asta va ramane secret chiar si fata de prietenii mei, asemeni unui parole care nu trebuie spusa nimanui.


Prin Padurea de Argint - Page 14 Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Vizitator
Guest
Anonymous



Prin Padurea de Argint - Page 14 Empty
PostSubject: Re: Prin Padurea de Argint   Prin Padurea de Argint - Page 14 Icon_minitimeMon Aug 20, 2012 3:00 pm

- Dar daca afla de castel nu trebuie sa afle neaparat si de laborator.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32628
Kwan Kwan : 120024
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Prin Padurea de Argint - Page 14 Empty
PostSubject: Re: Prin Padurea de Argint   Prin Padurea de Argint - Page 14 Icon_minitimeMon Aug 20, 2012 3:09 pm

-Mda, insa mai e o chestie. Chestia e ca de castel nu vreau sa afle regina. Altfel mi-ar lua si mie taxa si cum nu mai sunt printesa, daca nu mai am rangul nu mai am nici veniturile de printesa si nu as avea de unde plati taxele. Impozitul pe teren, impozitul pe palat si taxa de intretinere.
Se va ajunge la faptul ca desi sunt urmatoarea mostenitoare de drept a tronului, trebuie sa platesc taxe catre propriul meu regat. E absurd.


Prin Padurea de Argint - Page 14 Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Vizitator
Guest
Anonymous



Prin Padurea de Argint - Page 14 Empty
PostSubject: Re: Prin Padurea de Argint   Prin Padurea de Argint - Page 14 Icon_minitimeMon Aug 20, 2012 4:00 pm

- Adica ceea ce faci tu e o oarecum o infractiune.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32628
Kwan Kwan : 120024
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Prin Padurea de Argint - Page 14 Empty
PostSubject: Re: Prin Padurea de Argint   Prin Padurea de Argint - Page 14 Icon_minitimeMon Aug 20, 2012 4:54 pm

-Chestia e ca asta se intampla datorita faptului ca s-a schimbat dinastia. Eu fac parte din dinastia Sharma stapana pe acest teritoriu de zeci de mii de ani, iar regina care e acum face parte din dinstia Enchantress.
-Ei bine si infractiune nu poate fi atata timp cat regina crede ca ea mi-a luat si ultimul palat.


Prin Padurea de Argint - Page 14 Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Vizitator
Guest
Anonymous



Prin Padurea de Argint - Page 14 Empty
PostSubject: Re: Prin Padurea de Argint   Prin Padurea de Argint - Page 14 Icon_minitimeMon Aug 20, 2012 5:45 pm

- Si ce-o sa faci daca va afla?
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32628
Kwan Kwan : 120024
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Prin Padurea de Argint - Page 14 Empty
PostSubject: Re: Prin Padurea de Argint   Prin Padurea de Argint - Page 14 Icon_minitimeMon Aug 20, 2012 6:11 pm

-Daca va afla asta e. Dar culmea e ca ea nu e regenta ci ea a daramat regenta care luase loc pe tron dupa moartea mamei mele. Intrebarea e ce va face ea. Chestia e ca daca va afla si va indrazni sa ceara taxe de la mine, va trebui sa fac apoi fata judecatii Consiliului Zanelor. Practic e ilegal sa ceara taxe de la mostenitoarea dedrept a tronului si practic e ilegal si ce fac eu acum ferindu-ma.Deci e un cerc vicios in care neam bagat. Iar daca se va ajunge la decizia Consiliului, Consiliul va inainta spre Curtea Suprema a Regatelor judecata. Si chestia e ca regenta a fost, o a 2-a regenta nu poate exista in asa scurt timp. Practic ar veni un cerc vicios mai mare, printesa de drept a Fairytopiei nu are varsta, sora mea nu poate obtine tronul ca legea spune ca mezina e mostenitoarea de drept, legea la fel spune ca mezina sa aiba 27 ani impliniti sa poata fi incoronata si regenta nu poate exista in conditiile actuale. Practic daca regina actuala ar fi detronata prin ordin judecatoresc, ar urma un an de haos si instabilitate politica.


Prin Padurea de Argint - Page 14 Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Vizitator
Guest
Anonymous



Prin Padurea de Argint - Page 14 Empty
PostSubject: Re: Prin Padurea de Argint   Prin Padurea de Argint - Page 14 Icon_minitimeSat Aug 25, 2012 7:46 pm

- Uhm, nasol, murmura ea.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32628
Kwan Kwan : 120024
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Prin Padurea de Argint - Page 14 Empty
PostSubject: Re: Prin Padurea de Argint   Prin Padurea de Argint - Page 14 Icon_minitimeMon Sep 03, 2012 8:44 am

-Mda, nasol. Dar nu mai e mult. Dar dupa ce va mai trece ceva vreme si cand voi scapa si de alte amenintari o sa pot avea cale libera sa imi pot relua tronul. Iar perioada de instabilitate va fi mult mai mica si nu va afecta mult economia.


Prin Padurea de Argint - Page 14 Sa110


Last edited by Sanara on Tue Sep 04, 2012 2:49 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Vizitator
Guest
Anonymous



Prin Padurea de Argint - Page 14 Empty
PostSubject: Re: Prin Padurea de Argint   Prin Padurea de Argint - Page 14 Icon_minitimeMon Sep 03, 2012 2:05 pm

Nu mai zice nimic, doar aproba cu o miscare scurta din cap.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32628
Kwan Kwan : 120024
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Prin Padurea de Argint - Page 14 Empty
PostSubject: Re: Prin Padurea de Argint   Prin Padurea de Argint - Page 14 Icon_minitimeThu Sep 13, 2012 12:15 pm

-Abia astept sa imi pot relua tronul. Spun eu.


Prin Padurea de Argint - Page 14 Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Vizitator
Guest
Anonymous



Prin Padurea de Argint - Page 14 Empty
PostSubject: Re: Prin Padurea de Argint   Prin Padurea de Argint - Page 14 Icon_minitimeThu Sep 13, 2012 2:00 pm

- Sper sa il reiei cat mai curand, zise.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32628
Kwan Kwan : 120024
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Prin Padurea de Argint - Page 14 Empty
PostSubject: Re: Prin Padurea de Argint   Prin Padurea de Argint - Page 14 Icon_minitimeThu Sep 13, 2012 10:25 pm

-Multumesc. Spun eu.


Prin Padurea de Argint - Page 14 Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Vizitator
Guest
Anonymous



Prin Padurea de Argint - Page 14 Empty
PostSubject: Re: Prin Padurea de Argint   Prin Padurea de Argint - Page 14 Icon_minitimeThu Sep 13, 2012 11:18 pm

- Nu ai pentru ce, zambi la fel.
Back to top Go down
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32628
Kwan Kwan : 120024
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

Prin Padurea de Argint - Page 14 Empty
PostSubject: Re: Prin Padurea de Argint   Prin Padurea de Argint - Page 14 Icon_minitimeSat Sep 15, 2012 4:13 pm

Ii zambesc si eu.


Prin Padurea de Argint - Page 14 Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Sponsored content





Prin Padurea de Argint - Page 14 Empty
PostSubject: Re: Prin Padurea de Argint   Prin Padurea de Argint - Page 14 Icon_minitime

Back to top Go down
 
Prin Padurea de Argint
Back to top 
Page 14 of 14Go to page : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14
 Similar topics
-
» Prin pădurea de argint...
» Apa de Argint
» Padurea vrajita
» Padurea Bantuita
» Padurea cea deasa

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Planeta Utopia :: Welcome! :: Dimensiunea magica :: Fairytopia :: Padurea de argint-
Jump to: