Planeta Utopia
Planeta Utopia
Planeta Utopia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Lasati imaginatia sa va poarte in zbor pe o planeta indepartata, o planeta a fanteziei unde veti intalni personaje de basm, animale mistice si unde totul este posibil
 
HomePortalSearchMemberlistRegisterLog in
Top posting users this month
Bavaria
pe muntele "amintirilor" Emptype muntele "amintirilor" I_back_catgpe muntele "amintirilor" Empty 
Sanara
pe muntele "amintirilor" Emptype muntele "amintirilor" I_back_catgpe muntele "amintirilor" Empty 
Sujata
pe muntele "amintirilor" Emptype muntele "amintirilor" I_back_catgpe muntele "amintirilor" Empty 
Latest topics
» condica de prezenta
pe muntele "amintirilor" Icon_minitimeWed May 15, 2024 10:43 am by Bavaria

» La delfinariu (cu Madalina si Priscilla)
pe muntele "amintirilor" Icon_minitimeTue May 14, 2024 2:26 pm by Bavaria

» Misiuni
pe muntele "amintirilor" Icon_minitimeTue May 14, 2024 2:24 pm by Bavaria

» Schimbare nick
pe muntele "amintirilor" Icon_minitimeSat May 11, 2024 2:18 pm by Sujata

» o excursie in dreamtopia
pe muntele "amintirilor" Icon_minitimeSat May 11, 2024 2:17 pm by Bavaria

» Propuneri
pe muntele "amintirilor" Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:30 pm by Bavaria

» Sujata a fost decazuta din staff
pe muntele "amintirilor" Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:29 pm by Bavaria

» Princess of dreams (continuare)
pe muntele "amintirilor" Icon_minitimeSat Apr 27, 2024 9:21 pm by Saphire Helena

» Berbec
pe muntele "amintirilor" Icon_minitimeFri Nov 24, 2023 4:48 pm by Pamella


 

 pe muntele "amintirilor"

Go down 
2 posters
Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AuthorMessage
magic-nature
MEMBRU
MEMBRU
magic-nature


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 940
Kwan Kwan : 2509
Varsta Varsta : 24
Localizare Localizare : in pergamentul mitologiei

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

pe muntele "amintirilor" Empty
PostSubject: pe muntele "amintirilor"   pe muntele "amintirilor" Icon_minitimeMon Oct 10, 2011 12:06 am

Era o zi friguroasa Very Happy,ma plimbam pe partea vestica a haului vremii.Cu fiecare pas pe care il faceam imi era tot mai frig:
-Brrrr!Doamne ce am avut in minte sa vin aici?Aaaa,da,am vrut sa vad ieu cu ochisorii asta ai mei ticniti cum e vremea pe timp de iarna!!!Ca de parca nu stiam,ca eu iarna m-am nascut!!!!incepusem eu sa strig in gura mare.Si deodata imi cazu' in cap niste zapada de pe munte.
-Dragut,foarte dragut.(zic eu despre zapada care imi venise in cap)
Dintr-o data cand ating o piatra care era defapt un cristal de ghiata magic,mi se trezira o parte foarte mica din amintiri:se facea ca eu am fost parasita si pusa in acel copac,iar apoi daruit lantisorul.
-AAA!!!tipam eu din cauza amintirilor dureroase(o durea capul tare de la ele).Ce...ce..ce naiba e cu amintirile astea?!Nu mai vreau!!Lasatima in paceeeee!!!!Dintr-o data,nu mai aveam nici putere sa merg,sa vorbesc si corpul meu era inghetat de frig. Apoi cad la pamant si peste putin timp era gata sa mor inghetata.(abia mai respiram)
Back to top Go down
http://magicheart.3xforum.ro
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32628
Kwan Kwan : 120024
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

pe muntele "amintirilor" Empty
PostSubject: Re: pe muntele "amintirilor"   pe muntele "amintirilor" Icon_minitimeMon Oct 10, 2011 11:44 pm

Zburam prin Haul Vremii si vad o fata lesnata. Aterizez langa ea si o iau dupa care o duc in cea mai apropiata pestera. Utilizandu-mi magia creez un foc. Apoi o asez in apropiere de fic si ma asez lang ea, invelind-o cu aripile mele ca sa ii tina de cald.


pe muntele "amintirilor" Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
magic-nature
MEMBRU
MEMBRU
magic-nature


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 940
Kwan Kwan : 2509
Varsta Varsta : 24
Localizare Localizare : in pergamentul mitologiei

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

pe muntele "amintirilor" Empty
PostSubject: Re: pe muntele "amintirilor"   pe muntele "amintirilor" Icon_minitimeWed Oct 12, 2011 3:09 pm

Ma trezesc si o vad pe Sanara.(nu o cunosteam)
-Buna,tu mai adus in pestera?Dar cum de mai gasit aici,in tot frigul si cu toata zapada.Ori cum,multumesc,fara ajutorul tau as fi murit.


Last edited by magic-nature on Wed Oct 12, 2011 7:40 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
http://magicheart.3xforum.ro
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32628
Kwan Kwan : 120024
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

pe muntele "amintirilor" Empty
PostSubject: Re: pe muntele "amintirilor"   pe muntele "amintirilor" Icon_minitimeWed Oct 12, 2011 4:51 pm

-Da, eu te-am adus. Doar din intamplae. Zburam pe aici si te-am vazut. Ei bine Ce e drept sansele sa te vad in toata zapada ast erau destul e moci dar te-am vazut.


pe muntele "amintirilor" Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
magic-nature
MEMBRU
MEMBRU
magic-nature


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 940
Kwan Kwan : 2509
Varsta Varsta : 24
Localizare Localizare : in pergamentul mitologiei

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

pe muntele "amintirilor" Empty
PostSubject: Re: pe muntele "amintirilor"   pe muntele "amintirilor" Icon_minitimeWed Oct 12, 2011 7:48 pm

-Iti multumesc din tot sufletul.Daca stau bine sa ma gandesc nici nu stiu de ce nu mam mai putut misca.Tot ce imi amintesc de cand am venit pe munte e ca am atins ceva ca o piatra dar mult mai stralucitoare.Iar apoi imi apareau niste amintiri care ma faceau sa imi ia orazna capul,ma durea foarte rau.
Back to top Go down
http://magicheart.3xforum.ro
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32628
Kwan Kwan : 120024
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

pe muntele "amintirilor" Empty
PostSubject: Re: pe muntele "amintirilor"   pe muntele "amintirilor" Icon_minitimeWed Oct 12, 2011 7:58 pm

-Mda, cred ca stiu despre ce vorbesti. Pe vemea asta care e acum in zona asta nici nu ai cum sa distingi clar anumite obiecte. Probabl ti s-a parut doar o piatra sau un cristal dar de fapt e mai mult de atat si e acoperita toata cu zapada. Ai atins Fantana Amintirilor. Ea are un fel de cristal magic deasupra ei pe care trebuie sa il atingi si sa iti afli trecutul. Insa are cateva reguli pe care nu aveai cum sa le stii.
1. In primul rand trebuie aruncaa in ea o moneda elfica creata pentru acest scop.
2. Trebuie sa pui o intrebare despre trecutul tau.
3. Cea mai importanta regula trebuie sa fii pregatita pentru orice ti s-ar dezvalui, oricat de socant ar fi.
Altfel nerespectand aceste 3 reguli vei avea de a face cu efecele secundare. Exact ceea ce ai patit tu. Ceea ce ai atit tu, se intampla in cel mai fericit caz. Amestecul de amintiri care in final produce o durere de cap. In cel mai nefericit caz, se poate intampla mult mi rau. Aceasta fantana a reusit sa faca si cateva victime. Ma refer ca au murit dupa ce au atins fantana.
Acum pe vremea asta, fantana e ingropata adanc sub zapada si la suprafata a ramas doar cristalul magic care se confund usor cu o piatra.


pe muntele "amintirilor" Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
magic-nature
MEMBRU
MEMBRU
magic-nature


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 940
Kwan Kwan : 2509
Varsta Varsta : 24
Localizare Localizare : in pergamentul mitologiei

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

pe muntele "amintirilor" Empty
PostSubject: Re: pe muntele "amintirilor"   pe muntele "amintirilor" Icon_minitimeWed Oct 12, 2011 8:12 pm

-Dar eu de ce nam murit?Si daca nu am respectat regulile de ce nu sunt moarta?Si cum se face ca cand lam atins eu nu miam pus nici o intrebare si tot mi sa aratat o parte mica din trecut?Eu nu am vazut nici o fantana.Scuze ca pun atatea intrebari dar sunt putin ametita.
Back to top Go down
http://magicheart.3xforum.ro
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32628
Kwan Kwan : 120024
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

pe muntele "amintirilor" Empty
PostSubject: Re: pe muntele "amintirilor"   pe muntele "amintirilor" Icon_minitimeWed Oct 12, 2011 9:02 pm

-Pai nu au murit multi. Doar 3 dintre cei ce nu au respectat regulile. Cred ca are legatura si cu aura celui ce atinge fantana. Oricine atinge fantana chiar fara s puna i se arata o parte din trecut sau mai multe parti in trecut. Insa intrearile au rolul ca fantana sa iti raspunda mai exact la ceea ce intereseaza. Cine nu intreaba, fantana arata in mod automat cea ce ea considera mai important din arhiva spirituala. Habar nu mai am cum se numeste acea banca a amintirilor care are o capacitate enorma de stocare si se afla in lumea astrala.
Pe vremea asta nu poti sa vzi fantana fiindca e la cativa metri sub zapada.


pe muntele "amintirilor" Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
magic-nature
MEMBRU
MEMBRU
magic-nature


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 940
Kwan Kwan : 2509
Varsta Varsta : 24
Localizare Localizare : in pergamentul mitologiei

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

pe muntele "amintirilor" Empty
PostSubject: Re: pe muntele "amintirilor"   pe muntele "amintirilor" Icon_minitimeWed Oct 12, 2011 9:48 pm

-Apropo,ca neam cam dus cu vorba,eu sunt Xinta dar mama imi spunea mereu Maria dar restul lumii imi spun Xinta.Am 12 ani si sunt din...sa fiu sincera nu stiu cine este mama,tata sau de munde sunt.Dar ce stiu e ca mia fost dat un lantisor cu o cruciulita care ma face sa trec nevazuta intr-o forma de om.Tu cine esti?Cati ani ai si de unde esti?Mai pe scurt zi ceva important despre tine.POTI FACE VRAJI DE FOC?
Back to top Go down
http://magicheart.3xforum.ro
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32628
Kwan Kwan : 120024
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

pe muntele "amintirilor" Empty
PostSubject: Re: pe muntele "amintirilor"   pe muntele "amintirilor" Icon_minitimeWed Oct 12, 2011 10:19 pm

-Ma numesc Sanara, am 25 de ani sunt o zana din orasul Flutterfield din regatul Fairytopia iar vrajile de foc sunt specialitatea mea. Eu traiesc alaturi de soa mea si de matusile noastre. Restul familiei mi-a fost ucisa de maltazar Galiel un vrajitor ce folosea magia neagra. sta se intampla pe cand eu aveam 1 an.


pe muntele "amintirilor" Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
magic-nature
MEMBRU
MEMBRU
magic-nature


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 940
Kwan Kwan : 2509
Varsta Varsta : 24
Localizare Localizare : in pergamentul mitologiei

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

pe muntele "amintirilor" Empty
PostSubject: Re: pe muntele "amintirilor"   pe muntele "amintirilor" Icon_minitimeWed Oct 12, 2011 10:57 pm

Uau ai avut familia ucisa?Cred ca tia fost foarte greu.spun eu incepand sa plang si o iau pe Sanara in brate.Eu nu miam cunoscut niciodata familia si tatal meu adoptiv e tinut in lanturi de sora lui Emmily pe planeta trextarot,si mie foarte dor de el,dar cand voi implini 15 ani voi pleca sa-l salvez si pe Emmily o voi face sa sufere chiar daca eu sunt un inger!!!spun eu cu lacrimi in ochi si cu mult curaj.Dar tu nu ai sot sau vre un prieten?
Back to top Go down
http://magicheart.3xforum.ro
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32628
Kwan Kwan : 120024
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

pe muntele "amintirilor" Empty
PostSubject: Re: pe muntele "amintirilor"   pe muntele "amintirilor" Icon_minitimeWed Oct 12, 2011 11:07 pm

-Avand in vedere ca eu aveam 1 an cand mi-a fost ucisa familia habar nu aveam ce se intampla in jurul meu pe atunci. Abia cand am implinit 6 ani mi s-a spus despre asta. Dar fiindca matusile imi erau aproape nu mi-a fost prea greu.


pe muntele "amintirilor" Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
magic-nature
MEMBRU
MEMBRU
magic-nature


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 940
Kwan Kwan : 2509
Varsta Varsta : 24
Localizare Localizare : in pergamentul mitologiei

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

pe muntele "amintirilor" Empty
PostSubject: Re: pe muntele "amintirilor"   pe muntele "amintirilor" Icon_minitimeWed Oct 12, 2011 11:15 pm

-Dar de ce tia fost omorata familia?Eu..eu..nici nu stiu cum e sa ai parinti sau o caldura a familiei.Dar vom putea fi prietene?Chiar daca tiam provocat probleme in legatura cu chestia cand eram pe cale sa mor?Apropo,eu nu am cunoscut pe nimeni si nu am pe nimeni aproape.Cum voi putea da de tine cand vei pleca?
Back to top Go down
http://magicheart.3xforum.ro
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32628
Kwan Kwan : 120024
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

pe muntele "amintirilor" Empty
PostSubject: Re: pe muntele "amintirilor"   pe muntele "amintirilor" Icon_minitimeWed Oct 12, 2011 11:45 pm

-Pai chestia e ca exista un conflict mai vechi intre familia mea si familia vrajitorului. Stra-Stra-Stra-etc bunica mea ce a trait in Egiptul Predinastic, in anul 8000 ien ea este cea care a creat valul magic ce acopera portalurile permanente spre Lumea Magica astfel despartind cele 2 lumi.
Asta deoarece pe atunci stra-stra-stra-bunicul vrajitorului observand inclinatia spre dstrugere a oamenilor incerca sa ii foloseasca pentru a distruge Lumea Magica. Cu fiecare generatioe ce trecea, aparea un nou confict intre familia mea si familia lui. Ei bine el a gandit un plan inteligent dar calculele lui astronomice au fost gresite cu un an datorita unor mici erori. Schimbarea calendarului iulian cu cel gregorian si anii bisecti.
El vroia sa arunce un blestem tip bomba cu ceas asupra casei noastre care sa explodeze fix in momentul nasterii mele. Stia ca la zane exista traditia ca atunci cand una din zane se naste toata familia sa fie prezenta. Cand eu am implinit un an matusile ne-a luat pe mine si pe sora mea sa ne duca pe o insula. Iar in casa era adunata intreaga familie rmasa sa celebreze momentul. Exact cand soarele, luna si steaua mea se aflau in aceeasi pozitie ca la naserea mea, indicand ca a trecut fix 1 an de la nasere, a avut loc explozia. Nici unu din membri familiei mele nu a avut vreo sansa deoarece blestemu folosit era Giga Slave. Este cel ma mare blestem din magia neagra. Exista 5 blesteme mari. Blestemele de neiertat care sunt 3 la numar si 2 ce le surclaseaza pe cele dintai.
Zanele nu pot fi omorate prin bombe atomice create de oameni insa Giga Slave are pe zane acelas efect ca efectul a 1000 de bombe atomice asupra oamenilor.
Da, putem fi prietene si nu m-am suparat. Nu mi-ai creat cine stie ce probleme. Cat despe modalitatea de contact uite ia de aici putin praf de pe aripile mele. El contine o substanta toxica, inflamabila si fosforescenta. Substanta se numeste Ilios. Amestecata cu praful de ciuini creeaza un fel de racheta de semnalizare. Zanele pot distige foarte multe nuante iar praful fiecarei zane emite intr-o nuanta iferita, e ca un fel de amprenta personala. Astfel fiecare din noi putem sti cine este contactata si locul in care este contactata.


pe muntele "amintirilor" Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
magic-nature
MEMBRU
MEMBRU
magic-nature


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 940
Kwan Kwan : 2509
Varsta Varsta : 24
Localizare Localizare : in pergamentul mitologiei

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

pe muntele "amintirilor" Empty
PostSubject: Re: pe muntele "amintirilor"   pe muntele "amintirilor" Icon_minitimeThu Oct 13, 2011 3:26 pm

-Multumesc!Dar unde sa-l pun?Hei,ia stai putin,pot sal pun intrun saculet mic care il voi putea agata de gat.Il pot confectiona din radacinile si tulpina unei flori pe care o voi putea lua chiar acum.si icep sa invoc planta care iesea din pamant cand puneam mana pe el(pe pamant).
Back to top Go down
http://magicheart.3xforum.ro
magic-nature
MEMBRU
MEMBRU
magic-nature


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 940
Kwan Kwan : 2509
Varsta Varsta : 24
Localizare Localizare : in pergamentul mitologiei

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

pe muntele "amintirilor" Empty
PostSubject: Re: pe muntele "amintirilor"   pe muntele "amintirilor" Icon_minitimeThu Oct 13, 2011 3:28 pm

-Multumesc!Dar unde sa-l pun?Hei,ia stai putin,pot sal pun intrun saculet mic care il voi putea agata de gat.Il pot confectiona din radacinile si tulpina unei flori pe care o voi putea lua chiar acum.si icep sa invoc planta care iesea din pamant cand puneam mana pe el(pe pamant).
Back to top Go down
http://magicheart.3xforum.ro
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32628
Kwan Kwan : 120024
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

pe muntele "amintirilor" Empty
PostSubject: Re: pe muntele "amintirilor"   pe muntele "amintirilor" Icon_minitimeThu Oct 13, 2011 6:40 pm

-Bine. Dar nu iti va lua prea mult confecionarea saculetului? Eu stiu altceva mult mai rapid. Si folosesc elementul pamant pentru a creste o alta planta ce avea niste seminte intr-n fel de sculet. Apoi culeg un sculet si desigur tot din acea planta, iau o frunza, frunza ce avea aspectul unei franghiute deoarece funzele acelei plante cresteau impletit.


pe muntele "amintirilor" Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
magic-nature
MEMBRU
MEMBRU
magic-nature


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 940
Kwan Kwan : 2509
Varsta Varsta : 24
Localizare Localizare : in pergamentul mitologiei

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

pe muntele "amintirilor" Empty
PostSubject: Re: pe muntele "amintirilor"   pe muntele "amintirilor" Icon_minitimeThu Oct 13, 2011 7:18 pm

-O voi face eu sau tu?
Back to top Go down
http://magicheart.3xforum.ro
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32628
Kwan Kwan : 120024
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

pe muntele "amintirilor" Empty
PostSubject: Re: pe muntele "amintirilor"   pe muntele "amintirilor" Icon_minitimeThu Oct 13, 2011 7:59 pm

-O fac eu. Spun eu si in cateva secunde e gat micul saculet si frunza sub forma de franghie cu care aculetul trebuoa legat la gura si apoi cea cu care se leg saculetul ca sa fie tinut la gat.
-Poti lua de pe aripile mele cat praf de zana doresti, poti umple saculetul daca vrei dar sa tii minte 3 reguli importante.
1. Ai grija sa nu inhalezi sau sa inghiti praf din acesta. Ilios este foarte toxic. Cand dormi, saculetul trebuie sa stea pus la loc sigur si fara rosc sa cada praf magic pe vreun obiect.
2. Racheta de semnalizare trebuie sa contina maxim 3 miligrame de Ilios la 10 grame de praf de ciulini de mlastina.
3. Sa te speli bine maini daca atingi praful, daca il folosesti. Si ai 2 motive. Primul e ca este de o toxicitate ime nsa si al 2-lea pentru ca folisit necorespnzator aduce obiecte la viata. Si vi avea de-a face cu obiecte inviate nebune si neascultatoare. Mult mai grav decat poltergeistul obisnuit.


pe muntele "amintirilor" Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
magic-nature
MEMBRU
MEMBRU
magic-nature


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 940
Kwan Kwan : 2509
Varsta Varsta : 24
Localizare Localizare : in pergamentul mitologiei

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

pe muntele "amintirilor" Empty
PostSubject: Re: pe muntele "amintirilor"   pe muntele "amintirilor" Icon_minitimeThu Oct 13, 2011 10:05 pm

-multumesc!si cand am zis ca daca ai puteri si de foc mai departe am vrut sa zic ca tu imi poti distruge sabia.Dar inafara de magia de foc a zanelor nimeni nu poate.Acum ce zici sa incercam sa iesim afara din pestera?!Apropo,tu unde vei merge apoi?
Back to top Go down
http://magicheart.3xforum.ro
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32628
Kwan Kwan : 120024
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

pe muntele "amintirilor" Empty
PostSubject: Re: pe muntele "amintirilor"   pe muntele "amintirilor" Icon_minitimeThu Oct 13, 2011 10:10 pm

-Pai nu aveam un scop anume. Sunt o zana careia ii place foarte mult sa calatoreasca si sa intre in aventuri in general si in necazuri daca se poate. Spun eu razand cand rostesc cuvantul necazuri.


pe muntele "amintirilor" Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
magic-nature
MEMBRU
MEMBRU
magic-nature


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 940
Kwan Kwan : 2509
Varsta Varsta : 24
Localizare Localizare : in pergamentul mitologiei

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

pe muntele "amintirilor" Empty
PostSubject: Re: pe muntele "amintirilor"   pe muntele "amintirilor" Icon_minitimeThu Oct 13, 2011 11:06 pm

-Bine!Acum hai sa incercam sa plecam ca altfel vom ramane aici.
Back to top Go down
http://magicheart.3xforum.ro
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32628
Kwan Kwan : 120024
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

pe muntele "amintirilor" Empty
PostSubject: Re: pe muntele "amintirilor"   pe muntele "amintirilor" Icon_minitimeThu Oct 13, 2011 11:10 pm

-Bine. Sa mergem. Vrei ca in timpul zborului sa te tin de mana sau sa stai pe spatele meu/ Sa stii ca chiar daca esti mare aproape cat mine, te pot tine in spate. Pot cara chiar si cateva tone.


pe muntele "amintirilor" Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
magic-nature
MEMBRU
MEMBRU
magic-nature


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 940
Kwan Kwan : 2509
Varsta Varsta : 24
Localizare Localizare : in pergamentul mitologiei

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

pe muntele "amintirilor" Empty
PostSubject: Re: pe muntele "amintirilor"   pe muntele "amintirilor" Icon_minitimeFri Oct 14, 2011 5:46 pm

-Nu multumesc.Pot si eu sa zbor doar ca nu mi se vad aripile de inger atunci cand nu le folosesc si cand vreau sa le folosesc imi apar.Acum hai sa incercam sa plecam.Dar trebuie sa avem grija caci vantul e puternic.Haide!!
Back to top Go down
http://magicheart.3xforum.ro
Sanara
OWNER
OWNER
Sanara


Name : George
Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 32628
Kwan Kwan : 120024
Varsta Varsta : 38
Localizare Localizare : Fairytopia, la capatul curcubeului

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 4

pe muntele "amintirilor" Empty
PostSubject: Re: pe muntele "amintirilor"   pe muntele "amintirilor" Icon_minitimeFri Oct 14, 2011 6:00 pm

-Bine, Haide spun eu si o iau inainte insa nu ma grabesc fiindca vroiam s stu aproape de fta incat sa fiu pe faza orice s-ar intampla.


pe muntele "amintirilor" Sa110
Back to top Go down
https://fairy.forumgratuit.ro
Sponsored content





pe muntele "amintirilor" Empty
PostSubject: Re: pe muntele "amintirilor"   pe muntele "amintirilor" Icon_minitime

Back to top Go down
 
pe muntele "amintirilor"
Back to top 
Page 1 of 10Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-
» Muntele Spiridusilor
» O excursie pe muntele Olimp

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Planeta Utopia :: Welcome! :: Ținutul tinereții vesnice :: Haul vremii-
Jump to: